Kreativ

HOLKY V AKCI v červnu: Co nového v našem kreativním klubu na facebooku

Zdroj: Redakce

Vydáno: 11. 06. 2012 00:00

Holky v akci si tentokrát vybraly téma, které fandí chlapům. Jo, všímají si svých drahých poloviček, těch, bez nich by jejich život byl nějak poloviční.

Tátové, tatínkové, chlapci a chlapi… prostě muži. Jasně, tenhle měsíc je Den otců. Třetí neděle v červnu – takže letos to mají tátové na 17. června. Někdy je to s těma chlapama dost těžký, ale vlastně proč jim tenhle den nepřiznat a tak s nima ho neoslavit

To celé má dlouhou historii, ale k nám se tenhle svátek dostával obtížně. Je stejně pohyblivý jako Den matek, je to vyrovnané.

Úplně první oslava svátku Den otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910. Tradici oslavy svátku Den otců založila Američanka Sonora Smart Dodd a to dokonce už v roce 1910. Chtěla tak ocenit úsilí, s nímž se o ni a další čtyři sourozence staral její ovdovělý tatínek.Sonoře se její záměr podařil. Vymyslela si svátek, který se už uchatil ve spoustě zemí.

První oslava svátku Den otců byla spíše soukromá a konala se v den narozenin Sonořina otce - 19. června 1910 - ve městě Spokane ve státě Washington. Popularita svátku sice rychle rostla, ale třetí červnová neděle se stala oficiálně Dnem otců až v roce 1966 díky prezidentovi Lyndonu Johnsonovi.

Ale co tátům nachastaly Holky v akci, to můžete sledovat na https://www.facebook.com/kreativpraktickazena/ v přímém přenosu. Zkuste to.