Školáci z Broum zabodovali na dopravní soutěži
Berounsko - Ne všechny děti dostalyna dopravní soutěži BESIPu stejnou šanci. Pro některé žáky byla jízdní kola příliš veliká.
Berounsko - Ne všechny děti dostalyna dopravní soutěži BESIPu stejnou šanci. Pro některé žáky byla jízdní kola příliš veliká.
Chlustina – Berounští kriminalisté odhalili v berounském regionu další varnu pervitinu. Tentokrát tvrdou drogu vařil čtyřiatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena v jednom rodinném domě v obci Chlustina.
Příbram /FOTOGALERIE/ - V úterý 24. dubna v 10.45 hodin otevřela železničářka na nádraží v Příbrami dopis, který doručila spolu s dalšími zásilkami pošta. Anonymní pachatel v něm vyhrožoval bombou umístěnou v lokomotivě nebo vagónech vlaku z Prahy do Českých Budějovic a výbuchem ve 13 hodin.
Benešov - V úterý 24. dubna v 10.45 otevřela železničářka na nádraží v Příbrami dopis, který doručila spolu s dalšími zásilkami pošta. Anonymní pachatel v něm vyhrožoval bombou umístěnou v lokomotivě nebo vagónech vlaku z Prahy do Českých Budějovic a výbuchem ve 13 hodin.
Tachov – Sedmnáctikilometrový úsek vede převážně náročným terénem, pouhý jeden kilometr projdou výletníci po běžné cestě.
Hořovice – Osm milionů korun. To je rozpočet na celkové náklady nové cyklostezky, která propojí okraj Hořovic s průmyslovou lokalitou nedalekého Oseka a Komárova. Projekt je jedním z mála, na který se Hořovickým nyní podařilo získat dotační prostředky.
Nižbor – Keltská hudba, dobové tance, zpěv a řemesla. Ty byly součástí slavností, které se v sobotu odpoledne konaly v areálu nižborského zámku na počest zahájení devátého ročníku turistické sezóny v Informačním centru Keltů.
Pelhřimov – První překážku v cestě do I. ligy sice florbalisté Spartaku nezdolali, ale nyní se před nimi otevírá šance na reparát.
Libiš – Dva góly v prvním poločase, dva ve druhém, k tomu mraky dalších šancí a střel. Fotbalisté Berouna ukončili domácí neporazitelnost Libiše, před svými fanoušky posledního nepokořeného týmu krajského přeboru, naprosto nečekaným způsobem. Ale zcela zaslouženě.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Poslední zvonění maturantů má své příznivce i odpůrce. Berounští gymnazisté se však tradice nevzdali a v pátek vyrazili před školu s plastovými lahvemi, které naplnili směsí vůní. Ta se při polévání spolužáků měnila v nepříjemný zápach.
Berounsko – Numeroložka Hana Carmen Šebková pravidelně přináší předpovědi na současné dny. Nyní od pondělí 23. dubna.
Beroun – Poslední zvonění maturantů má své příznivce i odpůrce. Berounští gymnazisté se však tradice nevzdali a v pátek 20. dubna vyrazili před školu s plastovými lahvemi, které naplnili směsí vůní. Ta se při polévání spolužáků měnila v nepříjemný zápach.
Hořovice - Protipovodňová opatření Hořovic budou dokončená letos v říjnu. Náklady přesahují 21 milionů korun.
Kladno - Divadlo Lampion v Kladně se od pátku do neděle promění v dějiště prvního ročníku soutěžního Festivalu amatérského divadla Kladno. Na prknech, která znamenají svět, bude za tři dny odehráno osmnáct představení.
Berounsko - Více než rok čelila jedna rodina z malé obce v berounském regionu obrovskému psychickému nátlaku, vyhrožování a omezování osobní svobody
Hřebeč – Čtyřmi zápasy odstartuje ve středu odpoledne krajská část fotbalového Česká pošta Cupu a v každém se objeví zástupce Kladenska. Nejvíc jich bude v duelu Hřebeč – Nové Strašecí, ale objeví se i v dalších duelech.
Hostomice/Příbram – Prstýnky, šperky a zlaté zuby. To je důvod, kvůli kterému se zloději neštítí otevřít a vykrást rodinné hrobky.
Beroun - Žáci základních škol z Berounska si zahráli turnaj "Hokejbal proti drogám".
Zdice – Přiblížit vojenskou historii lidem a představit veřejnosti válečné veterány druhé světové války, kteří stále žijí mezi námi. To vše se skrývá za nadšením vojenských historiků ze Zdic, kteří právě zahájili letošní sezónu místního Army muzea.
Hostomice – Prstýnky, šperky a zlaté zuby. To je důvod, kvůli kterému se zloději neštítí otevřít a vykrást rodinné hrobky.
Opava /VIZITKA/ – Sezonu z kategorie povedených mají za sebou basketbaloví minižáci Opavy, kategorie U12. V Oblastním přeboru vybojovali prcci výbornou druhou příčku. Minulý týden navíc startovali na prestižním mezinárodním turnaji v Praze, kde rovněž ostudu neudělali.
Kolín – V jarní části Tip ligy jsou odehrána čtyři kola a hned ve třech z nich rozhodovala o vítězi supertrefa. Naposledy se díky tomuto pomocnému kritériu radoval z vítězství Tomáš Hladík z Bělušic, protože stejně jako on,mělo shodný počet 14 bodů dalších sedm soutěžících.
Beroun - Několik deváťáků v podnapilém stavu, záchranka, policie. Obrázek spíš jak z natáčení nepovedeného filmu. Jenže tohle byla tvrdá realita na jedné z berounských základních škol. Celou situaci přiblížil ředitel daného vzdělávacího zařízení Luděk Trejbal.
Beroun - Nepropásněte jedinečnou příležitost. V Berounském deníku, který vychází v pondělí 16. dubna, najdete jako přílohu jedinečné album Euro 2012.
Beroun – Čtvrtek odpoledne na jedné z berounských základních škol. Několik deváťáků v podnapilém stavu, záchranka, policie. Obrázek spíš jak z natáčení nepovedeného filmu. Jenže tohle byla tvrdá realita.
Beroun – Čtvrtek odpoledne na jedné z berounských základních škol. Několik deváťáků v podnapilém stavu, záchranka, policie. Obrázek spíš jak z natáčení nepovedeného filmu. Jenže tohle byla tvrdá realita.
Beroun – /CO JSME PSALI V DENÍKU/ Čtvrtek odpoledne na jedné z berounských základních škol. Několik deváťáků v podnapilém stavu, záchranka, policie. Obrázek spíš jak z natáčení nepovedeného filmu. Jenže tohle byla tvrdá realita.
Beroun - Starostka Berouna odpovídala čtenářům Berounského deníku na dotazy týkající se možné těžby břidlicových plynů v tzv. Pražské pánvi.
Beroun – Český Brod prodloužil úspěšnou jarní bodovou šňůru. Na hřišti v Berouně porazil dosud v domácím prostředí bodující mužstvo středu tabulky krajského přeboru.
Bruntál, Krnov, Karviná - Z vězení putoval před bruntálský soud Bohumil Kanský, protřelý recidivista, který se s oblibou vydává za pracovníka elektráren, plynaře nebo jiného revizora.
Beroun – Těžba břidlicových plynů se v poslední době skloňuje ve všech pádech na Berounsku i v celé republice.
Beroun - Hudební mazec je festivalem berounských dětských a studentských hudebních skupin
Berounsko – Numeroložka Hana Carmen Šebková pravidelně přináší předpovědi na současné dny. Nyní od pondělí 16. dubna.
Dobříš – Starším dorostencům SK Rakovník po jedenáctigólové nadílce Berounu v předchozím kole krajského přeboru vydržel střelecký apetit i do Dobříše, kde domácím uštědřili pořádný velikonoční výprask. Výhrou se navíc v tabulce posunuli na druhou příčku. Pozadu za nimi nezůstali ani jejich mladší kolegové.
Hořovice – Na Berounsku musí řidiči počítat s několika dopravními omezeními. Velkou opatrnost vyžaduje například průjezd Žebrákem. Od 19. března je zde uzavřený hlavní tah městem. Důvodem je oprava krajské komunikace, která potrvá do 3. května.
Hořovice – Na Berounsku musí řidiči počítat s několika dopravními omezeními. Velkou opatrnost vyžaduje například průjezd Žebrákem. Od 19. března je zde uzavřený hlavní tah městem. Důvodem je oprava krajské komunikace, která potrvá do 3. května.
Zbiroh - Pravidelná produkce pominula s březnem, v dubnu a květnu se uskuteční už jen po jednom představení. Místní uvažují o přestavbě budovy.
Hlásná Třebaň – Berounští kriminalisté objevili v jednom z rodinných domů v obci Hlásná Třebaň pěstírnu marihuany. Pětadvacetiletý muž v patře rodinného domu pěstoval celkem 47 rostlin konopí.
Louňovice – Fotbalistům Českého Lva – Unionu Beroun se na jaře v krajském přeboru mužů nedaří. V pěti zápasech vybojovali Berounští jen čtyři body, přičemž venku na body ještě nedosáhli. Nic na tomto faktu nezměnilo ani utkání na půdě devátých Louňovic.
Beroun – Po rekonstrukci kina Mír slibovalo jeho vedení, že zde lidé budou moci zhlédnout film v té nejlepší kvalitě, ale že kino nabídne i sledování unikátních akcí, například koncerty.
Berounsko, Hořovicko – Fotbalový okresní přebor mužů má nového lídra. Doposud vedoucí Zdice prohrály hodně vyhecované derby na půdě Trubína a na první místo se posunul Žebrák.
Svinaře, Osov - Divadlo ze stodoly uvedlo svou komedii Dá si někdo utopence? v další obci Berounska.
Ústí nad Labem - Dračí smečka ragbistů z Ústí nad Labem celou zimu tvrdě trénovala v tělocvičně. Na zázrak ze severu, tým SC Dragons, se dokonce přijel podívat i reprezentační trenér Andrew Mulhall a uznale kroutil hlavou.
Kynšperk nad Ohří - Další se budou ve městě konat v pátek 4. května
Beroun – U okresního soudu v Berouně proběhlo další hlavní líčení v případu bývalého starosty města Králův Dvůr a nynějšího ředitele Integrované střední školy na Jirkově v Rakovníku Karla Mencla a jednatele zaniklé firmy Formatech Josefa Launa.
Rakovník - Vždycky, když vytáhnu formu na beránka, nejenže vím, že začíná jaro, ale vždycky si vzpomenu na Tondu. Doma jsem totiž měla pouze prťavého hliníkového beránka a musela jsem jich péct několik. A to byla pěkná piplačka. Párkrát jsem ho také koupila, jenže nebylo to ono. I tak sotva vydržel do Velikonoc. A kupovat dva za tu cenu se mi vážně nechtělo.
Beroun - Aquapark Tipsport Laguna slaví, ale dárky dostanou návštěvníci.
Benešov – Pro benešovské basketbalové juniory U19 skončila sezona. Na domácí palubovce přivítali v posledním kole Beroun a Most ovšem loučení se sezonou to nebylo vůbec radostné. Domácí mladíci schytali dva kruté debakly.
Havlíčkův Brod – První turnaj má za sebou Rugby Club Orli HB. Poslední březnový den vyrazili brodští borci do Slatiňan k celorepublikovému klání týmů hrajících Rugby League.
Beroun - Na několika místech berounského regionu proběhla preventivně bezpečnostní akce policistů, která byla určena školákům. Akce s názvem „Zebra se za tebe nerozhlédne,“ měla přispět k větší bezpečnosti dětí na přechodech pro chodce.