Ústecký kraj - Krajští radní nechtějí, aby v regionu začaly létat záchranné vrtulníky slovenské společnosti Air Transport Europe (ATE). Za posledních deset let jí spadly tři helikoptéry, které zabily 11 lidí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Thajský úřad pro cestovní ruch otevřel v Praze svou pobočku, má pomoci zvýšit počty českých turistů v zemi. Zájem Čechů o Thajsko každoročně roste, loni do země vycestovalo 38 998 českých turistů, meziročně o devět procent více. Úřad to v pátek uvedl v tiskové zprávě.
Čachtice, Mělník – Dva střelci z Mělníka se na sklonku letošního srpna zúčastnili mezinárodního mistrovství Slovenska podle pravidel IPSC ve střelbě z brokovnice. Patřili mezi několik desítek střelců z různých států Evropy.
Valašské Velké Karlovice o prvním říjnovém víkendu opět ovládne Karlovský gastrofestival - svátek všech gurmánů a milovníků valašské kuchyně a regionálních produktů, který se za uplynulých sedm let zařadil mezi největší gastronomické akce v České republice. Loni jej navštívilo na 40 tisíc lidí.
Mezi provazy se nepostaví, přesto i na něm bude záviset, jak úspěšný bude návrat ostravských boxerů mezi českou elitu (v sobotu v 19.30 v hale Tatran proti Prostějovu). Kouč Dalibor Fröhlich, který stojí i za kariérou boxerky Ester Konečné a řady závodníků v Boxing Club Ostrava, si uvědomuje, že to nebude v extralize jednoduché.
Bratislava (Slovensko)- Ačkoli v dresu Československa vybojoval hokejista Peter Šťastný dva tituly mistra světa, s Kanadou slavil triumf na Kanadském poháru a v barvách Quebeku Nordiques se stal ikonou NHL, nejvíce si váží toho, že si na sklonku kariéry zahrál za Slovensko. "Mohl jsem najednou spojit dvě velké lásky - k hokeji a národu," vysvětlovala jedna z nejvýraznějších slovenských osobností v moderní historii. V neděli 18. září oslaví člen Síně slávy světového i zámořského hokeje šedesátiny.
Slavičín – Pracoval jako redaktor v rádiu, poslouchá zpěvačku Enyu, taky miluje muzikály. Na Fantoma si dokonce zajel až do Londýna. Když bylo potřeba, dokázal anulovat manželství. Novinář, umělec nebo soudce? Marian Dej je v prvé řadě římskokatolický kněz. Po třinácti letech, kdy působil v Srbsku, dělá nově faráře ve Slavičíně.
Bratislava - Na regionální železniční trati na jihu Slovenska se dnes ráno srazil vlak českého dopravce RegioJet s kamionem řízeným českým řidičem. Při nehodě podle záchranářů utrpělo zranění 35 osob. Mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj informoval, že ke srážce došlo u města Velký Meder na železničním přejezdu vybaveném zvukovou a světelnou signalizací, která podle dostupných informací byla funkční.
Mikulov – Výborně se hodí jen tak, nakrájený k vínu či grilovaný s brusinkovou omáčkou. Řeč je o sýrech. Jeho nejrůznější druhy budou k vidění a ochutnání o víkendu v Mikulově na Břeclavsku, kde vypukne Festival Sýr.
Paříž - Německá kancléřka Angela Merkelová vyzvala k lepší společné ochraně vnějších hranic Evropské unie, která je podle ní "v klíčovém období své existence". Po jednání s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem v Paříži na společné tiskové konferenci Merkelová také uvedla, že příliv uprchlíků do Evropy způsobují nejen válečné konflikty, ale i chudoba.
Olomouc – Již pojedenácté vyrostl na olomouckém Horním náměstí výškařský sektor a o sedmé vítězství zde bojoval legendární český výškař Jaroslav Bába. Ten měl letos v exhibičním klání opět zdatné soupeře. Zkušený atlet nakonec přidal na Hanácké laťce sedmý triumf, druhým nejlepším byl Slovák Lukáš Beer.
Praha - Není to novinka: čeští hokejisté se v základní skupině Světového poháru utkají se třemi soupeři. Pokud jde o Kanadu a Spojené státy, není celkem co řešit výběry našlapané hvězdami NHL jistě netřeba dlouze představovat. Trochu jinak je to ale u třetího do party. Mužstvo bez vlajky, bez hymny, bez tradice?
Ústí nad Labem - Sourozenci Eliška a Petr Lüftnerovi nejen svým zpěvem zaujali republiku. Petr se nejprve prošel po ústeckém mostě Dr. E. Beneše, aby s harmonikou na hrudi vykřičel všem, jak chutná pravda bez cenzury.
Kladno - Často diskutované téma poslední doby je nedostatek zdravotních sester, stejně tak jako lékařů, v českých nemocnicích. Výjimkou není ani Oblastní nemocnice v Kladně, kterou navštívila náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová.
Hořice – Fotbalový stánek na vrchu svatého Gotharda v Hořicích uvidí mezinárodní turnaj starých gard, který je věnovaný památce bývalého prezidenta staré gardy Hořic pana Josefa Klapky, jenž bohužel zemřel v červnu letošního roku.
Mutějovice - Přestože je už polovina září, v Zem Investu Mutějovice stále pokračuje sklizeň chmele stejně jako například v Kounově, Nesuchyni nebo ve Mšeci.
Karviná, Stonava – Zajímavý volejbalový turnaj byl v sobotu k vidění ve sportovní hale ve Stonavě. Na hřišti se totiž proháněli muži i ženy ve společných týmech.
Opavská beachvolejbalová dvojice Jan a Tomáš Pavelkovi se v barvách České republiky zúčastnila turnaje mistrovství střední Evropy MEVZA Slovinsko. Turnaj se odehrál u pláží města Portorož na Istrii, kde vyrostly 3 kurty a tribuna pro 1000 diváků.
Králicko – Králíky opět navštívila skupina sudetských Němců, původní obyvatelé Králicka i jejich potomci, kteří podporují záchranu varhan z obcí, kde vyrůstali.
Hradec Králové - Pravidelné sjezdy a setkání členů pořádá každoročně Spolek sběratelů a přátel exlibris. Po jednou takovém, který se uskutečnil před šesti lety v Hradci Králové, se jeho členové rozhodli, svolat Sjezd pro letošní rok právě do krajského města.
Slavičín – Slovenské družstvo z Nitry zvítězilo v 8. ročníku mezinárodního florbalového turnaje žen ve Slavičíně. Stříbrnou příčku obsadil Vsetín, třetí místo vybojoval domácí Slavičín. Ve vyrovnaném podniku hraném systémem každý s každým, dále skončil tým Olomouce čtvrtý, další celek ze Slovenska Nemšová pátá, Uherský Brod šestý a sedmá pozice zbyla na Hluk.
Praha - Skupina autobazarů AAA Auto letos čeká zvýšení prodeje o více než deset procent na 70.000 ojetých aut. Na podzim otevře v Praze první samostatnou pobočku své divize prodeje zánovních aut Mototechna. Na dnešní tiskové konferenci to uvedla generální ředitelka Karolína Topolová.
Brusel - Průmyslová výroba v Evropské unii v červenci proti předchozímu měsíci klesla o jedno procento. Nejvýraznější pokles produkce přitom vykázaly Slovensko a Česká republika, vyplývá z dnešních údajů statistického úřadu Eurostat.
Valašské Meziříčí, Kelč – Dvanáctý ročník mezinárodního folklorního festivalu Babí léto začíná ve středu 14. září ve Valašském Meziříčí. Přehlídka pořádaná jako bienále, tedy jednou za dva roky, potrvá do neděle 18. září.
Loket - Na charitu mohli přispět lidé v Lokti. Benefičním folklorním odpolednem vyvrcholil letošní ročník Karlovarského folklorního festivalu. Výtěžek z dobrovolného vstupného putuje Domovu pokojného stáří a dennímu stacionáři v Ostrově.
Otrokovice – /ROZHOVOR/ Dokázal to! Otrokovický rallyový jezdec Pavel Valoušek junior se podruhé v kariéře raduje z velkého titulu! Poté, co v roce 2010 dobyl český šampionát, letos triumfoval na Slovensku. Vítězství zpečetil v sobotní etapě košické soutěže, kdy byl lepší než pronásledovatel Grzegorz Grzyb.
Cheb - Do konce letošního roku bude zahájen provoz v novém distribučním centru společnosti Tchibo v chebském průmyslovém parku. Půjde o druhou největší logistickou halu v republice.
Veselí nad Moravou – Cyklisté proudící mezi Českou republikou a Slovenskem po nových cyklostezkách. To je hlavní myšlenkou projektu Z Bílých Karpat k Baťovu kanálu v programu Interreg. „Na stávající síť cyklostezek se napojí další, které zamíří z Bílých Karpat v podstatě až do Veselí," uvedl starosta města Miloš Kozumplík.
Lausanne - Čeští volejbalisté absolvují v příštím ročníku Světové ligy turnaje stejně jako letos v domácím prostředí a v Koreji, třetím dějištěm bude Nizozemsko. Rozhodl o tom úterní los v Lausanne.
Hranice – Poměrný úspěch zaznamenali o víkendu judisté hranického Železa na jihu Moravy. Na brněnském Judo Cupu, který je součástí českého poháru, se středomoravští borci neztratili a domů přivezli tři medaile.
Písek – Dlouhé roky patřil Jindřich Vácha (39) k absolutní špičce českého kartingu. Mnohonásobný mistr České republiky, ale i Slovenska, stále ještě sám závodí a k tomu navíc ve svém týmu VMS Racing Praga vychovává mladé adepty motokárového sportu.
Praha /GALERIE / VIDEO/ - Pět mužů zavěšených pod policejním vrtulníkem na jediném laně. I to bylo možno v úterý vidět na pražském Chodově, kde se v rámci mistrovství republiky zásahových jednotek přepravoval tým na střechu hotelu, aby pak vnikl do budovy, cvičně zneškodnil pachatele a následně zajistil transport fiktivně poraněného kolegy o několik pater výš. „To vše pod odhledem rozhodčích a na čas," připomněl Jozef Bocán z policejního prezidia.
Holíč, Rohatec – Výbornou formu si ve druhé polovině sezony drží známý rohatecký vytrvalec Luděk Durďák. Devětatřicetiletý závodník minulý týden obsadil na Slovensku ve Smrdákách druhé místo, v Holíči si ve velké euforii přiběhl pro vítězství, když trať dlouhou 8,9 kilometru ve velkém vedru zdolal za 29:59 minuty.
Svinčany (Pardubicko) - Úroda jablek ze sadů ve Svinčanech na Pardubicku letos bude mírně lepší než loni. Narozdíl od minulosti jablka nepoškodily kroupy. Pěstitel Zdeněk Dostál dnes řekl, že očekává výnosy 200 až 250 tun.
Praha – „Sériového lupiče, který přepadával ženy v Praze, dopadli kriminalisté čtvrtého policejního obvodu." Tahle stručně shrnul v úterý informaci o úspěšném završení úsilí detektivů Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Kolik se ale za ní skrývá krušných chvil! A kolik úlevy!!
Sobota 17. září bude patřit již šestému ročníku festivalu Fulnečka. Milovníci hudby se mohou těšit nejen na dvanáct hudebních formací na dvou podiích, ale také na doprovodné programy a bohaté občerstvení.
Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl vytváření unií v Evropské unii. O posílení střední Evropy v EU v pondělí mluvili prezident Miloš Zeman s rakouským prezidentským kandidátem Norbertem Hoferem. Například snahy udělat z visegrádské skupiny (V4; Česko, Slovensko, Maďarsko, Polsko) formální instituci jdou proti zájmům ČR, uvedl Sobotka v tiskovém prohlášení zveřejněném na stránkách vlády.
Šumperk – Tohle je ráj, Milion snů, Prohrát není žádná hanba nebo Modrý pondělí. Tyto a mnohé další legendární hity zahraje v pátek 23. září skupina Argema v šumperském domě kultury. Jedna ze stálic česko-slovenské rockové scény si jako svého hosta pozvala šumperskou bigbeatovou kapelu Corouhave.
Stockholm - Nábytkářské společnosti IKEA ve finančním roce 2015/2016 v Česku stouply tržby o devět procent na rekordních 9,3 miliardy korun. Vyplývá to z odhadu společnosti. Firma oznámí hospodářské výsledky letos v listopadu. Zisk společnosti v předchozím účetním období činil 599 milionů korun po zdanění a vzrostl v meziročním srovnání o 63 procent.
Plzeň – Tři operní pěvci příští týden, ve středu 21. září seznámí posluchače v plzeňské Měšťanské besedě s hudebním žánrem popopera, což je interpretace popových písní stylem bel canto.
Brno – Měsíc intenzivní fyzické dřiny pod vedením nového kouče Marka Rojka mají královopolské volejbalistky za sebou. O víkendu odstartovaly herní ladění na novou extraligovou sezonu, když v přípravném Turnaji o pohár primátora města Trnavy skončily v konkurenci tří slovenských extraligových celků na druhém místě.
Praha - V hlavním městě v úterý začne policejní mistrovství republiky zásahových jednotek, kde měří své síly elitní policisté z celé země. Šestý ročník soutěže trvá tři dny, vítězové budou známí ve čtvrtek.
Bratislava - Soukromé výchovné zařízení na jihu Slovenska čelí podezření, že jeho zaměstnanci sexuálně zneužívali nezletilé dívky. Slovenská prokuratura dnes oznámila, že případ prověřuje na základě již dříve podaných trestných oznámení ve věci týrání blízké a svěřené osoby. Ředitel centra pro problémové děti nařčení odmítl, úřady se zase hájily před kritikou ze zanedbání dohledu nad zařízením.
Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Nádraží v Sedlčanech na Příbramsku zažilo v neděli nezvykle velký nápor návštěvníků a zájemců o jízdy historickými vlaky. Sdružení Posázavský Pacifik představilo v Sedlčanech salonní vagón s výstavkou Osudová cesta Františka Ferdinanda d´ Este.