
Tragédie na rally: závodník odmítl zůstat v nemocnici
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po sobotní tragické havárii na Valašské rally do nemocnice v Novém Jičíně.
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po sobotní tragické havárii na Valašské rally do nemocnice v Novém Jičíně.
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po sobotní tragické havárii na Valašské rally do nemocnice v Novém Jičíně.
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po sobotní tragické havárii na Valašské rally do nemocnice v Novém Jičíně.
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po sobotní tragické havárii na Valašské rally do nemocnice v Novém Jičíně.
Nový Jičín - Jednadvacetiletého slovenského pilota vozu Lukáše Lapdavského převezli zdravotníci po havárii do nemocnice v Novém Jičíně. „Po provedení všech potřebných vyšetření u něj lékař diagnostikoval otřes mozku, pohmoždění břicha a také podvrtnutou krční páteř, což si vyžádalo nasazení fixačního límce,“ vylíčila mluvčí novojičínské nemocnice Simona Součková.
Bratislava - Když na západní Slovensko v těchto dnech dorazily faktury za elektřinu, někteří obyvatelé nemohli vůbec uvěřit tomu, co vidí. Částka, kterou po nich Západoslovenská energetika (ZSE) chtěla na zálohy, totiž byla v některých domácnostech o stovky procent vyšší než v uplynulém roce.
Maribor – „Atmosféra bude pekelná,“ varuje Čechy záložní gólman Slovinců Šeliga.
Jablonec n. N. - Jablonex Group bude zřejmě prodán po částech, prodej vázne. Informace Hospodářských novin o váznoucím prodeji více než devadesáti osmi procent akcií potvrdil Lukáš Jankovský, tiskový mluvčí společnosti Jablonex Group.
Jablonec n. N. - Bez dokladů a pojištění za volant nelez. A dále – nebourej. V úterý ve tři čtvrtě na čtyři odpoledne došlo v ulici Budovatelů k dopravní nehodě. Před přechodem pro chodce zde zastavil řidič s vozidlem Renault Clio a umožňoval přejít chodcům přechod pro chodce.
Český Krumlov - V Českém Krumlově operují odborníci z Ameriky, Afriky i Afghánistánu.
Doupov - Cvičení česko-slovenské bojové skupiny je v plném proudu.
Praha – Kvalifikační soupeř českých fotbalistů spoléhá na kanonýra Milivoje Novakoviče zKolínu nad Rýnem.
Rakovník - Školáci: "Tištěné noviny nemůže nic nahradit. Jsou skvělé už tím, že si je můžete schovat na památku, když tam o nás náhodou někdy napíší."
Špindlerův Mlýn - Poslední sada mistrovských titulů se v pátek rozdala na domácím šampionátu ve sjezdovém lyžování. Čtyřdenní klání ve Svatém Petru se uzavíralo mezi tyčemi ve slalomu speciál.
Hranice - Koncert folkového písničkáře, rocková zábava se skupinou Gradace i koncert brněnské skupiny Kamelot, to vše čeká v nejbližších dnech na návštěvníky místního Zámeckého klubu.
Praha - Jaroslav Plašil hraje ze český tým, žije ve Španělsku, má brazilskou manželku a doma mluví portugalsky.
Ostrava - Moderní gymnastky budou v mistrovské třídě poprvé bojovat o republikové tituly v Moravskoslezském kraji. Šampionát, společný pro Česko i Slovensko, hostí tento víkend Ostrava. Uskuteční se v hale Sarezy v Porubě.
Rokycany - Jozef Kaščák ze slovenského Svidníka opouští Rokycany. Stal se jednou z mnoha obětí ekonomické krize.
Jaroměř -Skovářským pozdravem „Ráz na ráz“ byly vpátek ráno vareálu Střední školy řemeslné vJaroměři zahájeny Podkovářské dny. Tradiční setkání podkovářů bude probíhat vpátek a vsobotu vhlavní budově školy a přilehlých dílnách a jeho náplní budou kromě jiného odborné semináře a ukázky podkování koní.
Praha - Před několika dny se v Praze konal turnaj Taekwondo WTF ve sportovním boji kyorugi a v technických sestavách poomse.
Liberec - Ve čtvrtek odjela na Marathon des Sables do Maroka vytrvalostní běžkyně Ivana Pilařová z Liberce. Závod má podtitulek nejtěžší etapový běžecký závod na světě a startuje 29. března. Představuje zdolání trasy 230 km v sedmi různě dlouhých etapách (od 12 do 81 km) ve stanovených časových limitech.
Trutnov - Vsázce budou tituly domácích šampionů, ale inominace na mistrovství světa a Evropy. Trutnov se vsobotu změní vměsto siláků. Ve velkém sále městského úřadu se uskuteční letošní mistrovství České republiky vbenchpressu federací WUAP, GPC aWPC.
Luhačovice - /FOTOGALERIE, VIDEO/ Fotografování na pas není nic těžkého. Ovšem fotit šest týdnů staré miminko, které ještě samo nedrží hlavičku, už tak snadné není. Své o tom vědí pracovnice luhačovického městského úřadu.
Jaroměř -Skovářským pozdravem „Ráz na ráz“ budou vpátek 27.3. ráno vareálu Střední školy řemeslné vJaroměři zahájeny Podkovářské dny. Tradiční setkání podkovářů bude probíhat vpátek a vsobotu vhlavní budově školy a přilehlých dílnách a jeho náplní budou kromě jiného odborné semináře a ukázky podkování koní
Nový Bor - Legenda české fotografie Jindřich Štreit zavítá v pátek do Nového Boru. V 18 hodin zahájí v městském kině výstavu Dvakrát dvacet černých srdcí, kterou vytvořil společně s Marií Zachovalovou.
Hranice - Na netradiční závod se v sobotu 21. března vydali hraničtí jezdci bmx. V šenkvické hale na Slovensku se jel třetí závod slovenského seriálu Twister Cup a protože v Česku není vybudovaná žádná hala, ve které by se dal uspořádat regulérní závod, rozhodlo se vedení českého bikrosu vyhlásit zároveň tento podnik jako halové Mistrovství ČR starších kategorií.
Špindlerův Mlýn - Ve třetí den Apogeo Mezinárodního mistrovství České republiky v alpských disciplínách 2009 se rozdělovaly mistrovské cenné kovy hned ve dvou disciplínách najednou, a to jak v superobřím slalomu, tak v superkombinaci.
Mladá Boleslav/ Slovenská lahůdka. Tak lze hovořit o večeru, který se uskuteční v pátečním večeru ve Škoda Auto Muzeu.
Bratislava, Berlín – V Německu také nejspíš vláda nalije do šrotovného další peníze. Kritici ale říkají, že je to nesmysl.
Luhačovice - /VIDEO/ Focení na pas není nic těžkého. Ovšem fotit šest týdnů staré miminko, které ještě samo nedrží hlavičku, není až tak snadné. Své otom ví pracovnice luhačovického městskéhoúřadu.
Nové Město- Ladislav Potměšil vypráví o své nové roli v inscenaci Divadla Kalich Splašené nůžky.
Břeclav - I přesto, že mistrovské zápasy v sezóně 2008/2009 jsou již minulostí, hokejovou sezónu definitivně ukončí víkendový dvoudenní turnaj mladších žáků.
Rejdice - Úplně posledními závody letošní sezóny budou o víkendu 28. a 28. března dva závody v olympijské disciplíně – snowboardcrossu, které se pojedou v Rejdicích v O2 Extra Parku. V sobotu je na programu Mistrovství ČR, v neděli jej vystřídá závod kategorie FIS a startovat v těchto závodech plánují i členové české reprezentace.
Mělník/ Přípravy na devátý ročník soutěže a výstavy vín Mělník město vína - Winefest vrcholí. Pořadatel David Chocholatý cestuje po Moravě a Slovensku, odkud přiveze do Mělníka vzorky vín.
Palonín - Pět set velikonočních paškálů z včelího vosku nazdobí zaměstnanci chráněné dílny Charity Zábřeh v Paloníně.
Znojmo - Jak vidno, o plavecké rekordy se nemusí starat pouze Svoboda s Rubáčkem a jim podobní. Čtyři má po uplynulém víkendu na svědomí i jejich trenér Jiří Kyněra.
Drmoul - Obce na Chebsku se snaží bojovat proti pirátům silnic všemi možnými způsoby
Praha - Sociální demokraté prosazují stejnou podporu na nákup nového vozu výměnou za starý, jako mají sousední státy. Dokonce druhé kolo šrotovného chystají v Německu.
Kostice - V sobotu se konal již šestý seminář Školy bojových sportů Břeclav.
Prostějov - Uplynulý miniturnaj měl napovědět, jak bude vypadat konečné pořadí korfbalové ligy starších žáků sk. B. Toto „kolo“ je v jejím pořadníku vedeno jako předposlední.
Uherské Hradiště - Fotbalové ženy Slovácka ovládly českou reprezentaci. Přesvědčili se o tom diváci při mezistátním utkání žen ve fotbale Česko – Slovensko, které se hrálo v Hovoranech na Hodonínsku o uplynulém víkendu.
Pačejov - Na jednu stranu ostře vystupují proti záměru Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) postavit na Pačejovsku hlubinné úložiště
Budapešť - Jen pár týdnů před začátkem MS přišlo Maďarsko o jednu z opor.
Praha - Boj o ženský basketbalový titul dnes pokračuje v metropoli.
Havlíčkobrodsko - Havlíčkobrodská základní škola Nuselská se pouští do jednoho projektu za druhým. A její záběr je široký. Ať už se týká historie nebo realizace areálu určeného volnočasovým aktivitám.
Kroměřížsko - Téměř devadesát tisíc korun dluží na výživném jednačtyřicetiletý muž zKroměřížska. Krkavčí otec neplní vyživovací povinnost ke své dceři žijící smatkou na Slovensku.
Ostrava - Úspěšně odstartovali novou vzpěračskou sezonu závodníci Sokola Moravská Ostrava. Po úvodních kolech I. ligy družstev, která se shodně konala v Bohumíně, jsou ženy druhé a muži třetí.
Ostrava - Jak se u nás žije a pracuje cizincům z Vietnamu, Ukrajiny, Mongolska, Alžírska, Slovenska či Británie? Nesnadným osudům cizinců, kteří se vydali do Česka za prací a lepším výdělkem, se věnuje putovní výstava komiksů.