
Na co zajít do kina
Okres Louny - Co se děje na stříbrném plátně.
Okres Louny - Co se děje na stříbrném plátně.
Brno - Slovenský zpěvák Richard Müller zahájil v neděli v brněnské hale Vodova své dlouho očekávané česko-slovenské turné Best Of Tour 09. Na pódia se Müller vrátil po dvou letech, a vyvrátil tak prohlášení, že s hudbou končí.
Hodonín - Statistika hodonínských strážníků ukázala, že lidé ze Slovenska se hojně podílí na krádežích v obchodech na území okresního města.
Horšovský Týn /FOTOGALERIE/ - Po závodě doma na Radbuze čeká horšovskotýnské vodáky příprava na mistrovství světa.
Horka nad Moravou /FOTOGALERIE/ - Dvacítka těch nejlepších a nejschopnějších loveckých psů se svými majiteli či psovody přijela do Horky nad Moravou na Olomoucku. V areálu i okolí tamní Lovecké chaty se konal už 71. ročník Memoriálu Karla Podhajského, mezinárodní soutěže ohařů.
Hustopeče /FOTOGALERIE, VIDEO/ - K pozvednutí pohárů – slovy výše číš – neustále vybízeli v sobotu na hustopečském náměstí organizátoři tradičních Burčákových slavností. Nad městem symbolicky ztratil vládu purkmistr a ujal se jí perkmistr. Přišla i kvasinka vinná, bez níž by chyběl nejhojnější nápoj slavností – burčák.
Hodonín - Mladí křesťanští demokraté (MKD) z celé republiky se o víkendu sjeli do Hodonína, aby zrekapitulovali svou činnost v minulých měsících. S proslovem vystoupili i aktuální místopředsedové KDU – ČSL David Macek a Michaela Šojdrová.
Východní Čechy - Tisíce uchazečů prošly castingy prvního ročníku česko–slovenské soutěže SuperStar.
Havířov /FOTOGALERIE/ - Jezdci prestižních biketrialových kategorií se představili v plné síle.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Na oslavě 70. narozenin biskupa Františka Radkovského se v deset hodin v plzeňské katedrále svatého Bartoloměje na náměstí Republiky sešlo přes tisíc lidí.
Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - V Posádkovém domě armády ve Vyškově se uskutečnil šestý ročník Grand Prix Fitness
Plzeň - Na oslavě 70. narozenin biskupa Františka Radkovského se v deset hodin v plzeňské Katedrále svatého Bartoloměje na náměstí Republiky sešlo přes tisíc lidí.
Pelhřimov -Turnaj nadějí olympijského sportu taekwondo WTF, pojmenovaný Cefta 2009, hostil Pelhřimov. V konkurenci závodníků z Čech, Slovenska, Slovinska, Chorvatska a Ukrajiny se domácí bojovníci rozhodně neztratili.
Zlín - Pro vítězství a s tím spojené dva body si o víkendovém 4. kole jedou do Partizánského interligové házenkářky Zlína.
Okres Louny - Co se děje na stříbrném plátně.
Hodonínsko- Kukuřičné pole v Rohatci skrývalo několik týdnů tělo mrtvé ženy. To objevil náhodný kolemjdoucí minulou neděli a událostí se okamžitě začali zabývat policisté. Mrtvola ležela jen kousek od tamního přístaviště.
Hodonínsko - Tématem třináctého ročníku Týdne knihoven je Knihovna mého srdce. Každá ho pojala jinak. Kyjov čtenářům daruje nový knihovnický systém, Hodonín bude číst.
Velké Tresné - Vaši práci umíme uchopit, zvednout, překlopit, otočit či přenést. To je motto strojírenské firmy Uniman Engliš z Velkého Tresného, která získala ocenění Firma roku kraje Vysočina 2009.
Uherské Hradiště - Parádní závěr sezony mají ze sebou jezdci Motosport klubu Uherské Hradiště. Hned dva jeho členové, Karlové Matuš a Kalina, se totiž stali mezinárodními mistry Slovenska.
Liberec - Závodnice Slavie TU Liberec startovaly v reprezentačním týmů žen na ME Goju ryu, které se konalo ve švýcarském Bernu. Tereza Matějková vybojovala bronz v kumite do 55 kg, Aneta Markušová byla pátá ve stejné kategorii.
Děčín - V rodné zemi dokráčel až na vrchol. Když s Nitrou získal na Slovensku basketbalový titul, rozhodl se vydat do „světa“. „Chtěl jsem jít do zahraničí a vyzkoušet si kvalitnější ligu,“ říká Andrej Červenka. Reprezentační křídelník našich východních sousedů se vydal do Děčína, kde v sobotu zahájí sezonu v domácím utkání s Kolínem (18.00).
Prostějov - Po osmi letech v zahraničí se vrací domů bývalá volejbalová reprezentantka Soňa Nováková. Jejím novým sportovním domovem se od letošního léta stal Prostějov, kde se potká s trenérem Miroslavem Čadou i bývalou spoluhráčkou z Brna Markétou Tomanovou.
Prostějov - V sobotu, před kamerami České televize, si svůj premiérový zápas v sezoně 2009/10 odbudou basketbalisté Prostějova. Ti vstupují do nového ročníku se značně obměněným kádrem a vysokými ambicemi. Hned v prvním zápase je však prověří soupeř velmi záludný – Nový Jičín. Souboj dvou gigantů tuzemské scény začíná v 16.00.
Klatovsko – O svého třináctiletého syna se nyní strachují jeho rodiče. Nezletilý Roman Šrétr z Dolan na Klatovsku totiž v pátek odpoledne zmizel z domova.
Havířov /FOTOGALERIE/ - V Havířově dnes začíná Mistrovství republiky v biketrialu. Náročná překážková dráha je postavena na náměstí Republiky.
Chomutov - Román Chomutovana Karla Patočky je v prodeji od 16. září, už se prodalo několik kusů.
Liberec - V Nových Zámcích na Slovensku se konalo 3. kolo 4. ročníku Poháru federací v gymnastickém aerobiku mezi závodníky z Čech a Slovenska. Liberecký oddíl z Aerobic centra na sídlišti Kunratická vybojoval celkem jedenáct medailí – dvakrát zlatou, šestkrát stříbrnou a třikrát bronzovou.
Ostrava - Přiblížit lidem svět postižených a zapojit je do života. To je jeden z cílů Evropských dnů handicapu, které se v Ostravě konají příští týden.
Havířov /FOTOGALERIE+VIDEO/ - V Havířově se koná Mistrovství republiky v biketrialu. Náročná překážková dráha je postavena na náměstí Republiky.
Zlín – Jméno mladé herečky Městského divadla Zlín Petry Hřebíčkové bylo letos skloňováno snad ve všech pádech. Na jaře obdržela prestižní cenu Thálie za postavu Maryši ze stejnojmenného dramatu. Nyní se po šesti letech ve Zlíně rozhodla angažmá ukončit, od prosince se chystá takzvaně na volnou nohu.
Modrá - Dvě malé fotovoltaické elektrárny byly v těchto dnech uvedeny do zkušebního provozu na Modré. Celkem sto osmdesát solárních panelů, které budou čerpat energii ze slunečního záření a z denního světla, bylo instalováno na budově radnice a na střeše tamního obecního domu.
Chrudim - Služba SMS InfoKanál rozšiřuje svůj záběr v Chrudimi, občané města budou díky spolupráci s Vodárenskou společností Chrudim informováni také o haváriích vody
Opavsko – Emeritní opavský děkan a laureát ceny Petra Bezruče Josef Veselý slaví životní jubileum. Jemu bude také věnován nedělní koncert ve Stěbořicích, který se koná v rámci Mezinárodního festivalu duchovní hudby.
Beroun - V Česku se budou vyrábět filmy na Blu-ray discích. Tedy obdobě DVD, na kterou se vejde daleko větší množství dat.
Albrechtice, Havířov - Do samého srdce Valašska se sjelo více než 70 minikáristů, aby zde závodili ve „Finále poháru České republiky a Slovenské republiky“. Druhý den pak závodní víkend pokračoval podnikem O pohár města Rožnova pod Radhoštěm.
Loděnice - Firma GZ Digital Media investovala do potřebných technologií přes čtvrt miliardy korun. Plný provoz by měl odstartovat v lednu 2012.
Lakšárska Nová Ves - Tělo zastřeleného Čecha našli ve středu houbaři na Záhorí na jihozápadě Slovenska. Podle policie jde o čtyřiačtyřicetiletého muže strvalým pobytem ve Španělsku.
Tichá - Nejlepší zápasnický oddíl v ČR, Jiskra Havlíčkův Brod, uspořádal Memoriál Františka Červína v zápase řecko–římském. Tohoto turnaje se zúčastnilo 168 závodníků z 22 oddílů z Česka, Slovenska, Litvy, Chorvatska, Maďarska a Německa.
Benešovsko - Ostatky vzácného a přísně chráněného orla skalního nalezli v úterý ochránci přírody nedaleko Olbramovic.
Jaroměřice nad Rokytnou - Příprava historicky prvního ročníku filmového festivalu Veselý Jelen, který proběhne koncem října v Jaroměřicích nad Rokytnou, finišuje.
Žirovnice - Základní škole v Žirovnici se podařilo probojovat do mezinárodního vzdělávacího programu Comenius. Ten je určen pro mateřské, základní a střední školy v rámci zemí Evropské unie.
Vyškovsko - Turistická informační centra z Vyškovska se snaží vycházet vstříc stále náročnějším požadavkům turistů.
Olomouc – Před nedávnem chtěl skončit se zpíváním, nyní vyráží na turné po Česku a Slovensku. Richard Müller chce svým fanouškům naservírovat své největší hity. Jednou ze štací hudebníků bude i olomoucká Sportovní hala Univerzity Palackého, kde zahrají už v pondělí 5. října.
Populární relace pomáhá řidičům nejen na rozhlasových vlnách, ale také aktuálními daty do navigací.
Praha - Slovenský fotbalový reprezentant je považován za největší osobnost týmu.
Prostějov - Úspěch za úspěchem kráčí v letošním roce mladí prostějovští nohejbalisté. Na medaile ze žákovských a juniorských šampionátů navázalo i dorostenecké družstvo, které se potřetí za sebou probojovalo do finále první ligy. Po loňském titulu sice letos nestačili na pražskou Kotlářku, přesto si vybojovaného stříbra velmi cení.
Olomouc - Kopie Portolánového (námořního) atlasu z roku 1563, glóby ze 17. století, ale i nejmodernější mapy – to jsou největší lákadla výstavy, která je součástí setkání odborníků z oblasti kartografie, geodézie, geografie, geoinformatiky a dalších příbuzných oborů, které začíná ve středu v Olomouci.
Olbramovice /FOTO/ - Ostatky vzácného a přísně chráněného orla skalního nalezli v úterý ochránci přírody nedaleko Olbramovic.
Uherské Hradiště - XIX. ročník mezinárodního Festivalu hudebních nástrojů lidových muzik, který je v posledních letech pořádán jako ozvěny Slováckých slavností vína a otevřených památek, se letos uskuteční ve dnech 9. až 11. října a bude věnován instrumentalistům a zpěvákům Visegrádské čtyřky, tedy z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska.
Mosty u Jablunkova /FOTOGALERIE/ – Jednotka se snaží získat terénní čtyřkolku pro zásahy na nepřístupných místech.