Brno – Dohromady padesát devět let si odsedí tři cizinci a dva Češi za pašování heroinu. Tak ve středu rozhodl Krajský soud v Brně. Tři cizinci budou navíc po vykonání trestu vyhoštěni z České republiky.
Brusel - Nezaměstnanost v Evropské unii i eurozóně v únoru dosáhla rekordní výše. V celé EU činila 9,6 procenta, o 0,1 procentního bodu více než v lednu.
Buchlovice – Každá výstava má svou atmosféru. V pátek ji měly i dvě slavnostně zahájené výstavy v buchlovickém Muzeu Podhradí, při nichž na návštěvníky dýchlo kouzlo barev kraslic i pohlednic.
Rokycansko – Zajistit si dovolenou na prázdniny co nejdříve se vyplatí. Kvůli ekonomické krizi totiž cestovní kanceláře snížily kapacity a klientům tak hrozí, že nabídka už bude probraná. Na First minute mohou navíc využít nejrůznějších slev.
Kopřivnice – Město Kopřivnice se může pochlubit dalším úspěchem na poli ocenění. Již podruhé se totiž stalo vítězem národního kola O lidech s lidmi a odneslo si z něj, v pořadí již druhé, takzvané razítko dobré praxe.
Prostějov – Téměř dva měsíce terorizoval osamělé ženy v okolí Husova náměstí. Oběti, které si vybral, olupoval ze sedla jízdního kola. Některé z postižených si nesou trauma dodnes. Fantom za řídítky dostal v úterý za své činy u prostějovského okresního soudu čtyři a půl roku.
Havířov – Populární mezinárodní soutěž krásy studentek středních škol čeká už osmnáctý díl. V pátek 2. dubna se v Kulturním domě Leoše Janáčka uskuteční 18. ročník mezinárodní soutěže Miss Reneta 2010 aneb Půjčovna úsměvů.
Jindřichův Hradec/FOTO/ – Funkčnost a duši starým, dnes už historickým, vodním elektrárnám vracejí otec Miroslav se synem Petrem Beránkovi z Dolní Lhoty.
Frýdek-Místek /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Magistrát ve Frýdku-Místku v úterý přivítal válečné veterány okresů Frýdek-Místek a Nový Jičín. Vyznamenání českých veteránů ruskou jubilejní medailí 65 let vítězství ve Velké vlastenecké válce se mimo jiných účastnil generální konzul Ruské federace Valerij Děrgačev, primátorka Frýdku-Místku Eva Richtrová a místostarosta Nového Jičína Miloš Lossman.
Ústí nad Labem – Osm let stráví ve vězení 33letá Táňa Šandorová a 46letý Vlastimil Ondo z Mostu. Za mříže je Krajský soud v Ústí nad Labem poslal kvůli obchodování s lidmi. Konkrétně měli prodat do Itálie prostitutku z Teplic.
Vsetín – Až osmileté tresty hrozí šestici mužů ze Slovenska, kteří jsou obžalováni ze série jedenácti vloupání a krádeží na Valašsku i v okolních regionech. Dohromady měli způsobit škodu přesahující dva miliony korun.
ČR - Češi jsou ohledně budoucích příjmů pesimističtí. Očekávají nižší mzdy, než mohou dostat. Tuzemští zaměstnanci si v prvním letošním čtvrtletí přejí průměrně 18.779 korun, což je o 19 procent méně, než v průměru mohou mít na výplatní pásce. Vyplývá to z analýzy společnosti Profesia, která provozuje stejnojmenný pracovní portál v Česku a na Slovensku.
Slovensko - Slovenská Rada pro vysílání a retransmisi (RVR) kvůli možnému porušení zákona na ochranu slovenštiny prověřuje diskuzní pořad Lampa televize JOJ Plus.
Slaný - Již poosmé se o víkendu zapojila slánská městská Knihovna Václava Štecha se svými malými příznivci do celostátní akce dětských knihoven, nazvané Noc s Andersenem.
Ústí nad Labem /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Koncert slovenské zpěvačky Szidi Tobias s Bandem začne v pondělí 29. března od 19.30 hodin v ústeckém Národním domě. Místní publikum tak poprvé uvidí krásné písně šansoniérky s příjemně zastřeným hlasem… Zpěvačku Szidi Tobias (ročník 1967) jsem zaregistroval poté, co hostovala na CD Hapky s Horáčkem i na předloňském výborném albu Ohrožený druh s texty Michala Horáčka. Její loňská sólová deska Pod obojí, již třetí CD Szidi Tobias, mě dostala. Texty jí na ni opět napsal Peter Lipovský, její manžel. „Szidi Tobias věřím každý tón, každé slovo, každý pocit, každou náladu. Tak přesvědčivě, a přitom přirozeně působí. Její hluboký hlas rozdává silné emoce, dokáže být křehký i dryáčnický, veselý i smutný, roztoužený i nad věcí. Je v něm obrovská vnitřní síla a zároveň disponuje i citem pro vyznění a atmosféru hudby,“ napsal Karel Souček v recenzi na CD pro Deník. Po telefonu jsme zpěvačce položili pár otázek…
Domažlice /FOTOGALERIE/ – O poznání déle, než obvykle, zůstala v pátek večer svítit okna v Knihovně Boženy Němcové v Domažlicích. Konala se tam Noc s Andersenem, jejímž cílem je vzbudit u dětí zájem o četbu.
Ostrava/FOTOGALERIE/ -Novou továrnu otevřela v Ostravě strojírenská skupina Vítkovice Machinery Group. Provoz na výrobu takzvaných membránových stěn, které jsou součástí zejména energetických kotlů, ale také zařízení například v chemickém průmyslu, znamenal pro skupinu půlmiliardovou investici.
Odry /FOTOGALERIE/ – Desítky vodáků s čluny a loděmi mířily v sobotu do Klokočůvku, místní části Oder. Nedaleko odtud se konalo oficiální zahájení letošní vodácké sezony.
Tachov – Už dvanáctým ročníkem se do kroniky Klubu přátel piva z Tachova zapsala soutěž o Nejlepší guláš neposkvrněný ženskou rukou, kterou vyhlásil Jaromír Matoušek.
Sokolov – Tradičně prvním závodem Českého poháru v plavání tělesně postižených v tomto roce byl POHÁREK 2010, který se v sobotu uskutečnil v sokolovském krytém bazénu.
Opava - Celkem 320 mladých judistů se zúčastnilo 19. ročníku mezinárodního turnaje Slezský pohár v Opavě. Medaile vybojovali také zástupci Novojičínska.
Hranice – Noc s Andersenem strávili z pátku na sobotu ve třídách své školy žáci třetích ročníků hranické ZŠ Struhlovsko. Nejprve je čekalo několik soutěžních úkolů, poté královská večeře a před usnutím ještě stezka odvahy.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Pravá polštářová bitva se rozhořela v pátek odpoledne na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Akce byla součástí Noci s Andersenem, kterou pořádají pro malé milovníky knih a pohádek pracovnice knihovny B. B. Buchlovana.
Valašská Polanka – Kolem roku 1910 se učitel Václav Blabolil z Valašské Polanky ujal několika milovníků hudby, aby je vyučil hře na dechové nástroje. O tři roky později vznikla dechová hudba Polančanka.
Velké Pavlovice /DISKUTUJTE, FOTOGALERIE/ – Firma Berendsen otevřela ve Velkých Pavlovicích svoji první prádelnu vČeské republice. Přijel idánský velvyslanec.
Nový Bydžov – Na hranici pěti procent všech obyvatel města se nyní pohybuje romská komunita v Novém Bydžově. Výrazný nárůst zaznamenala především v posledních pěti letech.
Budapešť - Za výcvikem maďarské armády v přechodu Dunaje prý není třeba hledat skryté důvody. Uvedl to náčelník generálního štábu maďarské armády László Tömböl.
Kněževes - Na výstavu dodávají své výrobky základní školy, domovy dětí, stacionáře, domovy pro seniory i jednotlivci. „Většina organizací i jednotlivců se výstavy zúčastňuje pravidelně,“ říká Zdena Malafová. Nejvzdálenější výrobky sem dorazily až z Chlumína u Neratovic.
Bratislava - Předseda nejmenší slovenské koaliční Lidové strany-Hnutí za demokratické Slovensko (LS-HZDS) a bývalý trojnásobný premiér Vladimír Mečiar chce necelé tři měsíce před parlamentními volbami řešit problém úplatků na Slovensku.
Havlíčkův Brod – Početná česko-slovenská skupina lidí, kteří čelí obvinění z rozsáhlých krádeží v nočních vlacích, stanula ve čtvrtek opětovně před senátem Okresního soudu v Havlíčkově Brodě.
Olomouc – Po spanilé podzimní jízdě interligou se v roce 2010 olomoucké házenkářky poněkud zadrhly. Na začátku ledna prohrály doma s Veselím nad Moravou a tato prohra je prakticky připravila o druhé místo, které obsadil právě tým ze Slovácka.
Valašské Meziříčí - S několika změnami na tratích rychlostních zkoušek, a také s velkým akcentem na bezpečnost posádek a fanoušků, odstartuje v pátek Valašská rally.
Bučovice - Nejšikovnější nejmladší sportovní gymnasté se v sobotu sejdou v Bučovicích. Oddíl sportovní gymnastiky zdejší TJ Sokol připravil už 31. ročník Memoriálu prof. Antonína Součka.
Vsetín - Není zvykem, abychom se v regionálním Valašském deníku vyjadřovali k celostátním záležitostem, nicméně kauza sprosťáka Mirka Topoplánka se nás přece jenom týká.