
Pucher: Je to určitě lepší, když člověk ví, kde bude hrát
Znojmo - Jeden z tahounů Orlů Peter Pucher chce předávat dál své zkušenosti. Sám se ale připravuje na další sezonu ve znojemském dresu, který obleče už podesáté.
Znojmo - Jeden z tahounů Orlů Peter Pucher chce předávat dál své zkušenosti. Sám se ale připravuje na další sezonu ve znojemském dresu, který obleče už podesáté.
Žirovnice – Nejstarší fotbalový turnaj v Česku i na Slovensku ovládl poprvé v historii tým našich východních sousedů.
Bratislava - Slováci si patrně od podzimu budou z povinných důchodových odvodů odkládat na soukromé penzijní účty méně peněz než dosud. Vláda schválila návrh na oslabení takzvaného druhého penzijního pilíře, což bude největší zásah od začátku jeho fungování v roce 2005.
Plzeň – Na kurtech TK Slavia Plzeň na Borech se dnes rozhodne o finalistech dvouhry letošního ročníku juniorského tenisového turnaje Ex Pilsen Wilson Cup.
Horní Bečva – Rekordní účast ozdobila osmnáctý ročník soutěže družstev dobrovolných hasičů O pohár Cyrila a Metoděje, která se uskutečnila ve čtvrtek v Horní Bečvě.
Rožnov p. R. – Tři desítky řezbářů dnes předváděly své umění v rožnovském Valašském muzeu v přírodě. Lidé mohli obdivovat výrobu drobných dřevěných figurek, malých holubiček, nářadí, kuchyňských potřeb a doplňků. Nechyběly ani velké objekty ze dřeva či kůry.
Tábor -Jedním z favoritů by mohl být aktuálně třetí nasazený hráč Leonid Vološin hájící barvy Jičína.
Opava, Praha /ROZHOVOR/ - Mnoho dnešních teenagerů má svůj sen, ale nejdou si za ním. Mladičká dvacetiletá zpěvačka jižanského původu Genny Ciatti, která již od svých čtrnácti let vystupuje jako sólová zpěvačka při různých příležitostech, je však tou ojedinělou výjimkou. Dnes již téměř hvězda z retromuzikálu Děti ráje se s námi podělila o svou minulost i o to, co má v plánu do budoucna.
Nový Hrozenkov – Dvaatřicetiletý muž ze Slovenska se utopil ve čtvrtek navečer v jezeře Balaton u Nového Hrozenkova.
Vsetínsko – Dvaatřicetiletý muž ze Slovenska se utopil ve čtvrtek navečer v jezeře Balaton u Nového Hrozenkova.Podle policistů má zásadní podíl na jeho smrti přemíra alkoholu, který v průběhu dne v hojné míře konzumoval. Zdravotníkům se plavce nepodařilo zachránit, přestože se jej snažili tři čtvrtě hodiny oživovat.
Přerov – Klub HC ZUBR Přerov se snaží udělat pro hokejové fanoušky maximum i mimo sezonu a uspořádat v Přerově utkání, která by je přitáhla na zimní stadion i v horkých letních dnech.
Praha – Slavnostní náladu více než 10.500 cvičenců, kteří ve čtvrtek večer vystupili na stadionu ve vršovickém Edenu v programu hromadných skladeb na 15. všesokolském sletu, nepokazila ani bouřka, která se večer prohnala nad Prahou. Cvičilo se i v rozbahněném terénu. Cvičenci věnovali nácviku tři čtvrtě roku, a kdyby teď cvičit neměli, bylo by to pro ně obrovské zklamání, řekl ČTK Zdeněk Kubín z tiskového oddělení České obce sokolské.
Velehrad /FOTO/ – Ke Dnům lidí dobré vůle na Velehradě patřilo už dvanácté mezinárodní setkání vozíčkářů. Letos jich z Maďarska, Slovenska, Rakouska, Německa a České republiky přijelo do poutního Velehradu devadesát.
Březová/Kynšperk - Nesoutěžní přehlídku orchestrů doplňují vystoupení mažoretek
Pelhřimov – Od soboty do úterý se již po pětatřicáté žirovnický zámek rozzáří barvami květin, vystavenými na Zahradě Vysočiny, vždy od devíti do sedmnácti hodin.
Karlovy Vary - Firma Original Karlsbader Sprudelsalz po zkušebním provozu a testech technologií zahájila v Karlových Varech produkci vřídelní soli pro léčivé i kosmetické účely. Zatím to je několik tun měsíčně, výroba se však bude postupně zvyšovat s tím, jak budou uzavírány kontrakty s odběrateli.
Opava, Praha /ROZHOVOR/ - Mnoho dnešních teenagerů má svůj sen, ale nejdou si za ním. Mladičká dvacetiletá zpěvačka jižanského původu Genny Ciatti, která již od svých čtrnácti let vystupuje jako sólová zpěvačka při různých příležitostech, je však tou ojedinělou výjimkou. Dnes již hvězda z retromuzikálu Děti ráje se s námi podělila o svou minulost i o to, co má v plánu do budoucna.
Praha /FOTOGALERIE/ - Slavnostní náladu více než 10.500 cvičenců, kteří vystupují na stadionu ve vršovickém Edenu v programu hromadných skladeb na 15. všesokolském sletu, nepokazila ani bouřka, která se večer prohnala nad Prahou. Cvičilo se v rozbahněném terénu a za hustého deště.
Rychnov nad Kněžnou - Do druhé poloviny se již přehoupl devatenáctý ročník festivalu Poláčkovo léto. Na nezájem si rozhodně nemůže stěžovat. Ostatně ještě aby. Zajímavých titulů z „kuchyně" divadel napříč republikou nabízí víc než dost. A jednu z lahůdek chystá i na páteční večer.
Jižní Morava – Oslavit výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje nejen mší, ale také vyvěšením moravské vlajky se ve čtvrtek rozhodlo 395 radnic. Kromě těch moravských byl prapor k vidění i v některých městech v Čechách a na Slovensku.
Havířov - V parku Nemocnice s poliklinikou v Havířově bylo ve středu 4. července za účasti zástupců kraje, města Havířova a dalších hostů slavnostně otevřeno meditační zátiší s žulovými sochami.
Karlovy Vary – Firma Original Karlsbader Sprudelsalz po zkušebním provozu a testech technologií zahájila v Karlových Varech produkci vřídelní soli pro léčivé i kosmetické účely.
Žirovnice – Od soboty do úterý se již po pětatřicáté žirovnický zámek rozzáří barvami květin, vystavenými na Zahradě Vysočiny, vždy od devíti do sedmnácti hodin.
Žirovnice – Od soboty do úterý se již po pětatřicáté žirovnický zámek rozzáří barvami květin, vystavenými na Zahradě Vysočiny, vždy od devíti do sedmnácti hodin.
Hradec Králové – Zástupci Královéhradecké pobočky Romodrom byli pozváni na mezinárodní konferenci o ekonomickém a sociálním začleňování Romů, aby zde prezentovali dobrou praxi vybraných projektů.
Klatovy - Nedílnou součástí klatovské poutě je už tradičně Mezinárodní folklorní festival Klatovy, letos už po devatenácté. Tuto akci pořádá Klatovské folklorní sdružení Šumava ve spolupráci s městem Klatovy, Folklorním sdružením ČR Praha, Stálou divadelní scénou Klatovy, Tělocvičnou jednotou Sokol Klatovy a souborem písní a tanců Šumava Klatovy.
Lanškroun – V pátek zdejší farář Zbigniew Czendlik odstartuje oblíbený cyklus pátečních pořadů nazvaný Kulturní léto na farní zahradě.
Region /ROZHOVOR/ -O zapálené ochránkyni přírody Vlastě Ondrové jsem slyšela poprvé, když vloni památná hrušeň ze Slavkova bojovala o prvenství v soutěži Strom roku. Že skončila nakonec stříbrná, byla hlavně zásluha této bývalé učitelky. Vlasta Ondrová je neúnavnou bojovnicí za hezčí, lepší a zdravější svět kolem nás. I proto hned po revoluci založila regionální centrum Českého svazu ochránců přírody Pantoflíček.
Pardubice - Dvaadvacátý Mezinárodní festival akademických sborů IFAS slavnostně začal v Pardubicích.
Pardubice - Dvaadvacátý Mezinárodní festival akademických sborů IFAS slavnostně začal v Pardubicích.
Nový Jičín – Tributová kapela čerpající z tvorby jednoho z nejoriginálnějších rockových projektů Evropy Nightwish Revival bude dalším hostem festivalu Novojičínské léto. Spolu s příborskými rockery Greedy Invalid vystoupí na Masarykově náměstí tento pátek.
Bratislava - Populace kamzíků ve Vysokých Tatrách se podle výsledků posledního sčítání mírně zmenšila, zoologové ale zjistili větší počet mláďat těchto sudokopytníků. Na slovenské a polské straně pohoří napočítali letos 950 kamzíků, loni ve stejném období zaznamenali 967 těchto chráněných zvířat.
Jiříkov - Několik let se na hradě Sovinci konaly Řezbářské dny. Tento rok jsou ale návštěvníci zváni jinam, přímo do galerie hlavního organizátora. Setkání řezbářů proběhne v Jiříkově u řezbáře Halouzky.
Bratislava - Spotřeba alkoholu na Slovensku se loni odrazila ode dna. Každý Slovák vypil v průměru 99,8 litru alkoholických nápojů. To je o téměř tři litry více než předloni, kdy spotřeba byla nejnižší od vzniku státu v roce 1993. Vyplývá to z údajů statistického úřadu.
Slovácko – V uplynulých deseti dnech se policisté na Slovácku dozvěděli o osmi lidech, kteří se rozhodli spáchat sebevraždu. Šest z nich se podařilo zachránit, dva lidé svou sebevraždu dokonali.
Zlín - Na Zlínsku přibývá včelařů. Místní organizace ve Zlíně patří k největším v zemi, má 220 členů, v okrese je jich přes tisícovku. Zájem o chov včel mají mladí lidé i důchodci.
Rouen - Čtvrtou etapu Tour de France s cílem v Rouenu vyhrál německý spurtér André Greipel. Závěr 214 km dlouhé etapy poznamenal hromadný pád, do něhož se zapletl i mistr světa a favorit na středeční vítězství Mark Cavendish, jenž dojel do cíle odřený a s velkou ztrátou.
Třešť - Třešťský betlém se po roce opět rozroste. Přibudou do něj totiž figurky z letošního Dřevořezání. Řezbáři a betlémáři ze širokého i blízkého okolí se sejdou tento čtvrtek a pátek na náměstí.
Plumlov – O čtrnáctidenní divadelní ruch přijde letos Plumlov. Tradiční mezinárodní workshop, jímž vždy v červenci ožívalo nádvoří plumlovského zámku, se letos nekoná. Město muselo akci, jejíž premiérový ročník se uskutečnil před jedenácti lety, z finančních důvodů zrušit.
Ratíškovice – Největší festival dechových hudeb na jižní Moravě. Takovým titulem se pyšní mezinárodní festival, který se každoročně koná v Ratíškovicích. Letošní už 44. ročník rozezní obec na Hodonínsku v neděli 8. července.
Zlín - Na Zlínsku přibývá včelařů. Místní organizace ve Zlíně patří k největším v zemi, má 220 členů, v okrese je jich přes tisícovku. Zájem o chov včel mají mladí lidé i důchodci.
Kozojídky – Ani po vacenovickém Letocha cupu si okresní fotbalisté neodpočinou. Na hřišti v Kozojídkách se totiž už pošesté uskuteční Memoriál Páji Šrahůlka. Akce se na hřišti účastníka třetí třídy skupiny B koná v sobotu 14. července. Boje v malé kopané začínají v 8.00.
Plzeň – Ani jeden z 19 českých zástupců nezvládl na mezinárodním juniorském turnaji Ex Pilsen Wilson Cup nástrahy kvalifikace a s turnajem ve dvouhře se museli rozloučit.
Bratislava - Slovenští ambulantní lékaři si protestem vymohli zvýšení plateb od největší zdravotní pojišťovny v zemi. Pacienti tak nebudou platit za ošetření u doktora, což hrozilo kvůli tomu, že část ambulancí byla od začátku měsíce bez smlouvy se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. V čele nespokojených ambulantních lékařů stál šéf lékařské komory Marian Kollár, který loni z pozice předsedy lékařských odborů prosadil navýšení platů nemocničních doktorů prostřednictvím hromadných výpovědí.
Kroměříž - V areálu základní školy Slovan se včera uskutečnilo slavnostní zahájení sportovních her seniorů. Klání se zúčastnilo tři sta padesát soutěžících, z toho sto osmdesát cizinců. Akci, která vyvrcholí právě dnes prohlídkou památek, pořádá kroměřížská radnice.
Buchlov – Zvuk kovadlin se o nadcházejícím víkendu rozezní mezi zdmi hradu Buchlova. Uskuteční se tam šestý ročník Buchlovského kování, setkání desítek mistrů černého řemesla nejen z České republiky a Slovenska, ale i Polska, Belgie a Norska.
Chomutov Mladíci klubu FbC 98 Chomutov míří již tuto středu na největší mládežnický turnaj na světě Prague Games. Tam je čekají týmy z několika evropských států.
Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří nebudou v nadcházející sezoně 2012 – 2013 hrát evropské poháry. Takto smutná zpráva přišla z tábora úřadujícího mistra české extraligy uprostřed horkého léta.
Třinec – Kádr fotbalového Třince pro MSFL se začíná pozvolna ustalovat. Tvoří ho hráči loňského druholigového mužstva, a řada potencionálních posil, které se o svém přínosu pro tým pokoušejí přesvědčit trenéra Kouřila.
Plumlov – O čtrnáctidenní divadelní ruch přijde letos Plumlov. Tradiční mezinárodní workshop, jímž vždy v červenci ožívalo nádvoří plumlovského zámku, se letos nekoná. Město muselo akci, jejíž premiérový ročník se uskutečnil před jedenácti lety, z finančních důvodů zrušit.