Kaplice - Počasí nepřálo organizátorům průkopnické akce, kterou chtěli upozornit lidi na problematiku týrání psů a především je chtěli požádat o pomoc na vybudování centra, kde budou trpící zvířata dávat do pořádku a znovu stavět na nohy.
Nová Paka – Střední škola gastronomie a služeb je garantem projektu Leonardo da Vinci Partnerství, který je podpořen Evropskou unií. Do projektu jsou zapojeny školy, specializované na gastronomii.
Žďár nad Sázavou - Česká poprocková skupina Divokej Bill pokračuje v koncertních vystoupeních a dodatečně s fanoušky slaví uplynulé patnácté výročí své existence. Skupina loni vydala desku s příhodným názvem „15" a tato číslovka nechyběla ani v názvu naplánovaného turné „Divokej Bil 15 Tour".
Rakovník – Na toulky Evropou vás zve Tomáš Kališ prostřednictvím svých fotografií. Můžete je vidět ve Výstavní síni na radnici na výstavě s prostým názvem Evropou. Zavítáte nejen do České republiky, ale i na Slovensko, Kypr, do Rakouska, Bulharska, Skotska a evropské části Turecka.
Hradec Králové – Všechny moje děti. To je název slovenského dokumentu, který zachycuje skutečné a téměř neuvěřitelné události. V Hradci ho v kině Bio Central uvede ve středu od sedmi hodin večer kardinál Dominik Duka.
Hranice – Nejen čeští zástupci, ale i talentovaní studenti z Polska či ze Slovenska se v úterý účastnili už šestého ročníku Hranického robotování na Střední průmyslové škole v Hranicích. Ti do mezinárodní soutěže letos zapojili celkem 84 robotů a předvedli tak preciznost svých prací. Zcela autonomní robot musí být sestrojený právě soutěžícím nebo soutěžním týmem.
Prostějov – 56 kin v České republice a 5 kin na Slovensku představí ve středu 19. března koncert Eltona Johna. Přímý přenos živého koncertu z amerického Las Vegas zpěváka s nepřekonatelným hlasem uvede také prostějovské kino.
Karlovy Vary – Likérka Jan Becher – Karlovarská Becherovka (JBKB) už téměř dohnala objem výroby, jaký měla před prohibicí v roce 2012. Chce také přitáhnout nové zákazníky, zejména mladé aktivní lidi. Pro ně začne vyrábět nový likér Ice&Fire. Jeho distribuce začne v dubna, zprvu jen v Česku a Slovensku, řekl dnes výrobní ředitel JBKB Vladimír Darebník.
Havířov – Extraligoví stolní tenisté SKST Baník Havířov Charvát budou ve středu 19. března na domácích stolech čelit hrozbě vyřazení ve čtvrtfinále play off domácí soutěže.
Javorníky - Přírodu Javorníků na česko-slovenském pomezí může poškodit nová silnice, která má propojovat považský region a Valašsko přes hřeben Javorníků.
Bratislava - Kampaň před rozhodujícím kolem prezidentských voleb na Slovensku se vyostřila už v jejím úvodu. Premiér Robert Fico, který o víkendu vyhrál první kolo přímé volby jen s malým náskokem, dnes nařkl svého soupeře Andreje Kisku z blízkého vztahu ke scientologické církvi. Kiska tyto informace popřel.
Valašské Meziříčí - Dýmkaři vyměnili stylovou valašskou kolibu za nádražní restauraci. Namísto halušek se zelím museli vzít zavděk gulášem a sekanou, vznešenou whisky nahradil obyčejný rum.
Praha – Tři pětiny Čechů považují ekonomickou situaci své země za špatnou, Poláci a Maďaři jsou optimističtější. Slováci naopak hodnotí stav slovenského hospodářství ještě o něco pesimističtěji než obyvatelé ČR. Ukázaly to průzkumy, které v lednu a únoru provedly tamní agentury pro výzkum mínění. V tuzemsku to bylo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které výsledky poskytlo ČTK.
Vrchlabí - V Krkonoších je letos výrazně méně sněhu než v předchozích letech. Například na známém sněhovém poli Mapa republiky, kde v zimách bohatých na sníh leží přes 15 metrů sněhu, je letos zhruba 5,5 metru. Dnes to řekl mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.
Praha - Program přípravy je kompletní. Čeští fotbaloví reprezentanti znají další dva soupeře pro přátelské zápasy. Svěřenci Pavla Vrby 3. září přivítají Spojené státy americké a příští rok 31. března se představí na Slovensku.
Dvůr Králové – O budoucnost českého filmu nemusíme mít strach. Dokázal to festival Juniorfilm, který se konal v královédvorském kině Svět.Padesátka filmů
Bratislava – Postupný konec éry Roberta Fica. I to podle slovenského deníku Plus jeden deň naznačuje premiérův výsledek v prvním kole víkendového klání o prezidentský post.
V Beskydech opět proběhlo tradiční mapování velkých šelem. Stopy rysů, vlků a medvědů zde hledali pracovníci správ chráněných krajinných oblastí a národních parků, ke kterým se připojili další zájemci.
Ružomberok - Bývalý trenér české reprezentace Jozef Chovanec byl v pondělí představen jako kouč fotbalistů Ružomberoku. Dosud v klubu působil jako viceprezident pro sportovní záležitosti.
Orel - Možná to byla zamýšlená symbolika. V sobotu, přesně v den 75. tragického výročí obsazení Československa nacisty, se v obci s také symbolickým názvem Orel konal koncert kapel, které vyznávají příznivci neonacismu.
Olomouc – Vše od náušnic až po brnění. První šermířská burza v Olomouci nabízela vybavení pro historický i scénický šerm, vyznavače Living History nebo LARP.
Hodonín – Překvapivého vítěze měl druhý závod Moravsko-slovenského běžeckého poháru 2014. Čtyři lesní písečné okruhy v okolí stadionu U Červených domů nejrychleji zvládl Michal Talán. Osmnáctiletý závodník z Banské Bystrice ovládl Hodonínský kros hned při svém premiérovém startu. Svého tréninkového kolegu Filipa Sasínka porazil o čtrnáct vteřin. Třetí doběhlo do cíle Talánovo dvojče, Matúš. Medaile o dvě sekundy unikla čtvrtému Luďku Durďákovi, který alespoň trochu přerušil nadvládu mladíků.
Zlín /VIDEO/ – Otevřeného Mistrovství České republiky v aerobiku ve Zlíně se zúčastnilo 700 soutěžících z dvanácti zemí. Ve sportovní hale Novesta ve Zlíně se v neděli konal největší letošní mezinárodní závod v aerobiku. Nesl název 8th CZECH AEROBIC OPEN 2014 a zúčastnilo se jej více než sedm set závodníků.
České Budějovice – Róbert Bezák, který byl předloni za nejasných okolností odvolán z funkce trnavského arcibiskupa, by se měl stát novým českobudějovickým biskupem. Alespoň podle signatářů petice, kterou inicioval Budějovičák Šimon Heller společně se svými věřícími přáteli.
Brno – Rekordní počet více než dvou stovek závodníků z osmi států ozdobilo startovní listinu letošní Grand Prix Moravie ve vodních záchranném sportu. Prestižní sportovní podnik nemohli opomenout ani reprezentanti VZS Soběslav, kteří jako jediní v republice nevynechali žádný z osmi dosavadních ročníků.
Karlovy Vary - Karlovarská likérka uvedla v březnu na trh speciální sběratelskou edici lahví, která navazuje na edici, jež byla představena spotřebitelům v Čechách a na Slovensku minulý rok.
Hovězí - Představením pro děti začal v pátek dopoledne v kinosále v Hovězí třináctý ročník tradiční přehlídky amatérských divadelních souborů Dny valašského divadla.
Bratislava – Finalisté prezidentských voleb na Slovensku, současný premiér Robert Fico a podnikatel Andrej Kiska, se do sebe slovně pustili už během první televizní debaty po sobotním úvodním kole přímé volby hlavy státu. Fico a Kiska podle očekávání získali nejvíce hlasů ze všech 14 kandidátů, což jim zajistilo postup do rozhodujícího kola volby. Analytici ovšem upozornili, že Fico první kolo vyhrál s nižším náskokem, než se předpokládalo.
Brno - Dlažba z televizních obrazovek, nový elektromobil nebo extrémně tenká izolace. To je jen zlomek vynálezů, kterým pomáhají vzniknout inovační vouchery. Jejich prostřednictvím rozdají Jihomoravské inovační centrum a město Brno čtyři miliony korun na vývoj nových technologií. Letos už šestým rokem.
Moskva - Rozhodující sedmý zápas osmifinálové série KHL mezi Donbassem Doněck a Dinamem Riga se bude hrát v pondělí v Bratislavě v hale Slovanu. Vedení soutěže se k přesunu utkání na Slovensko rozhodlo kvůli napjaté politické situaci na Ukrajině, kde se měl sedmý duel uskutečnit.
Bratislava - Slováci dnes volí nového prezidenta, o hlasy více než čtyř milionů oprávněných voličů se uchází rekordní počet 14 kandidátů. Nástupce dosluhující hlavy státu Ivana Gašparoviče vzejde patrně až z druhého kola hlasování, které se uskuteční za dva týdny. Podle průzkumů veřejného mínění totiž žádný z kandidátů v dnešní volbě asi nezíská potřebnou většinu hlasů ke zvolení hlavou státu. Volební účast je údajně vysoká.
Cestovnímu ruchu na Slovensku se loni dařilo nejlépe za posledních pět let. V této pětimilionové zemi se ubytovalo 1,67 milionu zahraničních hostů, což proti roku 2012 představuje nárůst o 9,3 procenta.
Střední Čechy - Chorvatsko, Turecko, Řecko. To jsou letní dovolené, které právě teď prodávají ve středočeských cestovních kancelářích. Lidé si kupují zájezdy ve stejné míře jako loni a spíše využívají dřívější nabídky. Kupování last minute hodně pokleslo.
Havířov – Zaslouží mistři svého sportu – zkušení vzpěrači, si v sobotu dali dostaveníčko v Havířově, kde proběhl úvodní podnik mezinárodní ligy Masters.
Brno - Dlažba z televizních obrazovek, nový elektromobil nebo extrémně tenká izolace. To je jen zlomek vynálezů, kterým pomáhají vzniknout inovační vouchery. Jejich prostřednictvím rozdají Jihomoravské inovační centrum a město Brno čtyři miliony korun na vývoj nových technologií. Letos už šestým rokem.
Veselí nad Moravou – Čekání na sedmou letošní výhru pokračuje. Házenkářky Veselí nad Moravou totiž vyšly v interlize počtvrté v řadě bodově naprázdno. Po Mostu, Olomouci a Slavii podlehly svěřenkyně trenéra Jozefa Hantáka i Šaľe. Slovácký celek prohrál na Slovensku 17:24 a bez šancí na postup do play-off dál zůstává v tabulce na deváté příčce.
Přerov – Ocenění se dočkal také zástupce motorsportu ve Přerově. Kategorii jednotlivců mezi dospělými opanoval Ladislav Hanák. Autokrosový jezdec a reprezentant České republiky skončil v loňském seriálu závodů mistrovství Evropy na třetí místě. Po slavnostním vyhlášení se s námi podělil o své dojmy.
Bratislava – Na Slovensku v sedm hodin ráno začaly prezidentské volby. O hlasy více než čtyř milionů oprávněných voličů se uchází rekordní počet 14 kandidátů. Zvolení nové hlavy státu už v dnešním prvním kole se neočekává, žádný z kandidátů podle průzkumů veřejného mínění totiž nezíská potřebnou nadpoloviční většinu hlasů všech voličů.
Frýdek-Místek /ROZHOVOR/ – S hudebním klubem Stoun ve Frýdku-Místku je neodmyslitelně spjatý Kamil Rudolf, který tomuto klubu šéfuje. Regionu poskytl následující rozhovor.
Praha - Nevíte, kde se pohyboval muž podezřelý z podílu na 33milionové loupeži v Přemyslovicích na Prostějovsku? S touto otázkou se na obyvatele metropole a nejbližšího okolí obrátila v pátek Vlasta Suchánková z policejního prezidia.
Prostějov – Svěřenci trenéra Petra Novotného a jeho asistenta Pavla Dudy, boxeři BC DTJ Prostějov, měli jet o víkendu 15. až 16. března k dalšímu střetnutí České extraligy, ročníku 2013 – 2014, do Plzně. Neodjeli, protože Plzenští vystoupili ze soutěže. Poslední extraligové utkání probíhajícího ročníku tedy vybojují prostějovští Býci v Praze, a to v neděli 20. dubna.