
Slovenští kasaři nakradli 2,5 milionu a vše utratili
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek 21. června uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek 21. června uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou.
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Čtveřici kasařů ze Slovenska, která řádila v celé České republice, zadrželi ve čtvrtek uherskohradišťští kriminalisté společně se zásahovou jednotkou. Pachatelé nadělali škodu převyšující tři miliony korun. Policisté jejich dopadením završili případ, na němž pracovali bezmála jeden rok.
HORŠOVSKÝ TÝN - Škvárové hřiště v Horšovském Týně posloužilo v pátek trochu jinému účelu. Stovky lidí sem přilákal koncert dvou českých skupin – Wohnout a Vypsaná Fixa. Frontman Wohnoutů Matěj Homola stačil před koncertem odpovědět na několik otázek, přičemž si chvílemi neodpustil velkou dávku nadsázky…
STOLANY - Během druhého červnového týdne se v maďarskémGyöru týmy stolanských žáků zúčastnily fotbalového turnaje PANNON CUP 2007. Turnaj probíhal ve dvou žákovských kategoriích do 11 a do 15 let za účasti týmů z Maďarska, Česka, Polska, Slovenska a Švýcarska.
PLZEŇ - Drogová dvojice před soudem držela bobříka mlčení.
ÚSTÍ NAD LABEM - DJ Bebe se hip hopu věnuje zhruba od roku 2001, kdy se jako koncertní DJ přidal k úspěšné kapele Sewerská Dvojka. Tam působil společně s Mihaiem až do jejího rozpadu v roce 2004.
PRAHA - V České republice roste počet cizinců, kteří zde mají zájem žít a pracovat. Ke konci minulého roku žilo v Česku legálně přes 320.000 cizinců, což je o 15,5 procenta více než v roce 2005.
PLZEŇ - Německý diskontní řetězec Aldi zřejmě připravuje expanzi obchodů do České republiky. Maloobchodní síť Aldi totiž nedávno založila v Česku dceřinou firmu Aldi Czechia.
PRAHA - Slovenské nízkonákladové aerolinie chystají do zimního letového řádu novinku. Budou létat z Prahy do Bratislavy a Košic. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil zdroj, který si nepřál být jmenován.
NOVOJIČÍNSKO - Osmnáct vloupaček do objektů zemědělských družstev má na svědomí čtyrčlenný gang mužů ze Slovenska. Minimálně tři z nich provedli otec se synem (44 a 24let) a jejich dva kumpáni (30 a 26) na Novojičínsku.
BRATISLAVA - Slovenské eurose možná po vzoru České republiky vydá cestou odkladů. Plánovanému termínu přijetí nové měny v roce 2009 nevěří Evropská centrální banka (ECB).
SVITAVY - konkurenci jedenadvaceti závodníků ze sedmi zemí se na stupně vítězů dostali i vyslanci Ukrajiny a Německa. Po oba víkendové dny se na modelářském stadionu Cihelna konal Světový pohár v leteckém modelářství kategorie F2D Combat (modelářský souboj). Pořadatelem byl brněnský klub, který si na tyto závody od svitavských kolegů pronajal areál.
FRÝDEK-MÍSTEK – Mezinárodní folklorní festival CIOFF Frýdek-Místek 2007 se konal letos potřinácté. Obavy pořadatelů z nešťastné třináctky se nenaplnily. Festival proběhl bez problémů a nakonec dorazila i ztracená zavazadla Indonésanů a Španělů.
LEDNICE - Sedmý ročník Evropské letní akademie ekologického zemědělství začne už zítra v Lednici.
VELKÉ BÍLOVICE - Spolek moravských vinařek, které si říkají Bakchantky, přijala o víkendu starostka Velkých Bílovic Marie Vlková. Bakchantky sdružují ženy, které jsou svázány s vínem svojí profesí.
PŘIBYSLAV - Mlékárna Pribina na Havlíčkobrodsku během uplynulého roku vyvezla do zahraničí 16 procent produkce. Vedle tradičních teritorií, jimiž jsou Slovensko a Polsko, se v poslední době zvyšují dodávky na Ukrajinu.
Červený Kostelec/ Jak vás již informujeme na straně jedna, na letošním ročníku folklorního festivalu se opět představí soubory nejen z Čech, ale také ze všech koutů zahraničí.
DOLNÍ ČERMNÁ - Mezinárodní folklorní festival „Čermenské slavnosti“ nabídl od středy 20. června do soboty 23. června deset koncertů nejen v centru konání, ale i v Lanškrouně, Svitavách, Žamberku a Dolní Dobrouči.
BRNO - Bude to souboj kdo z koho. Buď se budou ze zisku českého silničářského titulu budou radovat profesionálové ze zahraničních cyklistických stájí, nebo některý ze sehraných domácích týmů.
JABLONEC NAD NISOU, SZTUM - V konkurenci uměleckých předmětů vytvořených za zdmi arestů získali pro Věznici Rýnovice v Polsku dvě bodovaná místa a zvláštní cenu.
MOSTY - Na závodech v Mostech se dařilo běžcům z SKOB Frýdek–Místek.
ALBRECHTICE - Jubilejní desátý ročník přátelského mezinárodního klání Euroregionu Těšínské Slezsko – Ślask Cieszyński v kopané starších žáků vyhráli mladí fotbalisté Baníku Albrechtice.
OLOMOUC - Dvě desítky pouličních výtvarníků pomalovaly v sobotu tenisovou cvičnou zeď na hřišti Základní školy dr. Milady Horákové v Olomouci. Mladí umělci vyzdobili zeď ve stylu takzvaného street artu, který se v Olomouci před časem uchytil pověstnými balonky na nárožích ulic.
BAVORSKO - Ptačí chřipka po Tisové na Orlickoústecku udeřila rovněž v sousedním Bavorsku. Obávaná choroba v této německé zemi zabila skupinu divokých ptáků.
ALBRECHTICE - Jubilejní desátý ročník přátelského mezinárodního klání Euroregionu Těšínské Slezsko – Ślask Cieszyński v kopané starších žáků vyhráli mladí fotbalisté Baníku Albrechtice.
ČESKÁ TŘEBOVÁ - Významného úspěchu dosáhli mladí fotbalisté pod vedením trenérské trojice Miroslav Urbanec, Martin Fohl a Zdeněk Řehák.
MLADÁ BOLESLAV - První velkou posilou boleslavských fotbalistů je Tomáš Hrdlička ze Slavie
Otrokovice/ Slovák Michal Kulich z Nitry zvítězil v šestém ročníku Moraviaman triatlonu 2007 v Otrokovicích. Kulich během sobotního dne dosáhl v závodu na traťových distancích 3,8 - 180 - 42,2 kilometrů výsledného času 9:24:27,1.
BŘECLAVSKO - mužstev se povětšinou snaží udržet kádr pohromadě, některým hráčům ale končí hostování a ve stejném dresu se nepředstaví.
BRTNICE - Kované postele, nápadité židle, brány, či náhrobky ze železa, ale také plastiky či šperky z kovu obdivovaly stovky návštěvníků na tradičním setkání kovářů v Brtnici na Jihlavsku.
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Turnaj se konal v Rakousku
MŠENO - Výsledky kvalifikace Grand Prix 2008
Korejsko-slovenská firma Matador-DongWon, která je největším investorem v třinecké průmyslové zóně Baliny a budoucím subdodavatelem nošovické automobilky Hyundai, začne stavět v srpnu.
SLOVÁCKO - V uplynulém víkendu 16. - 17. června mohli návštěvníci Chřibů a obyvatelé přilehlých vesnic potkat po lese individua v dobovém oblečení na starodávných kolech.
JIHLAVA - Na poslední chvíli změnil plány jihlavský motocyklový jezdec Jiří Fejta a vyplatilo se mu to. Místo závodu ME v chorvatské Rijece dal přednost mistrovství Slovenska a v Trenčíně se v kategorii Supersport radoval z vítězství.
SLOVÁCKO - V uplynulém víkendu 16. - 17. června mohli návštěvníci Chřibů a obyvatelé přilehlých vesnic potkat po lese individua v dobovém oblečení na starodávných kolech.
HRADEC KRÁLOVÉ - Vlastimil Tlustý byl hostem na setkání Business Clubu v Hradci Králové. Tématem setkání byla aktuální politická situace.
HRADEC KRÁLOVÉ - Vlastimil Tlustý byl hostem na setkání Business Clubu v Hradci Králové. Tématem setkání byla aktuální politická situace.
OSTRAVICE - Tým Toyota vyhrál jedenáctý ročník tradičního Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných družstev. Závod sice přinesl méně adrenalinu, než organizátoři původně plánovali, přesto se bylo nač dívat.
PARDUBICE - Červen je pro hokejisty HC Moeller měsícem nejen tvrdé dřiny, ale také potřebného uvolnění třeba při fotbalových zápasech. Ten poslední odehrály „hokejky“ s pardubickou Teslou.
Off Roadový maratón republikového formátu se jede během dneška na trati v Sosnové u Lichnova.
STRAKONICKO - Cizinci o práci v ČR žádají již od založení úřadů práce.
PARDUBICE - Obchodní centrum Grand, které se nachází v centru Pardubic, přešlo nedávno pod nového majitele. Pražská správa nemovitostí ho prodala mezinárodní společnosti Immoeast s dceřinou společností Winnipegia Shelf s r.o. Proč Centrum Grand změnilo majitele a nakolik se majetkový přesun promítne do chodu obchodního centra, jsme se ptali zástupkyně společnosti Immoeast Birgit Gaulhofer.
STRÁNÍ - Další porci závodů má za sebou sedmiletý motokrosař Petr Kolaja, kterého na přelomu června a července čeká premiérový start na mistrovství světa.
BRUMOV - Pouze jednu sezonu vydrželi fotbalisté Elserema Brumov v Moravskoslezské lize. Valaši tak popřeli staré české přísloví: „Dvakrát nevstoupíš do jedné řeky.“ V roce 2000 vyhráli divizi, jenže ve své premiérové sezoně v MSFL zcela vyhořeli a se ziskem pouhých 21 bodů obsadili poslední místo s vysoce pasivním skóre 33:77. Nyní sice získali o sedm bodů více a skončili o příčku výše, na jejich smutný osud to však nemělo žádný vliv.
BESKYDY – Začátek letní turistické sezóny je tady. A co všechno nabízí turistům Beskydy?
OSTRAVICE - Hvězdné sportovní obsazení ozvláštní letošní ročník divácky atraktivního extrémního závodu čtyřčlenných štafet Adrenalin cupu, který startuje zítra, v sobotu 23. června.
LESNÁ - Jejich začátky byly notně amatérské a žádní velkolepí hudebníci to nebyli. Původní formace vznikla na gymnáziu v Praze okolo roku 1992.
HRADEC KRÁLOVÉ - Dětský folklorní soubor Červánek se už přes pětadvacet let snaží obnovovat a zkrášlovat nejen své rodné město Hradec Králové lidovými zvyklostmi, jako je Vynášení Smrtholky či Masopustní průvod městem, ale jeho dominantní činností je samozřejmě tanec v lidových krojích, se kterými se za krásou tance vláčí mnohdy i za naše hranice.
TEPLICE - V šestém kole probíhajícího mezinárodního šachového turnaje Open Teplice inkasoval druhou porážku ruský velmistr Michail Ivanov.