Mělník – Bouře zahradního designu. Takový název nesla letošní výstava projekčních prací budoucích zahradních architektů z vyšší odborné školy České zahradnické akademie v Mělníku. Byla už patnáctou v pořadí.
Chlumec nad Cidlinou /FOTO/ – Většina sportovních klání se neobejde bez hlasitého halekání a vůbec hluku všeho druhu. Soutěž Top Secret Carp Cup je však všechno, jen ne hlučná.
Hlučín - Desátý ročník hudební přehlídky Štěrkovna Open Music, která se uskuteční 1. a 2. srpna na břehu Hlučínského jezera, opět nabízí pestrou hudební škálu. Jako hlavní hvězdy se letos představí kapely ověřené na české i slovenské hudební scéně. Těšit se návštěvníci mohou na skupinu Mig 21, slovenskou partu Horkýže Slíže či kapelu DESmod. Za pořadatele akce to řekl David Moravec.
Plzeň – Už 27. ročník filmového festivalu Finále Plzeň od zítřka promění Měšťanskou besedu ve festivalové centrum s pěti kinosály, ve kterých se během jednoho týdne odehraje 140 filmových projekcí a doprovodných akcí.
Hlučín – Už potřicáté se v kulturním domě před několika dny sešli nejenom čeští tanečníci na tradiční taneční soutěži Hlučínská lilie. Pro město i pro místní taneční klub znamená tato prestižní akce velkou příležitost k prezentaci.
Chlumec nad Cidlinou /FOTOGALERIE/ – Většina sportovních klání se neobejde bez hlasitého halekání a vůbec hluku všeho druhu. Soutěž Top Secret Carp Cup je však všechno, jen ne hlučná.
Praha /ROZHOVOR/ – O Čecháčcích, co tvrdí, že za komunistů se žilo líp, o lidech, co kradou a omlouvají to tím, že přece kradou všichni, o těch, co spolupracují s ďáblem, ale prý jenom trochu, o bulimičkách, co se chtějí vyrovnat holkám z časopisů, o extremistech, co hlásají, že v násilí je síla, o velkých Vontech ze správních rad, o kazatelích z billboardů, o prasatech, která bojují proti vládě volů, či o stádě otroků, které nedokáže žít na svobodě.
Bratislava - Legendární gymnastka Věra Čáslavská se stala čestnou předsedkyní Slovenského olympijského výboru. Stejnou funkci má sedminásobná olympijská vítězka od roku 1996 v Českém olympijském výboru, který předtím vedla.
Praha – Východní partnerství kvůli zklidnění situace na východě Evropy doporučilo Ruské federaci, aby stáhla vojska od hranic s Ukrajinou. Ukrajinské republice pak diplomaté doporučují decentralizaci země. Oběma zemím, mezi nimiž přetrvává napětí, Česká republika nabízí, že zprostředkuje společné jednání. Nabídku na zprostředkování podpořili i zástupci zemí, kteří se dvoudenní vrcholné schůzky Východního partnerství zúčastnili. Novinářům to dnes po skončení summitu řekl český prezident Miloš Zeman.
Kutná Hora – Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 820 korun. Je to o 80 Kč méně než loni. Rozhodla o tom dnešní řádná valná hromada. Akcionáři k tomu ale získají navíc další prostředky z rezervního fondu, který už podle nové legislativy není nutné vytvářet. Valná hromada se ho rozhodla zrušit, část peněz převést na účet nerozděleného zisku z minulých let a část rozdělit mezi akcionáře. Na jednu akcii tak k dividendě 820 korun připadá ještě dalších 60 Kč.
Která evropská země na kontinentě dominuje? Není pochyb o tom, že Evropa je hustě zalidněným světadílem. Je však druhým nejmenším. Jak paradoxní. Mnoho přetahujících se národů o místo ''krále Evropy''. Kdo tento lítý boj vyhraje? Která země je na tom ekonomicky lépe? Ve které zemi se Evropan bude cítit ''jako doma''?
Jablonec n. N. - V neděli o Velikonocích se v městské hale uskutečnil 23. ročník závodu v moderní gymnastice Jablonecká perlička, kterého se již pravidelně zúčastňují špičkové závodnice v kategoriích volného národního i mezinárodního programu.
Štramberští judisté se před časem představili na 23. Slezském poháru žáků v judu. V Opavě se utkalo celkem 184 nadějí z 20 oddílů Moravy, Slovenska a Polska. Štramberský oddíl reprezentovala pětice judistů.
Praha - Průtoky na českých řekách nejsou momentálně pro vodáky ideální. Vody je nedostatek jak v povodích, tak v nádržích. Většina toků je na vodáckém minimu, některé i pod ním. Na horách bylo totiž po zimě málo odtávajícího sněhu, tento deficit zatím nenahradí ani občasné deště. Nejvíce vody teče v Berounce, sdělil Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu.
Praha – Zahraniční turisté loni v Česku vypili 600.000 hektolitrů piva, meziročně o osm procent více. Na celkové spotřebě piva v Česku se tak podíleli téměř čtyřmi procenty. Vyplývá to z materiálu, který pro Český svaz pivovarů a sladoven vypracovala společnost EY.
Tvarožná Lhota – Nejen z celé České republiky, ale i Slovenska se sešly vzorky pro letošní ročník Slavnosti oskoruší. V pořadí již třináctý ročník tradiční akce se koná ve Tvarožné Lhotě již tuto sobotu 26. dubna.
České Budějovice – Oči pro pláč zůstaly natěšeným vodákům z krajské metropole, celé republiky a Slovenska, kteří se chystali tuto sobotu splouvat řeku Malši. Jenže dlouho a pořádně nepršelo, a protože je v Římovské přehradě málo vody, tradiční akce odpadá.
Brno – Absolventi vysokých škol nejsou dostatečně zkušení, oproti letilým pracovníkům ale mají také své výhody. Spojit klady obou skupin se rozhodlo inovativní centrum Unifer v Brně. Činnost zkušebně zahájilo již před několika měsíci, oficiálně ale otevřelo ve čtvrtek.
Olomouc – Asi šest desítek lidí dorazilo ve čtvrtek vpodvečer do vlastivědného muzea v Olomouci na setkání s kandidáty KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Michaelu Šojdrovou, Tomáše Zdechovského, Petra Vysloužila a Pavla Svobodu přijel z jednání na Slovensku podpořit také ministr zemědělství Marian Jurečka.
Tvarožná Lhota – Nejen z celé České republiky, ale i Slovenska se sešly vzorky pro letošní ročník Slavnosti oskoruší. V pořadí již třináctý ročník tradiční akce se koná ve Tvarožné Lhotě již tuto sobotu 26. dubna.
Skalica - Česká republika a Slovensko mají pochybnosti o širších sankcích proti Rusku kvůli jeho aktivní roli v ukrajinské krizi, protože by to mohlo ohrozit ekonomický růst v Evropě. Podle agentury Reuters to dnes řekl český premiér Bohuslav Sobotka po společném zasedání české a slovenské vlády ve slovenské Skalici.
Brno/Skalica (Slovensko) – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává jasné stanovisko amerického internetového obchodu Amazon, zda chce nadále postavit sklad v Brně, za jeden až dva měsíce. Zástupci Amazonu si vzali čas na rozmyšlenou poté, co ve středu se Sobotkou jednali. Na jednání byl i ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD), příliš optimisticky investici Amazonu nevidí, řekl dnes na konferenci na brněnském stavebním veletrhu.
Jižní Morava – Zajíždí do 732 obcí, zasahuje do Slovenska i Rakouska a každý den převeze půldruhého milionu cestujících. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje slaví letos deset let. Chystá pro tuto sezonu několik novinek a ve středu spustil elektronický nákup jízdenek pro chytré mobily.
Hlučín - Desátý ročník hudební přehlídky Štěrkovna Open Music, která se uskuteční 1. a 2. srpna na břehu Hlučínského jezera, opět nabízí pestrou hudební škálu. Jako hlavní hvězdy se letos představí kapely ověřené na české i slovenské hudební scéně.
Nová Paka – „Je to víno červené z oblasti Slovenska. Voní po černém rybízu, je plné, svěží, hodí se k zvěřině, hovězímu masu nebo tvrdým sýrům," popisoval vzorek vína Jiří Drbohlav při včerejším zakončení sommelierského kurzu v jedné z učeben střední školy gastronomie a služeb.
Kolín – Hráli na turnaji v Německu, Slovensku nebo Itálii. Teď si do kolonky zahraničních startů mohli napsat i Rakousko. Fotbaloví mladší žáci FK Kolín (U12) využili velikonočních svátků a reprezentovali naše město na mezinárodním turnaji ve Vídni. V konkurenci šestnácti celků nakonec obsadili třináctou příčku.
Praha - Drsný partner, to ano, ale rozhodně ne pasák. Takhle sám sebe přiblížil v jednací síni Krajského soudu v Praze vazebně stíhaný Tibor M. (23) z Kladna. Ten je jedním z obžalovaných ve stále běžícím procesu s údajným kuplířským gangem příbuzných.
Jižní Morava – Zajíždí do 732 obcí, zasahuje do Slovenska i Rakouska a každý den převeze půldruhého milionu cestujících. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje slaví letos deset let. Chystá pro tuto sezonu několik novinek a ve středu spustil elektronický nákup jízdenek pro chytré mobily.
Hradec Králové – Na okruhu Paul Ricard ve francouzském Le Castellet odstartoval úvodním podnikem pětidílný seriál mistrovství Evropy cestovních vozů (FIA ETCC).
Praha – Růst dovozů potravin z Polska do Česka loni mírně zpomalil, což bylo patrné zejména u masných výrobků. Naopak o pětinu vzrostl dovoz polského ovoce a zeleniny. Svoji pozici největšího dovozce potravin do Česka upevnilo Německo. Dovozy ze Slovenska meziročně klesly. Vyplývá to z analýzy, kterou pro ČTK vypracoval Český statistický úřad. Zejména import polských masných výrobků podle analytičky ČSÚ Drahomíry Dubské i Potravinářské komory nejspíše ovlivnily nedávné mediální kauzy.
Drží si třetí místo v návštěvnosti mezi českými zoologickými zahradami. K věhlasu zoo by mělo přispět i letošní otevření Safari afrických sudokopytníků, Pavilonu evoluce a moderního vstupního komplexu.
Praha – Podíl zastaralých Windows XP, kterým nedávno skončila podpora, stále v některých evropských zemích přesahuje třetinu PC. Vede Bosna a Hercegovina s 38 procenty, následuje Bulharsko s 33 a Rumunsko a Bělorusko s 29 procenty. Vyplývá to z údajů společnosti Gemius.
Hlučín /POZVÁNKA/ - Desátý ročník hudební přehlídky Štěrkovna Open Music, která se uskuteční 1. a 2. srpna na břehu Hlučínského jezera, opět nabízí pestrou hudební škálu. Jako hlavní hvězdy se letos představí kapely ověřené na české i slovenské hudební scéně. Těšit se návštěvníci mohou na skupinu Mig 21, slovenskou partu Horkýže Slíže či kapelu DESmod. Za pořadatele akce to řekl David Moravec.
Jižní Morava – Zajíždí do 732 obcí, zasahuje do Slovenska i Rakouska a každý den převeze půldruhého milionu cestujících. Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje slaví letos deset let. Chystá pro tuto sezonu několik novinek a ve středu spustil elektronický nákup jízdenek pro chytré mobily.
Nová Paka – V minulém týdnu se uskutečnila v Otrokovicích již desátá, jubilejní Mezinárodní konference Enersol, zaměřená na úspory energií, obnovitelné zdroje energií a snižování emisí v dopravě.
Bratislava - Slovenská vláda se kvůli rostoucímu zadlužení státu letos nevyhne nepopulárním úsporným opatřením. Státní dluh země loni podle dnešních údajů Eurostatu a slovenského statistického úřadu překročil hranici 55 procent výkonu ekonomiky, na což bude muset kabinet premiéra Roberta Fica zareagovat kromě jiného vázáním části rozpočtových výdajů.
Semily, Podivín – Jen dva týdny poté, co přivezli siloví trojbojaři z Podivína sedm medailí z mistrovství České a Slovenské republiky z Bardejova, odjeli členové posilovny Sokol Podivín do Semil k republikovému mistrovství v benčpresu. I tam udělali svému městu vynikající reklamu, když se na konci dne všem pěti účastníkům výpravy houpaly na krku medaile.
Aš - Jednoho z největších distributorů drog zadrželi minulý týden policisté v Aši. Zásoboval několik desítek osob v Ašském výběžku i v sousedním Německu.