Situace se sice zhoršuje, ale zatím žádná z oslovených nemocnic nekolabuje. Koronavirus ale dopadá na samotné zdravotníky včetně pomocného personálu. Někteří lékaři, sestřičky i další pracovníci tak zůstávají doma a vedení nemocnic hledá řešení, co mají dělat s chybějícími kapacitami, aby zařízení nemusela uzavírat svůj provoz.
Situace se sice zhoršuje, ale zatím žádná z oslovených nemocnic nekolabuje. Koronavirus ale dopadá na samotné zdravotníky včetně pomocného personálu. Někteří lékaři, sestřičky i další pracovníci tak zůstávají doma a vedení nemocnic hledá řešení, co mají dělat s chybějícími kapacitami, aby zařízení nemusela uzavírat svůj provoz.
Situace se sice zhoršuje, ale zatím žádná z oslovených nemocnic nekolabuje. Koronavirus ale dopadá na samotné zdravotníky včetně pomocného personálu. Někteří lékaři, sestřičky i další pracovníci tak zůstávají doma a vedení nemocnic hledá řešení, co mají dělat s chybějícími kapacitami, aby zařízení nemusela uzavírat svůj provoz.
Na levé straně záložní řady lítal jak neúnavný králík. Vypomáhal obraně a mocně podporoval i parťáky v útočné fázi. Zkrátka, klatovského Jakuba Brabce bylo v nedělním zápase 6. kola FORTUNA divize A proti Soběslavi plné hřiště. Odměnou mu byl krásný gól na 2:0, který se později ukázal jako vítězný, neboť jihočeský tým v závěru dokázal ještě snížit.
Fotbalisté SK Klatovy 1898 po zvláštní porážce na půdě Českých Lvů z Berouna (0:2) hostili v dalším zápase FORTUNA divize A jihočeskou Soběslav, která se letos prezentuje vskutku parádním ofenzivním fotbalem.
Některé domovy seniorů kvůli horšící se epidemiologické situaci související se šířením nemoci covid-19 omezily návštěvy. Jinde je pak i zakázali. Důvodem byla nedisciplinovanost a porušování hygienických opatření. Navíc Berounsko se již neřadí mezi nejvíce postižené regiony Středočeského kraje.
U Lanového centra v Počaplech v Králově Dvoře vznikne nový lesopark s prvky pro děti. Jedná se o investici za zhruba 2,3 milionu korun. Hotovo by mělo být nejpozději do konce letošního roku. Deníku to sdělil Petr Vychodil, starosta města Králův Dvůr.
/FOTOGALERIE/ Fotbalové soutěže nemají letos na růžích ustláno. Když už přestojí veškerá opatření, tak se otevřou nebesa a vytrvalý déšť neumožní sehrát některá utkání, když se na hřištích míč kvůli loužím nekutálel tak, jak by měl.
/FOTOGALERIE/ Karavan hořel před deseti lety v berounském kempu Na Hrázi. Zničený přívěs však nebylo to jediné, co měly plameny na svědomí. Požár plného rozsahu zapálil i strom a sálavým teplem částečně poškodil osobní automobil. Zasahující hasiče navíc ohrožoval výbuch tlakové nádoby, propanbutanovou láhev se jim však podařilo z karavanu včas vynést a ochladit.
/FOTOGALERIE/ Opravdovou hvězdou se na Mistrovství České republiky do 22 let, které hostil Jablonec nad Nisou, stala berounská atletka Bára Stýblová. Zvolila si nesmírně těžkou kombinaci disciplín 5000 metrů, 1500 metrů a 3000 metrů překážek a pokaždé stála na stupních vítězů.
První podzimní zasedání městských zastupitelů se konalo ve čtvrtek 24. září ve stanu na zámku v Králově Dvoře. Zabývali se více než čtyřiceti body programu, například odpady, městskou hromadnou dopravou, hřištěm Křižatky a Zahořany, školkou na zámku, druhou etapou obchvatu, sportovně-kulturní halou či městskou policií. Z řad veřejnosti projevil o schůzi zájem pouze jeden manželský pár.
Koronavirus ovlivňuje přípravu krajských voleb. Kvůli horšící se epidemiologické situaci řeší některá města problém v podobě nedostatku členů volebních komisí. Mnozí mají strach, že by je pobyt u voleb spojený s velkým kontaktem s lidmi mohl ohrozit a často na poslední chvíli posty komisařů opouští.
Nejtěžšího možného soupeře měli ve středeční dohrávce ČFL fotbalisté Králova Dvora. Jeli na Strahov, kde hraje domácí duely nejlepší tým skupiny A – béčko pražské Sparty. Rudá mašina navíc povolala hráče áčka Plavšice, Karabce, Panáka či Polidara a podle předpokladů zápasu vládla. Vyhrála 4:1.
Středočeši umí třídit odpad. Jak ukazuje nejnovější statistika, co Středočech, to průměrných 55,4 kilogramu vytříděného papíru, skla, plastů a nápojových kartonů. Takové je skóre Středočeského kraje za rok 2019. Kraj si tak připsal meziroční růst o více než 3 kilogramy. A tradičně změřily jednotlivé obce své síly, resp. třídičské schopnosti, v 15. ročníku soutěže My třídíme nejlépe. Nejpilněji třídili loni obyvatelé obcí Samopše, Sýkořice a měst Nový Knín a Beroun.
Většina školáků na Berounsku zamíří v pátek 25. září do lavic, a to i přesto, že nový ministr školství Roman Prymula (za ANO) kvůli zhoršující se epidemiologické situaci vyzval ředitele základních škol, aby vyhlásili v daný den ředitelské volno. Žáci by tak zůstali doma čtyři dny, jelikož v pondělí 28. září je státní svátek.
V Berouně se uskutečnilo finále krajského přeboru soutěží družstev mladších žáků a mladších žákyň (chlapci a dívky ročníků narození 2007 a 2008), do kterého se díky výborným výsledkům v průběhu letošní sezóny kvalifikovala i obě družstva atletického oddílu SKP Olympia Kutná Hora.
Nový sběrný dvůr v Králově Dvoře je již dokončen a králodvorským obyvatelům by mohl začít sloužit už od listopadu. Provozovat ho bude firma Ave cz, odpadové hospodářství, která vyhrála výběrové řízení. Informovala o tom v tiskové zprávě mluvčí městského úřadu Romana Šimková.
Další víkend a další závody v Mladé Boleslavi. Tentokrát již tradiční 43.Cena Memoriálu Miroslava Tottera, který se konal v sobotu 19.9.2020 pro ročníky narození 2006 - 2010. Na memoriál letos odjelo čtrnáct berounských plavců, svěřenců Šárky Hromasové Freywaldové a Anety Pokorné.
Po více než půl roce nebudou muset obyvatelé Berounska dojíždět kvůli testům na nemoc covid-19 mimo území regionu. V prostorách Nemocnice Hořovice se totiž za necelý týden otevře nové odběrové místo. Na testy se ale bude nutné objednat. Berounskému deníku informace potvrdila mluvčí hořovické nemocnice Petra Horáková.
V sobotu 19. září se plavci Lokomotivy Beroun zúčastnili Velké ceny Chomutova, kam se sjela celá špička českých plavců a plavkyň, mezi nimi nechyběli ani účastníci olympijských her jako Simona Kubová, Jan Micka nebo Pavel Janeček. Berounská výprava jela ve složení David Ludvík, Lukáš Uxa, Jan Valečka, Štěpán Palata a Dominik Plhal.
/ROZHOVOR/ Třetiligový Králův Dvůr se po výhře nad SK Rakovník (2:1) chystá na středeční dohrávku na půdě Sparty Praha B. Na otázky Deníku odpovídal Cábelík Tomáš Osvald.
Před třiadvaceti lety přišel folklórní soubor Libín-S Prachatice s projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, který v sobě zahrnoval setkání s folklórem, setkání s šumavskými řemesly, především s plavením dříví, setkání s pohádkami z obou strany Šumavy.
/ROZHOVOR/ Důležité tři body získali divizní fotbalisté Českého lva-Unionu Beroun po výhře nad Klatovy (2:0). Po vítězství měl berounský trenér Martin Pech důvod k úsměvu a s chutí pro Deník odpovídal.
Cyklověž vznikající u vlakového nádraží v Berouně rozhodně nebude nasvícená ve večerních hodinách. Stejně tak by v budoucnu měla poblíž vzniknout dobíjecí stanice pro elektrokola. Řekl to místostarosta města Beroun Michal Mišina.
Po víkendu je velkým tématem utkání okresního fotbalového přeboru mezi Nižborem a Drozdovem, ve kterém domácí museli čelit čtyřgólové ztrátě, ale povedlo se jim utkání otočit. Nepříznivý poločasový stav dokázal obrátit i Tetín v Neumětelích stejně jako Nový Jáchymov v Berouně.
Když v Berouně zhruba v polovině letních prázdnin spouštěli unikátní projekt sdílených elektrokol, dalo se předpokládat, že kromě pozitivních reakcí od Berouňáků dorazí i ty negativní. Teď došla městu trpělivost. Strážníci spolu s dopravními policisty se zaměřili na „noční“ cyklisty rušící noční klid.
V Nemocnice Hořovice v současné době hospitalizují dva pacienty s prokázanou nákazou covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Oba pacienti mají těžký průběh, jeden z nich je v kritickém stavu. V Nemocnici Hořovice a i v Rehabilitačním centru Beroun mají vyčleněná lůžka právě pro pacienty s nemocí covid-19, v Hořovicích pak i lůžka na oddělení ARO s umělou plicní ventilací.
„Chceme bodovat,“ hlásil po rozcvičce komárovský asistent Václav Pužík před zápasem krajského přeboru. Lhotu, která byla s jedním bodem poslední, posílil exligový Václav Kalina. Ten hrával ligu i za Mladou Boleslav a Bohemians 1905, raději však na svůj debut v novém dresu myslet nebude, Lhota doma padla s Komárovem 0:5. „Samozřejmě o posílení Lhoty jsme věděli. Bylo jasné, že je to utkání pro oba týmy velice důležité a pro domácí obzvlášť. Chtěli jsme odčinit nepovedený zápas s Brodem a už v týdnu na tréninku byla na hráčích patrná bojová nálada. Myslím, že se to promítlo i do utkání,“ řekl trenér Komárova Miroslav Nesnídal.
Policisté a městští strážníci se zaměřili na cyklisty, kteří jezdí po Berouně ve večerních hodinách. Nejednalo se ovšem o nahodilou akci. Kvůli množícím se stížnostem na řádění cyklistů na elektrokolech hlavně v pozdních hodinách budou akce četnější.
/FOTOGALERIE/ Zájemci o historii obce, a nejen pouze Loděnice, měli příležitost ochutnat další lahůdku z nabídky několika místních nadšenců pro doby minulé. „Loděnická vlastivěda“ při Klubu volného času a „Loděnice a její cesta historií“, což je facebookový portál Terezy Fatkové a Karla Patáka ml., tentokrát připravily první díl seriálu „Návraty rodů“. Cílem bylo zavzpomínat na významné rody místních občanů, jejichž činnost dodnes udává charakter obci.
Domácí Union si došel zlepšeným výkonem ve druhém poločase, kdy po remízovém stavu 1:1 nasázel Jinočanům čtyři góly, ke třem bodům, které jej drží na špici tabulky E skupiny fotbalové I. B třídy.
Přetěžký soupeř, kterému předchází pověst jasného aspiranta na postup do ČFL. Po Remízek přijeli fotbalisté Přeštic, jejich nedávná sedmigólová výhra v Berouně příznivce domácích strašila. Nicméně domácí odešli se ctí a nebýt vlastních chyb, mohli pomýšlet i na body. „Potvrdili svoji kvalitu. Na druhou stranu to ale bylo vyrovnané utkání,“ řekl trenér Hořovic Petr Himl.
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Berounsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?
Do sobotního utkání 5. kola FORTUNA divize A šli klatovští fotbalisté v dobré náladě. Věřili si, že by proti soupeři, který ve čtyřech předchozích zápasech inkasoval celkem šestnáct gólů, mohli něco uhrát. Ale to, že se na půdě berounských Lvů rozhodně nebude jednat o nic jednoduchého, ukázaly už chvíle před úvodním hvizdem.
Do sobotního utkání 5. kola FORTUNA divize A šli klatovští fotbalisté v dobré náladě. Věřili si, že by proti soupeři, který ve čtyřech předchozích zápasech inkasoval celkem šestnáct gólů, mohli něco uhrát. Ale to, že se na půdě berounských Lvů rozhodně nebude jednat o nic jednoduchého, ukázaly už chvíle před úvodním hvizdem.
Další opatření v boji s epidemií koronaviru se město Beroun přijmout nechystá. V platnosti tam tak zůstávají celostátní nařízení o nošení roušek objektech, v dopravních prostředcích a podobně a dále opatření Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, která se týkají se uzavření barů, restaurací a nočních podniků vždy v čase od půlnoci do šesté hodiny ranní.
Poslední srpnový pátek se na 6. základní škole sešlo přes 90 pedagogických pracovníků z celé České republiky, aby se zúčastnili jednodenní konference o moderních přístupech ke vzdělávání za využití oboru Aplikované behaviorální analýzy (ABA).
/ROZHOVOR/ V sobotu 19. září měli fotbalisté Loděnice nastoupit v utkání I. B třídy v Rudné. Nestalo se tak, protože v jejím týmu zařádil koronavirus. Utkání bylo odloženo a bude se hrát po dohodě obou soupeřů ve středu 30. září od 16.30 hodin na umělé trávě v Berouně.
Fotbalisté SK Klatovy 1898 se podruhé v novém soutěžním ročníku FORTUNA divize A vydali mimo svůj fotbalový chrám. V 5. kole čtvrté nejvyšší domácí soutěže vyrazili svěřenci trenéra Michala Hoffmanna do středních Čech, kde se na nepříliš útulném městském stadionu Na Ostrově utkali s domácím týmem ČLU Beroun.
Berounské mateřské školy Vrchlického a Pod Homolkou se sloučí. Rozhodli o tom na posledním zasedání berounští zastupitelé. Jejich názor nezměnila nejen petice proti sloučení mateřinek, ale ani názory opozičních zastupitelů. Autorka petice Zuzana Machová pak požadovala po místostarostovi města Dušanu Tomčovi (Nezávislí Berouňáci) omluvu za jeho údajné nevhodné chování.
/FOTOGALERIE/ Aby se v obci Tetín na Berounsku mohla konat tradiční Svatoludmilská pouť musela obec Tetín jako hlavní pořadatel v souladu s nařízeními Vlády ČR přistoupit k zpřísněným opatřením. Zároveň se rozhodli udělat v zájmu ochrany obyvatel několik opatření nad rámec vládních opatření.