Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Zástupci společnosti Škoda Auto v čele s členem představenstva Bohdanem Wojnarem podepsali darovací smlouvy s pěti mladoboleslavskými školami. Slavnostního podpisu se zúčastnili ředitelé škol i náměstek středočeského hejtmana Robin Povšík.
Jičín – Čtvrté kolo první ligy zavedlo mladíky do Karviné. Hosté museli opět oželet Klickaniče a do defenzivy Koláře, nenastoupil ani lehce zraněný střelec Čurda.
Blanensko – Oteplilo se, a včely tak opět vylétly z úlů. Jejich počet se však ve srovnání s obdobím před zimou zásadně snížil. Za úhynem včelstev stojí roztoč Varroa destructor.
Liberec - Zástupci Českého červeného kříže, oblastní pobočky v Liberci, ocenili několik desítek dobrovolných dárců krve. Třicet šest lidí si odneslo zlatou medaili dr. Jana Janského za čtyřicet odběrů plné krve, plazmy nebo krevních destiček.
Dub nad Moravou – K požáru popelnice od které se vzňal hospodářský přístavek rodinného domu vyjížděli v úterý po deváté hodině večer olomoučtí profesionální hasiči do Dubu nad Moravou.
Praha – V soutěži o nejkreativnější českou reklamu Louskáček 2012 získala zlato například série vánočních televizních spotů firmy T-Mobile nebo motivační video Škody Auto pro uchazeče o práci.
Kutnohorsko - Počasí se pomalu zlepšuje, a tak jsou ve městech úklidy po letošní krátké zimě v plném proudu. Kromě čištění ulic jsou na seznamu prací i rekonstrukce popraskaných komunikací.
Kladno – Měl by pomáhat druholigovému Mostu, ale skutečnost je jiná. Jeden z nejlepších kladenských fotbalistů poslední dekády Jan Procházka opět marodí. Po podzimních potížích s kolenem ho přepadla nemoc hráčů z Kladna. Stejně jako Pavel Bartoš před čtyřmi lety bojoval Prochy s pneumotoraxem. Dokonce musel na čtyři dny do kladenského špitálu.
Brno - Dodělat kabeláž, přidělat osvětlení, natřít a pak už jen vyplout. Celkem šest lodí Dopravního podniku města Brna už se připravuje na letošní plavební sezonu.
Berlín - Majitel autoservisu v lužickém pohraničí Wolfgang Liebscher má nervy nadranc. Dvůr jeho autodílny je obehnaný masivním železným plotem, pozemek hlídají detektory pohybu, kamery a alarm. Peníze, které vydělal, musel investovat do zabezpečení, ale stále to nestačí.
Most - Hořící balíky srolovaných koberců umělé trávy v areálu TJ Baník Souš v Mostě zaměstnaly v úterý odpoledne dvě hasičské jednotky. Na mohutný černý kouř vycházející z areálu fotbalových hřišť upozornil tamního správce náhodně kolemjdoucí muž, který zároveň přivolal i hasiče.
Zlínsko - Paní Dagmar ze Zlína i pan Jiří z Otrokovic mají za sebou nepříjemné zkušenosti. Oběma totiž někdo naboural jejich zaparkovaná auta. V obou případech nebylo po viníkovi ani vidu ani slechu. Přitom škody nebyly malé. Naopak. V obou případech šly do tisíců korun.
Frýdek-Místek - Důvodem je petice s názvem Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku, za kterou stojí občanské sdružení VIZE FM.
Plzeň – Na jedné straně obrovská úleva, na druhé zklamání. Fotbalisté plzeňského Rapidu sahali v souboji s vedoucí Doubravkou po překvapivé remíze, ale v 86. minutě strhl výhru na stranu favorita obránce Milota. Senco tak po 17 kolech nepoznalo hořkost porážky a zůstává v čele krajského přeboru.
Přerov – Zlatnictví v Čechově ulici poblíž vlakového nádraží v Přerově přepadli v pondělí krátce před šestou hodinou večer dva ozbrojení lupiči. Pod pohrůžkou zbraně přinutili prodavačky, aby si lehly na zem, a sebrali z pultu plato se zlatými šperky v hodnotě 350 tisíc korun. Stejná prodejna se přitom stala terčem zlodějů už v lednu.
Jablonecko – Obtěžující a nebezpečné. Těmito slovy stručně shrnují zimní radovánky lidí na sněžných skútrech jak sami lyžaři, tak i Horská služba. Před dvěma týdny ale nad jednou takovou skupinou spadla klec. Případem, kdy skupina devíti lidí na skútrech jezdila po upravených tratích Jizerské magistrály, se zabývá policie a budou ho řešit i ochránci přírody.
Frýdek-Místek - Důvodem je petice s názvem Stop výstavbě nákupního centra na místě VS haly ve Frýdku-Místku, za kterou stojí občanské sdružení VIZE FM.
Brno - Na tramvajový ostrůvek v ulici Veveří v centru Brna najel v úterý krátce po poledni osmdesátiletý řidič Škody Fabia. Při nehodě se pořezala osmasedmdesátiletá spolujezdkyně.
Pochvalov - Avii někdo úmyslně zapálil. Tak zní konečný verdikt hasičského vyšetřovatele ohledně víkendového požáru v Pochvalově na Rakovnicku, kde od kabiny nákladního automobilu začala hořet střecha místního kulturního domu. Škody činí téměř půl milionu korun.
Jablonec n. N. – Proti hudbě anglických grind coreových nestorů Napalm Death může čtenář Deníku namítat mnohé, ale jedno jim upřít nemůže. Stáli u zrodu části metalové subkultury a to o sobě nemůže říct každý.
Zbečno - Je tomu zhruba dva a půl roku, kdy celoživotní práce Jiřího Beneše ze Zbečna na Rakovnicku, čas, peníze a především láska k chovatelství přišly během jediné noci vniveč. Zloděj mu ukradl dvaadvacet kusů převážně drahého exotického ptactva, až nyní byl pachatel dopaden.
Příbram – Závěrečné kolo futsalové Divize A proti sobě svedlo příbramské celky HFK a Legii. Utkání se stalo jasnou záležitostí favorizovaných hostů, kteří si s chutí zastříleli a ovládli tedy i druhé derby sezony. Tentokrát navíc před návštěvou téměř 80 diváků, což je pro tento sport a navíc v této soutěži nevídané číslo.
Prachatice – Dva měsíce mají mladíci, kteří poškodili sprejem a fixou téměř dvě desítky objektů na Prachaticku, aby z vlastních prostředků a vlastními silami způsobenou škodu nahradili.
Plzeňský kraj - Zima sice ještě neskončila, ale už teď je jisté, že škody na silnicích budou oproti loňsku nižší. V kraji nenapadalo tolik sněhu a navíc chyběly i teplotní výkyvy, které silnice poškozují nejvíc. Přesto některé okresní spojnice připomínají ementál a na větší opravy čekají už dlouho. A stále marně.
Bukovany – K požáru rekreační chaty vyjížděli v pondělí pozdě večer olomoučtí hasiči do chatové oblasti v Bukovanech na Olomoucku. Oheň, který někdo úmyslně založil, na budově napáchal škodu 300 tisíc korun.
Královéhradecko - Přípravné zápasy: Roudnice v generálce před jarním startem zdolala Chlumec, uspěl i Černilov. Naopak fotbalisté Kunčic jen remizovali.
Jablonecko – Obtěžující a nebezpečné. Těmito slovy stručně shrnují zimní radovánky lidí na sněžných skútrech jak sami lyžaři, tak i Horská služba. Před dvěma týdny ale nad jednou takovou skupinou spadla klec. Případem, kdy skupina devíti lidí na skútrech jezdila po upravených tratích Jizerské magistrály, se zabývá policie a budou ho řešit i ochránci přírody.
Benešov – Již druhé jarní kolo fotbalové divize přineslo největší šlágr, když lídr z Benešova přivítal na umělé trávě druhé Horní Měcholupy, jinak farmu Viktorie Žižkov. Hosté posíleni o ligové hráče (např. Bálek, Kotyza, Tusjak, Šťastný) byli sice fotbalovější, ale branku stejně jako bojovní domácí nevstřelili.
Jeseník/Zlaté Hory – Fotbalisté Jeseníku a Zlatých Hor zakončili přípravu na jaro stejně, jako ji odstartovali, tedy vzájemným zápasem. Tentokrát se z vítězství radoval Jeseník.
Rajnochovice – Příjemné chvíle nejspíš někdo zažil v chatové oblasti v Rajnochovicích. Najedl se, napil a ohřál, v cizí chatě takto hospodařil během posledních čtrnácti dní.
Zlín, Praha - Několik soutěžních úkolů i setkání s první dámou Livií Klausovou čeká 23. března na zlínského učitele informatiky Michala Mikláše. Dostal se totiž mezi šestici nejlepších v anketě o nejoblíbenějšího učitele České republiky s názvem Zlatý Ámos.
Medlov – Domácí vyhráli, přesto jejich trenér, ve Vyškově známý Miloš Machálek, po zápase hromoval. Hostující lodivod měl také na tváři vrásky, ale viděl i herní dobré herní pasáže svých svěřenců.
Rychnov nad Kněžnou, Ostřetín - Dva lidé utrpěli v sobotu popáleniny končetin při požáru trávy, živého plotu a přístřešku u rekreačního objektu ve Zdelově na Rychnovsku.
Český Dub - Druhé jarní vystoupení divizních fotbalistů Českého Dubu bylo lepší než na Motorletu, ale na body stejně nedosáhli, když nevydrželi v samém závěru. „Podali jsme dobrý výkon a zaslouženě vedli, jenže jsme v závěru nevydrželi se silami a vítězný gól nám vstřelil soupeř z problematické penalty,“ potvrdil trenér Martin Pěnička, který byl jinak s výkonem spokojen.
Opava - Opavští fotbalisté bodovali i ve svém třetím jarním zápase. Na hřišti v Horních Počernicích porazili béčko pražské Sparty. Letenská rezerva je sice v tabulce poslední, ale proti Opavě nasadila do hry sestavu těžkého kalibru, vždyť základní jedenáctka byla tvořena vesměs z hráčů ligového áčka.