Pavel Helan: Preferuji hudbu, která je živá
Dvůr Králové - Rozhovor s moravským hudebníkem, který začal hrát teprve až v dospělosti a umí s humorem a lyrikou popsat návštěvu u zubaře.
Dvůr Králové - Rozhovor s moravským hudebníkem, který začal hrát teprve až v dospělosti a umí s humorem a lyrikou popsat návštěvu u zubaře.
Poděbrady - Na barmanskou soutěž o nejlepší drink dorazili žáci hotelových škol z celého Česka i Slovenska.
Senica – Roudnická stáj Buggyra rozjela testy v drsných podmínkách vojenského areálu ve slovenské Senici. S tatrou se proháněli i adepti na pozici pilota dalšího kamionu.
České Budějovice – Nejlepší čeští plavci a také kvalitní zahraniční konkurence zamíří o víkendu na 43. ročník Velké ceny Jihočeského kraje a Českých Budějovic, která bude zároveň prvním kolem letošního Českého poháru.
Lovosice - Pět medailí přivezli kickboxeři lovosického Schejbalgymu z letošního Slovak Open, kde reprezentovali ČR v konkurenci 300 závodníků z dvanácti států. Pod vedením trenéra Víta Masopusta se turnaje zúčastnili Stanislav Godla, Michal Lupínek, Vojtěch Modra a Mahammad Jafar.
Praha - Nejpozději od příštího roku by mělo být těžší falšovat údaje o vozech dovážených do Česka ze zahraničí. Ministerstvo dopravy zavede systém Eucaris, který sdílí technické údaje o automobilech v rámci evropských zemí.
Hradec Králové – Všechny moje děti. To je název slovenského dokumentu, který zachycuje skutečné a téměř neuvěřitelné události. V Hradci ho v kině Bio Central uvede ve středu od sedmi hodin večer kardinál Dominik Duka.
Ústí nad Labem - Ve svých 72 letech cestuje po celém světě. Vždy sebou veze spoustu oblečení a hraček a má připravené peníze pro lidi, kteří je potřebují víc než on sám. Oblékl a nakrmil děti v Kostarice. Stejně tak v Thajsku, nebo jinde na světě. „Všude žijí chudí," říká o tom v rozhovoru Ústečan Alexander Fitz.
Praha – Nejpozději od příštího roku by mělo být těžší falšovat údaje o vozech dovážených do Česka ze zahraničí. Ministerstvo dopravy zavede systém Eucaris, který sdílí technické údaje o automobilech v rámci evropských zemí. Na setkání s novináři to dnes uvedl ředitel odboru provozu silničních vozidel ministerstva dopravy Josef Pokorný.
Praha – Český prezident Miloš Zeman podpořil premiéra Roberta Fica (Směr-SD) před druhým kolem prezidentské volby na Slovensku. Český levicový politik by měl podpořit stejně orientovaného politika na Slovensku, řekl. Zároveň zdůraznil, že nijak neútočí na Ficova protikandidáta Andreje Kisku. Ostrá prezidentská kampaň před druhým kolem volby na Slovensku se podle něj nevymyká zvyklostem v západní Evropě nebo USA.
Bratislava - Opoziční strany na Slovensku neuspěly ve snaze vytvořit alternativu vládním sociálním demokratům (Směr-SD) premiéra Roberta Fica. Neformální Lidovecká platforma, kterou založily strany KDH, SDKU-DS a Most-Híd, se rozpadla po víkendových volbách hlavy státu, v nichž propadl její společný prezidentský kandidát Pavol Hrušovský. Strany spolupráci ukončily poté, co vystoupení z platformy oznámila strana Most-Híd, jež zastupuje také voliče maďarské menšiny.
Kaplice - Počasí nepřálo organizátorům průkopnické akce, kterou chtěli upozornit lidi na problematiku týrání psů a především je chtěli požádat o pomoc na vybudování centra, kde budou trpící zvířata dávat do pořádku a znovu stavět na nohy.
Nová Paka – Střední škola gastronomie a služeb je garantem projektu Leonardo da Vinci Partnerství, který je podpořen Evropskou unií. Do projektu jsou zapojeny školy, specializované na gastronomii.
Sokolov - Historické centrum už dávno není centrem občanů. Ti se potkají spíše v obchodním centru
Žďár nad Sázavou - Česká poprocková skupina Divokej Bill pokračuje v koncertních vystoupeních a dodatečně s fanoušky slaví uplynulé patnácté výročí své existence. Skupina loni vydala desku s příhodným názvem „15" a tato číslovka nechyběla ani v názvu naplánovaného turné „Divokej Bil 15 Tour".
Rakovník – Na toulky Evropou vás zve Tomáš Kališ prostřednictvím svých fotografií. Můžete je vidět ve Výstavní síni na radnici na výstavě s prostým názvem Evropou. Zavítáte nejen do České republiky, ale i na Slovensko, Kypr, do Rakouska, Bulharska, Skotska a evropské části Turecka.
Hradec Králové – Všechny moje děti. To je název slovenského dokumentu, který zachycuje skutečné a téměř neuvěřitelné události. V Hradci ho v kině Bio Central uvede ve středu od sedmi hodin večer kardinál Dominik Duka.
Hranice – Nejen čeští zástupci, ale i talentovaní studenti z Polska či ze Slovenska se v úterý účastnili už šestého ročníku Hranického robotování na Střední průmyslové škole v Hranicích. Ti do mezinárodní soutěže letos zapojili celkem 84 robotů a předvedli tak preciznost svých prací. Zcela autonomní robot musí být sestrojený právě soutěžícím nebo soutěžním týmem.
Prostějov – 56 kin v České republice a 5 kin na Slovensku představí ve středu 19. března koncert Eltona Johna. Přímý přenos živého koncertu z amerického Las Vegas zpěváka s nepřekonatelným hlasem uvede také prostějovské kino.
Karlovy Vary – Likérka Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) už téměř dohnala objem výroby, jaký měla před prohibicí v roce 2012. Chce také přitáhnout nové zákazníky, zejména mladé aktivní lidi. Pro ně začne vyrábět nový likér Ice&Fire. Jeho distribuce začne v dubna, zprvu jen v Česku a Slovensku, řekl dnes výrobní ředitel JBKB Vladimír Darebník.
Havířov – Extraligoví stolní tenisté SKST Baník Havířov Charvát budou ve středu 19. března na domácích stolech čelit hrozbě vyřazení ve čtvrtfinále play off domácí soutěže.
Javorníky - Přírodu Javorníků na česko-slovenském pomezí může poškodit nová silnice, která má propojovat považský region a Valašsko přes hřeben Javorníků.
Uherský Brod – Milovníci blues by si neměli nechat ujít koncert nové výrazné postavy bluesové scény na Slovensku Jerguše Oravce.
Bratislava - Kampaň před rozhodujícím kolem prezidentských voleb na Slovensku se vyostřila už v jejím úvodu. Premiér Robert Fico, který o víkendu vyhrál první kolo přímé volby jen s malým náskokem, dnes nařkl svého soupeře Andreje Kisku z blízkého vztahu ke scientologické církvi. Kiska tyto informace popřel.
Valašské Meziříčí - Dýmkaři vyměnili stylovou valašskou kolibu za nádražní restauraci. Namísto halušek se zelím museli vzít zavděk gulášem a sekanou, vznešenou whisky nahradil obyčejný rum.
Klatovy - Již 12. ročník dechového festivalu v Klatovech DECHOVKA 2014 se konal ve velkém sále kulturního domu.
Praha – Tři pětiny Čechů považují ekonomickou situaci své země za špatnou, Poláci a Maďaři jsou optimističtější. Slováci naopak hodnotí stav slovenského hospodářství ještě o něco pesimističtěji než obyvatelé ČR. Ukázaly to průzkumy, které v lednu a únoru provedly tamní agentury pro výzkum mínění. V tuzemsku to bylo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které výsledky poskytlo ČTK.
Vrchlabí - V Krkonoších je letos výrazně méně sněhu než v předchozích letech. Například na známém sněhovém poli Mapa republiky, kde v zimách bohatých na sníh leží přes 15 metrů sněhu, je letos zhruba 5,5 metru. Dnes to řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
Praha - Program přípravy je kompletní. Čeští fotbaloví reprezentanti znají další dva soupeře pro přátelské zápasy. Svěřenci Pavla Vrby 3. září přivítají Spojené státy americké a příští rok 31. března se představí na Slovensku.
Liberec - V pátek se naposled rozjely vleky v lyžařském areálu na Ještědu. Jak vidí letošní zimu ředitel Jan Svatoš?
Liberec /ROZHOVOR/ - V pátek se naposled rozjely vleky v lyžařském areálu na Ještědu. Jak vidí letošní zimu ředitel Jan Svatoš?
Dvůr Králové – O budoucnost českého filmu nemusíme mít strach. Dokázal to festival Juniorfilm, který se konal v královédvorském kině Svět.Padesátka filmů
Bratislava – Postupný konec éry Roberta Fica. I to podle slovenského deníku Plus jeden deň naznačuje premiérův výsledek v prvním kole víkendového klání o prezidentský post.
V Beskydech opět proběhlo tradiční mapování velkých šelem. Stopy rysů, vlků a medvědů zde hledali pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, ke kterým se připojili další zájemci.
Ružomberok - Bývalý trenér české reprezentace Jozef Chovanec byl v pondělí představen jako kouč fotbalistů Ružomberoku. Dosud v klubu působil jako viceprezident pro sportovní záležitosti.
Orel - Možná to byla zamýšlená symbolika. V sobotu, přesně v den 75. tragického výročí obsazení Československa nacisty, se v obci s také symbolickým názvem Orel konal koncert kapel, které vyznávají příznivci neonacismu.
Olomouc – Vše od náušnic až po brnění. První šermířská burza v Olomouci nabízela vybavení pro historický i scénický šerm, vyznavače Living History nebo LARP.
Hodonín – Překvapivého vítěze měl druhý závod Moravsko-slovenského běžeckého poháru 2014. Čtyři lesní písečné okruhy v okolí stadionu U Červených domů nejrychleji zvládl Michal Talán. Osmnáctiletý závodník z Banské Bystrice ovládl Hodonínský kros hned při svém premiérovém startu. Svého tréninkového kolegu Filipa Sasínka porazil o čtrnáct vteřin. Třetí doběhlo do cíle Talánovo dvojče, Matúš. Medaile o dvě sekundy unikla čtvrtému Luďku Durďákovi, který alespoň trochu přerušil nadvládu mladíků.
Zlín /VIDEO/ – Otevřeného Mistrovství České republiky v aerobiku ve Zlíně se zúčastnilo 700 soutěžících z dvanácti zemí. Ve sportovní hale Novesta ve Zlíně se v neděli konal největší letošní mezinárodní závod v aerobiku. Nesl název 8th CZECH AEROBIC OPEN 2014 a zúčastnilo se jej více než sedm set závodníků.
České Budějovice – Róbert Bezák, který byl předloni za nejasných okolností odvolán z funkce trnavského arcibiskupa, by se měl stát novým českobudějovickým biskupem. Alespoň podle signatářů petice, kterou inicioval Budějovičák Šimon Heller společně se svými věřícími přáteli.
Brno – Rekordní počet více než dvou stovek závodníků z osmi států ozdobilo startovní listinu letošní Grand Prix Moravie ve vodních záchranném sportu. Prestižní sportovní podnik nemohli opomenout ani reprezentanti VZS Soběslav, kteří jako jediní v republice nevynechali žádný z osmi dosavadních ročníků.
Karlovy Vary - Karlovarská likérka uvedla v březnu na trh speciální sběratelskou edici lahví, která navazuje na edici, jež byla představena spotřebitelům v Čechách a na Slovensku minulý rok.
Hovězí - Představením pro děti začal v pátek dopoledne v kinosále v Hovězí třináctý ročník tradiční přehlídky amatérských divadelních souborů Dny valašského divadla.
Bratislava – Finalisté prezidentských voleb na Slovensku, současný premiér Robert Fico a podnikatel Andrej Kiska, se do sebe slovně pustili už během první televizní debaty po sobotním úvodním kole přímé volby hlavy státu. Fico a Kiska podle očekávání získali nejvíce hlasů ze všech 14 kandidátů, což jim zajistilo postup do rozhodujícího kola volby. Analytici ovšem upozornili, že Fico první kolo vyhrál s nižším náskokem, než se předpokládalo.
Brno - Dlažba z televizních obrazovek, nový elektromobil nebo extrémně tenká izolace. To je jen zlomek vynálezů, kterým pomáhají vzniknout inovační vouchery. Jejich prostřednictvím rozdají Jihomoravské inovační centrum a město Brno čtyři miliony korun na vývoj nových technologií. Letos už šestým rokem.
Moskva - Rozhodující sedmý zápas osmifinálové série KHL mezi Donbassem Doněck a Dinamem Riga se bude hrát v pondělí v Bratislavě v hale Slovanu. Vedení soutěže se k přesunu utkání na Slovensko rozhodlo kvůli napjaté politické situaci na Ukrajině, kde se měl sedmý duel uskutečnit.
Bratislava - Slováci dnes volí nového prezidenta, o hlasy více než čtyř milionů oprávněných voličů se uchází rekordní počet 14 kandidátů. Nástupce dosluhující hlavy státu Ivana Gašparoviče vzejde patrně až z druhého kola hlasování, které se uskuteční za dva týdny. Podle průzkumů veřejného mínění totiž žádný z kandidátů v dnešní volbě asi nezíská potřebnou většinu hlasů ke zvolení hlavou státu. Volební účast je údajně vysoká.
Kostelec – Přes osm set vzorků nabídli milovníkům vína organizátoři výstavy v Kostelci. Ta se v obci uskutečnila už po sedmnácté.
Cestovnímu ruchu na Slovensku se loni dařilo nejlépe za posledních pět let. V této pětimilionové zemi se ubytovalo 1,67 milionu zahraničních hostů, což proti roku 2012 představuje nárůst o 9,3 procenta.
Tábor - Sobotníci si připomněli velkou postavu táborských dějin. Rodáka Oskara Nedbala, který se v Palackého ulici narodil před 140 lety.