Bratislava - Po Česku se negativní kampaň, která útočí proti levici, objevila také na Slovensku. Herci Richard Stanke a Zuzana Fialová v animovaném klipu na internetu devět dní před parlamentními volbami útočí na premiéra Roberta Fica a vyzývají k volbě opoziční pravice.
Brno – Mezinárodní přehlídku ohňostrojů Ignis Brunesis, která se každoročně koná v Brně, letos vyhrála slovenská ohněstrojná společnost Pyra. Výsledky zveřejnili ve čtvrtek pořadatelé.
Ddobrá – Bohuslav Koláček z Dobré napsal knížku Když jsme bojovali s banderovci. Příběhy přímého účastníku bojů si můžete přečíst také vy, knížka je k dostání na několika místech.
Nové Město nad Metují /ROZHOVOR/ – V sobotu 5. června v 11 hodin začne za účasti domácích atletů SK Nové Město nad Metují na Stadionu generála Klapálka druhé kolo prvoligových klání atletických družstev mužů a žen. „Ženský tým by mohl být ještě silnější než v Třebíči, lépe by na tom mohli být i muži,“ říká trenér ALEŠ ŽĎÁRSKÝ.
Břeclav - Loutky celého světa. Sto padesát nejrůznějších loutek z celého světa představí návštěvníkům břeclavské synagogy nová výstava, kterou připravilo tamní muzeum ve spolupráci s muzeem chrudimským. Vernisáž se koná v pátek v pět hodin odpoledne.
Troubky nad Bečvou /AKTUALIZOVÁNO/ – Na šest desítek důchodců z Troubek nad Bečvou se ve středu vypravilo autobusem na zájezd do Moravského Krumlova. Už během cesty jim ale musela místostarostka obce Vladimíra Hanzlíková šetrně sdělit, že nedávno zaplavenou vesnici znovu ohrožuje povodeň. V Troubkách kvůli tomu v noci na čtvrtek stavěli provizorní hráz pracovníci Povodí Moravy.
Novojičínsko - Na několika místech Novojičínska došlo během posledních dní k sesuvům půdy. Vytrvalý déšť se odrazil taktéž na hladině vodních toků. Některé se ve středu dokonce přiblížily stavu ohrožení.
Hodonínsko - Co spojilo dohromady známé osobnosti, jako jsou bývalý fotbalový reprezentant Antonín Panenka, lyžařka Šárka Záhrobská, špičkový chirurg Pavel Pafko, herec Pavel Nový, písničkář Miroslav Paleček či profesionální cyklista Alois Kaňkovský a řada dalších? Pepa Zimovčák a Mezinárodní charitativní cyklo tour Na kole dětem, která se pojede napříč Slovenskem a Českem a pomůže dětem nemocným rakovinou.
Olomouc – V centrum sborového zpěvu se ve středu proměnila Olomouc. Začal zde totiž 38. ročník mezinárodního festivalu pěveckých sborů Svátky písní. Na Hané se tak představí zhruba 2850 malých i velkých zpěváků sto šesti souborů z jedenácti zemí světa.
Rakovník - Okamžitě po návratu z lotyšské Bausky se třináctiletý rakovnický autokrosař Jakub Kubíček vydal na druhý letošní závod ze seriálu Mistrovství Evropy - Euraca Cupu, tentokrát do Slovenska, kde se závody konaly v městečku Molca poblíž Bánské Bystrice.
Trutnov – Členové místního oddílu silového sportu FM Servis Powerteamu se zúčastnili závodů Strongman, které probíhaly na amatérské i profesionální úrovni. Po jasných vítězstvích v minulé sezoně se Petr Mrkvica představil poprvé mezi profesionály a celkovým čtvrtým místem překvapil i své soupeře.
Letkov - Tělocvičná jednota Sokol Letkov byla založená v roce 1920. Její poválečný nástupce – Tělovýchovná jednota Sokol Letkov (ČSTV) – přešla zpět pod Českou obec sokolskou 9. ledna 1993.
Prostějov – Český titul vyhrál jako trenér v minulé sezoně už posedmé. Teď úspěšnému volejbalovému kouči Miroslavu Čadovi přibude další výzva. Prostějov místo české základní části nastoupí do Středoevropské ligy (Middle European League, zkr. MEL) a může se těšit na soupeře zvučných jmen. Kromě toho čeká na tým z Hané i třetí účast v Champions league v řadě. Loni Prostějov nepostoupil ze základní skupiny, letos vypadl v 1. kole play off. „Chtěli bychom hrát Final Four,“ prozradil Čada nový cíl.
Slovensko – Povodňová situace se během noci zhoršila na takřka celém východě Slovenska. Devět řek v regionu ve středu ráno dosáhlo třetího, tedy nejvyššího stupně stupně povodňové aktivity. Voda bude zřejmě stoupat i během dneška.
Velká nad Veličkou – Naposledy v ní celní správa seděla 30. dubna 2004. O tři roky později, 20. prosince ji opustila také policie. Pak zela tři roky prázdnotou. Až do úterka. Od prvního června má budova hraničního přechodu ve Velké nad Veličkou nového majitele. Je jím firma Rimitti Františka Ševečky z Kuželova.
Kroměřížsko – Až ke druhému stupni povodňové aktivity, tedy na úroveň pěti set centimetrů, se může podle meteorologů v následujících dnech vyšplhat hladina řeky Moravy v Kroměříži.
Praha – Slunečné počasí přálo poslední květnovou sobotu vytrvalcům v pražské Stromovce, kteří se pokoušeli překonávat hranice lidských možností v běhu na 100 km nebo v závodech na 6 a 12 hodin.
Kouty nad Desnou, Olomouc – Výborné výsledky si přivezli reprezentanti Lékařské fakulty Univerzity Palackého (LF UP) v Olomouci z neoficiálního mistrovství světa záchranářských hlídek, který se konal uplynulý víkend v Koutech nad Desnou pod názvem Ralley Rejvíz.
Jižní Čechy – Slováci Tibor Kárász (37), František Szajka (40), Vojtech Maté (31) a Mária Tomiová (25), někteří v poslední době bytem v jižních Čechách, jsou obžalováni z obchodování s lidmi.
České Budějovice – Skupina obžalovaných u krajského soudu je viněna také z výroby drog, a to ve spojení s mezinárodní skupinou. Hrozí jí vysoké tresty.
Bartošovice - Možná ojedinělým fenoménem v říši zvířat je orlice Dina, kterou má v péči záchranná stanice živočichů v Bartošovicích. Je možná rekordmankou v odchovu mláďat, přestože sama nikdy vlastní neměla.
Praha – Více než čtvrtina obyvatel Česka a Slovenska je závislá na cigaretách. Ve srovnání s evropskou sedmadvacítkou je to lehce podprůměr. V EU totiž kouří 29 procent lidí.
Bratislava - Na Slovensku o půlnoci skončí takzvaná zbraňová amnestie, během níž lidé mohli bez vysvětlování a bez postihu policii odevzdat nelegálně držené zbraně. Policie tak za sedm měsíců shromáždila stovky zbraní a tisíce kusů střeliva. Jde o druhou zbraňovou amnestii na Slovensku v nynějším desetiletí.
Valašsko - Byli jste o víkendu mimo domov, nebo jste jej prožili natolik aktivně, že jste nemohli sledovat zpravodajství na stránkách Deníku? Informovat vás může stručný přehled.
Šumperko/Jesenicko – Dva toky na Šumpersku a jeden na Jesenicku vystoupaly po vydatných deštích na první povodňový stupeň, který signalizuje stav bdělosti.
České Budějovice – Slováci Tibor Kárász (37), František Szajka (40), Vojtech Maté (31) a Mária Tomiová (25), někteří v poslední době bytem v jižních Čechách, jsou obžalováni z obchodování s lidmi.
Liberec - Muži pořádajícího Judoclubu Liberec získali v Českém poháru tři medaile (zlato, stříbro, bronz) a skončili v bodování družstev druzí, ženy se neprosadily a ze čtrnácti zúčastněných týmů byly předposlední. Klání se odbylo na třech kolbištích haly Technické univerzity Liberec v Harcově.
Ratiboř /FOTOGALERIE/ – Příprava guláše byla hlavním tématem celého sobotního dne v Ratiboři. V areálu u zdejšího hasičského domu se uskutečnil už devátý ročník soutěže o gulášového krále. O prestižní kuchařský titul se letos utkalo sedmnáct dvojic, dvě z nich ze Slovenska. Nejlepší pokrm připravil dle mínění hodnotících komisařů Petr Zeťák ze Vsetína.
Zubří - Zděšení zavládlo v minulých dnech v Zubří. V lesích a na pastvinách v katastru města se totiž po více než šesti stech letech objevili divocí zubři. Mezi obyvateli zavládla panika. Zemědělci při pohledu na rozdupané pole mluví o katastrofě.
Trmice, Ústecko /FOTOGALERIE/ – Počasí benefičnímu festivalu Útulek Fest v sobotu přálo, nezmokl jako loni. Jeho hvězdami byly skupiny Traband, Sunshine, šílení Elektrïck Mann, Vypsaná fiXa a punková legenda Sľobodná Európa (Slovensko) ve finále. Skvělá i po letech!