Podivín – Devítičlenná výprava silových trojbojařů z posilovny Gita Podivín se vypravila do slovenského Bardejova, aby se tam zúčastnila dvoudenního mistrovství České a slovenské republiky v silovém trojboji pořádané slovenskou federací silového trojboje.
Mladá Boleslav - Sérii fyzicky extrémně náročných závodů, které se většinou neobejdou bez totálního vyčerpání, zranění nebo svalových křečí, a přesto jsou neskutečně populární, se zúčastnil sedmatřicetiletý trenér Josef Zikmund z Mladé Boleslavi. Dokonce se svými dětmi
Slaný – Letošní plochodrážní sezona na českých oválech bude zahájena už tuto sobotu ve Slaném. V 15 hodin se startem úvodního závodu MČ jednotlivců představí junioři, které čeká mistrovský šestidílný seriál.
Jičín – Staré řemeslo přivítá svátky jara v jičínském muzeu. Za starých časů se říkávalo: „Jak se ve vsi objevil dráteník, přišlo jaro!" A právě v tomto čase, před Velikonoci, uspořádalo Regionální muzeum a galerie v Jičíně výstavu spojenou s tímto starým řemeslem.
Litoměřice - Prvních několik tisíc zahrádkářů a milovníků přírody ve středu navštívilo Tržnici, první velkou prodejní výstavu Zahrady Čech. Své produkty návštěvníkům sem letos přijelo nabídnout přes 300 výrobců a obchodníků z Česka, ze Slovenska a Polska.
Přerov /FOTOGALERIE/ – Třetí zápas a třetí vítězství. To je dosavadní bilance české hokejové reprezentace žen na probíhajícím mistrovství světa divize I v Přerově.
Valašské Meziříčí – Povedený start do nové rally sezony za sebou má posádka JP Motorsport teamu Jaroslav Pešl – Roman Pešek. Oba Valaši, jedoucí tradičně s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, se na cílové rampě Valašské rally radovali z pohárů za třetí místo ve své třídě 3. V absolutním pořadí prvního sprintu sedmidílného seriálu MČR skončili dvanáctí.
Litoměřice - Prvních několik tisíc zahrádkářů a milovníků přírody včera navštívilo Tržnici, první velkou prodejní výstavu Zahrady Čech. Své produkty návštěvníkům sem letos přijelo nabídnout přes 300 výrobců a obchodníků z Česka, ze Slovenska a Polska.
Východní Čechy - Členové iniciativy Only One Time se rozhádali. Podle kritiků jde senátorovi víc než o zrušení změn času o vlastní politické zviditelnění.
Východní Čechy - Členové iniciativy Only One Time se rozhádali. Podle kritiků jde senátorovi víc než o zrušení změn času o vlastní politické zviditelnění.
Praha - České pivovary loni uvařily 19,3 milionu hektolitrů piva, o 0,6 procenta více než o rok dříve. Zatímco domácí spotřeba meziročně klesla o 1,1 procenta, pivovarníci vyvezli meziročně o devět procent více zlatavého moku. Lidé nadále pili méně piva v restauracích, jejichž podíl na celkové spotřebě klesl na historické minimum. Na tiskové konferenci to dnes uvedl Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS).
Východní Čechy - Členové iniciativy Only One Time se rozhádali. Podle kritiků jde senátorovi víc než o zrušení změn času o vlastní politické zviditelnění.
Bratislava - Slovenská vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) po neúspěchu svého předsedy a premiéra Roberta Fica v březnových prezidentských volbách svolá mimořádný sněm. Novinářům to ve středu řekl člen vedení strany Peter Žiga.
Moravská Třebová - Slovenská kultura má v renesanční perle Moravy, jak říkají svému městu Moravskotřebováci, své místo už řadu let. Dny věnované Slovensku vypuknou ve čtvrtek.
Bratislava - Slovenka Mária Kukučová, po které pátrala španělská policie v souvislosti s vraždou obchodníka se zlatem a zlatníka Andrewa Bushe, skončila ve své vlasti v policejní cele. Slovenská prokuratura zkoumá evropský zatykač, který na ženu vydaly španělské úřady, řekl to mluvčí krajské prokuratury v Trenčíně Marián Sipavý.
Uherské Hradiště - Zcela nečekaná a náhlá smrt jedné z ikon kulturní a hudební scény na Uherskohradišťsku Vítězslava Chromka zasáhla spousty lidí nejen na Slovácku. Desítky vzkazů, které mu přátelé, kamarádi, spolupracovníci či fanoušci zanechávají na Facebooku, svědčí o tom, že majitel společnosti Vichr Production bude lidem chybět jak po profesní, tak především po osobní stránce.
Břeclav – Už od neděle se na zimním stadionu v Břeclavi připravuje česká hokejová reprezentace do 20 let po boku svých o dva roky mladších kolegů. Svěřenci staronového trenéra české dvacítky Miroslava Přerosta však mají zcela jiný program. Půjde o trénink, seznamování a poznávání hráčů nově se formujícího národního mužstva.
Budapešť - Maďarská ultrapravicová strana Jobbik, která získala přes 20 procent hlasů v nedělních parlamentních volbách, má velký vliv na posilování pozic podobně radikálních uskupení v zemích východní Evropy.
Miletín – Nikdy nevíte, kdy se vás bude někdo snažit okrást či podvést. Stalo se to i mně osobně, a to ve čtvrtek 3.dubna. V dopoledních hodinách jsem šel po chodníku od budovy sokolovny v Miletíně směrem k náměstí.
Uherské Hradiště - Zcela nečekaná a náhlá smrt jedné z ikon kulturní a hudební scény na Uherskohradišťsku Vítězslava Chromka zasáhla spousty lidí nejen na Slovácku. Desítky vzkazů, které mu přátelé, kamarádi, spolupracovníci či fanoušci zanechávají na Facebooku, svědčí o tom, že majitel společnosti Vichr Production bude lidem chybět jak po profesní, tak především po osobní stránce.
České Budějovice – Po celé republice v dubnu vybírají budoucí superstar světového topmodelingu do finále Elite Model Look 2014. Na jihu Čech se zájemci sešli v IGY Centru. Výběru se mohli zúčastnit dívkyve věku 13 až 22 let, vysoké minimálně 170 centimetrů, a také muži ve věku 16 až 26 let, vyšší než 180 centimetrů.
Opava /POZVÁNKA/ – Na studenty Audiovizuální tvorby může být Slezská univerzita v Opavě zkrátka pyšná. Krom jiných aktivit a vítězstvích na soutěžích se rozhodli uspořádat první filmový opavský festival s název Opavský páv.
Brno – Čeká nás sedm roků společných dějin, prohlásil organizátor Dějepisné soutěže studentů gymnázií Miroslav Stulák. Dvě stě šedesát gymnázií z České republiky i Slovenska má ve středu ráno něco společného. Jejich tříčlenné týmy si ve zmíněné soutěži otestují znalosti z dějepisu.
Moravská Třebová – Slovenská kultura má v renesanční perle Moravy, jak říkají svému městu Moravskotřebováci, své místo už řadu let. Dny věnované Slovensku vypuknou ve čtvrtek.
Břeclav – První ze série hokejových reprezentačních zápasů už má břeclavský zimní stadion za sebou. Po výhře 5:4 na Slovensku čeští mladíci zopakovali výhru o jednu branku.
Česká Třebová /10 let členství ČR v EU/ – Prvního května uplyne deset let od vstupu České republiky do Evropské unie. Jak ji vnímá mladá generace? O své názory se podělil šestnáctiletý student českotřebovského gymnázia Robin Štancl.
Bratislava – Slovensko už léta nemá vhodnou rezidenci pro ubytování hlavy státu. Dosluhující prezident Ivan Gašparovič dojíždí do prezidentského paláce ze své vily nedaleko Bratislavy a také jeho nástupce v úřadu Andrej Kiska si bydlení hodlá zajistit sám.
Kdysi dávno, před několika lety jsem se seznámil s člověkem, který žije v Belgii. Seznámili jsme se na společném sportovní soustředění. Navázali jsme spolu docela blízký kontakt a naše korespondence po odjezdu do jeho rodné země pokračovala dál. Vydrželo to asi dva roky a pak jsme se na dlouhou dobu odmlčeli. Před několika měsíci se ozval a navázali jsme tak, kde jsme skončili. Už máme dohodnuté, kdy se sejdeme. Asi za ním pojedu na kole do Belgie. Taková malá expedice.
Třebíč - Lidé z rušné části Třebíče se obávají, že míra hluku a nepořádku v jejich blízkosti vzroste. U zábavního centra Znojemka se totiž opravuje budova bývalého živnostenského úřadu. Obyvatelé mají strach z nepřizpůsobivých sousedů, kteří by se tam mohli přistěhovat.
Olomouc – Ministerstvo dopravy připravilo novelu zákona, díky níž by majitelé pozemků pod plánovanými dopravními stavbami měli při výkupu dostat za svůj nemovitý majetek lepší cenu než nyní. Ministerstvo si od novely slibuje urychlení výkupu parcel, a tím i budování silnic. Novinářům to v pondělí v Olomouci řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO).
Praha – Společné zasedání české a slovenské vlády, na kterém se nedávno dohodli premiéři obou zemí Bohuslav Sobotka a Robert Fico, bude 24. dubna na Slovensku. Schůzka se uskuteční ve Skalici, jež leží ve slovensko-českém pohraničí blízko Hodonína. Vyplývá to z informací slovenského ministerstva zahraničí a úřadu slovenské vlády.
Bratislava - Slovenský fotbal má novou kauzu. Ošklivou. Netýká se korupce nebo fanoušků, vlnu nevole vzbudil jeden zákrok při zápase Senice s Dunajskou Stredou (3:3). Hlavní roli v případu nese Ákos Szarka, jenž zranil Tomáše Kóňu. Bývalého hráče Sparty a slovenského reprezentanta.
Známe se mezi sebou dobře, trochu nebo vůbec? Myslíme si, že se známe, ale co doopravdy víme o druhých státech? Název hlavního města nebo slavné osoby? Co takhle kultura? Nikoho nenapadne, že i tady u nás můžou být zajímavá místa a zajímavé tradice.
České Budějovice – Elegantně a hlavně velice svižně působil v dresu českých hokejových legend ve vítězném duelu proti Německu útočník Filip Turek (41 let). Někdejší českobudějovický forvard zaznamenal tři body za jeden gól a dvě asistence, ale především svým výkonem na ledě přesvědčoval, že přestože už čtyři roky hokej aktivně nehraje, byl by stále platný i v některé z mistrovských soutěží.
Karlovy Vary – Jedna z největších akcí zdravotně postižených sportovců v České republice a vůbec největší v Karlovarském kraji, závod tělesně postižených plavců „Pohárek 2014", je minulostí.
Ralsko (Českolipsko) – Zarůstám vousem a vlci už jdou sem, slyším je výt blíž a blíž. Text slavného songu by se teď mohl stát hitem na Českolipsku. Fotopast, umístěná v národní přírodní rezervaci Břehyně-Pecopala, ležící zhruba jihovýchodně od Doks, totiž zachytila vlka. Minulou sobotu zhruba ve tři čtvrtě na osm ráno proběhla osamocená vlčí samice místem, které fotopast střežila.