
Hradec mění s Dynamem. Paulovič za beka Eklunda
Přesun mezi východočeskými týmy v hokejové extralize: Do Pardubic se stěhuje slovenský útočník Matej Paulovič, Dynamo naopak opouští švédský obránce Oscar Eklund.
Přesun mezi východočeskými týmy v hokejové extralize: Do Pardubic se stěhuje slovenský útočník Matej Paulovič, Dynamo naopak opouští švédský obránce Oscar Eklund.
Pokud se nic zásadního nezmění, tým lékařů-ortopedů z orlovské nemocnice, kteří v loni v prosinci podali na protest proti stěhování oddělení do Karviné, a ne do Havířova, jak to původně kraj schválil, se definitivně rozpadne.
„Myslel jsem si, že si kolegové dělají srandu, když jsem ráno před domem neviděl služební auto. Že mi ho jen přeparkovali. Vždyť jen chvíli před tím jsem jej viděl, když jsem odhrnoval závěsy.“
Petr Lainka, Miroslav Bednář, Ondřej Kohút, Jiří Krčál a Martin Pejchal. Že tato jména zrovna moc neznáte? Nevadí, ale jen těžko najdete v tuzemsku úspěšnější hokejovou partu. Tahle náměšťská pětice triumfovala na společném mistrovství Česka a Slovenska v rybníkovém hokeji v Bratislavě.
Přesun mezi východočeskými týmy v hokejové extralize: Do Pardubic se stěhuje slovenský útočník Matej Paulovič, Dynamo naopak opouští švédský obránce Oscar Eklund.
Slovenská prokuratura zrušila stíhání expremiéra Roberta Fica za to, že se zastal již bývalého poslance krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Milana Mazureka odsouzeného za protiromské výroky. S odvoláním na vyjádření prokuratury o tom dnes informovala slovenská média. Podle prokuratury speciální prokurátor zrušil obvinění Fica už loni 31. prosince.
Specializovaný trestní soud v Pezinku nedaleko Bratislavy zahájil v pondělí hlavní líčení v případu vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové. Čtveřice obžalovaných, údajný objednavatel Marian Kočner, zprostředkovatelka Alena Zsuzsová a vykonavatelé Miroslav Marček a Tomáš Szabó, k řízení dorazili osobně. V případě odsouzení jim hrozí až doživotní trest. Jak obžalovaní, tak prokurátor odmítli možnost uzavření dohody. Líčení bude znovu pokračovat v úterý.
Stávka slovenských autodopravců spojená s blokováním hraničních přechodů je v rozporu se zákony a může ekonomice země způsobit vážné problémy. Na tiskové konferenci v Bratislavě to po dnešní mimořádné schůzce s některými ministry prohlásil slovenský premiér Peter Pellegrini. Ujistil, že je připraven s autodopravci jednat, a to prakticky ihned po uvolnění všech blokovaných komunikací, vyloučil ale možnost zastavení výběru mýtného, což je jeden z požadavků protestujících.
Čtením obžaloby dnes na Slovensku začala hlavní část líčení v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, která v roce 2018 vyvolala v zemi mohutné protivládní demonstrace a vyústila v demisi tehdejšího premiéra Roberta Fica. Před soudem stanuli všichni čtyři obžalovaní z Kuciakovy vraždy, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová
Na konci srpna jej tehdejší kouč Zbrojovky Pavel Šustr přeřadil do béčka a vysvětlil to slabou výkonností. Tím odstartoval začátek konce fotbalisty Ondřeje Sukupa v brněnském klubu.
Druholigoví fotbalisté Třince mají za sebou první přípravné střetnutí, když v domácím prostředí zdolali reprezentační výběr Slovenska U19 4:0.
Novou blokádu kamionové dopravy ohlásili slovenští autodopravci, začít měla od nedělní desáté hodiny večer. Jak dlouho bude trvat zatím není jasné. „Doporučujeme nevyjíždět a vyčkat, jak se situace vyvine. Naši dopravní policisté budou usměrňovat provoz tak, aby zůstal zachován průjezd pro osobní auta,“ sdělili policisté na svém twitteru.
/FOTOGALERIE/ Zimní běh na Blaník - jedinečný závod, jeden z prvních půlmaratonů v roce 2020 v celé ČR je za námi. 46. ročník cesty z Vlašimi na legendární Blaník a pak zase zpět nebyl snadný, o to hezčí pocit to byl potom v cíli.
Sérii kulturně společenských akcí v letošním roce v Kunovicích odstartoval o druhé lednové sobotě XXIII. ročník plesu města, který se nesl v rázu Cesta kolem světa. Ve sportovní hale vítal návštěvníky bálu první muž Kunovic Pavel Vardan s místostarostkami Martinou Kozelkovou a Martou Poláškovou.
Velmi povzbudivé výsledky zaznamenal na přelomu roku lyžař z Chodova u Domažlic Luděk Šeller. Ten v právě probíhající sezoně reprezentuje Sport Club Plzeň a ve Štrbském Plese se blýsknul vítězstvím na Slavic Cupu, kde síly změřil především se soupeři ze Slovenska, Polska , Maďarska a se svými krajany.
Plzeňský jezdec Jan Vašta vybojoval titul mistra České republiky v motocyklových soutěžích, mezinárodně nazývaných enduro. Pětadvacetiletý závodník z Radobyčic se tak zařadil mezi nejúspěšnější motoristické sportovce našeho kraje.
V lednu letošního roku uplyne 130 let od narození jednoho z nejznámějších blatenských rodáků Jana Hály. Jako malou vzpomínku na tohoto malíře, ilustrátora a spisovatele připravilo Městské muzeum Blatná malou výstavu v Infocentru.
/FOTOGALERIE/ Kdo svobodu nepocítil, z života se dávno zřítil, stačilo se nebát, nebát. Tento text zpívá sedmnáctiletá Kristýna Mrázková z Bučovic na Vyškovsku. Patří ke skladbě, kterou složila a vyhrála s ní loňský ročník soutěže patřící do kampaně Zůstaň nad vlivem. Ta upozorňuje na závislosti u mladistvých.
/STALO SE PŘED/ V úterý uplyne 335 let od úmrtí Juraje Pohronce-Slepčianského. Slovenský arcibiskup, uherský primas a místokrál, filozof, právník, diplomat, grafik a mědirytec zemřel ve věku nedožitých devadesáti let v Letovicích.
Lyžníci v dobových kostýmech a krojích, jasankros i slalom. Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování se konalo v sobotu ve Ski areálu v Mostech u Jablunkova.
Lyžníci v dobových kostýmech a krojích, jasankros i slalom. Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování se konalo v sobotu ve Ski areálu v Mostech u Jablunkova.
Tóny jazzu a cinkot skleniček s vínem zahájí od příštího pátku už tradičně festivalovou sezonu ve Znojmě. Třináctý Jazzfest otevře oblíbený večer v klubech. Prvním vrcholem přehlídky bude příští neděli koncert patrona festivalu Petera Lipy.
Ve čtvrtek dopoledne jsou Pustevny zcela pusté. Až na dva běžkaře a pár stánkařů, kteří se připravují na víkendový nápor návštěvníků, nepotkáš živáčka. Kdo by se taky šplhal v tak nevlídném, sychravém počasí na beskydské kopečky.
Ve čtvrtek dopoledne jsou Pustevny zcela pusté. Až na dva běžkaře a pár stánkařů, kteří se připravují na víkendový nápor návštěvníků, nepotkáš živáčka. Kdo by se taky šplhal v tak nevlídném, sychravém počasí na beskydské kopečky.
/ROZHOVOR/ Osmadvacetiletá lékařka a rodačka z Mostu Kateřina Vacková chtěla po vlastní zkušenosti zlepšit svět. Založila proto neziskovou organizaci Loono, která šíří povědomí o prevenci různých onemocněních. Mluvila o ní v Týdeníku Mostecko, který vyšel ve středu 8. ledna.
/ROZHOVOR/ Osmadvacetiletá lékařka a rodačka z Mostu Kateřina Vacková chtěla po vlastní zkušenosti zlepšit svět. Založila proto neziskovou organizaci Loono, která šíří povědomí o prevenci různých onemocněních. Mluvila o ní v Týdeníku Litoměřicko, který vyšel ve středu 8. ledna.
Až 12 tun hmyzu měsíčně teď produkuje speciální farma v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku. Je zřejmě největší svého druhu ve střední a východní Evropě. Provoz se před nedávnem přestěhoval z menších pronajatých prostor v Popovicích do nové rozsáhlé vlastní haly přímo v Jaroměřicích.
Až 12 tun hmyzu měsíčně teď produkuje speciální farma v Jaroměřicích nad Rokytnou. Je zřejmě největší svého druhu ve střední a východní Evropě. Provoz se před nedávnem přestěhoval z menších pronajatých prostor v Popovicích do nové rozsáhlé vlastní haly přímo v Jaroměřicích.
Slovenští policisté se právě dohodli s autodopravci. Stávka je ukončena. Komunikace Starý Hrozenkov - Drietoma je již plně průjezdná. Informovala o tom policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Ve čtvrtek dopoledne jsou Pustevny zcela pusté. Až na dva běžkaře a pár stánkařů, kteří se připravují na víkendový nápor návštěvníků, nepotkáš živáčka. Kdo by se taky šplhal v tak nevlídném, sychravém počasí na beskydské kopečky.
Otužilci se scházejí každou sobotu.
Konkurenci na stoperském postu v FC Vysočina přišel zvýšit jednadvacetiletý Martin Šimko. Bývalý slovenský mládežnický reprezentant v posledních dvou letech sbíral druholigové starty za Zvolen a Komárno, odkud do Jihlavy přestoupil.
Problémy v dopravě působí také na české straně hranic se Slovenskem páteční stávka slovenských autodopravců. Ti už od pondělí protestují po celé zemi kvůli výši daně z motorových vozidel a také mýtnému systému.
HC Škoda Plzeň si pojistil služby obránce Petera Čerešňáka. Klíčový bek prodloužil smlouvu o dva roky.
Přinášíme přehled vybraných tipů pro volný čas od pátku 10. do neděle 12. ledna.
Reprezentant německého bundesligového klubu TUS Celle Jiří Martinko vyhrál hlavní Soutěž ve dvouhře v 31. ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenise v Rožnově pod Radhoštěm. Martinko tak na Valašku obhájil první místo z roku 2017 i 2018. Osmnáctý hráč českého žebříčku ve finále porazil ve třech setech jednoho z nejlepších českých obranářů Rolanda Krmaschka (SV SR Hochenstein).
Sportovní oddíl ve Vlčnově pořádal tuto sobotu již 28.ročník mezinárodního turnaje trojic v nohejbale. V místní hale se sešlo 13 týmů, aby srovnaly své síly.
Oddíl badmintonu Slavoj Český Těšín pořádá o víkendu již 42. ročník Těšínského poháru, který se od roku 1995 hraje jako memoriál Standy Krauze.
/FOTOGALERIE/ Po roce čekání je to tu. Jeden z prvních půlmaratonů v roce 2020 je za dveřmi. Skvělá crossová trasa, sníh, bláto, kořeny a navíc - legendami opředený Velký Blaník. V sobotu 11. ledna přijde první výzva roku 2020 pro více jak 500 běžců z celé České republiky, ale také z Polska, Slovenska či Ruska.
Talentové zkoušky na Sutnarce. Od pondělí do středy se konala na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni druhá část přijímací talentové zkoušky do bakalářských oborů.
/FOTOGALERIE/ Základní škola Kobylí je úplnou základní školou, kterou v současné době navštěvuje 269 žáků především z Kobylí, Bořetic, Brumovic a Vrbice.
Do mezinárodního projektu z programu Erasmus+ se zapojilo několik dětí ze Základní školy Přimda na Tachovsku. Společně se svými vrstevníky ze Slovenska, Polska a Srbska budou žáci po dva roky usilovat o odstranění jazykových bariér při školních činnostech, ale také v běžném životě.
ROZHOVOR/ Ještě měsíc po 12. florbalovém mistrovství světa žen brankářku Nikolu Příleskou pořád mrzí promarněná šance, kterou Česko ve Švýcarsku nevyužilo k zisku medaile. Náš národní tým byl v Neuchátelu blízko k postupu do finále. Nakonec česká reprezentace skončila na čtvrté příčce.
Informační stolně tenisový servis Lubomíra Hotaře
Mladší žáci Florbal Ústí ovládli svou kategorii na mezinárodním Prague Floorball Cupu. V konkurenci 39 týmů, mimo jiné z Německa, Slovenska, či Dánska, neprohráli ani jeden zápas.
Výběr ze zajímavých víkendových tipů Krkonošského deníku.
V neděli se ve sportovní hale Základní školy Čapkova v Klatovech uskuteční již 15. ročník turnaje v halové kopané seniorů nad 45 let, který po roce opět pořádá oddělení rekreačního sportu TJ Sokol Mochtín.
Alena Hojgrová ze Zábřehu letos poprvé vyráží s vnučkami koledovat v Tříkrálové sbírce. Na tradiční akci organizované Charitou se však podílí už několik let. Šije kostýmy pro tříkrálové koledníky. Jejíma rukama jich už prošly stovky.
Mezinárodní mistrovství České republiky v historickém lyžování se uskuteční v sobotu 11. ledna od 10 hodin ve Ski areálu v Mostech u Jablunkova.
Středisko volného času - TYMY uspořádalo v závěru loňského roku již čtvrtý ročník pochodu Pro prales. Sraz účastníků byl ve 14 hodin u obecního úřadu na Rusavě, odtud se po krátkém úvodu třicítka nadšených milovníků hor a dobrodružství vydala na desetikilometrovou trasu Rusava – Hostýn – Rusava.