Blansko – Skleněné abstraktní vodopády, kovový anděl a malované obrazy. Díla dvaadvaceti umělců uvidí do devětadvacátého října lidé ve výstavní síni Městské knihovny. Premiéra salonu blanenských výtvarníků odstartuje v pátek novou tradici.
Blansko, Hořice – První sezona ve skiareálu na Hořicích vyšla provozovatelům náramně. Na sjezdovce lyžovaly stovky lidí, parkoviště praskalo ve švech. Hořice se staly vyhledávaným místem také pro lyžaře z Brna. Jenže to bylo před pěti lety.
Česká Skalice – Po proslulé umělecké skupině Rafani připravuje Galerie Luxfer v České Skalici další výstavu. Příznivcům výtvarného umění se tentokrát představí Petra Herotová.
Blanensko - Pod dohledem policistů byli ve středu řidiči projíždějící Blanenskem. Hlídka tak narazila na muže, který se chopil volantu s více jak dvěma promile alkoholu. Další neměli svá auta v dobrém technickém stavu.
Brno - Jezdí na kolech, ale místo rychlosti vsázejí na krásu a techniku. Biketrialovým závodníkům nejde o boj o každou vteřinu, ale vyhnutí se trestným bodům.
Česká Skalice – Po proslulé umělecké skupině Rafani připravuje Galerie Luxfer v České Skalici další výstavu. Příznivcům výtvarného umění se tentokrát představí Petra Herotová.
Blanensko – V ulicích měst a obcí na Blanensku se v těchto dnech prochází více pokašlávajících a posmrkávajících lidí. S chladnějším počasím totiž vystrčily své růžky bacily. Období respiračních chorob začíná.
Blansko – K havárii osobního auta s tragickými následky ve středu těsně před osmou hodinou večerní vyjeli záchranáři, policisté a hasiči na Českou ulici do Letovic. Narazilo tam osobní auto značky Ford Escort do stromu. Řidič zemřel při převozu do nemocnice, jeho spolujezdec na místě.
Boskovice – Mužský hokej se znovu vrátil do Šternberka. Hanácký tým, který před rokem nenastoupil do druhé ligy, rozehrál krajský přebor, v němž startují především týmy z jižní Moravy.
Olešnice - Malé městečko na samém okraji okresu Blansko. V minulých letech muselo čelit mnoha přírodním katastrofám a ani dnes nejsou lidé z Olešnice v bezpečí. Záchranka nestíhá na Olešnicko dorazit včas a hasičská stanice v Kunštátu je v ohrožení.
Noc v rytmu diska a tance se zvrtla v nespoutaný sex. S použitím kondomu si však sedmnáctiletý student z Boskovic nedělal starosti. „Tu holku jsem znal od vidění. Na jedné akci jsme se spolu začali bavit a bylo to. V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že bych se mohl něčím nakazit…
Blansko /ROZHOVOR/ - Nováček krajského přeboru, Dynamiters Blansko HK, překvapil a v prvním kole porazil ambiciózní Brumov-Bylnici. Tým mladých hráčů zvítězil díky nasazení a spravil tak dojem z přípravných zápasů.
Lhota Rapotina - Tragická dopravní nehoda se stala v úterý po jedné hodině odpolední u Lhoty Rapotiny. Dvacetiletá žena jedoucí ve směru na Blansko s osobním autem škoda Felicia dostala zatím z neznámých příčin smyk a vyjela do protisměru.
Ráječko /FOTOGALERIE/ – Firma Papeno, která mění téměř třicetihektarové pole u Ráječka v les solárních panelů, začala stavět načerno. Minulý týden poslali její majitelé na stavební úřad v Blansku žádost o dodatečné povolení stavby.
Blanensko - Nechtějí odejít od rozdělaných věcí a práce pro obec je baví. To jsou důvody starostů, kteří svoje obce vedou už pět volebních období a znovu kandidují.
Blansko – Jako v kriminálním filmu si musela v pondělí v brzkých ranních hodinách připadat obsluha v jednom z blanenských barů. Dovnitř totiž vnikl lupič v masce.
Bořitov /FOTOGALERIE/ – Pošmourným podzimním dnem odnášely zpět do dětství. Draci, kteří už ani vzdáleně nepřipomínaly obyčejné papírové kosočtverce z papíru, s vodovými barvami namalovaným zubatým úsměvem a s ocasem z krepu.
Uherský Brod – Po třech prohrách v řadě dokázali fotbalisté ČSK Uherský Brod porazit Blansko a posunuli se do středu divizní tabulky. Oba góly domácích zaznamenali sváteční střelci. Poprvé v sezoně se trefil Karel Slinták, výhru pak zpečetil střídající Stanislav Josefík.
Blanensko /VOLBY 2010/ - Jitce Brožkové z Letovic je třiaosmdesát let. V případě, že jí lidé dají dost hlasů, mohla by se za dva týdny stát zastupitelkou města Letovice. Kandiduje na sedmnáctém místě za KDU-ČSL a je nejstarší kandidátkou na Blanensku.
Blansko - Na jaře uzavře blanenský lom plot. Lidem tak zatarasí cestu k vodě nový majitel. Naplní tím podmínku Českých drah, od kterých pozemek koupil.
Blanensko /FOTOGALERIE/ - Novorozená miminka třicátého devátého týdne roku 2010. Celá redakce přeje novorozeným miminkům vše nejlepší do začínajícího života.
Ráječko - Tři desítky odborníků pracujících v laboratořích jediného vývojového centra v České republice, které se zaměřuje na vývoj systémů protipožární techniky. Touto raritou se může nyní pyšnit Ráječko. Od letošního dubna tam totiž společnost Tyco přestěhovala svoje vývojové a výzkumné centrum.
Pelhřimov, Žďár nad Sázavou – Fotbalová divize D má na programu v rámci 9. kola další derby týmů z Vysočiny. Tentokrát se hraje v Pelhřimově, kde se v neděli od 15.30 představí druhý Žďár.
Konice – Před dvěma týdny přijel do Konice oblíbený soupeř domácích – Apos Blansko. Nyní je situace naprosto antagonická – Pod Kučerák dorazí Napajedla. Jihomoravané jsou zatím na Prostějovsku stoprocentně úšpěsní, z Konice si v předchozích dvou sezonách odvezli po výsledcích 3:2 a 3:0 všech šest bodů.
Blansko - Blanenská Galerie ve věži láká na prodejní výstavu obrazů Matěje Mrázka. Pestrá díla žáka Speciálního pedagogického centra Blansko jsou v galerii k vidění až do konce října.
Blanensko /TIPY NA VÍKEND/ – O víkendu můžou lidé na Blanensku obdivovat dary z přírody. Pochutnat si na pečené huse nebo navštívit křtinské arboretum.
Murrhardt, Blansko – Jezero je plné modelů lodí. Ty čeří hladinu mezi bójkami. Na molu stojí řada soutěžící, kteří žmoulají tlačítka na dálkovém ovládání. Nervy napjaté k prasknutí. Vždyť jde o hodně. V německém Murrhardtu se totiž právě jede o medaile na mistrovství světa dálkově řízených modelů lodí.
Černá Hora –Devětadvacet obcí střeží ještě v těchto dnech přes deset policistů, kteří mají služebnu v Černé Hoře. To se v příštím roce změní. Aby ministerstvo vnitra ušetřilo, zbaví se tamní služebny a policisté budou muset přejít do Blanska, Boskovic a Letovic.
Třebíč – Když se podíváte do tabulky, tak vás výsledek 0:0 z duelu Třebíč – Vrchovina nepřekvapí. Poněkud neproduktivní útoky narazily naopak na velmi konsolidované obrany. Jasné to paralely.
Brno /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ – Pokusem o vraždu skončil letos v březnu spor dvou bratrů z Blanska. Dvaadvacetiletý Jakub Kolář tehdy podle obžaloby zaútočil loveckým nožem na nevlastního bratra. O pět let starší muž se útoku ubránil a zavolal na místo policii.