Brno – Pálivá a kořeněná jídla inspirovaná asijskou kuchyní ochutnávají milovníci zahraniční gastronomie. U brněnského nákupního centra Vaňkovka dostali možnost zkusit libanonské, indické nebo vietnamské speciality. Trhy, které kromě zmíněných lákadel nabízí i další jídla a pochutiny, začaly v pátek v deset hodin ráno.
Uherské Hradiště – V minulém roce si na krk pověsila zlatou medaili za triumf v extralize juniorek, bronzovou za třetí místo v ženské extralize a jako třešinku na dortu pomohla vybojovat třetí místo na mistrovství Evropy žen. Titul pro nejlepšího sportovce okresu Uherské Hradiště za rok 2015 tak jednoznačně skončil ve správných rukou – v rukou softbalistky Snails Kunovice Terezy Vlčkové.
Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 30. března. do 7. dubna 2016. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o miminko týdne.
Kroměřížsko, Zlínský kraj – Propodnikatelský přístup radnice, úspěšné čerpání dotací z evropských fondů a nejnižší daň z nemovitosti: to jsou důvody, které dělají podle pořadatelů ankety Město pro byznys z Kroměříže nejlepší místo pro podnikání ve Zlínském kraji.
Velvary - Bylo to hodně stylové, jako z amerického filmu. Den poté, co se velvarský fotbalista Milan Vošmera stal v anketě Kladenského deníku Fotbalistou Kladenska za rok 2015, rozhodl jediným gólem derby krajského přeboru proti Hostouni. Té Hostouni, za kterou nastoupil jeho největší konkurent v anketě - František Motlík.
Plzeň – Plzeňský futsalový klub se svým webem futsalplzen.cz vyhrál hlasování fanoušků o nejlepší web klubů CHANCE futsal ligy 2015/16. Marketingový ředitel SK Interobal Plzeň Michael Sinkule v rozhovoru prozradil recept na to, jak být v této oblasti úspěšným.
Sulkovec - Letošním Nositelem tradic Bystřicka se stali divadelníci ze Sulkovce, malé obce ležící nedaleko Vírské přehrady. Anketu už popáté pořádala bystřická radnice ve spolupráci s Mikroregionem Bystřicko. Ocenění bude ochotníkům slavnostně předáno 1. května při příležitosti 250. výročí sulkovecké farnosti.
Jeníkov - Vypadá jako čistokrevný labrador, přesto je to kříženec německého ovčáka a ohaře. Řeč je o Eddim, bronzovém vítězi ankety Benešovského deníku nazvané Psí miláček, která byla vyhlášena v celém Středočeském kraji a v současné době má za sebou okresní kola.
Znojemsko – Za populismus označil politolog rozhodování hevlínské radnice, když při hledání nového nájemce prodejny nechala vyplnit obyvatele obce anketní lístky. Podle vedení Hevlína je výsledek informativní a konečné slovo budou mít zastupitelé. Ostatní města a vesnice v regionu podobný způsob čas od času využívají. Jejich představitelé se tak snaží zjistit, k jaké variantě řešení v obecních záležitostech se lidé kloní.
Liberec - Neonová holubice míru na fasádě domu na Šaldově náměstí v Liberci se znovu rozsvítila. Po Sametové revoluci se zvažovalo, že se dílo s nápisem Mír národům celého světa odstraní, protože příliš evokuje socialismus. Jenže holubici si Liberečané oblíbili a v anketě, kterou město kvůli případnému odstranění plastiky uspořádalo, se většina lidí vyslovila pro její zachování.
Mšeno - Anketu Psí miláček Deníku na Mělnicku na plné čáře ovládl anglický kokršpaněl Buddy. Do ankety ho přihlásila jeho šťastná majitelka Tereza Mráčková ze Mšena.
Praha /FOTOGALERIE/ - Anketa Psí miláček Deníku má za sebou okresní kolo. V metropoli nominovali majitelé do regionálního kola sedm čtyřnohých zástupců a čtenáři Pražského deníku posílali své hlasy na kuponech vystřižených z novin a hlasovali rovněž na internetu. Nejvíce jich nakonec posbíral patnáctiměsíční voříšek Beníček, druhou příčku obsadila tříletá kníračka Nikynka a třetí rok a půl starý pinč Ben.
Jindřichohradecko - Náhodným losováním jsme vybrali deset miminek, která jsme vám představili v březnu. Nyní se ucházejí o vaši přízeň v soutěži o miminko měsíce.
Kladno – Další ročník regionální hudební ankety Kladenský Otík pořádané Kladenským deníkem se kvapem blíží. Poslední tři roky svými hlasy katapultovali posluchači na první místo kapelu Gladly S.W., která koncem minulého týdne potěšila své příznivce vystoupením v kladenském country klubu Dřevák. Po loňském pomyslném zlatém hattricku frontman skupiny Milan Procházka prohlašoval, aby fanoušci letos hlasovali pro jejich soupeře.
Dvůr Králové - Po úspěchu v krajském kole ankety Zlatý erb, kde Dvůr Králové zabodoval s mapovým portálem GIS, se město dočkalo dalšího pracovního ocenění.
Mělník – Krajský futsalový titul je ve správných rukou. Přesvědčila o tom i závěrečná exhibice, ke které mělnický C-tým nastoupil ve své hale proti zbylému kádru Olympiku a v pohledném utkání překvapivě vyhrál 15:10 (7:5). Závěrečným bodem akce bylo v nedaleké restauraci slavnostní vyhlášení výsledků uplynulého ročníku krajského přeboru včetně individuálních anket.
Uherský Brod /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Povinná návštěva veterináře pravděpodobně čeká všechny majitele psů v Uherském Brodě. Tamní radnice totiž chystá obecně závaznou vyhlášku, která nařídí všem chovatelům psů své čtyřnohé miláčky takzvaně očipovat. Mělo by to především usnadnit návrat zatoulaných psů k majitelům.
Hradec Králové - Nejlepší webové stránky mezi městy České republiky má Broumov na Náchodsku a z obcí Libochovany z okresu Litoměřice. Vyplývá to z výsledků letošního ročníku ankety Zlatý erb vyhlášených na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě, která dnes začala v Hradci Králové.
Praha - Pražský Ropid plánuje výrazné změny ve vedení tramvajových linek. Začít platit by měly v září a budou vycházet z jednoho ze tří možných scénářů. V minulých měsících měly možnost se ke změnám vyjádřit městské části a také veřejnost prosttřednictvím ankety. Tři varianty, které Ropid navrhuje, se liší mírou zásahů a podrobně je organizace podle mluvčího Filipa Drápala představí v pátek 8. dubna. Do té doby je nechce blíže komentovat.
Prostějov – Dlouhá základní část basketbalové NBL je již minulostí. Prostějovští Orli nakonec obsadili v celkové tabulce třetí místo a do play-off vstoupí soubojem s nepříjemným Kolínem. Tým Zbyňka Cholevy bude favoritem, ale zároveň dobře ví, že jej nečeká nic lehkého.
Kolín – Už se stalo tradicí, že pár dnů po skončení slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku se oceňují také lidé, kteří se výraznou měrou zasloužili o rozvoj sportu v Kolíně. Cenu za celoživotní přínos kolínskému sportu si letos v krásných prostorách kolínské radnice odneslo devět oceněných.
Nymbursko – Anketa čtenářů Nymburského deníku skončila. A už je jasno. Fotbalistou okresu pro rok 2015 se stal borec týmu Ostré Petr Vobořil. Ten získal v hlasování čtenářů 105 hlasů.
Hradec Králové – Slavnostní vyhlášení populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Královéhradeckého kraje za rok 2015, které se uskutečnilo v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové, mělo také výraznou jičínskou stopu!
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat krajského Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Náchodsko - Předkládáme vám v připojené anketě jedenáctku hráčů, z nichž můžete v anketě vybírat okresního Borce kola. Hlasovat je možné do pátečního poledne.
Liberec/GALERIE/ – Kornspitz Jablonec vystřídal na trůnu Duklu Liberec. Gabriela Soukalová zvítězila v anketě Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje. Cenu převzal na včerejším vyhlášení za Gábinu její otec Karel Soukal. Na druhém místě skončila snowboardistka Ester Ledecká, třetí byl biatlonista Ondřej Moravec.
Liberecký kraj – Kornspitz Jablonec vystřídal na trůnu Duklu Liberec. Královnou je Gabriela Soukalová. Cenu převzal na včerejším vyhlášení její otec Karel Soukal. Na druhém místě skončila snowboardistka Ester Ledecká, třetí byl biatlonista Ondřej Moravec. První osm míst v kategorii jednotlivec - dospělý patří v anketě Nejúspěšnější sportovech roku Libereckého kraje zimním sportům. V úterý večer výsledky slavnostně vyhlásili v libereckém Divadle F. X. Šaldy. Na facebooku Jabloneckého deníku najdete několik videí z večera.
Uherské Hradiště – Je to jen několik desítek metrů chodníku, a přece v posledních týdnech obyvatelům Uherského Hradiště tak moc chyběl. Řeč je o podchodu, který spojuje minimálně pětitisícovou lokalitu Mojmíru a Štěpnic s centrem města – takzvanou Myší díru.
Mnichovo Hradiště - Po Rákosníčkově hřišti by Mnichovo Hradiště rádo uspělo také v další anketě. Tentokrát místní infocentrum zkouší štěstí v anketě, která by městu mohla vynést turistickou známku.
Praha - Tomáš Portyk je nejlepším českým sdruženářem uplynulé sezony. Juniorský mistr světa ovládl osmý ročník ankety s náskokem 65 bodů před Miroslavem Dvořákem. Třetí místo v absolutním pořadí obsadil Ondřej Pažout, bronzový junior ze zimních olympijských her mládeže. Nejlepším trenérem byl dnes vyhlášen kouč juniorského týmu Marek Šablatura.
Liberecký kraj - Kdo bude nejlepším sportovcem roku 2015 v Libereckém kraji? Tato tajenka bude zodpovězena dnes večer v divadle F. X. Šaldy při slavnostním vyhlášení populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce.
Kolínsko – A je to tady! Výsledky ankety Psí miláček Kolínského roku jsou známy. A byl to boj až do konce, přesněji řečeno hlavně v posledních dnech hlasování, které nakonec průběžným pořadím úplně zamíchaly. Ale nenapínejme už. Kdo že zvítězil?
Osobně obdivuji každého, kdo se dá na učitelskou dráhu. Dobře si pamatuji, jací jsme ve školních lavicích byli. Pravda, nebyli jsme žádní velcí darebáci a učitelů jsme si uměli vážit. Ne jako je tomu v mnohých dnes medializovaných případech. Ale také jsme pedagogům dokázali nejednou řádně pocuchat nervy a pohnout žlučí.
Liberec - Kdo bude nejlepším sportovcem roku 2015 v Libereckém kraji? Tato tajenka bude zodpovězena dnes večer v Divadle F. X. Šaldy při slavnostním vyhlášení populární ankety o Nejúspěšnějšího sportovce.
Královéhradecko, Náchod /ROZHOVOR/ - Hvězda čtenářů Deníku: Náchodský plavec se dočkal zvláštního ocenění. Českého mistra a rekordmana teď čeká boj o olympiádu v Riu.