Kreativ

Podzim za dveřmi? Imunitu posílí omega-3

Zdroj: Redakce

Vydáno: 29. 09. 2014 00:00

Nejenom chladnější a deštivé počasí, ale také vyčerpání či stres, nedostatek pohybu, znečištěné ovzduší nebo užívání antibiotik - to všechno oslabuje naši imunitu, která si zvláště v tomto období volá po zvýšené pozornosti. Jak můžete své tělo v přicházejících podzimních měsících zocelit? Kromě zvýšené dávky vitamínů nezapomeňte také na omega-3 mastné kyseliny.

Vitaminový koktejl – A a C především

Bez vitamínů se na podzim rozhodně neobejdete. Z celé škály nezapomeňte hlavně na vitamin A, který vzniká z beta-karotenu a jehož zdrojem jsou především játra, mrkev, špenát nebo meloun. Vitamín C je k udržení tělesného zdraví také nezbytný. Z rostlinných zdrojů je na něj bohatý například šípek, rakytník, citrusy, brokolice nebo černý rybíz.

Nezbytné omega-3 mastné kyseliny

„Mnoho klinických studií potvrzuje, že pravidelná konzumace omega-3 nenasycených mastných kyselin pomáhá zvyšovat imunitu, působí protizánětlivě a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Navíc omega-3 upravují hladinu cholesterolu v krvi i krevní tlak a urychlují hojení ran. Kromě toho mají pozitivní vliv na srdce a cévy, snižují výskyt srdečního infarktu a mozkové mrtvice," říká nutriční terapeutka Bc. Margareta Iliopulosová. „Omega-3 mastné kyseliny si lidské tělo nedokáže samo vyrábět, proto je musíme přijímat z potravy. Největším zdrojem těchto mastných kyselin jsou tučné mořské ryby, které bychom měli ideálně konzumovat alespoň 2x týdně," dodává.

Není však tajemstvím, že Češi mořské ryby v jídelníčku postrádají. Tento deficit lze účinně doplnit pomocí výživových doplňků s kvalitním rybím tukem. Pomoci  mohou také vlašské ořechy, sója, řepkový nebo lněný olej. Nejvíce využitelné jsou však omega-3 z ryb.

Imunita u dětí

Nástup do škol, školek a první signály podzimního počasí představují zátěž i pro citlivý dětský organismus a jejich imunitní systém se s tím musí nějak vypořádat. Kvalitní výživové doplňky s obsahem omega-3 mastných kyselin dokážou jeho výkonnost účinně podpořit - kvůli snadnějšímu polykání je však lepší volit menší dávkování kapslí. Pokud se na příchod potomka teprve chystáte, nezapomeňte, že o dostatečný příjem omega-3 je třeba začít pečovat již v těhotenství. Řada studií potvrzuje, že konzumace omega-3 v době těhotenství zvyšuje u dětí imunitu a zároveň snižuje riziko obezity v pozdějším věku.

Zdraví z hlubin norské přírody

Při přípravě na sychravější podzim myslete kromě teplých ponožek i na kvalitní výživové doplňky. OmegaMarine Forte+ z norského lososa obsahuje vyvážené množství omega-3 mastných kyselin, které posilují imunitní systém, působí protizánětlivě a snižují tělesnou teplotu. Pro ještě lepší účinek je navíc obohacen vitamíinem D3. Pravidelné užívání dvou kapslí denně vám tak pomůže přečkat přicházející chladné měsíce ve zdraví.

Více informací o pozitivních účincích nenasycených mastných kyselin i o výrobku OmegaMarine Forte+ získáte na www.naturamed.cz nebo na bezplatné lince 800 10 40 40.