V pátek 3. července dopoledne, pár minut před 10. hodinou, byli vysláni bechyňští policisté a posléze i táborští dopravní policisté k vyšetřování dopravní nehody na silnici II/122, mezi obcemi Bechyně a Senožaty, kde v prostoru křižovatky došlo ke střetu mezi osobním vozidlem a motorkou.
Správně si najet, zařadit jedničku a pak už jen udržet směr – to je základ nakládání techniky na dopravní prostředek. Právě tuto dovednost trénovali v bechyňské posádce na sníženém plošinovém podvalníku P 50 N vojáci 152. ženijního praporu.
Mimořádně zdařilá, citlivě vzpomínkově pojatá výstava, odvolávající se na oslnivé, avšak nevratné časy vzniku pozoruhodných keramických děl vytvořených v Jihotvaru v 60. letech 20. století bude slavnostně zahájena v Mezinárodním muzeu keramiky AJG - Zámecký pivovar Bechyně v sobotu 4. července ve 14 hodin.
Ovládat člun, sledovat navigační praporky a k tomu být schopen určovat směr přívozového soulodí pontonové mostové soupravy – to všechno se v těchto dnech učí na řece Labi v Litoměřicích vojáci pontonové roty 152. ženijního praporu z jihočeské Bechyně.
Ovládat člun, sledovat navigační praporky a k tomu být schopen určovat směr přívozového soulodí pontonové mostové soupravy – to všechno se v těchto dnech učí na řece Labi v Litoměřicích vojáci pontonové roty 152. ženijního praporu. Kurz strojníků malých vojenských plavidel se strojním pohonem nebo přívěsnými motory je kvůli koronavirové krizi vůbec prvním výcvikem na vodě organizovaným v letošním roce.
Sen o postupu se rozplynul. Ve druhém kole divize smíšených družstev dospělých nevyužili pelhřimovští tenisté výhodu domácích kurtů a podlehli v boji o postup do finále béčku Tábora hladce 0:6.
Tenisová divize jihočeské oblasti pokračuje v sobotu zápasy druhého kola. Tenisté Pelhřimova se doma střetnou s béčkem Tábora o postup do druhé ligy. Jiné starosti mají jejich humpolečtí kolegové. V Hluboké nad Vltavou se budou snažit získat jistotu udržení soutěže i pro příští sezonu.
Ženisté 15. ženijního pluku z Bechyně jsou opět v akci. Svoji pomocnou ruku k dílu tentokrát přiložili na Olomoucku, kde se v těchto dnech neustále potýkají s následky bleskové povodně.
Ženisté 15. ženijního pluku z Bechyně jsou opět v akci. Svoji pomocnou ruku k dílu tentokrát přiložili na Ostravsku, kde se v těchto dnech neustále potýkají s následky bleskové povodně.
Je mu 35 let, v civilu pracoval jako zdravotní bratr a ve středu 10. června poprvé nastoupil na svoji novou pozici u 15. ženijního pluku v posádce Bechyně.
/FOTOGALERIE/ Kladenské dvorky se v roce 2012 konaly v duchu třicátého výročí od svého vzniku. Sto výtvarníků se tehdy sešlo na pětadvaceti dvorcích v kladenském Podprůhonu. Výstavu zahájil fotograf Jaroslav Pergl a zavzpomínal na teprve nedávno zesnulého uměleckého kováře Viktora Stříbrného. „Právě u něho na zahradě se tehdy začalo vystavovat. Postupně se podařilo přesvědčit další majitele dvorků a umělců přibývalo," vzpomínal Jaroslav Pergl na počátky tohoto velkolepého kulturního počinu.
Divizní šok. Prvními zápasy byla rozehrána jihočeská divize tenisových družstev. Do soutěže, která se letos hraje vyřazovacím způsobem, zasáhli i hráči Pelhřimova a Humpolce.
V sobotu 6. června oslavil bývalý kladenský i lánský hokejista a atlet Antonín Bechyně úctyhodné 95. narozeniny. Lední hokej hrál krátce za kladenský tým v nejvyšší soutěži a hlavně před tím i poté za Lány a to až do svých pětapadesáti let.
V sobotu 6. června oslavil bývalý kladenský i lánský hokejista a atlet Antonín Bechyně úctyhodné 95. narozeniny. Lední hokej hrál krátce za kladenský tým v nejvyšší soutěži a hlavně před tím i poté za Lány a to až do svých pětapadesáti let.
Všechny složky integrovaného záchranného systému byly v neděli po půl osmé večer vyslány do lokality Židova Strouha u Nuzic na Vltavotýnsku, kde byl ohlášen pád dvou osob ze skal.
V sobotu 6. června slaví bývalý kladenský i lánský hokejista a atlet Antonín Bechyně úctyhodné 95. narozeniny. Lední hokej hrál krátce za kladenský tým v nejvyšší soutěži a hlavně před tím i poté za Lány a to až do svých pětapadesáti let.
Marek Matějka studuje čtvrtý ročník oboru modelář a návrhář oděvů na střední odborné škole v Třeboni. Kromě přípravy na maturitu během domácího vyučování zvládá i šití roušek. Nejen pro svou rodinu a přátele, ale také pro potřebné z blízkého okolí.
Marek Matějka studuje čtvrtý ročník oboru modelář a návrhář oděvů na střední odborné škole v Třeboni. Kromě přípravy na maturitu během domácího vyučování zvládá i šití roušek. Nejen pro svou rodinu a přátele, ale také pro potřebné z blízkého okolí.
Dva nenápadní lidé s batohem pohybující se po sídlišti či v jiné okrajové lokalitě, kde vědí, že se setkají s uživateli drog: To jsou Nikola Krátošková a Martin Mareda z terénního programu z centra adiktologických služeb Auritus Tábor. Usměvavá dvojice má přehled o drogové scéně na Táborsku, jejich denním chlebem je streetwork.
Řidiče čeká přes léto na trase Písek – Tábor komplikace. Bude se opravovat most přes řeku Smutnou u Srlína, který bude v obou směrech neprůjezdný. Začátek prací je naplánovaný na pondělí 1. června.
Bechyňští zastupitelé na svém květnovém zasedání schválili bezúplatný převod kostela sv. Michaela do majetku města. Církevní kulturní památku dosud spravovala Římskokatolická farnost Bechyně a postoupila ji městu.
„Lidé začínají doceňovat hlínu jako přírodní materiál, mají rádi originalitu, nikoli tuctovou tovární produkci, cení si užitkové hodnoty tradiční ho hrnčířství. Vždyť v keramickém nádobí bez olovnaté glazury mohou servírovat na stůl a dokonce jídlo připravovat, včetně pečení v troubě,” říká o keramička Jana Březková a dodává: „Bůh byl keramik,neb Adama z hlíny uplácal.". Její dílnu najdou návštěvníci Přibyslavi v horní části Bechyňova náměstí. Ateliér spojený s prodejnou roztomilých keramických předmětů, obrazů, voňavých svíček i léčivých čajů je turistickou atrakcí. V dílně pořádá Jana Březková i keramické kurzy.