Králův Dvůr - Do konce listopadu musí město Králův Dvůr u Berouna při výstavbě nového školního pavilonu v Jungmannově ulici profinancovat a celkově prostavět třicet milionů korun. To je jedna z podmínek na přidělení dotace a čerpání dotačních prostředků v celkové výši 60 milionů korun.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Sirény hasičských a záchranářských vozů způsobily v centru Berouna pořádné pozdvižení. Všechna vozidla měla namířeno do Společenského domu Plzeňka, kde mělo být v ohrožení 200 dětí. Ačkoli šlo pouze o cvičení, nikdo z přihlížejících nevěděl, že se nejedná o ostrý výjezd.
V centru Berouna najdete už dva roky pobočku Partners market. Místní sem chodí pro radu se svými financemi. Nyní pobočka hledá nového majitele, který ji bude dál řídit a rozvíjet. Na podrobnosti jsme se zeptali Martina Hrůši, ředitele projektu Partners market.
Beroun – V Jiné kávě se ve čtvrtek od 18 hodin koná další křest nové knihy z nakladatelství Machart. Autorkou horké novinky, která může potěšit milovníky dobrého a zdravého stravování třeba pod vánočním stromečkem, je sympatická Berouňačka Jitka Soukupová.
Praha – Nikomu se nic nestalo a ani nedošlo ke střetu. Tak zná dobrá zpráva k mimořádné události na železnici, která se stala ve čtvrtek dopoledne v Praze; ve výhybně Praha-Vyšehrad. Méně radostným sdělením je informace, že vůbec mohlo dojít k tomu, že na jedné koleji jely proti sobě přemisťovaná souprava a osobní vlak obsazený cestujícími, mířící z Berouna do stanice Praha-hlavní nádraží. Naštěstí se zastavily 98 metrů od sebe, když strojvedoucí začali včas brzdit. Pasažéry z jednotky CityElefant pak bylo třeba evakuovat.
Králův Dvůr – Do konce listopadu musí město Králův Dvůr při výstavbě nového školního pavilonu Základní školy Králův Dvůr v Jungmannově ulici profinancovat a celkově prostavět třicet milionů korun.
Beroun - Oblíbená část cyklostezky z Berouna do Srbska, která vede podél Berounky, je i nadále uzavřená. Cyklisté a turisté tak musejí využívat druhý břeh Berounky, řada z nich ale zákaz nerespektuje a vstupuje do uzavřené části.
Beroun – Sirény hasičských a záchranářských vozů ve středu krátce po 10. hodině způsobily v centru Berouna pořádné pozdvižení. Všechna vozidla měla namířeno do Společenského domu Plzeňka, kde mělo být v ohrožení 200 dětí.
Beroun – Úterním večerním koncertem ve Společenském domě Plzeňka skončil 34. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. Nejen o festivalu, ale také o snaze přilákat mladé publikum i o vztahu ke slavnému dirigentovi jsme mluvili s Petrem Kadlecem, dramaturgem festivalu.
Beroun – Plaveckému oddílu Lokomotivy dělají radost a o skvělou reprezentaci se starají nejenom skvělí dorostenci nebo starší žáci a žačky, ale i ti nejmenší.
Tuchlovice - Neoblíbený Beroun přivítali doma fotbalisté Tuchlovic. A potvrdili, že hrají nejlepší podzim za poslední roky, vyhráli 2:1. V tabulce krajského přeboru jsou už čtvrtí!
Berounsko - Nový program na podporu cestovního ruchu slibuje regionům až 300 milionů korun. Kdo by ale chtěl z těchto peněz čerpat, měl by mít nějaký projekt už v záloze. Termíny k podání žádostí jsou totiž šibeniční, a to od 1. prosince do 6. ledna příštího roku.
Beroun – Úterním večerním koncertem ve Společenském domě Plzeňka končí 34. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. Nejen o festivalu, ale také o snaze přilákat mladé publikum i o vztahu ke slavnému dirigentovi jsme mluvili s Petrem Kadlecem, dramaturgem festivalu.
Berounsko – Nový program na podporu cestovního ruchu slibuje regionům až 300 milionů korun. Kdo by ale chtěl z těchto peněz čerpat, měl by mít nějaký projekt už v záloze.
Chrudim – Minulou sobotu odehráli chrudimští králíci zápas proti kohoutům z Mikulova. Stejně jako naposledy, i tentokrát se zápas odehrával na hřišti v Hrochově Týnci.
Hořovice – Horkou polévku, teplé oblečení i možnost vysprchování. To vše nabízejí denní centra osobám bez přístřeší, v Hořovicích ale stále chybí. To by se mělo ale do budoucna změnit. „Jde o dlouhodobý projekt, který provázela řada komplikací. Museli jsme je odstranit," konstatoval místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík.
Beroun – Zimní stadion v Berouně načal novou sezónu. Tentokrát už pod taktovkou města Beroun. Po zdlouhavém jednání se totiž na jaře letošního roku konečně domluvil s pronajímatelem na ukončení nájemní smlouvy. Beroun si tak zimní stadion převzal zpět do své správy.
Berounsko - Masturbující muži opakovaně obtěžují obyvatele berounského regionu. Po osmnáctiletém mladíkovi, který se ukájel na veřejnosti i před nezletilými dívkami, nyní berounští kriminalisté obvinili z trestného činu výtržnictví pětačtyřicetiletého muže. Ten se ukájel přímo před návštěvníky restaurace.
Berounsko - Na kolejišti u překladiště železniční tratě u Berouna lidé viděli pobíhat dva koně. Kvůli jejich bezpečí a bezpečnosti cestujících musela být ve směru z Prahy na Plzeň zastavena vlaková doprava. Zvířata hledali berounští profesionální hasiči.
Beroun - Také jste už ve svých šatnících sáhli po teplejší bundě? Je to tak, blíží se zima a nejcitlivěji to zasáhne lidi bez domova, ať na ně mají lidé jakýkoli názor. V Berouně, kde je problematika bezdomovectví po dlouhé roky markantní, se o lidi bez střechy nad hlavou stará nejvíce farní charita.
Kladno – Do A týmu kladenského Alpiqu přišel talentovaný Nižborák Martin Kohout před čtyřmi lety a zatím sbíral jenom úspěchy. Má dva mistrovské tituly, jedno extraligové stříbro, vyhrál Světový pohár.
Beroun – Waltz, tango, valčík, slowfox a quickstep, ale také samba, cha-cha, rumba, paso doble a jive. Zkrátka standardní a latinsko – americké tance budou o víkendu vévodit Kulturnímu domu Plzeňka, kde se bude konat další ročník republikové soutěže Velká cena Berouna.
Praha - Přepravených cyklistů na české železnici přibylo za první tři čtvrtletí o osm procent. Celkem České dráhy během této doby přepravily téměř tři čtvrtě milionu cestujících s jízdními koly. Největší zájem o přepravu je dlouhodobě v Praze a ve Středočeském kraji.
Kladno - Kauza kladenských zkušebních komisařů autoškol, které pozatýkala policie, nekončí. Budoucí řidiči už se ale dočkali. Včera byly totiž zkoušky v Kladně obnoveny.
Beroun – Také jste už ve svých šatnících sáhli po teplejší bundě? Je to tak, blíží se zima a nejcitlivěji to zasáhne lidi bez domova, ať na ně mají lidé jakýkoli názor.
Beroun - Nový parkovací systém v Praze, modré zóny a následné zpoplatnění parkovišť u obchodních center dopadlo tvrdě i na Beroun. Všechny ulice kolem zastávek v lokalitě Závodí jsou plné aut.
Chyňava - Spolek Chyňava dětem letos v říjnu oslavil teprve první výročí svého vzniku. Přestože funguje tak krátkou dobu, stihl připravit pro obyvatele Chyňavy velký počet zajímavých akcí.