Milovice – Nově vzniklý tým Futsal Milovice má pod palcem LUKÁŠ ŘEZNÍČEK. Stejný muž, který pořádá mezinárodní letní turnaj v malé kopané v Milovicích. „Jeho" nový tým nastupuje v Okresní futsalové soutěži na Mladoboleslavsku. Zatím jeden zápas vyhrál a jeden prohrál. Jaké jsou ambice mužstva?
Prachatice – Pětapadesát řidičů včera prokazovalo, zda vozí s sebou na cesty i výstražné vesty. Ty jsou povinnou součástí a na rozdíl například od Rakouska stačí na českých silnicích jen jedna vesta ve vozidle.
Náchodsko – Sport, který v regionu proslavil hlavně kramolenský silák Jiří Havrda, má na Náchodsku další osobnost. Je jím osmatřicetiletý rodák z Broumova Vlastimil Kužel, který se z nedávného světového šampionátu v benchpressu vrátil se zlatem. Na rozhovor s novým mistrem světa dorazil i jeho manažer a jeden ze sponzorů Miloslav Kašpar.
Liberec - V areálu Sport Parku se konaly dva velké gymnastické závody. Dopoledne opanovali specializovanou tělocvičnu chlapci a děvčata. Nejprve se uskutečnil nepostupový krajský přebor v kategorii GTV a ADEPTI, kde startovalo třináct chlapců a tři děvčata.
/FOTOGALERIE/ Po více než roce se v neděli slavnostně otevře Katedrála Božského Spasitele v Ostravě. V uplynulých měsících prošla postupně náročnou rekonstrukcí, největší od svého vysvěcení na konci předminulého století.
Praha - Obchodování s akciemi nápojářské společnosti Kofola na pražské burze by mělo začít 2. prosince. Cenové rozpětí bude od 500 do 650 korun za akcii. Novinářům to dnes řekl generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. Prospekt emitenta, prostřednictvím kterého Kofola nabídne akcie, schválila Česká národní banka s účinností od 20. listopadu.
Bratislava - Většina obyvatel Slovenska je nespokojena s vývojem společnosti po listopadu roku 1989, kdy v tehdejším Československu padl komunistický režim. Vyplývá to průzkumu, jehož výsledky poskytla agentura Polis Slovakia.
Bratislava - Míra nezaměstnanosti na Slovensku v říjnu klesla na 10,98 procenta z 11,38 procenta v září a dosáhla tak nejnižší úrovně od dubna 2009. Vyplývá to z dnešní zprávy slovenského ústředí práce, které v zemi zastřešuje pracovní úřady.
Karlovy Vary - V karlovarských Alžbětiných lázních se každý den od pátku 13. listopadu konaly pěvecké souboje budoucích operních a koncertních hvězd. Účastníci Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka byli rozděleni podle věku a zájmu do čtyřech kategorií. Operní naděje od 16 do 20 let, JUNIOR do 25 let, OPERA a PÍSEŇ do 35 let.
Hodonín – Splnili očekávání pořadatelů i diváků, potvrdili výbornou formu z předcházejících závodů i roli favoritů a po skvělém výkonu si zaslouženě vychutnávali ovace publika. Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou uspěli na domácí mezinárodní pohárové soutěži, když ovládli hlavní kategorii dospělých a po zásluze získali putovní pohár města Hodonína.
Zlín/Praha – Dva Francouzi zadržení v dubnu v Česku se samopaly poblíž slovenské hranice použili na nákup zbraní marocké doklady psané na jinou osobu. Francouzi po sobě zjevně nechtěli nechat stopy. Zbraně koupili u slovenské společnosti AFG Security a vypověděli, že na Slovensko jeli pro zbraně poprvé.
Klatovy – Podzimní turné s trefným názvem První Fiftýn 2015 je oslavou patnáctileté spolupráce výjimečných hudebníků. Deník přinese soutěž o vstupenky.
Praha - V sobotu 21. listopadu se ve 130 divadlech šestatřiceti měst v České republice uskuteční Noc divadel. Bude součástí mezinárodního projektu, který se ve stejný den koná v jedenácti zemích. V Česku se koná potřetí, přesto se stala nejnavštěvovanější akcí svého druhu v Evropě. V prvním ročníku se zapojilo kolem osmdesáti a loni už 120 scén. Návštěvnost začala na 40.000 lidí a v roce 2014 byla o deset tisíc vyšší.
Kutná Hora - Kutnohorskému výrobci tabáku Philip Morris ČR od ledna do září meziročně vzrostl hrubý zisk o 6,2 procenta na 3,9 miliardy Kč. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH klesly o 21,3 procenta na osm miliard Kč, především kvůli změně provozního modelu ve výrobě. V samotném třetí čtvrtletí firma zvýšila hrubý zisk o 1,4 procenta na 1,5 miliardy korun a tržby jí klesly o 23,3 procenta na 2,9 miliardy Kč. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách.
Hradec Králové - Obrazy tvořené formou olejotisku Rostislava Krámského můžete vidět od pátku minulého týdne v královéhradeckém Radioklubu v Havlíčkově ulici, kde zůstanou až do letošních Vánoc.
Bratislava - Slovenská policie po zpřísnění bezpečnostních opatření v reakci na útoky v Paříži zadržela téměř dvě desítky osob, většinou šlo podle tamního ministra vnitra Roberta Kaliňáka o migranty. Mezi zadrženými byl rovněž občan Saúdské Arábie, který v zemi kromě jiného testoval bezpilotní letouny.
Hodonín – Nezalekli se zahraničních soupeřů ani reprezentačních výběrů. Mladí hodonínští zápasníci potvrdili v Praze příslušnost k evropské mládežnické špičce, když na mezinárodním turnaji talentované mládeže, která si to rozdala O pohár Ministra vnitra, skončili v soutěži družstev čtvrtí.
Zonguldak, Hodonín – Týdnem v jiném světě navzala poslední výpravu studentů hodonínské Obchodní akademie do tureckého Zonguldaku pedagožka Kateřina Kouřilová. Ti se spolu s kolegy z Rakouska, Portugalska, Itálie a Slovenska na konci dvouletého projektu Ecology, what else zabývali životním prostředím i u Černého moře.
Plzeň – Vítězem 18. ročníku turnaje v Rapid šachu Pilsner Urquell Open 2015, který se hrál v reprezentačních prostorách plzeňského Prazdroje, se stal Jiří Lehtýnský.
Vlčnov – Je listopad, a lidé začínají přemýšlet, čím potěšit své nejbližší o Vánocích. Dárek, jakým je keramika, bývá vždy příjemným překvapením. Vždyť hrnčířské umění vzkvétá i v dnešní moderní době, o čemž se mohou lidé přesvědčit na nejrůznějších řemeslných jarmarcích. Na jednom z nich, který se konal o druhé listopadové sobotě v sálech uherskohradišťské Reduty, se přede mnou otevřel kouzelný, neopakovatelný svět keramiky vlčnovského rodáka Antonína Mošťka.
Hodonín – Přední tým z Běloruska, účastník nejvyšší rakouské soutěže, zástupce litevské ligy, tradiční slovenský tým, střediskový klub z Česka a pořádající Hodonín. Mezinárodní turnaj mladších dorostenek, který od pátku do neděle hostí sportovní hala TEZA, slibuje zajímavou konfrontaci talentovaných házenkářek z pěti evropských zemí.
Mladá Boleslav - Capoeira, ne tak úplně známé bojové umění, zažívá v posledních letech boom popularity, říká Karel Popovič, trenér a zároveň velmi úspěšný závodník
Krnovští zápasníci sbírali medaile na silně obsazeném mezinárodním turnaji „O pohár ministra vnitra", který se konal Praze. Turnaj byl velice silně obsazen závodníky z Běloruska, Německa, Maďarska, Slovenska, Chorvatska, Srbska a samozřejmě České republiky.
Bratislava - Slovenský parlament dnes začal jednat o návrhu státního rozpočtu na příští rok, který předpokládá snížení schodku veřejných financí pod dvě procenta výkonu ekonomiky z letos původně očekávaných 2,49 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Nezávislá rozpočtová rada Slovenska upozornila na rizika, která by mohla vyústit ve vyšší veřejný schodek, než jaký je naplánován.
Bratislava – Slovensko v reakci na útoky v Paříži zpřísní zákony ohledně boje proti terorismu a posílí stavy policie. Novinářům to dnes řekl premiér Robert Fico po zasedání bezpečnostní rady státu, která tyto změny podpořila. Ministr vnitra Robert Kaliňák doplnil, že Slovensko po zpřísnění bezpečnostních opatření v zemi zadrželo několik osob, podrobnosti ale neuvedl.
Zlínský kraj – Do Francie sužované teroristickými útoky Islámského státu putovaly zbraně i přes Zlínský kraj. Stalo se tak tři měsíce po útoku v redakci francouzského časopisu Charlie Hebdo, přesněji 14. dubna tohoto roku. Policie tehdy na hranicích ve Starém Hrozenkově na Slovácku zatkla dva Francouze, kteří nelegálně převáželi ze Slovenska sedm kusů expanzních zbraní a tři kusy samopalu UZI, ráže devět milimetrů s prázdnými zásobníky.
Zlín – Do Francie putovaly zbraně i přes Zlínský kraj. Právě v těchto dnech řeší Vrchní soud v Olomouci odvolání padesátiletého Francouze Christophea Etienna Dubroeucqa, proti rozsudku zlínského krajské ho soudu.
Brusel - Rakousku, Itálii, Španělsku a Litvě hrozí, že v příštím roce nedodrží rozpočtová pravidla Evropské unie. Oznámila to Evropská komise po prověrce rozpočtových plánů většiny zemí používajících jednotnou evropskou měnu.
Paříž - Čeští fotbalisté budou při losování závěrečného turnaje mistrovství Evropy až ve třetím ze čtyř výkonnostních košů. Dnešní postup Ukrajiny je odsunul na třinácté místo a ve skupině tak mohou narazit nejen na jednoho z favoritů z prvního koše, ale zároveň i na obávanou Itálii z druhého koše. Určitě se vyhnou svému dnešnímu přemožiteli Polsku.
Zjednodušit třídění odpadu a snížit náklady na jeho likvidaci má lidem nový vícekomorový pytel na odpadky, jehož výrobu zřejmě jako první na světě zahájila v Olomouci společnost PlanetCare. Lidé díky novému pytli s dvěma oddělenými komorami mohou v jednom odpadkovém koši od sebe snadno oddělit směsný odpad z domácnosti od plastů.
Možnost cestovat zdarma ve státem dotovaných vlacích na Slovensku zaujala tisícovky obyvatel Česka. Češi jsou zároveň nejpočetnější skupinou cizinců, kteří se do slovenského systému bezplatného cestování vlakem zaregistrovali. Vyplývá to z údajů, které poskytl státní železniční dopravce Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).
Budapešť - Maďarsko napadne u Evropského soudního dvora plán na přerozdělení žadatelů o azyl mezi země EU na základě povinných kvót. Oznámil to dnes maďarský ministr spravedlnosti László Trócsányi poté, co maďarský parlament dnes schválil zákon poskytující vládě pravomoci k takovému kroku. Ministr prý rovněž očekává, že další země, které s kvótami nesouhlasí, se k Maďarsku v žalobě připojí.
Praha - Stejně jako minulý rok připomene pražské kino Lucerna v úterý 17. listopadu výročí „sametové" revoluce celodenním maratonem filmových projekcí. Zástupce kina Andrej Štůla oznámil, že od časného odpoledne až do večerních hodin budou moci diváci zdarma navštívit a zhlédnout snímky, které reflektují událost listopadu 1989 či jeho hlavních protagonistů.
Modřice, Brno – Ve slovenském národním týmu má spoustu kamarádů, které v jejich domácím prostředí připravil o dva tituly mistrů Evropy. Modřický nohejbalista Lukáš Rosenberk se ve slovenském Humenném podílel na zlatu ve dvojicích i trojicích. „Doufám, že jsme kamarádi i nadále. Je to snad úplně v pohodě," usmívá se.
Praha - Stejně jako minulý rok připomene pražské kino Lucerna 17. listopadu výročí „sametové" revoluce celodenním maratonem filmových projekcí. Zástupce kina Andrej Štůla oznámil, že od časného odpoledne až do večerních hodin budou moci diváci zdarma navštívit a zhlédnout snímky, které reflektují událost listopadu 1989 či jeho hlavních protagonistů.
Praha - Společnost Post Bellum letos již pošesté udělí Ceny Paměti národa lidem, kteří zažili zlomové okamžiky minulého století doslova na vlastní kůži a kteří svými činy prokázali, že čest, svoboda a lidská důstojnost, nejsou prázdná slova. Vzhledem k letošnímu 70. výročí konce druhé světové války je tento ročník Cen Paměti národa věnován nejstarší generaci. Galavečer se koná symbolicky 17. listopadu od 20 hodin ve Státní opeře v Praze. Ceny Paměti národa obdrží čtyři osobnosti z České a Slovenské republiky, které se dokázaly vzepřít nacismu.
Praha – Jedna z osob, která je spojována s útoky v Paříži, podle premiéra Bohuslava Sobotky v minulosti projížděla dvakrát přes Česko. Stalo se tak před pěti a sedmi lety. Informaci o tom české bezpečnostní orgány předaly francouzské straně. Sobotka to řekl po dnešním jednání se zástupci bezpečnostních složek.
Praha - Památku obětí pátečního teroristického útoku v Paříži v pondělí uctilo před francouzským velvyslanectvím v Praze minutou ticha na 150 lidí. Byli mezi nimi také velvyslanci Řecka, Německa, Slovenska, Polska, Turecka nebo Kuby. Pietní shromáždění za oběti teroristů začalo v poledne minutou ticha.
Praha - Památku obětí pátečního teroristického útoku v Paříži v pondělí uctilo před francouzským velvyslanectvím v Praze minutou ticha na 150 lidí. Byli mezi nimi také velvyslanci Řecka, Německa, Slovenska, Polska, Turecka nebo Kuby. Pietní shromáždění za oběti teroristů začalo v poledne minutou ticha.
Havířov – Měsíc říjen byl pro havířovské karatisty z SKK Budo Havířov a TJ Start Havířov ve znamenívelkých mezinárodních turnajů. A neobešel se ani bez medailových úspěchů.
Trmice - Poprask nejen na základní škole v Trmicích způsobila informace o vyšetřování, a nakonec i vzetí do vazby, učitele a trmického zastupitele Marcela Cichého (1973).
Olomouc - Celkem 120 tisíc korun si mezi sebou rozdělí čtveřice vítězných projektů z olomouckého regionu. Nestlé granty uděluje od roku 2005. Cílem je podpořit neziskové organizace zaměřující se na pohybové aktivity dětí a mládeže, zdravý životní styl či ochranu životního prostředí. Na konečném výběru se podíleli také zástupci města Olomouce.