V dohrávaném 4. kole Fortuna ČFL ve skupině B hostili fotbalisté Slovanu Velvary poslední tým tabulky FK Most/Souš a nikdo z fanoušků nepochyboval o zisku tří bodů. Opak byl pravdou a po velmi dobrém výkonu si hostující celek bod odvezl všechny body. Vyhrál vůbec poprvé v sezoně!
Dohrávka České fotbalové ligy, skupiny B, svede ve středu 5. října dohromady celky Slovanu Velvary a Baníku Most/Souš. Začne se v 16 hodin. Velvarští už také oznámili termín zápasu 3. kola MOL Cupu s Baníkem Ostrava. Očekávaný střet se odehraje ve středu 19. října od 15 hodin.
Šachisté z Šachového klubu Velvary uspořádali už poosmé turnaj Comax Chess 2022, který je zároveň memoriálem Dr. Karla Treybala, mezinárodního mistra v šachu, který byl za svou odbojovou činnost v roce 1941 popraven nacisty.
Šachisté z Šachového klubu Velvary uspořádali už poosmé turnaj Comax Chess 2022, který je zároveň memoriálem Dr. Karla Treybala, mezinárodního mistra v šachu, který byl za svou odbojovou činnost v roce 1941 popraven nacisty.
Nespokojenost. Ta panuje v Živanicích. Aby ne, však zatím se tento tým nemůže dostat do tolik potřebné formy. Důležité je poznamenat, že herně to není špatné, ale veliký problém je v proměňovaní šancí. Na to svěřenci trenéra Olivy narazili i v utkání proti Baníku Most.
Fotbalové Velvary jsou v laufu. Poté, co vyřadily z poháru prvoligové Pardubice a před týdnem v téměř ligové atmosféře uhrály na hřišti vedoucího týmu ČFL Viktorie Žižkov bod za remízu 0:0, tak doma doslova převálcovaly druhé Ústí nad Labem. V 9.kole Fortuna:ČFL vedly už v poločase 3:0, pak dokonce o pět gólů, aby soupeř poté aspoň trochu korigoval na 5:2.
Program fotbalistů Slovanu Velvary je v těchto týdnech hodně nabitý. Po zápase s prvoligovými Pardubicemi v poháru sehráli skvělou partii s aspirantem na postup z ČFL - Žižkovem. A v sobotu hostí aspiranta číslo 2 - Ústí nad Labem. Jsou to opravdu zajímavé prověrky celku kouče Zdeňka Haška, ale zajímavé zápasy se v kladenském okrese hrají o víkendu také na dalších stadionech.
Docela překvapivý průběh má letošní ročník fotbalové Ligy starých pánů Kladenska. Obhájce ze Slaného už čelil hrozbě třetí porážky, naopak válí Švermov, který drtivě přejel oslabený Rynholec a poprvé v historii soutěž vede. Pomohly mu Tuřany, které jsou na jaře ve velké pohodě a přehrály dosavadního lídra z Družce.
/I. B TŘÍDA/ Pouze fotbalisté mělnického FC o víkendu zabrali v nejnižší krajské soutěži tři body, Lužec a Byšice remizovaly, Všestudy a Záryby vyšly zcela naprázdno.
/FOTOGALERIE/ Po šesti výhrách v řadě se našel první soupeř, který v letošní sezoně ČFL dokázal obrat o body vedoucí Viktorii Žižkov. V neděli dopoledne na jejím hřišti vybojovaly bezbrankovou remízu Velvary. A nebýt skvěle chytajícího domácího gólmana Švengera, mohla z toho být i první letošní prohra Pražanů.
/FOTOGALERIE/ Další ohromný výsledek udělali fotbalisté Velvar. Poté, co vyřadili z poháru prvoligové Pardubice, dokázali v neděli urvat remízu na hřišti Viktorie Žižkov, jasného favorita ČFL, skupiny B. „Domácí ještě neztratili ani bod, ale podali jsme komplexní výkon, nejlepší v sezoně. Mám velkou radost,“ přiznal trenér Slovanu Zdeněk Hašek.
Výsledková houpačka rezervního týmu FK Mladá Boleslav pokračuje. Po vítězství ve Velvarech se další středočeský stadion svěřencům trenéra Malury vyloupit nepodařilo. U nováčka v Kolíně rozhodla zápas osmého kola ČFL ještě před poločasem penalta proměněná kanonýrem Sodomou.
Úderem čtrnácté hodiny skončily v sobotu 24. září komunální volby na Kladensku. Volební místnosti jejich předsedové uzamkli, aby mohli začít v klidu otevírat obálky a sčítat odevzdané hlasy. Sledujte s námi online sčítání výsledků.
Voliči zamířili k volebním urnám také ve Velvarech a do místních částí, ke kterým patří Ješín, Malá Bučina, Velká Bučina, Radovič, Malovary a Nové Uhy.
Ještě ve čtvrtek večer před losem třetího kola fotbalového MOL Cupu vtipkovali zastupitelé Velvar na svém zasedání, že jestli jim osud přihraje Baník Ostrava, může se zdejší morový sloup na náměstí dočkat i stěhování. To vše v narážce na občas divočejší fanoušky ze Slezska. Teď aby historická památka dostala ostrahu, protože právě Baník do Velvar zavítá.
Ještě ve čtvrtek večer před losem třetího kola fotbalového MOL Cupu vtipkovali zastupitelé Velvar na svém zasedání, že jestli jim osud přihraje Baník Ostrava, může se zdejší morový sloup na náměstí dočkat i stěhování. To vše v narážce na občas divočejší fanoušky ze Slezska. Teď aby historická památka dostala ostrahu, protože právě Baník do Velvar zavítá.
/FOTOGALERIE/ Pět zástupců Moravskoslezského kraje zná své soupeře pro třetí kolo MOL Cupu. Baník Ostrava zamíří na půdu nevyzpytatelných Velvar, roli favorita bude plnit Karviná v Soběslavi, naopak outsiderem bude Třinec na hřišti Bohemians. Na velký svátek se mohou těšit v Hlučíně a Frýdku-Místku, kam přijedou zvuční ligoví protivníci. Úředním termínem kola je středa 19. října.
Sedm let úspěšně vedl fotbalové Velvary, v létě se ovšem jejich cesty rozešly. Trenér Pavel Janeček ale bez angažmá dlouho nevydržel. Po šestém kole divize nahradil Jiřího Brunclíka a postavil se na lavičku Neratovic. „Zabydlel jsem se tam hned, protože jsem šel do známého prostředí. V jednatřiceti letech jsem tam začal hrát druhou ligu a později jsem tam ukončil svoji profesionální kariéru,“ popisuje čtyřiapadesátiletý trenér.
Sedm let úspěšně vedl fotbalové Velvary, v létě se ovšem jejich cesty rozešly. Trenér Pavel Janeček ale bez angažmá dlouho nevydržel. Po šestém kole divize nahradil Jiřího Brunclíka a postavil se na lavičku Neratovic. „Zabydlel jsem se tam hned, protož jsem šel do známého prostředí. V jednatřiceti letech jsem tam začal hrát druhou ligu a později jsem tam ukončil svoji profesionální kariéru,“ popisuje čtyřiapadesátiletý trenér.
Jen dva zápasy se kvůli špatnému počasí odehrály ve fotbalové Lize starých pánů Kladenska. Vedoucí Družec nezaváhal s Tuchlovicemi, druhý dul přinesl remízu a penaltový rozstřel.
Fotbalový SK Kladno reaguje na užší kádr, který aktuálně má a posílil ho jeho talentovaný odchovanec Lukáš Pihrt. Do klubu se vrací po mnoha letech strávených zejména v mládeži Plzně a naposledy třetiligových Velvarech.
Do 7. kola Fortuna:ČFL ve skupině B nastoupili fotbalisté Velvar proti mladoboleslavské rezervě po překvapivé středeční výhře nad prvoligovým celkem Pardubic ve 2. kole MOL Cupu (1:0). Ta je ale stála spoustu sil a proto trenér Zdeněk Hašek nechal na lavičce odpočívat šest hráčů základní sestavy. A jeho tým utkání nezvládl. Přestože šel do vedení, dva rychlé zásahy zajistily plný bodový počet hostům od Jizery.
Do 7. kola Fortuna:ČFL ve skupině B nastoupili fotbalisté Velvar proti mladoboleslavské rezervě po překvapivé středeční výhře nad prvoligovým celkem Pardubic ve 2. kole MOL Cupu (1:0). Ta je ale stála spoustu sil a proto trenér Zdeněk Hašek nechal na lavičce odpočívat šest hráčů základní sestavy. A jeho tým utkání nezvládl. Přestože šel do vedení, dva rychlé zásahy zajistily plný bodový počet hostům od Jizery.
Ačkoli jsou Velvary město královské, co do počtu obyvatel je to spíše městečko. Mají tři tisíce obyvatel včetně těch z místních částí Ješín, Velká Bučina, Malá Bučina a Radovič. Do zastupitelstva se tu volí 15 zastupitelů a zřízena je i městská rada čítající 5 členů včetně starosty. Jedná se o město s pověřeným úřadem, v němž funguje stavební úřad a matrika pro 12 spádových obcí.
Třetí kolo fotbalové Ligy starých pánů Kladenska svedlo dohromady dva celky, které vyhrávaly v posledních letech soutěž nejčastěji. Král uplynulých ročníků Slaný už podruhé v sezoně ztratil, když Družec uhrála v jeho království bod a druhý přidala v penaltovém rozstřelu. Ale pozor, jediným celkem, který zatím body neztratil, je Stochov!
/FOTOGALERIE/ Fotbalový MOL Cup pokračoval ve středu zápasy 2. kola. Z pětice východočeských týmů, které zasáhly do boje, uspěl pouze Chlumec nad Cidlinou. S pohárem se naopak loučí Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí a Libčany.
Třetí kolo pohárové soutěže Mol cup si také v letošní sezoně zakopou fotbalisté Záp. Ve druhém ve svém království přetlačili druholigovou Chrudim po výsledku 2:1.
Zlatý písmem si zapíší do klubové kroniky fotbalisté Velvar středeční výsledek 2. kola MOL Cupu. Po senzačním výkonu vyřadili prvoligové Pardubice výsledkem 1:0. Hosté by měli být o dva levely výš, ale aktuálně spíš potvrdili trápení a nepomohl jim zatím ani nový trenér Radoslav Kováč. Ten si určitě představoval premiéru jinak. „Chtěl bych klukům na dálku pogratulovat, je to obrovský úspěch jejich i celého Slovanu,“ vzkázal předseda klubu David Vedral ze zahraničí.
Pro někoho senzace a pro jiné ostuda… Pardubice přivítaly nového trenéra Radoslava Kováče jako zachránce. V úvodním utkání však potápějící se loď poslal ještě více ke dnu. Jeho svěřenci si měli zvednout sebevědomí proti třetiligovým Velvarům, to se však nestalo. Na půdě tohoto soupeře "rupli" a s Mol Cupem se pro letošní rok loučí. Nadále tak pokračuje východočeské trápení, které zatím nemá konce…
Už několik prvoligových soupeřů dorazilo v rámci MOL Cupu na útulný stadionek Slovanu Velvary. Včetně pražské Slavie, to bylo před rokem velké haló. Letos přijíždí soupeř z východu Čech, štika posledních let FK Pardubice. Ve středu 14. září se začíná už v 16:30 hodin.
/I. B TŘÍDA, FOTOGALERIE/ Čtyřikrát venku, jednou doma – všichni za nula. Čtvrté podzimní kolo fotbalové I. B třídy nebylo celkům z Mělnicka vůbec nakloněné. Asi nejblíž byly bodům Byšice. V závěru duelu v Libčicích ale ztratily nejen remízu, ale během několika málo okamžiků i tři vyloučené hráče a spolu s nimi viděl červenou i trenér Daniel Hnízdil.
Kolínský stadion v Borkách je jako nedobytná tvrz. Ani ve třetím domácím zápase místní nováček ČFL nedopustili ztrátu bodů, v šestém kole České fotbalové ligy porazili Slovan Velvary o dva góly 4:2.
Stadion v Borkách je jako nedobytná tvrz. Ani ve třetím domácím zápase kolínští fotbalisté nedopustili ztrátu bodů, v šestém kole České fotbalové ligy porazili Slovan Velvary o dva góly.
Víkendové fotbalové menu je bohaté za zajímavé zápasy okresních celků. Třetiligový Kolín hostí v sobotním dopoledni Velvary, Velim hraje v neděli doma s Mnichovým Hradištěm. Už v pátek je na programu jeden duel okresního přeboru.
Téměř na den po roce se v třetiligovém derby v 5. kole ve skupině B opět utkal brozanský Sokol s velvarským Slovanem. Vloni z nich po domácí plichtě 2:2 a jarní odvetě po výhře ve Velvarech 1:0 vyšli lépe Brozanští. Nyní jim domácí porážku Velvarští vrátil stejným poměrem po brance Tomáše Kotta z úvodu druhého poločasu, čímž svého soka (10.) přeskočil a posunul se do lepší poloviny tabulky (6.).
Dlouho čekal fotbalový SK Kladno, ale vlastně celý okres Kladno na pořádné hřiště s umělou travou. Rynholec i Velvary jsou dost z ruky, Švermov je příliš malý. Teď už zase týmy budou moci využívat kladenskou plochu, která má perfektní nový trávník.
Sedm východočeských týmů se v pátek v poledne dozvědělo soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, nejprestižnější tuzemské pohárové soutěže fotbalistů. Koho jim los, který prováděl mimo jiné nejlepší reprezentační střelec a ambasador letošního ročníku Jan Koller, přisoudil?
Remízou 1:1 v derby s Libčicemi vstoupilo do nové sezony béčko fotbalových Velvar. Jediný tým Kladenska, který hraje v krajské B třídě skupinu B, má za sebou hodně vyhecovaný zápas s devíti žlutými kartami.
Možná za nějakou řádku stovek let, budou vědci a badatelé nového věku odrývat pozůstatky našeho běžného života současnosti. Co všechno asi najdou? Kromě plastu asi nic moc zajímavého.