
Z Metry odchází dalších sto zaměstnanců,ostatní firmy se drží
Blanensko /ANKETA, DISKUTUJTE/ - Blanensko zažívá další hromadné propouštění zaměstnanců. Kolem stovky lidí v těchto dnech končí v Metře Blansko. Ostatní firmy se zatím drží.
Blanensko /ANKETA, DISKUTUJTE/ - Blanensko zažívá další hromadné propouštění zaměstnanců. Kolem stovky lidí v těchto dnech končí v Metře Blansko. Ostatní firmy se zatím drží.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Výrobci pervitinu dávají přednost menším varnám. Policisté jich letos v regionu odhalili pět. Naposledy v Blansku.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Policisté a ochranáři přírody spojili síly proti neukázněným jezdcům na motorových čtyřkolkách. Ti totiž často mimo silnice vyráží také do lesů i do Moravského krasu, kde ničí přírodu.
Sloup /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Sloupská lesní patnáctka. V posledních letech by se spíše dalo napsat Lesní patnáctka Milana Adamce. Vyškovský běžec na tradičním závodě totiž v minulých pěti letech vždy vyhrál.
Blanensko - Obyvatelé Blanenska pomáhají charitativními sbírkami a dobročinnými koncerty obyvatelům postižených oblastí povodněmi.
Blanensko - Politici na Blanensku se chystají na předčasné volby do poslanecké sněmovny. Někteří mají velkou šanci v říjnu uspět.
Blansko - Odvaadevadesát let zpátky se ve čtvrtek vrátili Blanenští. Vzpomněli bitvu uZborova, kde výrazně zabodovali českoslovenští legionáři.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Na Blanensku se měla letos stavět řada nových bytů. Mnoho z nich však zůstává na papíře. Lidé s jejich koupí váhají.
Přerov - Jarní část biketrialové sezony byla ukončena o uplynulém víkendu Evropským pohárem v Itálii. Předtím se ještě jely dva závody domácího mistrovství republiky a Slovenský pohár.
Pořešín - Největšího uznání se pořešínští dobrovolní hasiči dočkali v roce 2002, kdy vydatně pomáhali při povodních.
Blanensko - Silná bouře a prudký liják zatopila nejedny prostory na Blanensku. Na pomoc hasičů čekaly stovky návštěvníků Punkevních jeskyní. Nemohly se totiž dostat zpět ke Skalnímu mlýnu.
Blanensko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Silná bouře a prudký liják zatopily ve středu nejedny prostory na Blanensku. Největší škody déšť napáchal v Rudici. Pod vodou tam skončily zahrady i domy. O život přišla také zvířata.
Blansko, Boskovice /FOTOGALERIE/ - Mladí plavci z Blanenska bojovali o medaile na republikové olympiádě. Nejlépe se vedlo boskovické Anně Tlamkové, která si doplavala pro tři medaile.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Blanenští baseballisté si poradili ve čtvrtfinále Českomoravské ligy s týmem Blesk Jablonec. Po výhrách 7:3 a 7:4 postupují do semifinále.
Blanensko - Informace pro rozhodčí a delegáty OFS.
Nová Paka - Již po šestnácté si cyklističtí odvážlivci vyzkoušeli o víkendu svoji formu, a zvláště vůli, při populární, ale velice těžké Novopacké čtyřiadvacetihodinovce.
Blanensko /DISKUTUJTE, ANKETA, FOTOGALERIE/ - Lidé na Blanensku často dávají přednost koupání v přírodě. Plavcům však může hrozit i nebezpečí.
Blanensko - Násilí čelí důchodci zejména v rodinách. Na Blanensku převládá finanční vydírání. Špatné zacházení tolerují oběti často léta.
Blansko - Blanenští radní chtějí upravit projekt na obnovu zámeckého parku.
Horní Lhota, Blansko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Černý dým a zápach se linul v úterý v noci nad domy v Blansku a v Dolní Lhotě. V této městské části totiž začal hořet kolem desáté hodiny sběrný dvůr.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Zjedné zblanenských restaurací si neznámý sprejer udělal pomník zesnulého krále popu.
Rájec - Jestřebí, Doubravice /DISKUTUJTE/ - Méně aut v ulicích a větší bezpečí. To si slibují obyvatelé Rájce – Jestřebí i Doubravice od silničního tahu Blansko – Boskovice. Trasu staví lidé ze Správy a údržby silnic po etapách. V září by měl být hotový obchvat kolem Ráječka. Úsek mezi Rájcem a Doubravicí odborníci stále projednávají.
Bánovce nad Bebravou -Blanenský cyklista unikl pelotonu spolu s mladíky Kratochvílou a Vyšňou a zvítězil.
Blansko /FOTOGALERIE PRÁZDNÉ PŘEHRADY/ - Na dně blanenské přehrady Palava bude ležet bahno ještě o několik týdnů déle, než bylo původně v plánu.
Rožnov pod Radhoštěm, Mikulov - Dvě bronzové medaile vybojovali v pátek při premiérové účasti na střelecké soutěži městských a obecních policií v Mikulově strážníci z Rožnova pod Radhoštěm.
Břeclav /AKTUALIZOVÁNO, KOMPLETNÍ LOS/ – Vprvním kole poháru ČMFS se fotbalisté MSK Břeclav představí na půdě extřetiligového Blanska. Ve třetím kole může přijet prvoligové Kladno.
Jindřichův Hradec - Další závody republikových sérií mají v nohách jindřichohradečtí bikeři.
Boskovice - Lepší péče pro pacienty, kterým budou pomáhat modernější přístroje, a to ve zbrusu nových prostorách.
Rájec/Jestřebí - Cestující, kteří se v sobotu po poledni vydali vlakem na cestu z Brna směrem na Blansko nebo po této trati do Brna přijížděli, dojeli do cíle své cesty s velkým zpožděním.
Rájec – Jestřebí - Operační středisko záchranářů přijalo tísňovou výzvu o zraněném muži, který má pořezané zápěstí, krvácí a je agresivní.
Blansko /DISKUTUJTE/ - Obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti musí ti, kteří míří autem do blanenské nemocnice. Volné místo k parkování totiž hledají většinou hodně dlouho.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - S nástupem léta míří na letní zahrádky restaurací více lidí. Jejich hluk lidem vadí. Stejně jako soukromé oslavy s ohňostroji.
Skalice, Jabloňany - Naposledy obul kopačky v mistrovském utkání. Vyběhnul na hřiště a pomohl svému týmu k vítězství. Jednačtyřicetiletý matador Milan Strya se minulou neděli rozloučil s aktivní hráčskou kariérou stylově.
Blansko - Další letošní obětí srážky s vlakem na Blanensku je jednadvacetiletý mladík. Ten přišel o život dnes po páté hodině odpolední v Blansku.
Blansko - Štastný konec měl případ, kdy devětatřicetiletý muž vyhrožoval sebevraždou, vzal si léky a odešel z domu.
Černá Hora /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Zástupci černohorského pivovaru už znají výsledky ankety, která měla prověřit důvěru lidí z Černé Hory v tamní zastupitele. Odpovědi na tři otázky v uplynulých dnech dodalo zástupcům pivovaru dvě stě šestatřicet Černohorských. Dvě stě devět z nich současnému vedení městyse nevěří.
Březová nad Svitavou - Premiérovou účast ve fotbalové IV. třídě okresu Blansko zakončilo zdejší béčko drtivým vítězstvím na domácí půdě.
Boskovice /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ - Lepší péče pro pacienty, kterým budou pomáhat modernější přístroje, a to ve zbrusu nových prostorách. To nabízí nová multioborová jednotka intenzivní péče, kterou včera za účasti řady hostů slavnostně otevřeli v boskovické nemocnici.
Valaško - Na třetí pokus už to vyšlo. Po dvou třetích místech valašská trucktrialová posádka Bronislav Ševčík – Olda Vašut ve třetím dílu seriálu mistrovství České republiky konečně vystoupila na stupeň nejvyšší.
Blansko /FOTO/ - Začátek června patří vždy oslavám Dne dětí. Různě velkých akcí se konalo v našem regionu hned několik. Pro naše žáky byla však důležitá pouze jedna jediná. Ta, která byla určena pouze jim.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Stalo se již pravidlem, že se žáci devátého ročníku Základní školy Dvorská v Blansku loučí se svojí rodnou školou na školní akademii.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Vmnoha základních školách na Blanensku se vysvědčení rozdávalo již vpátek.
Blanensko /PROGRAM FESTIVALŮ, FOTOGALERIE Z LOŇSKÉHO ROKU/ - Na festivalech na Blanensku bude znít folk, rock i jazz.
Brťov - Jeneč /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek vpodvečer se v okolí Brťova prohnalo krupobití. Zahrádkářům zničilo úrodu.
Blanensko - Školní rok se přiblížil ke konci. Některé děti si přinesou vysvědčení domů už v pátek, ostatní ho dostanou v úterý. Ne všichni žáci se však mohou radovat ze samých jedniček. Děti, kterým se ve škole nedařilo a mají z vysvědčení strach, se často obracejí na linky důvěry.
Praha, Blansko - Blanenská plavkyně Silvie Rybářová začne bojovat o medaile na mistrovství republiky už v pátek.
Blansko - Ostrá diskuze o prodejní ceně městských bytů v Blansku pokračuje. Nespokojení nájemníci poslali stížnost ombudsmanovi a chtějí přimět blanenské zastupitele ke změně postoje. Ti však na ceně a podmínkách prodeje bytů dál trvají.
Černá Hora - Dalším dějstvím ve čtvrtek pokračuje kauza ceny vody v Černé Hoře. V šest hodin večer se v městečku na toto téma koná již druhá beseda.
Chomutov, Kopřivnice - Plavci ASK Blansko se z posledních závodů mistrovství republiky vrátili bez medaile
Šardice - Fotbalisté Šardic, kteří budou obhajovat prvenství vdivizní skupině D zposlední sezony, zahájí ročník 2009/10 domácím utkání proti Blansku, které přijede ise šardickým odchovancem Radimem Bubeníčkem.