Voda na Břeclavsku je druhá nejdražší v kraji
Břeclavsko – Voda na Břeclavsku podraží v příštím roce nejvíc na jižní Moravě. A zůstane druhá nejdražší. Prý i kvůli tomu, že lidé moc šetří.
Břeclavsko – Voda na Břeclavsku podraží v příštím roce nejvíc na jižní Moravě. A zůstane druhá nejdražší. Prý i kvůli tomu, že lidé moc šetří.
Krajský soud v Brně prokázal moudrost a zdravý rozum, když odmítl žalobu České televize na majitele bowlingu v Blansku.
Blanensko – Za dialýzu zdravotnická zařízení kasírují velké peníze. Nemocnice z těchto peněz platí ztrátové obory.
Blansko - Historické biřmovací listy, poutní místa v okolí Blanska na pohlednicích či biřmovací a vánoční svíce. To vše si mohou v těchto dnech prohlédnout návštěvníci výstavy s názvem Budiž světlo. Ta je otevřená až do třiadvacátého prosince ve výstavní síni v Městské knihovně Blansko. Exponáty pocházejí ze soukromých sbírek Milana Sýkory.
Blansko – Poslední dvojkolo první poloviny základní části bylo pro hráče a hráčky ČKD Blansko velmi úspěšným. Všechny bodovaly, přitom se utkaly se silnými soupeři.
Blanensko – Tři nehody, tři sražené děti. To je bilance srážek chodce s autem, které se udály v posledních dvou měsících na Blanensku.
Blansko – Dva sobotní hokejové zápasy okresního přeboru, které se odehrály na blanenském stadionu, přinesly divákům gólové hody. Hráči Dynamiters Blansko B porazili Spartak Adamov 7:1 a vyhoupli se tak do čela okresního přeboru, kde vystřídali HC Blansko
Blansko /ROZHOVOR/ - Když blanenští baseballisté v říjnu po třech letech vybojovali postup do extraligy, šéftrenér Olympie Jaroslav Krejčíř neskrýval nadšení. Hned ale také upozornil na to, že je potřeba zvážit, zda na to tým má.
Moravský kras /FOTOGALERIE/ - Adventní benefiční koncert mezi krápníky. Tradice, která se v Punkevních jeskyních drží již osmým rokem. Tentokrát v jeskyni usedl v sobotu za klávesy hudebník, zpěvák a skladatel Roman Dragoun.
Žernovník – Těžkým zraněním skončila v neděli odpoledne jízda pro čtyřiačtyřicetiletého muže za volantem osobního auta Citroën Berlingo.
Horní Lhota – Novou stanici pro měření a zkoušky vodních turbín uvedla na začátku prosince v Horní Lhotě do provozu firma ČKD Blansko Engineering, zaměřující se na výrobu zařízení pro vodní elektrárny a čerpací stanice.
Blansko – Hledám Těchov 168, paní. Ale to musíte do Češkovic, pane. Lidé z pěti obcí, které leží na velkém katastrálním území Těchova, místní části Blanska, navzdory vlastním názvům dosud museli užívat společnou doručovací adresu Těchov.
Blansko - Koberec v blanenské restauraci Punkva se v sobotu večer proměnil v přehlídkové molo. Při akci Podzimní setkání s módou se bylo na co dívat.
Blansko - Pásmo adventních koncertů a pořadů má v blanenském dřevěném kostelíku tradici. Letos se na něj mohou těšit jeho návštěvníci již po dvanácté.
Blansko - Zaplatit pokutu osmdesát tisíc korun chtěla po majiteli blanenského bowlingu Vlastimilu Chládkovi Česká televize. Nad dráhami totiž visí osm televizorů, za které majitel neplatil koncesionářské poplatky.
Blansko – Nový územní plán Blanska začne platit ještě v tomto roce kolem Vánoc. Na začátku prosince totiž na zasedání návrh územního plánu schválili zastupitelé města Blanska.
Blansko – Zaplatit pokutu osmdesát tisíc korun chtěla po majiteli blanenského bowlingu Vlastimilu Chládkovi Česká televize. Nad dráhami totiž visí osm televizorů, za které majitel neplatil poplatky.
Rájec-Jestřebí /ROZHOVOR/ - Už je jasné, kdo nahradí bouřliváka Jiřího Záleského na trenérské lavičce MKZ Rájce-Jestřebí. Je to přesně v duchu nové filosofie klubu rájecký rodák a patriot Jaroslav Málek.
Blanensko /FOTOGALERIE/ - Novorozená miminka čtyřicátého devátého týdne roku 2011. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.
Hodonín – Fotbalisté Marek Janoušek a Stanislav Malůš dovedli hodonínské sudí k druhému místu. Známí okresní hráči dohromady zaznamenali sedm gólů. Další turnaj rozhodčích ovládl Brno – venkov.
Otrokovice – Napůl úspěšná byla v 9. a 10. kole třetí ligy florbalová záloha Otrokovic. Panteři si nejprve poradili s předposledním týmem soutěže Blanskem, souboj s Aligátory z Klobouk ale těsně prohráli.
Blansko – O více než dva milióny korun za poplatky z loterie v příštích letech přijde Blansko. Na úterním zasedání totiž zastupitelé odsouhlasili úplný zákaz loterií a podobných her na celém území města.
Blansko - Na celém území Blanska bude nově platit zákaz loterie. Hrací automaty zmizí do tří let. Město přijde o více než dva miliony korun.
Boskovice, Blansko – Do Boskovic přijedou hokejisté Moravských Budějovic. Vedou krajskou ligu a mají průměr osm vstřelených gólů na zápas. „Těšíme se na kvalitní hokej,“ raduje se gólman Minervy Petr Hrachovina.
Blanensko /KAM O VÍKENDU NA BLANENSKU/ - V pátek ráno začíná v Boskovicích tradiční vánoční jarmark. Na Masarykově náměstí.
Valašské Meziříčí – Kuželkářky Valašského Meziříčí jsou po podzikní části nejvyšší soutěže – první ligy na posledním dvanáctém místě. Naopak skvěle se vede mužům Valmezu, kteří be druhé lize přezimují na prvním místě. Dobře se daří také obšma dorosteneckým týmům v nejvyšší první lize.
Blansko - Vánoční prodejní výstava v blanenském Dělnickém domě pozvolna končí. V pátek ji mohou lidé navštívit naposledy, zavírá v pět odpoledne.
Vavřinec – Dvě stě let stará alej čtyřiapadesáti lip rostoucí na území Vavřince je Alejí roku 2011. V soutěžní anketě vyhlášené sdružením Arnika ji lidé ohodnotili jako nejhezčí alej a poslali jí nejvíc hlasů ze všech čtyřiapadesáti přihlášených stromořadí.
Blansko – Bydlí v rodinném domě, přesto má problémy s místem. Část sklepa, koupelny i garáž totiž zabírají betlémy. Dvaasedmdesátiletá Naděžda Parmová z Blanska jich má čtyři sta.
Olešnice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Pohled z okna redakce ve středu dopoledne nenasvědčuje tomu, že v Olešnici na tamní sjezdovce začíná lyžařská sezona. V Blansku po sněhu není ani památky.
Blanensko – Je osm hodin ráno. V šatnách chybí kabáty a boty, třídy i kabinety jsou prázdné. Takto to ve středu vypadalo první vyučovací hodinu v některých školách na Blanensku. Stávkovaly.
Rousínov /ROZHOVOR/ - Pokud hrál, tak s kapitánskou páskou. Jenže na podzim Tomáš Buršík viděl polovinu zápasů Framozu jen z tribuny.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Vůně svařáku, slivovice a medoviny. Osvětlené pódium, na kterém se v kulturním programu střídali mrazem prokřehlí dospělí i děti. A všude davy lidí. Tak vypadaly nedávno Vánoční trhy na blanenském náměstí Republiky. Trhům vévodil tradičně majestátný vánoční strom. Přes deset metrů vysoký stříbrný smrk.
Rousínov /ROZHOVOR/ - Před několika roky, a není jich mnoho, byl jednou z nejoslavovanějších osobností v Rousínově. Fotbalisty Framozu přivedl do moravskoslezské divize. Říká se sice, že nevstoupíš dvakrát do stejné řeky, ale Petr Krahulec to zariskoval.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Jez Paulinka nedaleko blanenského vlakového nádraží poškodily před časem naplaveniny. Povodí Moravy ho proto muselo nechat opravit. Nyní je jez opět v pořádku.
Blansko - Ve středu krátce po desáté dopoledne se Blansko na chvíli zahalilo do bílého. Napadl sníh, který se však v ulicích města záhy proměnil ve sněhovou břečku.
Vracov – Po báječné nováčkovské sezoně nechtěli mít starosti se záchranou. Po obměně kádru a odchodu trenéra Snopka doufali v klidný střed tabulky. Fotbalisté Vracova však zvládli podzimní část nad očekávání dobře a stejně jako před rokem přezimují na čele krajského přeboru.
Blansko /PO STOPÁCH BLANENSKÉ LITINY/ - Další ze série populárních antických soch, které se odlévaly v blanenských železárnách, byla plastika Borghéského gladiátora, nazývaná též jako Borghéský zápasník nebo Borghéský šermíř.
Blansko /ROZHOVOR/ - Celkovým vítězem Tipligy čtenářů Blanenského deníku se stal Josef Pavlů z Blanska. Získal devadesát bodů, o šest víc než druhý Jiří Mynařík.
Blanensko, Brno – Nejvyšší soud zamítl dovolání potomků hraběte Huga Mikuláše Salma ve sporu, který mohl ovlivnit restituční kauzu celého šlechtického rodu.
Blansko /TRADIČNÍ PODNIKY BLANENSKA/ - Známé logo v národních barvách s nápisem ČAD vidí cestující v blanenském regionu denně na dveřích autobusů. Dopravní společnost, která navázala na tradici ČSAD Blansko, kromě veřejné dopravy provozuje i kamionovou, pronajímá supermarket a spravuje benzinku.
Okrouhlá – Brněnský běžec Daniel Orálek zvítězil ve druhém běhu seriálu zimního Brněnského běžeckého poháru, který se uskutečnil jako Mikulášský běh v Okrouhlé.
Zlín - fakta a vysledky mládežníků
Blansko – Osm set ze dřeva vyřezaných postaviček, kostel, zámek, hospoda, vápenka či chaloupky. To je Moravská vesnička. Lidé se přijíždějí podívat na pohyblivý model vesničky i betlém do areálu blanenského ČKD. Příští rok v únoru však Blanenští o raritu přijdou.
Blansko /FOTOGALERIE/ – Vrcholový sport? To není jen sláva, stupně vítězů a medaile. Za úspěchem stojí hodiny tréninků a dřiny, omezení dalších koníčků a především pevná vůle sportovců. O tom všem si v pondělí se žáky Základní školy Dvorská v Blansku povídaly světově známé sportovkyně, tenistka Helena Suková a běžkyně na lyžích Květa Jeriová-Pecková.
Vyškov – Ve šlépějích druháků kráčeli i malí vyškovští hokejisté - žáci třetích tříd. Na turnaji krajského hokejového svazu, který se opět hrál na zimním stadionu ve Vyškově, také neztratili ani bod. Pořadí se ovšem oficiálně nevyhlašuje.
Trutnov, Blansko – Dva mistrovské tituly, šest medailí a další rekord třináctiletého žactva jsou od tohoto víkendu v držení blanenského plaveckého talentu Dominika Špačka.
Náchod - Prvoligové náchodské kuželkářské celky mužů a žen zakončily první část soutěže vítězně. Na domácích drahách si poradily s pražskou Konstruktivou, v případě žen to byl navíc nejlepší výkon posledního kola kalendářního roku 2011.
Blansko – Že mohou přijít o mobil z batohu. Že internet může být velkým pomocníkem, ale také nepřítelem, pokud toho o sobě při komunikaci po síti prozradí příliš moc. Nebo že nikdy nemají otvírat cizím lidem, pokud jsou samy doma. Takové a další rady dávají dětem omalovánky s policejním desaterem. Ty nyní vydala blanenská policie
Brno – Posun ve výsledkové listině, ale hlavně vítězství nad pozdějším vítězem a potrápení dalších favoritů, to je skvělá bilance výběru fotbalových rozhodčích OFS Vyškov na druhém ročníku halového turnaje pro rozhodčí a delegáty O pohár předsedy komise rozhodčích Městského fotbalového svazu Brno