Kreativ

ŠTÍTEK: Bílí Tygři Liberec

Asistent trenéra Banes Motoru Jiří Hanzlík.

Jiří Hanzlík má dva tituly jako hráč, teď může přepsat dějiny jako kouč Motoru

Má za sebou úctyhodnou hokejovou kariéru. Asistent trenéra Banes Motoru Jiří Hanzlík (50 let) hrál extraligu až do svých čtyřiceti let a je dvojnásobným mistrem republiky. Titul slavil v Karlových Varech i v Plzni. K tomu přidal ještě další extraligové stříbro a tři bronzové medaile. Rád by si zopakoval podobný úspěch i na střídačce českobudějovického týmu.

Hokejisté Komety hostili v pátém čtvrtfinále Litvínov.

Domov jako prokletí. Kometě schází důležitý bek, mobilizuje další síly

Ať už čtvrtfinálová série mezi hokejisty Komety a Litvínova dopadne jakkoliv, jeden primát už má. Poprvé v historii extraligy play-off vyhrál všech úvodních pět partií hostující celek. Ke smůle Brňanů ale hráli doma o jeden zápas víc než jejich severočeský soupeř a tak v sérii prohrávají 2:3 na zápasy. Zvláštní, že? Brňané musí na výhodu hostujícího prostředí spoléhat při úterním šestém klání od půl šesté večer na ledě Litvínova. Pokud totiž Severočeši zlomí kletbu domácích duelů, postoupí do semifinále a Kometě sezona skončí.

2. čtvrtfinále: Sparta - Liberec.

Můžeme pomýšlet na náš cíl, říká po rychlém postupu přes Tygry Irving

/FOTOGALERIE/ Žádné zdržování a rovnou do semifinále. Přesto, že liberečtí Bílí Tygři byli ve čtvrtfinálové sérii extraligového play-off hokejistům Sparty naprosto rovnocenným soupeřem, výsledek 4:0 pro Pražany vypadá jednoznačně. Svěřenci kouče Pavla Grosse si díky tomu vybojovali volno a prostor na vyhlížení protivníků pro další boje.

Úspěšný tým starších žáků HC Spartak Polička. Nahoře zleva: Pešinová, Grubhoffer, Dosoudil, Šebela, Švejda, Zecha, Dvořáček. Prostřední řada zleva: Greň, Švanda, Oblouk, Pavliš, Šimon, Charvát, Soukal, Bureš. Dole zleva: Mitáš, Mach.

Dynamo, Mountfield, Bílí Tygři? Nade všemi vyčnívají mladí hokejisté z Poličky

Famózní sezonu prožívají hokejoví starší žáci HC Spartak Polička. A když říkáme famózní, tak to myslíme doslova a do písmene. Ono kolik je hokejových klubů z menších měst, jako je Polička, které mohou říci, že jejich reprezentanti výsledkově kosí mládežnickou základnu extraligových gigantů? Ano, je to tak, poličské naděje v mistrovské soutěži své věkové kategorie předvádějí neuvěřitelné výkony.

Bílí Tygři prohráli také čtvrtý duel s pražskou Spartou a sezona pro ně skončila.

Tygrům skončila sezona. Spartě podlehli i ve čtvrtém duelu

Liberečtí hokejisté nenašli recept na Pražany ani v jednom ze čtyř duelů čtvrtfinálové série a tento ročník pro ně končí. V posledním vzájemném souboji tahali od začátku za kratší konec a ani jednou v utkání nevedli. Ve druhé části se sice vzepřeli osudu a dohnali dvougólové manko, ale další branky už zapsala pouze Sparta a po výhře 5:2 postupuje do semifinále.

Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Sparta je v semifinále

V nejkratším možném termínu postoupili hokejisté Sparty do extraligového semifinále. Po třech výhrách nad libereckými Bílými Tygry proměnili ve středu večer hned první mečbol a po výhře 5:2 ovládli celou sérii 4:0 na zápasy.

Nyní už bývalá posila pražské Sparty Zack Kassian.

Případ Kassian? Poslal bych ho lodí, naštval se Duda. Takové hráče nesnáší

Informace, která pochopitelně zaskočila nejednoho hokejového fanouška domácí extraligy. Spojení obávaného kanadského ranaře Zacka Kassiana a pražské Sparty už je definitivně minulostí, jelikož útočník s bohatými zkušenostmi z NHL se rozhodl na základě osobních důvodů opustit kabinu jednoho z favoritů na zisk mistrovského titulu. Tento zvláštní krok 33letého forvarda však pořádně namíchl bývalého extraligového kanonýra a nyní experta Radka Dudu.

Bílí Tygři prohráli i třetí zápas čtvrtfinálové série. Spartě podlehli na domácím ledě 3:5.

Tygři jsou opět zápas od konce sezony. Sparta trestá každou chybu, vidí Pešán

/FOTO/ Podobnou situaci už jednou liberečtí hokejisté letos zažili. V sérii s Olomoucí prohrávali 0:2 na zápasy, aby její vývoj otočili a po třech vyhraných zápasech v řadě postoupili do čtvrtfinále. V něm jsou Spartě více než vyrovnaným soupeřem, ale v rozhodujících chvílích jsou to vždy Pražané, kteří překlopí utkání na svou stranu.

Obrat a postupový mečbol. Sparta otáčela bitvu v Liberci

Hokejisté Sparty jsou jediný krůček od postupu mezi nejlepší čtyřku extraligového play-off. Po dvou domácích výhrách uspěli i ve třetím zápase na ledě libereckých Bílých Tygrů. Domácí se na začátku třetí třetiny ujali vedení 3:2, ale Pražané se do konce trefili třikrát a slavili vítězství 5:3!

Zack Kassian ve Spartě skončil.

Posila z NHL? Kassian skončil ve Spartě po dvou měsících, z osobních důvodů

Kanadský hokejista Zack Kassian předčasně ukončil angažmá v extraligové Spartě. Z klubu, který bojuje v probíhajícím čtvrtfinále proti Liberci, odešel třiatřicetiletý útočník s bohatými zkušenostmi z NHL po vzájemné dohodě. Podle Pražanů se tak rozhodl z osobních důvodů. V tuzemské nejvyšší soutěži stihl odehrát jen osm utkání.

Hromadná potyčka mezi střídačkami ve čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem

Disciplinárka jako utržená ze řetězu. Totální chaos, tvrdí o suspendacích Koreis

V posledních týdnech se z toho na domácích stadionech pomalu stává tradice. Stále větší množství extraligových zápasů končí následnou dohrou u disciplinární komise, která rozdává hráčům dodatečné tresty doslova na počkání. A s příchodem play-off tento nepříliš oblíbený trend ještě zesílil. Nicméně při zpětném pohledu na vyhodnocování jednotlivých zákroků si musí někteří fanoušci připadat jako v říši divů.

Kapitán Sparty Michal Řepík.

Chtěli jsme vyhrát pro Michala Moravčíka, těší Řepíka

/FOTO, VIDEO/ Ani druhé play-off hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem nerozhodlo 60 minut hry. Tentokrát ale nebylo třeba čekat až do samostatných nájezdů. V 74. minutě vzal na sebe zodpovědnost Michal Řepík a jako správný kapitán přisoudil druhý bod za výhru 3:2 po prodloužení pro Pražany. „Snažil jsem se to zakončit a naštěstí to tam spadlo,“ usmíval se Řepík, kterého kromě gólu potěšily i dobré zprávy z nemocnice, kde se Moravčík podrobil vyšetření.

/FOTO, VIDEO/ Ani druhé play-off hokejové extraligy mezi Spartou a Libercem nerozhodlo 60 minut hry. Tentokrát ale nebylo třeba čekat až do samostatných nájezdů. V 74. minutě vzal na sebe zodpovědnost Michal Řepík a jako správný kapitán přisoudil druhý bod za výhru 3:2 po prodložení pro Pražany. „Snažil jsem se to zakončit a naštěstí to tam spadlo,“ usmíval se Řepík, kterého kromě gólu potěšily i dobré zprávy z nemocnice, kde se Moravčík podrobil vyšetření.

Kometa si v roce 2012 poradila se Spartou 4:2 na zápasy.

Kometa ve čtvrtfinále? Horor s Třincem, Sparta na kolenou i Čajánkův konec

Čtvrtfinále play-off extraligy. Pro hokejisty Komety v dřívějších letech parádní disciplína. Brňané ovládli všech prvních šest čtvrtinálových sérií od svého návratu do extraligy v roce 2009. Naposledy se ovšem Brňané probojovali mezi čtyřku nejlepších v roce 2019, od té doby dvakrát nepřešli čtvrtfinále a jednou skončili už v předkole. Nyní hodlá Kometa v sérii proti Litvínovu, která startuje v neděli od pěti hodin večer v brněnské Winning Group Areně, navázat na úspěšná léta. Připomeňte si s Deníkem Rovnost všech osm čtvrtfinálových sérií Komety od jejího návratu do nejvyšší soutěže.

Bílí Tygři prohráli i druhý duel čtvrtfinálové série. Spartě podlehli 2:3 po prodloužení.

Štěstí nebylo na naší straně, mrzelo Budíka po druhé prohře proti Spartě

Ani ve druhém utkání to nevyšlo. Přitom Tygři jsou pražské Spartě více než rovnocenným soupeřem. Oba duely čtvrtfinálové série došly až do prodloužení. Ten první nakonec až do samostatných nájezdů, ve kterých byli domácí úspěšnější. Druhý skončil v čase 73:10 po přesné trefě Michala Řepíka opět šťastněji pro Spartu.

Sparťané vedou ve čtvrtfinále nad Libercem 1:0 na zápasy.

Povzbuzující vítězství, ale bude to ještě boj, tuší Krejčík

/FOTOGALERIE/ Do prvního play-off hokejového čtvrtfinále mezi Spartou a Libercem vstoupili aktivněji Pražané, jako první se ale trefili hosté zpod Ještědu. Úlevu přinesla domácím využitá přesilovka z hole Jakuba Krejčíka. Přesto nakonec k rozhodnutí nestačilo ani 80 minut hry a o vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. „Nemyslím si, že to bude jiné. Bude to boj,“ tuší střelec prvního sparťanského gólu v letošním play-off.

1. čtvrtfinále play-off Sparta - Liberec.

První bitvu rozhodly až nájezdy. V nich byli úspěšní jen sparťané

/FOTOGALERIE/ Až dlouho po 22. hodině skončilo úvodní čtvrtfinále play-off hokejové extraligy mezi domácí Spartou a libereckými Bílými Tygry. Po základní porci šedesáti minut platil nerozhodný stav 2:2, následujících dvacet minut prodloužení rozhodující trefu také nepřineslo a na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich byli úspěšní pouze sparťané, Irving s Horákem.

Tygři dlouho vzdorovali, ale nakonec padli po nájezdech a první bod bere Sparta

Martin Zaťovič načne v Kometě už své sedmé play-off extraligy.

V pauze jsem měl fofr s dětmi. S Litvínovem to bude vyrovnané, varuje Zaťovič

V uplynulé základní části dokázal, že ještě nepatří do VIP lože nebo na tribunu. Kapitán hokejové Komety Martin Zaťovič oproti minulé sezoně zdvojnásobil svůj počet bodů z patnácti na jedenatřicet a patřil mezi důležité postavy týmu. Od neděle ho s brněnským celkem čeká čtvrtfinálová série s Litvínovem, Zaťovič tak zahájí již své sedmé play-off v brněnském klubu.

Východní Čechy se nyní chystají na velké derby mezi pardubickým Dynamem a královehradeckým Mountfieldem.

V extralize přituhuje. Tygři touží lovit na Spartě, východní Čechy čeká svátek

Předkolo play-off je minulostí a hokejová Tipsport extraliga už zná nejlepší osmičku letošních bojů o mistrovský titul. Na řadu tak nyní přichází čtvrtfinále, které fanouškům nabídne hodně atraktivní podívanou. Dojde mimo jiné na tradičně vypjatý souboj pražské Sparty s Libercem či ostře sledované východočeské derby, v němž bude chtít hradecký Mountfield zaskočit dosud suverénní Pardubice. Nahlédněte s Deníkem pod pokličku všech čtyř sérií, první dvě startují na domácích stadionech už v pátek.

Bílí Tygři padli podruhé v řadě na domácím ledě. V přestřelce nestačili na Spartu a prohráli těsně 4:5.

PREVIEW: Čtvrtfinále play-off mezi Libercem a Spartou. Kdo je favorit?

Hokejová extraliga vstupuje do své nejzajímavější části, začíná čtvrtfinále play-off. Zatímco pražská Sparta odpočívala po základní části, Tygři za sebou mají těžkou pětizápasovou sérii s Olomoucí, která jim jistě vzala mnoho fyzických sil, ale na druhou stranu mohla přidat ty psychické. Navíc souboje s celkem z hlavního města bývají často velmi vyrovnané a mažou papírové předpoklady.

Jan Eberle, kapitán hokejistů Hradce Králové.

Hradecký kapitán Eberle: Pardubice? Favorit soutěže! Ale můžeme jim konkurovat

Pochází z Kladna a v extralize už vystřídal řadu adres. Jan Eberle však už po roce a kousek působení v Mountfieldu HK ví, co pro východní Čechy znamená derby mezi jeho Hradcem a sokem z Pardubic. Čtyřiatřicetiletý zkušený forvard loni pomohl Lvům k historickému extraligovému stříbru, před sezonou byl pak zvolen kapitánem. Z této pozice povede hokejisty z města pod Bílou věží právě do třaskavého souboje proti Dynamu ve čtvrtfinále vyřazovací části.

Jaroslav Kudrna (vlevo) si nedávno zahrál exhibiční zápas v ČPP aréně, kde se vzpomínalo na sezonu 1993/1994, kdy byl Hradec v extralize. Tehdy byly derby hodně vyhecované.

Kudrna o premiérovém východočeském derby v play off: Chci, aby si to region užil

Narodil se v Hradci Králové, na soutoku Labe a Orlice s profesionálním hokejem začínal i končil. Nejdelší část kariéry však strávil v Pardubicích. Bývalý hokejový útočník Jaroslav Kudrna je výrazně spjat s oběma kluby, které se ve čtvrtfinále letošního extraligového play off postaví proti sobě, poprvé v historii. Dynamo je favorit, Mountfield může překvapit. Jak to vidí populární „Kudrnka“?

Hradecký kouč Tomáš Martinec se na derby ve čtvrtfinále proti Pardubicím těší.

Hradec a Pardubice proti sobě v play off: Bude to svátek hokeje, věří Martinec

Je velkým hradeckým patriotem. Čtvrtfinálový souboj, jenž jeho Mountfield svedl do souboje proti rivalům z Pardubic, pro něj bude mít speciální nádech. Trenér Tomáš Martinec si před pátečním startem série, která bude rezonovat napříč celými východními Čechy, uvědomuje kvalitu soka. Dynamo jednoznačně ovládlo základní část, v týmu má velké hvězdy a bude favoritem. Hradec může překvapit, role outsidera by mu mohla vyhovovat, navíc má zkušenosti z loňské cesty za extraligovým stříbrem.

Marek Zadina se chystá na čtvrtfinálovou sérii play off Tipsport ligy proti Hradci Králové.

Východočeské derby konečně v play off. Trenéra Zadinu zajímá jen první zápas

Jedenáct let jako by o sobě ani nevěděli. Chodili kolem sebe jako nevidomí… Přes padesát zápasů v základní části. Ale ani jeden ve vyřazovací části. Několikrát měli k sérii v play off blízko. Naposledy v loňské sezoně a hned z toho mohly být finálové bitvy. Letos se musí hokejisté Pardubic a Hradce Králové spokojit „jen“ se čtvrtfinále. Každopádně se bude jednat o velký sportovní svátek pro celé východní Čechy. Favoritem ságy na čtyři vítězné je Dynamo. Nejenom že ovládlo základní část s rekordním počtem bodů, ale především Mountfield porazilo ve všech čtyřech případech.

Předkolo play-off mezi Libercem a Olomoucí. Ilustrační foto

Mora má po sezoně. Liberec dokonal obrat po tragickém startu do zápasu

Potřetí se do brány hokejistů Olomouce v předkole play-off postavil Jakub Sedláček, potřetí inkasoval čtyři góly a Mora padla. Tentokrát v rozhodujícím pátém utkání na ledě Liberce, který tak dokonal velký obrat v sérii, kterou po úterním triumfu 4:1 ovládl poměrem 3:2 na zápasy.

Tygři vyhráli rozhodující pátý duel proti Olomouci 4:1.

Tygři zvládli pátý zápas, Olomouc porazili 4:1 a postoupili do čtvrtfinále

Liberec to dokázal! Jako teprve šestý tým v historii play-off zvládl otočit sérii hrané na tři výhry z nepříznivých 0:2 na konečných 3:2 a zajistil si souboje s pražskou Spartou. V rozhodujícím duelu nepustili šelmy soupeře z Hané do vedení a zaslouženě zvítězili 4:1. Velkou kaňkou na vítězství je ale možná ztráta Jakuba Rychlovského, který odstoupil už v první třetině po brutálním ataku na hlavu od Jana Švrčka.

Play-off, 4. zápas,HC Olomouc - HC Bílí Tygři Liberec

Bravo! Tygři opět dobyli Olomouc, doma můžou rozhodnout o velkém obratu

Olomoučtí hokejisté si z Liberce s velkou pompou odvezli dvě vítězství a toužili doma celou sérii předkola ukončit. Jenže nepovedlo se jim to v sobotu a ani na druhý pokus v neděli. Bílí Tygři vyhráli další přestřelku 5:3. O postupu se rozhodne v úterý na libereckém ledě.

Hokejová extraliga: Banes Motor České Budějovice - Verva Litvínov.

Extraligové předkolo? Téměř jasná záležitost. Jedinou zápletku řeší v Olomouci

Už tři série předkola play-off Tipsport extraligy znají po sobotním programu své vítěze a zároveň postupující do čtvrtfinále. Místenku mezi elitní osmičku si jednoznačným vítězstvím 3:0 na zápasy zajistili hokejisté Litvínova, Českých Budějovic i Hradce Králové, jedinou stále otevřenou sérií tak zůstává souboj mezi libereckými Bílými Tygry a Olomoucí, která bude v neděli na domácím ledě hájit druhý nabídnutý mečbol.

Třetí utkání předkola hokejové extraligy mezi HC Olomouc a Bílí Tygři Liberec

OBRAZEM: Pár minut od čtvrtfinále. Mora přišla o postup v přesilovce

/FOTO + VIDEO/ Dva góly obránce Dalibora Řezníčka vměstnané do minuty a tří sekund ve druhé třetině poslaly Olomouc ve třetím utkání předkola play-off hokejové extraligy do vedení 2:1. Liberec však ve třetí dvacetiminutovce odmítl konec série a celé sezony a nakonec slavil výhru 4:3.

Tygři odvrátili první olomoucký mečbol a minimálně o den si prodloužili sezonu.

OBRAZEM: Tygři stále žijí. První olomoucký mečbol odvrátili v přestřelce

Sezona zatím nekončí. Minimálně o den si liberečtí hokejisté prodloužili letošní ročník díky výhře 4:3 na ledě Olomouce. V utkání se skóre přelévalo ze strany na stranu. Nejprve vedli tygři, pak dvakrát domácí Olomouc, aby nakonec ve vlastním oslabení ujel po krásné přihrávce Ivana přes polovinu kluziště Marek Zachar a rozhodl o prvním bodu Liberce v sérii.

Hokejisté Vítkovic mají po sezoně. Ve třetím utkání předkola play-off prohráli v Ostravě 1:3 a celou sérii ztratili poměrem 0:3 na zápasy.

OBRAZEM: Vítkovice mají po sezoně! Z Hradce je poslal na dovolenou Kanaďan

/FOTOGALERIE/ Hokejisté Vítkovic to mají za sebou! V předkole play-off extraligy s Hradcem Králové neuhráli Ostravané nic, padli 0:3 na zápasy a mohou začít čerpat dovolenou. Východočechům zajistil postup do čtvrtfinále vítěznou trefou kanadský obránce Jéremie Blain, který na konci druhé třetiny zvyšoval na 2:0. Mountfield nakonec vyhrál 3:1 a mohl slavit posun mezi nejlepší osmičku.

Fanoušek Olomouce v kostýmu kohouta sklidil v liberecké Home Credit Areně velký úspěch.

Olomoucký Kohout bavil Home Credit Arenu. Jsem takový blázen, přiznává

/FOTO, VIDEO/ Kdo osobně navštívil jeden ze dvou hokejových duelů v rámci předkola play-off mezi domácím Libercem a Olomoucí, nemohl přehlédnout fanouška v kostýmu kohouta v hostujícím sektoru. Ten si našel chvilku mezi fanděním a pro Deník poskytl exkluzivní rozhovor, při kterém vyšlo najevo, že byl pro tuto akci předurčen, jelikož se jmenuje Jiří Kohout.

Předkolo play-off, 2. zápas: Bílí Tygři padli i podruhé na vlastním ledě po prodloužení. Tentokrát si Olomouc připsala vítězství 3:2.

OBRAZEM: Tygři jsou po druhé porážce krok od vyřazení

Takový vývoj série mezi Libercem a Olomoucí čekal málokdo. Favorizovaní Tygři prohráli oba domácí duely v prodloužení a v sobotu budou na Hané odvracet předčasné ukončení sezony, které by bylo poměrně velkým zklamáním. Ve druhém duelu vedli ještě minutu před koncem o gól, nakonec ale prohráli 2:3 po prodloužení.

Úžasné! Mora v Liberci smazala dvoubrankovou ztrátu a jede domů s dvěma mečboly

Tak to bylo neskutečné představení. Olomoučtí hokejisté poté, co v předkolové sérii na ledě Liberce zvládli nervy drásající první zápas a zvítězili po prodloužení 1:0, znovu dovedli zápas až do nastaveného času. A znovu v něm uspěli! Tentokrát však měli svou roli ještě o to těžší, že od poloviny zápasu museli dotahovat dvoubrankové manko. To se jim ale nakonec podařilo díky přesným zásahům Navrátila, Bambuly a Orsavy.

předkolo play-off: Bílí Tygři prohráli s Olomoucí první zápas na domácím ledě 0:1 po prodloužení.

OBRAZEM: První bod urvala Olomouc přesilovkovým gólem v prodloužení

Hokejová extraliga otevřela brány své nejzajímavější části. Začalo předkolo play-off, ve kterém Liberec vyzývá Olomouc. V základní části vyhráli tři ze čtyř vzájemných duelů Bílí Tygři, ale play-off je úplně jiná soutěž, a to se potvrdilo hned v prvním utkání.

Mora bere první bod! Díky spornému nególu i dárku od Galvase

Olomoučtí hokejisté odvezou z Liberce minimálně jednu výhru. Úvodní zápas předkola play-off rozhodla jedna jediná branka, v prodloužení se o ni postaral útočník Hanáků Jakub Orsava. Druhý zápas je na programu hned ve čtvrtek od 18 hodin.

Letošní předkolo play-off nabídne také další souboj Hradce Králové s Vítkovicemi

Extraliga otevírá brány play-off. Předkolo nabídne i reprízu loňského semifinále

Vrchol nevšedně nabité sezony je tady. Úvodními zápasy předkola začnou ve středu tradiční vyřazovací boje hokejové extraligy, opět s dvanáctkou nejlepších týmů, které si to v následujících týdnech mezi sebou rozdají o mistrovský titul. Velkým lákadlem pro fanoušky bude rozhodně série mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi, jež bude zároveň reprízou loňského semifinále. Do akce o čtvrtfinálové místenky jde rovněž Litvínov s Plzní, České Budějovice s Karlovými Vary a Liberec s Olomoucí.

Utkání 52. kola hokejové Tipsport extraligy mezi HC Olomouc a Verva Litvínov. Jiří Ondrušek se dočkal pocty za tisíc odehraných utkání v dresu Mory.

Navždy legendou. Ondrušek dokázal nevídané, teď ho zajímá Liberec

V NHL takovým borcům vyvěšují dres. Odehrát tisíc zápasů za jeden klub je v dnešní době zkrátka legendární počin. Také v Česku jde o velký unikát. Dosáhnout obdivuhodné mety se podařilo Jiřímu Ondruškovi, který v dresu Olomouce absolvuje v prvním předkole play-off 1002. utkání. „Uteklo to hrozně rychle. Přijde mi, že před loňskou sezonou jsem přišel do šatny jako junior,“ vtipkuje Ondrušek.

Nejproduktivnější hráč soutěže Tomáš Filippi.