V sobotu 20. června pořádal boxerský klub DTJ Prostějov oblastní soutěž v boxu. Původně se měla akce uskutečnit ve venkovním areálu, kde měly být připraveny dva letní ringy. Bohužel ani v Prostějově nedokáží poručit větru a dešti a tak pořadatelé byli donuceni improvizovat a dva ringy byly k dispozici v tréninkové hale DTJ Prostějov.
Šestinásobný futsalista roku a opora fotbalového Bílovce Michal Seidler mění dres. Opustil pražskou Spartu a stal se novou posilou Plzně. Opora národního týmu přitom se Spartou slavila mistrovský titul.
FOTOGALERIE/ Na návrší nad Archeoskanzenem Modrá, u malého kamenného kostelíku sv. Jana, který je hypotetickou replikou velkomoravského kostela z 8. a 9. století, byl o třetí červnové neděli odpoledne zahájen tradiční Den obce s podtitulem Slavnost svatého Jana Křtitele.
Místem tragédie se stal v neděli 21. června rozvodněný potok Hrubár tekoucí od Mikulčina vrchu Lopeníkem až do Březové a dál přes hranici na Slovensko.
Místem tragédie se stal v neděli 21. června rozvodněný potok Hrubár, tekoucí od Mikulčina vrchu Lopeníkem až do Březové a dál přes hranici na Slovensko.
/FOTOGALERIE/ Stovky posluchačů navštívily v roce 2010 jubilejní desátý ročník setkání s názvem Keblovské heligonky. Všem příznivcům dobré české písničky se předvedli kromě domácích harmonikářů také hudebníci ze Slovenska a Německa. Na závěr celého programu Keblovem sborovým hlasem zazněla tradiční skladba Ta naše písnička česká.
V sobotu 13. června byla k vidění v areálu luhačovického Sportovního centra Radostova spousta pejsků se svými paníčkami a páníčky. Konaly se tu totiž závody v agility. Přijelo na ně podle pořadatelů z Klubu agility DDM Luhačovice celkem na 90 účastníků, někteří dokonce z Polska a Slovenska.
Před sedmi lety táhl Peter Michalovič ostravské volejbalisty v české extralize za jejich posledním mistrovským titulem, pak prošel třemi kluby v Itálii, ruskou Jaroslavlí a od roku 2018 působí ve francouzském Nantes. Letos byl třicetiletý reprezentační univerzál poprvé v kariéře vyhlášen Nejlepším volejbalistou Slovenska za rok 2019.
/FOTO/ Zábava a pohoda čeká na návštěvníky Brna a jižní Moravy na každém rohu. Na Pryglu, u Petrova i pod sochou Jošta. Tak láká české turisty nová marketingová kampaň Brna a Jihomoravského kraje. Motivem kampaně je změna pravidel. Lidé ji poprvé spatří i v televizi.
Herečka Vlastina Kounická Svátková vystudovala dvě vysoké školy, dělala modelku i redaktorku v ženských časopisech. Svou první důležitou roli dostala v bondovce Casino Royale. Od té doby uplynulo čtrnáct let a ve filmech i v seriálech se objevuje pravidelně. Přesto si poslední dobou prošla nelehkým obdobím.
V sobotu 13. června 2020 se na halenkovickém modelářském letišti Vrchovice konal už 14. ročník akce Model air show. Z důvodu koronavirové pandemie dlouho nebylo jasné, jestli se tato akce vůbec uskuteční. Po uvolnění vládních opatření se organizátoři z LMK Halenkovice rozhodli přece jenom modelářské setkání uspořádat. Pravidelnými návštěvníky této show jsou modeláři z celé naší republiky, mezinárodní punc této show dodávají modeláři ze Slovenska, kteří do Halenkovic přijíždí také ve velkém počtu. Hlavní program se odehrává vždy v sobotu, kdy se konají komentovaná vystoupení modelů pro širokou veřejnost. Letos návštěvníci mohli vidět letové ukázky modelů s elektrickým pohonem, letadel poháněných spalovacími motory, k vidění byly i letouny s dmychadly nebo proudovým motorem. Jako zpestření programu nad modelářským letištěm provedl několik nízkých průletů skutečný letoun Zlin 526 AFS.
Nádraží v Lounech je třetí zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po městech České republiky. Přilákal mnoho návštěvníků, chodí nejen rodiče s dětmi, ale například i žáci ZŠ Školní v Lounech, ZŠ Lenešice či studentky Třetího věku při lounské městské knihovně.
Elitní seriál alpských lyžařek se ve Špindlerově Mlýně představil naposledy v březnu 2019, kdy si triumfy ve slalomu a obřím slalomu rozdělily Američanka Mikaela Shiffrinová a mohutně podporovaná Slovenka Petra Vlhová. Špindlerovský závod byl závodními týmy a všemi zúčastněnými vyhodnocen z pohledu organizace, návštěvnosti a celkové atmosféry jako jeden z nejlepších za celou sezonu. Další možnost vidět ty nejlepší závodnice světa budou mít čeští fanoušci v roce 2023.
Elitní seriál alpských lyžařek se ve Špindlerově Mlýně představil naposledy v březnu 2019, kdy si triumfy ve slalomu a obřím slalomu rozdělily Američanka Mikaela Shiffrinová a mohutně podporovaná Slovenka Petra Vlhová. Špindlerovský závod byl závodními týmy a všemi zúčastněnými vyhodnocen z pohledu organizace, návštěvnosti a celkové atmosféry jako jeden z nejlepších za celou sezonu. Další možnost vidět ty nejlepší závodnice světa budou mít čeští fanoušci v roce 2023.
Mezi obyvatele Valašska, kteří nemají radost z výstavby vodního díla Vlachovice, patří i třiapadesátiletá Marie Zvončáková z Drnovic. Kvůli přehradě bude muset s rodinou začít nový život, v novém místě.
Přední české letecké opravny JOB AIR Technic, sídlící na letišti v Mošnově, aktivně vyhledává nové příležitosti na trhu letecká dopravy, která kvůli koronaviru prochází celosvětovou krizí.
Dálková doprava se postupně vrací do stavu jako před koronavirem, a tak se nabídka spojení každý týden rozrůstá. "Tento týden dopravce FlixBus obnovil první mezinárodní spojení z Uherského Brodu a Uherského Hradiště. Od pondělí 15. června jezdí zelené autobusy do sousedního Slovenska, dopravce tak opět propojil Uherské Hradiště a Uherský Brod s Prahou, Brnem, Trenčínem, Zvolenem, Rožnavou nebo Košicemi," uvedla za FlixBus v tiskové zprávě Jitka Schmiegerová.
/ROZHOVOR/ Bývalý státní zástupce Miroslav Antl, dnes senátor a krajský zastupitel, se vrací do doby, kdy honil vrahy a zločince. Vyjadřuje se i k současné kriminalitě.
Jak se podařilo zvelebit vybraná zákoutí, jež dosud byla zanedbaná, si lze prohlédnout na pražském Vyšehradě. Výsledky úsilí spousty lidí, podpořené příspěvky četných dárců, tam představuje putovní výstava Má vlast cestami proměn - s podtitulem Příběhy domova.
Tři týdny po hvězdně obsazeném atletickém mítinku v Plzni se na fanoušky hrne další akce za účasti nejlepších českých atletů a atletek. V sobotu a neděli se na stadionu ve Skvrňanech uskuteční souboj o titul nejlepší vícebojařky z České a Slovenské republiky i klání desetibojařů.
/ROZHOVOR/ Fotbalový klub Junior Děčín chce sázet na vlastní odchovance. Ovšem v jeho řadách najdeme i jiné zajímavé fotbalisty. Jedním takovým je Jean Thierry d'Almeida. Odchovanec Viktorky Žižkov má rodiče z různých koutů světa, se spoluhráčem Markem Vicanym hraje v nevšední kapele. Pojďme si trochu přiblížit na první pohled velmi exotického hráče, který ovšem mluví plynně česky.
Autobusy mezistátní linky 910 vozí od začátku tohoto týdne cestující opět na trase mezi městy Hodonín, Holíč, Skalica a Strážnice. „Od patnáctého června je obnoven provoz na autobusové lince 910 přes Slovensko,“ sdělil koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.
Česká republika a Rakousko společně usilují o otevření hranic na západní Balkán od začátku července. V rozhovoru s rakouskou agenturou APA to řekl český ministr zahraničí Tomáš Petříček, který byl v úterý na pracovní návštěvě ve Vídni. Ministr také vyjádřil naději, že v budoucnu už nebude třeba hranice zavírat, protože země už budou i na případnou druhou vlnu koronavirové epidemie lépe připraveny.
Mají v neděli zůstat obchody uzavřené, aby prodavačky mohly být s rodinami? O takovém opatření se mluvilo již dříve, jeho zavedení nyní nově uvažují někteří poslanci opozičních i vládních stran. Proti jsou obchodní řetězce a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO), zákaz není prioritou ani pro odboráře.
Tradiční jarní program Zkrátka studenti v českobrodském kulturním domě Svět dnes opět představí vybrané zástupce filmových škol v Čechách a na Slovensku.
Stánkoví prodavači „exkluzivních“ parfémů za „výhodné“ ceny, kteří často působí v některých karlovarských hypermarketech, se tentokrát přesunuli přímo na pěší zónu na třídu T. G. Masaryka v Karlových Varech.
/ANKETA/ Třetina Čechů plánuje letos dovolenou v tuzemsku. Ukázal to výzkum Vysoké školy ekonomické a technické (VŠTE) v Českých Budějovicích, do kterého se zapojilo 600 Čechů. Z toho 64% jich preferuje dovolenou na jihu Čech. Nejvíce je láká Lipensko, Šumava nebo Třeboňsko.
/VIZUALIZACE/ Kdy bude Stromová kaple na kopci Vinice u Kolína? Toť otázka, na kterou se nyní těžko hledá jistá odpověď. Koronavirová krize si vyžádala výdaje z městského rozpočtu, očekává se propad daní, škrtají se plánované investice do oprav škol, inženýrských sítí apod. Takže jestli a odkud se najde 1,5 milionu na umělecké dílo na Vinici, je s otazníkem.
V polovině května v Česku skončil nouzový stav včetně opatření omezujícího možnost vycestování a mnoho českých turistů se chystá na zahraniční dovolenou. Zájem o cestu za hranice republiky však bude kvůli koronavirové epidemii nižší a čeští občané budou velmi často využívat dopravu automobilem. Vyplývá to ze statistik České asociace asistenčních společností (ČAAS).
/FOTOGALERIE/ Pro sportování velice přívětivé počasí přilákalo před šesti lety do konopišťského parku přes dvě stovky atletů. Konal se tam tehdy osmnáctý ročník vytrvalostního závodu s názvem Konopišťská desítka. Běžce pořadatelé rozdělili do devíti dětských a osmi dospěláckých kategorií. A jejich distance? Padesát až deset tisíc metrů.
Nejen ruce, ale i oblečení či obuv zbaví nebezpečných virů a bakterií dezinfekční brána, která byla instalována u vstupu do budovy Vysoké školy logistiky v Přerově.
Krajský soud v Brně ve čtvrtek 11. června poslal do vězení na pět let a deset měsíců Marii Krejčí z Třebíče za podvody v pojišťovnictví. Kromě toho nesmí sedm let zastávat pojišťovací zprostředkovatelku a musí uhradit způsobenou škodu. Rozsudek zatím není pravomocný. Krejčí, která je stíhána na svobodě, ještě odvolání zváží. Státní zástupce Jan Adam byl s rozhodnutím soudu spokojen, proto se odvolání se vzdal.
Místo šestnácti jen osm týmů, žádné ubytování, žádní účastníci ze Slovenska. Zato však nechyběl obhájce titulu Sigma Olomouc a rozhodně nebyla nouze o špičková utkání žáků. Fotbalový Memoriál Ladislava Němce a Viléma Zbořila v Želatovicích se přes všeobecně známé komplikace vydařil.
Polsko sice otevřelo své hranice s Českou republikou už v sobotu, ale české ministerstvo zdravotnictví přistoupilo ke stejnému kroku až v pondělí. Stovky lidí, kteří se o víkendu snažili přejet polsko-českou hranici, tak policejní hlídky vracely zpátky.
Opatření české vlády, kterým je nejen obyvatelům Moravskoslezského kraje nadále prakticky znemožněno překročit bez problémů česko-polskou hranici v místech, kde sousedí se Slezským vojvodstvím, rozhořčilo řadu obyvatel české části Slezska.
Aquapark v Bešeňové, který notně navštěvují i lidé z Moravskoslezského kraje, otevřel své brány po více než třech měsících. První návštěvníci do areálu vstupovali za doprovodu cimbálové muziky.
/FOTOGALERIE/ Chardonnay v pozdním sběru od Vinařství Šoman z Dolních Dunajovic na Břeclavsku se stalo nejlepším vzorkem na mezinárodní soutěži mladých vín Vinum Juvenale 2019. „Cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlépe hodnocenou kolekci vín získalo také Vinařství Šoman Dolní Dunajovice," sdělil za pořadatele Miroslav Karbula.