/FOTOGALERIE/ Ve dvou kolech se golfistky v Berouně utkaly o postup do finále prestižního klání Tipsport Czech Ladies Open. To si v neděli 27. června na osmnácti jamkách zahrají také hned čtyři české reprezentatky: Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Tereza Koželuhová a Jana Melichová. K mání je 200 tisíc euro.
Druhý ročník festivalu HudliceFest se konal v sobotu 26. června za pěkného počasí ve sportovním areálu v Hudlicích. Posláním bylo finančně pomoci berounskému dětskému domovu a mateřské škole s handicapovanými dětmi, které procházejí těžkými životními zkouškami.
Odložený ranní start, a navíc ještě odpolední přerušení hry přibrzdily první den Tipsport Czech Ladies Open v Berouně. Úvodní kolo Ladies European Tour nebylo možné dokončit a bude se dohrávat v sobotu. Přesto už přineslo domácí radost.
/FOTOGALERIE/ Na konci školního roku vždy něco nového začíná. A pro děti z Mateřské školy Sluníčko v Berouně byl čtvrtek 24. června dnem, kdy byly pasovány na školáky. V září se ze Sluníčka do školy vydá 35 dětí.
Živelní katastrofa na jižní Moravě, kde ve čtvrtek 24. června večer udeřila silná bouře s tornádem, zvedla vlnu obrovské solidarity v berounském regionu.
Město Beroun na odkaz mistra Jana Husa nezapomíná. Již několik let se koná v Berouně v posledním týdnu měsíce června vzpomínková akce, které se zúčastňuje široká veřejnost, ale i děti.
Skvělého úspěchu dosáhlo v letošní zkrácené sezoně rezervní družstvo tenisového oddílu Mělník. Vítěznou jízdou v play-off si vybojovalo postup do krajského přeboru I. třídy.
/FOTOGALERIE/ Bodem číslo 5 veřejného zasedání zastupitelstva, které proběhlo ve středu 23. června, bylo schválení uzavření dodatku ke smlouvě o úvěru ze dne 20. února 2019 a přijetí smlouvy o novém úvěru, oboje s ČSOB. Dodatek zajistil navýšení úvěrového rámce ze 160 na 190 milionů korun.
V Račicích se konaly první domácí velké závody v rychlostní kanoistice. Junioři a závodníci do 23 let bojovali o účast na Mistrovství Evropy, žáci a dorostenci o první body do Českého poháru. Benjamínci, aby nezvedali (kvůli koronaviru) počet účastníků, museli zatím zůstat doma. I tak se přihlásilo více jak pět set závodníků!
Bude to turnaj obsazený skvělými golfistkami. Od pátku do neděle se v Berouně uskuteční třetí ročník Tipsport Czech Ladies Open, turnaj série Ladies European Tour s dotací 200 000 eur. Cut pro top 60 golfistek bude v sobotu a finále je na programu v neděli.
/FOTOGALERIE/ V Bezručově ulici v Berouně byl částečně obnoven provoz. Komunikace byla uzavřena kvůli plánované rekonstrukci, ta byla ale nyní posunuta. K rekonstrukci se připojili také energetici, kteří rozkopanou ulici chtějí využít pro výměnu kabelů.
/FOTOGALERIE/ Ani v Mateřské škole Pod Homolkou v Berouně letos nechyběla besídka a slavnostní zakončení roku. Děti si s učitelkami nacvičily besídku, která sklidila obrovský aplaus. Vystoupení bylo věnováno ředitelce školky Jitce Haklové.
/FOTOGALERIE/ Jednání na rakovnickém odboru dopravy by v nejbližších dnech mělo být o něco jednoduší. Vedení města rozhodlo vytvořit rezervační systém. Rakovník tak reaguje na časté fronty, které se před úřadem tvoří.
/FOTOGALERIE/ Slavnostní ukončení stavby na třetím železničním koridoru mezi Berounem a Královým Dvorem, známé pod názvem Optimalizace trati Beroun (včetně) - Králův Dvůr, se uskutečnilo ve středu 23. června ráno na nástupišti na berounském vlakovém nádraží. Setkání sekundovala i kulisa historické vlakové soupravy tažené parní lokomotivou.
O víkendu se konalo v Ústí nad Labem plavecké mistrovství České republiky Open, na které se sjela plavecká špička České republiky, například Barbora Seemanová, Jan Micka, Jan Čejka nebo Simona Kubová. Mezi nimi nesměli chybět ani borci Loko Beroun pod vedením Anety Pokorné. Ti vyrazili na sever ve složení: David Ludvík, Tomáš Ludvík, Tomáš Míka, Štěpán Palata, Lukáš Uxa, Jan Valečka a Zuzana Křížová.
/FOTOGALERIE/ Nadcházející víkend bude v královském městě ve znamení golfu. Beroun Golf Club hostí jednu z největších sportovních událostí v regionu Tipsport Czech Ladies Open 2021 a jde také v letošním roce o nejvýznamnější akci dámského golfu u nás. Turnaj, který je součástí seriálu Ladies European Tour (LET), se uskuteční od pátku 25. června do neděle 27. června. Vstupné pro diváky je letos zdarma.
V přátelském utkání fotbalových starých gard se Karlštejn utkal se Slavojem Řevnice. V zápase hraném na dvakrát 30 minut zvítězily Řevnice těsně 2:1. Jedinou branku Karlštejna vstřelil Karel Vobořil.
Zapomeňte na chvíli na fotbal, do Česka přijely hvězdy světového golfu. Své umění tady ukáže žena, jež vyzrála na Rafaela Nadala i kráska z pláže, která se ráda fotí. Prestižní turnaj v Berouně ozvláštní také start uznávané "Čechoněmkoameričanky".
Za krásného počasí se v Trubíně konaly oslavy 80. výročí založení tamního fotbalového klubu FC Freyburg Trubín. U příležitosti oslav byl uspořádán i tradiční Memoriál Vojtěcha Kymlav kopané starých gard, přičemž šlo už o 17. ročník akce.
/FOTOGALERIE/ Michaela Hrachovcová si při nehodě na skútru poranila páteř. Zranění byla nezvratná a Michaela zůstala upoutána na invalidní vozík. Po dlouhé rehabilitaci se nyní vrátila domů, do Berouna. Zvyká si na nový způsob života. S nelehkou situací jí pomáhá Lucie Holubcová z České asociace paraplegiků.
Už v pátek bude rozehrána jedna z nejvýznamnějších událostí českého sportu v tomto roce, kterou je největší golfový turnaj, jaký lze pořádat pro ženy: Tipsport Czech Ladies Open 2021.
V Králově Dvoře bude od 1. července v provozu síť samoobslužných výdejních míst objednaného zboží. Město výdejní automaty zajistilo pro občany ve spolupráci se Zásilkovnou a internetovým obchodem Alza.cz.
Sto let. Takové výročí slavili v Újezdu. Vedení fotbalového Doubravanu společně s dalšími členy klubu připravili oslavy perfektně. Vrcholem byl duel újezdského áčka se Sigi týmem.
Josef Bouček a Tomáš Šebek, tahle dvě jména opouštějí fotbalový FK Králův Dvůr a stěhují se do třetí třídy, do Všeradic. To je asi největší překvapení na přestupovém poli v uplynulých dnech na Berounsku. Podívali jsme se i na další volné přestupy, jichž se také několik v okrese Beroun objevilo.
/FOTOGALERIE/ Kempy v okolí řeky Berounky se začínají plnit turisty. Ovšem jen velmi pozvolně. Podle některých provozovatelů může být na vině i povinnost prokázání se prodělaným testem či očkováním.
Není nic příjemnějšího, než když se člověk v letním parnu může schladit u zdroje vody. V přírodě lidé uvítají potůček či řeku, na Husově náměstí v Berouně pomůže mlžná brána.
/FOTOGALERIE/ Hudební festival HudliceFest se uskuteční v sobotu od 13 hodin v hudlickém sportovní areálu. Multižánrovou akci pořádá oddíl stolního tenisu TJ Sokol Hudlice. Návštěvníci se mohou těšit na rockový nářez pro dobrou věc. Zahrají například Zakázaný ovoce, Divokej Bill revival a Kabát revival West.
Zora Tauberová, zakladatelka králodvorské Soukromé základní umělecké školy Schola musica Stella Maris, v pondělí 14. června oslavila jubilejní 80. narozeniny. Za jejího působení ve škole vychovali stovky mladých hudebníků. Několik posledních let ale trpí glaukomem v obou očích, což ji připravilo o zrak a je tak v opatrovnictví své dcery Marty Tauberové. Ta v současnosti působí i jako ředitelka školy.
Někde jako v tropech, jinde už možná málem jako v pekle. Takové počasí očekává Český hydrometeorologický ústav pro nejbližší dobu ve středních Čechách. Vedra budou vrcholit – a je možné očekávat i intenzivní bouřky.
David Cajthaml na výstavě v Muzeu berounské keramiky představí od čtvrtku 24. června svou keramickou tvorbu. Keramika autora vždy zajímala pro svou manuální podstatu kombinovanou s tajemstvím žáru a zároveň pro užitkovost, spojení s každodenním životem.
Máte rádi dobrodružství? Přijďte ve středu 23. června od 9.30 hodin na dětské hřiště Slapská za Domem dětí a mládeže Beroun přivítat léto s piráty a námořníky a prožijte pirátský den.
Děti ze školní družiny Základní školy Beroun - Závodí pečují o „Lidickou hrušeň“, která byla před 4 lety vysazena v přilehlém parku v blízkosti školy. Je dvacátou odnoží Lidické hrušně a živoucím pomníkem válečných událostí. Jako jediný ovocný strom uprostřed obce přežila vypálení Lidic 10. června 1942.
V polovině srpna (14. – 15.8.) se reprezentační hokejbalový tým mužů společně s národním týmem juniorů do 21 let sejde na zimním stadionu v Litomyšli. Součástí soustředění budou dva přípravné duely se Slovenskem. Lodivod národního týmu Jiří Mašík pozval se svými kolegy 28 hráčů včetně gólmanů a ocenil i oba berounské hráče hrající extraligu.
Porota letošního ročníku programu Czech Best Managed Companies, který oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností, zařadila mezi 16 nejlépe vedených firem v republice i holding Akeso, který vlastní obě nemocnice v regionu.
V sobotu se uskutečnil v Žebráku druhý ročník žákovského fotbalového turnaje O putovní pohár Oldřicha Nejedlého, nejslavnějšího místního odchovance, vicemistra světa 1934. Přijela družstva FK Příbram, Dukla Praha, Bohemians 1905 a ty doplnil domácí Spartak Žebrák, za něhož nastoupili vybraní hráči okresu z týmů Cembritu Beroun, Komárova a Tlustice.
/FOTOGALERIE/ Zatímco u málo využívaných lokálek ve středních Čechách se diskutuje o zrušení osobních vlaků a jejich nahrazení autobusy s levnějším provozem, pro hlavní středočeské tratě zajišťující páteřní spojení regionů s hlavním městem jsou plány zcela jiné. Kraj společně s Prahou žádá nákupy nových vlakových souprav.
/FOTOGALERIE/ Zatímco u málo využívaných lokálek ve středních Čechách se diskutuje o zrušení osobních vlaků a jejich nahrazení autobusy s levnějším provozem, pro hlavní středočeské tratě zajišťující páteřní spojení regionů s hlavním městem jsou plány zcela jiné. Kraj společně s Prahou žádá nákupy nových vlakových souprav.
/FOTOGALERIE/ Zatímco u málo využívaných lokálek ve středních Čechách se diskutuje o zrušení osobních vlaků a jejich nahrazení autobusy s levnějším provozem, pro hlavní středočeské tratě zajišťující páteřní spojení regionů s hlavním městem jsou plány zcela jiné. Kraj společně s Prahou žádá nákupy nových vlakových souprav.
/FOTOGALERIE/ Zatímco u málo využívaných lokálek ve středních Čechách se diskutuje o zrušení osobních vlaků a jejich nahrazení autobusy s levnějším provozem, pro hlavní středočeské tratě zajišťující páteřní spojení regionů s hlavním městem jsou plány zcela jiné. Kraj společně s Prahou žádá nákupy nových vlakových souprav.