Kreativ

Pletený věnec, ke kterému potřebujete starý svetr

Zdroj: Redakce

Vydáno: 19. 10. 2013 00:00

Zimní věnec v listopadové Praktické ženě vytvořila Pavlína. Obětovala starou vestu a dopadlo to skvěle. Inspirovala naše čtenářky, takže se zcela logicky objevil na naší facebookové stránce HOLKY V AKCI.

Pavlínin zimní věnec má korpus potažený pleteninou - tady našla uplatnění vesta, kterou Pavlína už nenosila. Impulsem k vytvoření takového věnce byla návštěva lednového frankfurtského kreativního veletrhu. Tady viděla pletené vzory na všem - na svíčkách, na ozdobách, na nádobí a bylo jasné, že tenhle trend přijde i k nám.

Máte dvě cesty k vytvoření podobného věnce. Vezmete jehlice a vlnu a základ si upletete, nebo sáhnete do spodní přihrádky šatníku jako Pavlína a obětujete nenošený svetr k dalšímu tvoření. Co všechno potřebujete k vytvoření zimního pleteného věnce najdete v listopadové Praktické ženě.

Věnec vytvořený Pavlínou pro listopadovou Praktickou ženu.

A tenhle věnec zaujal naši čtenářku Blanku Drábkovou a chvíli si o něm povídala se šéfredaktorem. Měl volbu: uplést nebo najít odložený svetr. Nakonec se rozhodla, že se vydá do sekáče a nějaký pletený svetr najde. Našla rychle a ještě rychleji se pustila do tvoření.

Věnec Blanky Drábkové podle Pavlíny.

A ještě jeden, který Blanka pojmenovala pracovní:

Kruh (symbolické u věnce) se uzavřel. Inspirace z Praktické ženy prakticky uplatněná se vrací do Praktické ženy, tedy sem. :-)

Nápady a varianty našich čtenářek najdete na stránce Kreativního klubu Praktické ženy https://www.facebook.com/kreativpraktickazena/

Návod a fotopostup KROK ZA KROKEM najdete v listopadové Praktické ženě, která je právě v prodeji.