Třetina silnic jižní Moravy bude mít nové čáry
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Ředitelství silnic a dálnic začalo tento týden opravovat vodorovné značení silnic první třídy na jižní Moravě. Opraví 160 kilometrů.
Blansko - Projekt Vzdělávejte se! je určen firmám, které bojují s nedostatkem zakázek a nemají pro své zaměstnance práci.
Blanensko - Sportovní výsledky na jednom místě.
Ráječko - Fotbalisté Olympie mají v krajském přeboru za sebou dvě vydařené sezony. Po čtvrtém místě sahali letos ještě v polovině soutěže po postupu do divize. Nakonec skončili třetí.
Rájec–Jestřebí - Fotbalisté Rájce spadli do krajského přeboru a ani to nemusí být pro rozkolísaný klub konečná stanice.
Blansko/Boskovice - Zdivize zmizel Rájec, který sestoupil do krajského přeboru, a tak derby obstarají zápasy Boskovic a Blanska.
Blansko - Projekt Vzdělávejte se! je určen firmám, které bojují s nedostatkem zakázek a nemají pro své zaměstnance práci.
Blanensko - Studenti na Blanensku letos obtížně hledají letní brigádu. Navíc pokud nezačali shánět už na jaře, mají smůlu.
Jižní Morava - Kvůli krizi chybí kraji skoro miliarda korun. Přitom se ještě nedávno počítalo s výpadkem o polovinu nižším. Kraj přemýšlí, kde škrtat.
Brno /FOTOGALERIE/ - Projížďky na kole, vystoupení hudebních kapel i prosté debaty s lidmi na jižní Moravě. Kampaň lídra jihomoravské kandidátky ODS do předčasných podzimních voleb Mirka Topolánka má být podle jeho slov jiná než ostatních stran.
Blansko - V kurzu jsou letos sportovní plavky. Letí hlavně růžová a tyrkysová. V jednom blanenském obchůdku je v horkých dnech téměř nestačí šít. Lada Matušková jich v letní sezóně vytvoří i pětadvacet týdně. Některé šije i přímo na míru.
Blansko - Pracovníci níznoprahového klubu PVC v Blansku připravili na letošní prázdniny program pro mládež zaměřený na prevenci proti alkoholu a rizikovému chování.
Šardice /FOTOGALERIE/ - Vítězstvím 2:1 nad rezervou Slovácka si zvedli fotbalisté Šardic sebevědomí před startem nového divizního ročníku.
Brno - Hokejová Kometa nemá své panství pouze v domovském Brně, ale na celé jižní Moravě. S touto myšlenkou rozjíždí extraligový nováček projekt Jižní Morava – Království Komety.
Blanensko /ANKETA/ - Na Blanensku téměř neexistují ubytovací zařízení pro psy. Lidé tak musí obtížně řešit, komu svého psího miláčka svěřit.
Kobylí - Již po pětatřicáté pořádají vKobylí turnaj ve volejbalu. Na memoriály by mělo přijet minimálně dvaadvacet soutěžníchtýmů.
Konice/ Po deseti letech dnes zavítá do Konice Zámecký park se otevře v pátekv devatenáct hodin. Už od osmi hodin zde budou totiž vystupovat rockoví písničkáři sdružení v kapele Bílá nemoc. Ti navodí se svými rockovými písničkami tu pravou atmosféru pro vystoupení skupiny Čechomor.
Blanensko - Pozvánky na víkendová fotbalová utkání.
Blanensko - Letní dny lákají ke koupání. Tropické teploty však znepříjemňují práci mnoha profesím.
Blanensko - Kolečkové brusle získávají u mladých lidí stále větší oblibu. Možností, kde se na nich projíždět, jim Blanensko mnoho nenabízí.
Blanensko - Připravili jsme pro vás seznam utkání a zápasů na Blanensku.
Šošůvka, Boskovice - Fotbalisté Boskovic i Blanska vydrželi v Ondrášovka cupu (Poháru ČMFS) jediné kolo. Oba týmy prohrály, Boskovice až v penaltovém rozstřelu.
Třinec - Prodejní výstava Příběhy květin je kvidění vKulturním domě Trisia vTřinci do 28.srpna. Vernisáž se uskuteční vpondělí 3.srpna v17hodin.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Na Blanensku se o prázdninách zavřely brány většiny mateřských škol. Rodiče si musí sami zajistit hlídání svých dětí.
Blansko - Stovky lidí, policejní auta a v těsné blízkosti projíždí co chvíli vlak. Takový je obrázek posledních dní v zatopeném blanenském lomu u trati směrem na Brno.
Břeclav - Letní přestupní termín byl ve znamení pohybu vkádru všech mužstev a Městský sportovní klub nebyl výjimkou.
Blansko - Vzduchem prosviští nůž nebo sekera, kolem zní zpěv za zvuku kytary, trampy rozesměje veselé vyprávění. Takto se baví ve své osadě Kajmani. Skupinka čundráků se schází už sedmačtyřicet let.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Zahraniční turisté mají problém se vyznat v nemocnici, půjčit si kolo či mluvit s policistou.
Rozhraní - Členové TJ Sokol uspořádali o prázdninách dva turnaje v malé kopané.
Šošůvka, Boskovice /FOTOGALERIE/ - Fotbalové týmy z Blanenska si v Ondrášovka cupu (Pohár ČMFS) zahráli pouze jedno kolo.
Brno - V prvním kole českého fotbalového poháru hraného premiérově pod názvem Ondrášovka Cup se brněnským týmům dařilo. Tedy až na Dostu Bystrc – Kníničky, která v sobotu večer podlehla 0:1 diviznímu Rousínovu.
Blansko - Symbol krásy i oblíbená dětská hračka, to je panenka Barbie.
Blansko /FOTOGALERIE/ - První soutěžní utkání ročníku 2009/10 sehráli fotbalisté Městského sportovního klubu Břeclav v rámci Ondrášovka Cupu proti Blansku. A premiéra dopadla dobře, neboť branky Svobody a Schwarze zajistily břeclavským výhru a postup do dalšího kola.
Šardice /FOTOGALERIE/ - Znojmo přešlo přes posledního vítěze divize D až po penaltové rozstřelu. Ve druhém kole Ondrášovka cupu Znojemští přivítají druholigovou Jihlavu.
Šardice /FOTOGALERIE/ - Pro fotbalisty Šardic skončila pouť v letošním ročníku Ondrášovka cupu hned v prvním kole. Svěřenci kouče Ondrůška nepřešli do další fáze soutěže přes třetiligové Znojmo, ktrerému podlehli až v penaltovém rozstřelu. Diváci se během devadesáti minut kvalitního fotbalu branky nedočkali.
Blanensko /DISKUTUJTE/ - Zničené vozovky i chodníky, mosty, sesuvy půdy, náplavy na silnicích. To vše napáchaly na Blanensku bouře s přívalovými dešti. Radní mapují stav obecního majetku a sčítají škody. Chtějí žádat o dotace krajský úřad.
Šošůvka - Fotbalisté Blanska a Boskovic hrají o víkendu první kolo Poháru Českomoravského fotbalového svazu.
Blansko - Policisté zjistili, kdo je mrtvý muž, jehož tělo našli dva lidé u blanenské přehrady při hře zvané geocaching. Dvojice se vydala hledat podle souřadnic GPS poklad šestého června. Našli však mrtvé tělo.
Blansko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vedoucí blanenského útulku pro psy Jarmila Jurová osvěžuje vodou pejsky v útulku.
Blanensko /INFOGRAFIKA, DISKUTUJTE, ANKETA/ - Zatím třikrát v letošním roce využili policisté na Blanensku možnosti vykázat z bytu osobu, která týrala blízkého člověka, s nímž žila ve společné domácnosti.
Blansko - Místní kanalizace je poddimenzovaná a nestíhá vodu z přívalových deštů.
Blansko /FOTOGALERIE/ - Nabídku jezdit s kinematografem bratří Čadíků dostal čtyřiadvacetiletý Lukáš Večerka z Olomouce ve školním baru. Letos se tak už třetím rokem vydává na filmovou pouť po jižní Moravě v maringotce.
Blansko /DISKUTUJTE/ - Blanenská kanalizace je poddimenzovaná a nestíhá vodu z přívalových deštů.
Blansko - Symbol krásy i oblíbená dětská hračka, to je panenka Barbie.
Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vesnické domky, kostel či větrný mlýn obklopené figurkami lidí, kteří třeba pracují nebo tancují na vesnické zábavě. Pohyblivý model Moravské vesničky dává nahlédnout do venkovského života v osmnáctém a devatenáctém století. Vesničku, ke které patří i rozsáhlý betlém, staví už osmým rokem Miroslav Mužík. Celé své dosavadní dílo vystavuje v areálu ČKD v Blansku.
Blanensko - Na Blanensku ubudou dvě posádky zdravotnické záchranné služby s lékařem na palubě. Od prvního srpna je nahradí posádka se dvěma zdravotnickými záchranáři. Stane se tak u rychlých s kratším pracovním režimem v Blansku a Boskovicích. Lidé se obávají horší péče.