Blansko – /SERIÁL ZNÁTE JE Z GALERIÍ/ – Zahrada, tajemný svět květin a stromů (především starého ořechu) ji fascinovala již od dětství, které strávila v Blansku. Cesta k výtvarné tvorbě byla přirozená. Rodiče Arny Juračkové Milada a Antonín byli významní jihomoravští výtvarníci.
Blansko - Jak funguje vesmír? Planety ve 3D, mapa hvězdné oblohy či magnetická hra. To je část obsahu, který ukrývá jeden z dětských kufříků v dětském oddělení Městské knihovny v Blansku.
Blansko -Předsálí blanenského kina zdobí v těchto dnech zajímavá výstava. Pod skly výstavních panelů si lidé mohou prohlédnout výtvarné práce žáků Základní umělecké školy Blansko. Obrázky malých výtvarníků budou v kině až do konce února.
Náchodsko - Vítězství na domácích drahách zaznamenali o víkendu prvoligoví kuželkáři i kuželkářky Náchoda. Muži přehráli Vrchlabí, ženy si v souboji sousedů v tabulce poradily s Duchcovem.
Blansko, Boskovice /FOTOGALERIE/ – Deset, deset! Skandovali v neděli hokejoví fanoušci boskovické Minervy. Ještě neskončila druhá třetina a domácí už vedli v krajské lize nad Velkým Meziříčím 8:1. Desítky se diváci na boskovickém stadionu nakonec dočkali. Minerva je po drtivém vítězství 10:2 v tabulce čtvrtá. „O utkání rozhodla první třetina. A také to, že jsme na první gól Meziříčí dokázali bleskově odpovědět. Jinak jsme se mohli zase trápit,“ okomentoval kanonádu trenér Boskovic Tomáš Zeman.
Blansko – Na odboru vnitřních věcí městského úřadu Blansko v pondělí spouštějí nový objednávací systém. Ti, kdo si potřebují vyřídit občanku, řidičský průkaz nebo třeba cestovní pas, a objednají se předem přes internet, už nemusí čekat ve frontě. Úředníci je vezmou přednostně.
Letovice, Blansko – Mladší dorostenci Blanska měli na fotbalovém halovém turnaji v Letovicích několikrát namále. V základní skupině i v semifinále. Nakonec však ve finále udolali i Kunštát 3:2 a celý turnaj vyhráli. Jejich cesta za pohárem však byla docela trnitá.
Boskovice /FOTOGALERIE/ – Dva. Klíčové slovo úvodního utkání zimního fotbalového Dahepo Cupu. Druhý tým okresního přeboru Blansko B remizovalo s dvojnásobným vítězem tohoto turnaje Kuřimí 2:2. Nedělní utkání však rezerva Blanska dohrávala bez dvou zraněných hráčů. Janíčka a Mynaříka. Zranil se i obránce Rek, který však zápas dokulhal.
Brno – Plánovaná dvě utkání zimního turnaje se nakonec neodehrála. Kluby kvůli obavám o zdraví hráčů týmu nenastoupily k zápasům v desetistupňových mrazech.
Blansko /ROZHOVOR/ - Dálková plavkyně Silvie Rybářová plavala v brazilském Santosu na světovém poháru. V prvním závodě skončila dvaadvacátá se ztrátou téměř pěti minut na vítězku.
Blanensko – Nepřipoutání se bezpečnostními pásy, telefonování s mobilem v ruce, rychlá jízda a porušení nějakého zákazu daného dopravní značkou. To jsou nejčastější dopravní přestupky, kterých se v minulém roce dopustili řidiči na Blanensku a Boskovicku. Někteří už měli prohřešků tolik nebo byly natolik vážné, že přišli o řidičský průkaz.
Blansko – Blanenští nechtějí vyhazovat peníze oknem. V petici upozorňují na velké tepelné ztráty, přejí si svou kotelnu. Podle odborníků teplo ve velké míře neuniká a potrubí je opravené.
Blanenští nechtějí vyhazovat peníze oknem. V petici upozorňují na velké tepelné ztráty, přejí si svou kotelnu. Podle odborníků teplo ve velké míře neuniká a potrubí je opravené.
Brno – Teploty hluboko pod bodem mrazu. Problém nejen pro fotbalisty na zimních turnajích, ale i diváky. Plánované dva duely Líšeň Cupu se přesto v sobotu odehrají.
Velké Bílovice /FOTOGALERIE/ – Tanečníci z velkobílovické základní umělecké školy sklidili úspěch. V okresním kole taneční přehlídky, kterou hostil Kulturní dům ve Velkých Bílovicích, získali šest ze sedmi ocenění. Byli tak mezi uměleckými školami z břeclavského a znojemského okresu jednoznačně nejlepší.
Letovice – Zrušit, sloučit nebo nechat tak, jak je? O osudu Biskupského gymnázia v Letovicích právě v těchto dnech rozhoduje brněnské biskupství, které gymnázium zřizuje. Počet studentů na gymnáziu i zájem o školu totiž dlouhodobě klesá.
Brno, Vyškov – Fotbalisté nejsou žádné panenky, ale rukavice a kulichy na líšeňském turnaji tentokrát asi použijí i ti největší „otužilci“. Na líšeňském kopci to fouká, i když nikde jinde v Brně ne a na sobotní ráno jsou hlášeny mrazy pod minus deset stupňů Celsia.
Blansko – Karel Absolon. Badatel, archeolog, mistr reklamy i cyklistický závodník. Boskovický rodák sehrál za svůj život spoustu zajímavých rolí. Víc o jeho životě se dozvěděli lidé při čtvrteční přednášce Petra Kostrhuna z brněnského Anthroposu v Muzeu Blansko. Ten vyprávění okořenil projekcí historických fotografií.
Blanensko /KAM O VÍKENDU/ – Pátek i sobota na Blanensku nabídnou další várku plesů. V Kořenci se v sobotu poběží Kořenecká lyže, v Boskovicích v neděli pokřtí Bestiář v překladu Jaroslava Bránského.
Blansko – Blanenští nechtějí vyhazovat peníze oknem. V petici upozorňují na velké tepelné ztráty, přejí si svou kotelnu. Podle odborníků teplo ve velké míře neuniká a potrubí je opravené.
Blanensko – Velký mráz v posledních dnech na hladinách rybníků a přehrad v Blansku a okolí tvoří silné vrstvy ledu. Není divu, že lidé nazouvají brusle a vyrážejí brázdit přírodní kluziště bez mantinelů.
Plzeň – V utkáních 13. a 14. kola první ligy žen ve stolním tenisu měly oba plzeňské týmy výhodu domácího prostředí. Na favorizovaný celek Blanska nestačily, ale v zápasech s rezervou Hodonína vybojovaly shodně bod za remízu 5:5.
Blanensko /FOTOGALERIE/ – Velký mráz v posledních dnech na hladinách rybníků a přehrad v Blansku a okolí tvoří silné vrstvy ledu. Není divu, že lidé nazouvají brusle a vyrážejí brázdit přírodní kluziště bez mantinelů.
Brno, Blansko – Debakl, výhra, remíza. Fotbalisté FK Apos Blansko už v přípravě okusili všechny varianty zakončení zápasů. Ve třetím přípravném utkání remizovali ve středu večer v třeskutém mrazu na umělé trávě v Bohunicích. S divizním Tatranem hráli 1:1.
Kořenec – Předloni startovalo na Kořenecké lyži sedmdesát běžkařů. Loni ani jeden. Minulá zima v okolí Kořence totiž dovolila uplácat s bídou několik sněhuláků. Ne však pořádat běžecký závod. Sníh prostě nebyl. „Za celou zimu jsme nenašli ani jeden vhodný termín, kdy bychom mohli Kořeneckou lyži udělat. Nebyl sníh,“ řekl za pořadatelský tým TJ Sokol Kořenec Miroslav Zemánek.
Slovácko - Osmkrát se v probíhající sezoně vraceli hokejisté HC Uherský Brod ze stadionů soupeřů se sklopenými hlavami, na devátý pokus však konečně zabrali.
Blansko /PO STOPÁCH BLANENSKÉ LITINY/ – V posledním díle seriálu Po stopách blanenské litiny si přiblížíme zajímavý litinový skvost. Ten sice slévači nevyrobili v blanenských železárnách, ale má spojitost s blanenským muzeem. Je to renesanční litinová kamnová deska s reliéfem Šalamounova soudu.
Velké Meziříčí, Velká Bíteš - Spanilá jízda hokejistů Velkého Meziříčí pokračuje. Tým, který měl po devíti zápasech na kontě pouhý bod, se z úplného dna drápe krajským přeborem rázně vzhůru. Nejinak tomu bylo i v 19. kole, kdy si na tamní výběr nepřišli nájezdníci z Kroměříže.
Blanensko -Blanenští bezdomovci teď mohou velmi mrazivé noci zdarma strávit v denním centru nebo noclehárně charity. Velmi nízké teploty nedají spát železničářům či vodařům.
Cetkovice – V Cetkovicích se chystá kompletní rekonstrukce průtahu obcí. Na stavbě za zhruba třicet miliónů korun se bude podílet obec společně se silničáři a svazkem vodovodů a kanalizací. Hotovo možná bude ještě letos.
Olomouc, Blansko /FOTOGALERIE/ – První víceboj v životě a hned medaile. Bronzová. Díky Jiřímu Klinkovskému z Rudice se atletická minivýprava z Blanenska nevracela z Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích s prázdnou. Páté místo mezi ženami přidala navíc Radka Škvařilová z TJ Vysočany.
Blansko – Poslední dvě kola vyšla stolním tenistům ČKD Blansko náramně. Přímo fantasticky. Z osmi zápasů ve vyšších soutěžích si připsali pět vítězství. Pouze dvě porážky a jednu remízu.
Blansko – Náhlý příchod mrazivé zimy lidé podceňují a chodí oblečení nalehko. Mnozí tak nyní svádí boj s virózami. Na jednom z oddělení úřadu v Blansku jsou dokonce všichni nemocní.
Blanensko /FOTOGALERIE/ – Hokejisté Rájce-Jestřebí hrají v okresním přeboru skupiny Blansko famózně. V jedenácti kolech prohráli zatím jen jednou a v tabulce jsou na prvním místě.
Blanensko – Na jedničku zahráli v krajské soutěži stolní tenisté Orel Boskovice. Vyhráli oba domácí zápasy. V sobotu nejprve porazili Mokrou 10:6 a v neděli i Otnice 10:7. V tabulce jsou Boskovičtí po čtrnácti kolech sedmí.
Boskovice – Na boskovickém fotbalovém hřišti s umělou trávou začíná v neděli tradiční zimní turnaj mužů. O pohár města Boskovice Dahepo Cup. V sedmém ročníku se utkají Boskovice a Kuřim z krajského přeboru, Bořitov z I. A a Kunštát z I. B třídy. A také rezerva Blanska z okresního přeboru a blanenský starší dorost. Ten hraje divizi. První zápas se hraje v neděli v deset dopoledne. Proti sobě nastoupí Kuřim a Blansko B. Turnaj končí 11. března.
Praha - Po pěti měsících učení dnes dostanou školáci výsledky svého snažení, rozdává se pololetní vysvědčení. Jednodenní prázdniny pak děti čekají až v pátek, některým na pololetní prázdniny navazuje týden jarního volna.
Brno, Blansko /FOTOGALERIE/ – Úspěšný reparát. Z prvního přípravného utkání si fotbalisté Blanska odvezli z Brna debakl 0:4 od divizní Bystrce. Druhý zápas už pátý tým krajského přeboru zvládl podstatně lépe. Na umělé trávě za Lužánkami porazil v sobotu třetiligové Rosice 3:2.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Čtrnáct kol. Přesně tak dlouho čekali basketbalisté ASK Blansko na první výhru v OP I. Jejich trápení skončilo až v sobotním domácím utkání se Znojmem. Předposlední tým tabulky porazilo Blansko těsně 86:83. Druhé vítězství urvalo ASK v neděli až v prodloužení. Překvapivě totiž zdolalo Vysočinu Jihlava 69:65. Ta je aktuálně třetí.