Olomouc – S novým trenérem a změnami v sestavě přijela Sigma do Edenu, aby potvrdila svá prohlášení a odvezla si velmi cenné body. To se jí nakonec podařilo díky takřka zázračně nalezené efektivitě v zakončení, když po dvou vážnějších příležitostech vstřelila dva góly zásluhou Davida Housky, který Sigmě zařídil další vítězství z Edenu.
Salou (Španělsko) - Zatím vyrovnanou Katalánskou rallye vede po první etapě již jistý mistr světa Sébastien Ogier, jenž ovládl i minulé dva ročníky. Francouzský jezdec má po devíti rychlostních zkouškách náskok rovných čtyř sekund před finským kolegou z Volkswagenu Jarim-Mattim Latvalou.
Jablonec n. N. - Dva tisíce lidí tleskalo Karlu Gottovi v Městské sportovní hale v Jablonci. Na galakoncertu se představila i rodina Slováčků, kromě otce kapelníka také syn Felix mladší a dcera Anna Julie.
Házenkářky Poruby hrají v sobotu na půdě posledního vítěze Interligy – Iuventy Michalovce. „Čeká nejtěšží zápas v sezóně, všechny se ale na něj těšíme," vyhlásila před cestou na východ Slovenska Šárka Marčíková.
Liberec - Liberečtí fotbalisté měli po zápase základní skupiny Evropské ligy s Groningenem informace, že penalta, po níž soupeř v 96. minutě srovnal na konečných 1:1, se neměla pískat, ale podle kapitána Davida Pavelky se Severočeši mohou zlobit spíš sami na sebe. Za hlavní problém považoval to, že Slovan nedohrál utkání v přesilovce po vyloučení Michaela de Leeuwa daleko od své branky a neudržel pracně vybojované vedení 1:0.
Vídeň - Desátý zápas a desátý gól. Tentokrát ale plzeňský fotbalista Michal Ďuriš z prodloužení své střelecké série příliš radost neměl, jelikož neodvrátil prohru 2:3 v důležitém utkání Evropské ligy na hřišti Rapidu Vídeň.
Českokrumlovsko – Prověřit a hlídat zdravotní stav lesů doporučuje vlastníkům město Český Krumlov. Důvodem je kůrovec. Letní vedra a hlavně dlouhodobé sucho už sice pominuly, jejich důsledky ale lesy pociťují ještě dnes. Jsou oslabené a napadá je kůrovec. Naštěstí ale ne v takové míře jako ve zbytku kraje. Městský úřad i přesto požádal vlastníky lesů, aby zdravotnímu stavu lesa věnovali zvýšenou pozornost.
Jablonec n. N. - Dva tisíce lidí tleskalo Karlu Gottovi v Městské sportovní hale v Jablonci. Na galakoncertu se představila i rodina Slováčků, kromě otce kapelníka také syn Felix mladší a dcera Anna Julie.
Jablonec n. N. - Dva tisíce lidí tleskalo Karlu Gottovi v Městské sportovní hale v Jablonci. Na galakoncertu se představila i rodina Slováčků, kromě otce kapelníka také syn Felix mladší a dcera Anna Julie. Dalším hostem byla zpěvačka Leona Machálková, jež se zpěvákem spolupracuje dvacet let.
Zlín – Když se fotbalisté Zlína 4. dubna 2009 naposledy utkali v první lize s Teplicemi, bylo mu 16 let a necelých osm měsíců, hostoval ve starším dorostu Viktorie Otrokovice a do hlavy si vtloukl, že si soutěž také jednou zahraje.
Vyškovsko – Oškrabat brambory, nasekat bylinky nebo nechat vykynout těsto. V gastrocentru, které zaštiťuje vyškovská společnost Staeg, se ranní příprava musí posouvat. I sporáky zapínají kuchaři dřív. Důvod? Možná překvapivý. Dálnice D1 a její rekonstrukce. „Rozvážíme jídlo po celém kraji, takže dopad na provoz gastrocentra je velký. Natahuje se trasa, řidiči musí být s rozvozem přesní, takže vyjíždějí z Vyškova s velkým předstihem," zmínila mluvčí společnosti Monika Švehlová.
Mladá Boleslav - V Mladoboleslavské automobilce Škoda Auto začne 3. listopadu kolektivní vyjednávání na rok 2016. V prvních kolech budou odbory se zástupci firmy jednat například o sociálních benefitech, roční pracovní době nebo celozávodní dovolené. Jednání o mzdách přijde na řadu v příštím roce, uvedl dnešní Škodovácký odborář, týdeník odborů automobilky.
Litvínov, Praha – Petrochemický holding Unipetrol vykázal ve třetím čtvrtletí čistý zisk 1,58 miliardy korun, což bylo meziročně o 183 milionů korun více. Tržby klesly meziročně o 13 procent na 29,45 miliardy korun. Firma zveřejnila výsledky na svém webu. Ušlý zisk kvůli srpnovému požáru Unipetrol odhaduje na 1,6 miliardy korun.
Vrbátky – Lehkým zraněním jednoho z řidičů skončila středeční nehoda dvou aut ve Vrbátkách. K havárii došlo v místě častých nehod na křižovatce silnic do Duban a do Prostějova.
Chomutov - Dřív se lidé ptali, co bude s Armabetonem. Dnes se víc ptají, jestli ho opravdu kupuje Alexandr Novák. Jak Chomutovský deník zjistil, úplný nesmysl to není.
Pustevny - Na účtu veřejné sbírky na opravu architektonického skvostu je téměř 9 milionů korun. Lidé hojně přispívají i do pokladniček, které se v minulosti staly terčem zlodějů. Jednoho z nich policie dopadla.
Hrotovice – Proti dosud nejtěžšímu soupeři nastoupili hrotovičtí volejbalisté, kteří ve dvojzápase 5. a 6. kola druhé ligy hostili brněnskou Teslu. Jihomoravané, kteří byli do skupiny B třetí nejvyšší soutěže přeřazeni z „céčka", disponují silným kádrem.
Chomutov - Dřív se lidé ptali, co bude s Armabetonem. Dnes se víc ptají, jestli ho opravdu kupuje Alexandr Novák. Jak Chomutovský deník zjistil, úplný nesmysl to není.
Mladoboleslavsko - K hrozící stávce českých lékařů se Boleslavskému deníku vyjádřili místní doktoři, boleslavští zastupitelé rozhodli o vstupu do společnosti Eco Gaia usilující o výstavbu spalovny odpadu a přejmenovali některé ulice, do provozu byla uvedena čistička odpadních vod na Podlázkách a Škoda Auto poslala na trh svůj nový model Škoda Felicia Pick-up
Praha – Petrochemický holding Unipetrol vykázal ve třetím čtvrtletí čistý zisk 1,58 miliardy korun, což bylo meziročně o 183 milionů korun více. Tržby klesly meziročně o 13 procent na 29,45 miliardy korun. Firma dnes výsledky zveřejnila na svém webu. Škody na majetku způsobené srpnovým požárem etylenové jednotky v Záluží společnost vyčíslila na 597 milionů korun. Dalších 44 milionů pak činily náklady shořelých zásob a náklady na čištění.
Vratislavice n. N. - Vášně kolem nejslavnějšího vratislavického rodáka automobilového konstruktéra Ferdinanda Porscheho nekončí. Tentokrát se však nejedná o jeho politickou příslušnost, ale o svéráznou představu rekonstrukce, jakou v těchto dnech předvedla Škoda Auto.
Jablůnka – Svědkem dvou dopravních nehod se ve čtvrtek (22. 10.) stala Jablůnka. Na místě nehod zůstali zranění lidé. Škody odhadují majitelé aut a policisté na desetitisíce korun.
České Budějovice – V 16. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Litoměřicemi v nervózním utkání 4:3 po samostatných nájezdech. V sobotu čeká Stadion derby v Ústí nad Labem (17h).
České Budějovice – V 16. kole první WSM ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru nad Litoměřicemi v nervózním utkání 4:3 po samostatných nájezdech. V sobotu čeká Jihočechy očekávaný šlágr v Praze na Slavii (17.30).
Praha – Ministerstvo dopravy zakázalo podřízeným organizacím, jako jsou správci silnic a železnic nebo Drážní úřad, sjednávat v nových smlouvách pro případné spory tzv. rozhodčí doložky. Až na výjimky by se tak spory měly řešit před českými soudy, uvedlo na svých internetových stránkách ministerstvo. Podle ministra Dana Ťoka není totiž výsledek arbitráží předvídatelný a není proti němu mnohdy reálné odvolání.
Osek - Možností, kde si mohou lidé zacvičit, protáhnout si bolavá záda a udělat něco pro své zdraví, v Oseku stále přibývá. Kromě nového sportoviště, lanového centra v korunách stromů a po vichřici obnoveného discgolfového hřiště instalovalo město dvě nové přírodní posilovny. Venkovní cvičební stroje tzv. workout sestava, jsou na Lukách a v Hrdlovské ulici za panelákem. Při cvičení se využívá váhy vlastního těla. Stroje jsou určené ke cvičení, rehabilitaci, sportovní a zábavní hře.
Česká automobilka Škoda Auto si pro letošní ročník pražské přehlídky designu a módy Designblok 2015 přichystala zajímavou studii Superb Black Crystal. Jak napovídá jméno, vůz dostal černý lak a především několik "ozdob" z křišťálu.
Mutěnice – Mutěnice se po rozpačitém začátku dostávají do slušné formy. Vinaři bodovali v pátém utkání v řadě. Ve Vojkovicích navíc navázali na výkon i výsledek z domácího duelu s Bohunicemi, když v obci na Brněnsku zvítězili 2:0. Obě branky hostů ve druhém poločase vstřelil Marcel Čepil. Poprvé se mutěnický útočník prosadil v 66. minutě, pojistku pak přidal z penalty. Domácí na zvrat neměli.
Benešov - Půlroční pyromanské útoky psychicky narušeného muže skončily jeho zadržením. Přestože byl čtyřicetiletý žhář obviněný, zapaloval dále a nyní je v psychiatrickém zařízení. Dopadením tohoto muže se benešovským policistům podařilo objasnit drtivou většinu žhářských útoků v Benešově za poslední dobu.