Kreativ

Saténová brož

Zdroj: Redakce

Vydáno: 16. 02. 2013 00:00

Vlastnoruční šperk ze saténu se vždycky hodí! Květ jako brož si dneska vyrobíme a zkrášlíme svůj šatník a pomaličku se připravíme i na jarní dny. Saténové brože jsou skvělou ozdobou nejen na oblečení, ale ozdobíte i svou oblíbenou kabelku, šátek… nebo květ použijete jako aranžmá na stůl, do věnců… Fantazii se meze prostě nekladou.

Vytvořte si krásnou saténou brož. Je to jednoduché a efektní.

MATERIÁL:


Pracujeme se silnějším saténem, naše brož je v barvách tmavé a světlé šedé, doplňuje ji smaragdová. Dále potřebujeme korálky ohňové a perle v barvách zelené a modré, j ehlu, niť, nůžky, kousek kůže (na kolečko pro zadní část brože), svírací špendlík, svíčka (na opalování), lepidlo např. Tenyl a štětec.

Krok 1

Nejprve si vystřihneme kolečka o průměru 11 cm tmavě šedého saténu,10 cm světlého šedého saténu. Vystřihneme kolečka v barvě smaragdové ze saténu o průměru 8,5 cm a 7 cm.

Krok 2


Jednotlivá vystřižená kolečka po krajích opalujeme nad svíčkou – tak zabráníme třepením na okrajích. Okraje jsou pak pevnější a tvarují se do různých vlnek či vln.

Krok 3


Všechna opalovaná kolečka sestavíme na sebe podle velikosti a na řadu přichází našívání korálků, které jsou na nejmenším kolečku ve středové části. Prošíváme přes všechny vrstvy koleček.

Krok 4


Ze zbytku kůže si vystřihneme kolečko o průměru 7 cm. Do středu koženého kolečka našijeme svírací špendlík.

Krok 5


Kolečko se svíracím špendlíkem nalepíme na zadní stranu brože a zakryjeme tím také stehy od prošívání. Necháme důkladně zaschnout.

Finále:


Autor: Eva Trávníčková

Další návody ke stažení najdete: http://praktickazena.kafe.cz/kreativni-publikace/