Kladensko - Triumf z loňského ročníku Ligy starých pánů už fotbalisté Slovanu Velvary neobhájí. Ještě nedávno suverén soutěže na jaře strádá a po další prohře už ztrácí na první Družec jedenáct bodů. S Družcem se poperou o prvenství Kročehlavy a Slaný.
Velvary – Ve Velvarech mohl rozhodčí ukončit utkání už po sedmnácti minutách. V zápase fotbalového krajského přeboru vedli do té doby výtečně hrající domácí nad poslední Sázavou 3:0 a takový stav byl na ukazateli i na konci zápasu.
Ješín - Jen malá chvilka nepozornosti zapříčinila v pondělí dopoledne vážný úraz, který se stal v Ješíně nedaleko Velvar na Kladensku. Roční batole na sebe převrhlo horký nápoj a opařilo se na deseti procentech těla. Jak potvrdila mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová, dítě utrpělo popáleniny druhého až třetího stupně na obličeji a horních končetinách.
Ješín – Jen malá chvilka nepozornosti zapříčinila v pondělí dopoledne vážný úraz, který se stal v Ješíně nedaleko Velvar. Roční batole na sebe, podle dostupných informací, převrhlo horký nápoj a opařilo se na deseti procentech těla.Ve vsi přistál záchranářský vrtulník.
Velvary – Rychle rozhodnuto bylo o osudu utkání 21. kola krajského přeboru mezi Velvary a Sázavou. Domácí nastříleli Sázavě během sedmnácti minut tři góly, čímž definitivně rozhodli o tom, že si připíší na své konto tři body.
Velvary – V bývalém velvarském hotelu Záložna, který roky náměstí Krále Vladislava spíše hyzdí, nežli zdobí, vznikne podle nejčerstvějších informací nové kulturní centrum. Budovu zakoupila soukromá společnost, která ji hodlá věnovat městu. To nyní řeší možnosti využití, chce zapojit do rozhodování občany, spolky, živnostníky i firmy.
Velvary - V rámci historicky prvního oficiálního setkání zástupců partnerských měst, Velvar a francouzského Montbert, se setkali také fotbalisté z obou měst. V jeho rámci se na pěkném velvarském trávníku odehrál turnaj dorostu, který opanoval domácí Slovan před francouzským ASSL Football, třetím SK Zichovec a čtvrtým Slavojem Zvoleněves.
Rakovník – Po nadějném výkonu v Dobříši přivítali fotbalisté SK Rakovník na své půdě čtvrtý celek tabulky – velvarský Slovan, který v posledním utkání přehrál na svém hřišti lídra z Hostouně. Do tohoto zápasu ovšem vstoupili výrazně lépe hosté z Velvar a hned po prvních 20 minutách bylo de facto rozhodnuto. Jarní trápení rakovnických fotbalistů pokračuje, poněvadž i ze třetího jarního zápasu v Rakovníku odjížděl soupeř s perfektní náladou a třemi body v kapse.
Dolany - Třináct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů zasahovalo v Dolanech u Kralup nad Vltavou, kde po sobotní půlnoci vzplanula prodejna potravin s občerstvením.
Kladensko - První jarní kolo mají za sebou téměř všichni účastníci fotbalové Ligy starých pánů Kladenska. A hned na úvod přišlo jedno překvapení, když suverén minulého ročníku z Velvar doma padl v duelu o druhé místo s Kročehlavy. Vedoucí Družec naopak šestibodový náskok udržel.
Velvary - Bylo to hodně stylové, jako z amerického filmu. Den poté, co se velvarský fotbalista Milan Vošmera stal v anketě Kladenského deníku Fotbalistou Kladenska za rok 2015, rozhodl jediným gólem derby krajského přeboru proti Hostouni. Té Hostouni, za kterou nastoupil jeho největší konkurent v anketě - František Motlík.
Velvary - Jak hodnotili šlágr krajského přeboru fotbalistů mezi Velvary a Hostouní jeho aktéři a trenéři? Jisté je, že vedení obou klubů, které klidně mohou postoupit do divize, spolu na pivo nechodí a jen tak se to nezmění. Hráči na ploše ale hráli férovou hru. Tvrdou, ale ne záludnou.
Velvary - Šlágr 19. kola krajského přeboru vyhráli fotbalisté Slovanu Velvary. Jedinou brankou, kterou stylově obstaral čerstvý vítěz ankety Nejlepší fotbalista okresu Milan Vošmera, přemohli vedoucí celek Hostouně, který prohrál po pěti výhrách a teprve potřetí v sezoně odešel ze zápasu bez jediného bodu.
Kladensko – Na dvou fotbalových stadionech to bude v sobotu odpoledne od 16:30 doslova vřít. Čtvrté jarní kolo krajského přeboru totiž svede dohromady dvě dvojice, které ve vzájemném souboji budou bojovat prakticky o šest bodů. Na hřišti třetích čtvrtých Velvar hostuje vedoucí Hostouň, čtrnácté Tuchlovice pak přivítají patnácté Vraný. Už dopoledne hraje ve Hřebči tým Velké Dobré, i tady to bude zajímavé.
Mělník – Začalo jaro a hasiče začínají opět zaměstnávat neopatrní zahrádkáři, majitelé luk a lesních pozemků, kteří vypalují suchou trávu a další porosty.
Velvary – Začalo jaro a hasiče začínají opět zaměstnávat neopatrní zahrádkáři, majitelé luk a lesních pozemků, kteří vypalují suchou trávu a další porosty. K požáru trávy vyjížděli v úterý k večeru profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou, Slaného a Velvar do Velké Bučiny u Velvar. Po jejich příjezdu už byl naštěstí požár o rozměru zhruba půl hektaru uhašen.
Kladno - Úterní uzávěrka čtenářského hlasování Kladenského deníku o nejlepšího fotbalistu okresu 2015 byla pro redakci hodně živelná. Dveře se prakticky netrhly, jedna návštěva za druhou přinášela sady kuponů pro své favority. Poštovní schránka byla neustále naditá a po konečném úmorném přepočítávání jsme došli k rekordní cifře.
Hostouň – Očekávaná dohrávka 16. kola krajského přeboru fotbalistů nepřinesla ve středu večer žádný světoborný fotbal. Vedoucí Hostouň to ani nepřipustila a čtrnácté Tuchlovice podle předpokladů v pohodě smázla 4:1. A před druhou Ostrou vede už o čtyři body.
Rakovník – Ve třetím jarním vystoupení se představili fotbalisté SK Rakovník proti ofenzivně laděnému družstvu z Rejšic, které v tabulce před utkáním bylo až na 13. místě se ziskem 21 bodů. Domácí v tabulce měli na 9. místě jen o 5 bodů více. Bohužel SK Rakovník utkání nezvládl a zažívá podobně katastrofální vstup do jarní části jako na jaře 2015. Tehdy ještě pod trenérem Kučerou měl Rakovník ze tří jarních zápasů rovněž pouhé dva body a následně jel také na půdu silné Dobříše, odkud se body nevozí.
Semice – Domácí utkání fotbalisté Semic nezvládli. Na svém trávníku prohráli v osmnáctém kole nejvyšší krajské soutěže se silnými a ambiciózními Velvary. A to i přesto, že hráli půl hodiny v početní převaze.
Kladensko - Po podzimu vedoucí celky okresních fotbalových soutěží nezastihl start jara v dobrém rozpoložení. Kročehlavy a Dubí braly jen bod, Černuc vyšla dokonce naprázdno a ještě si odvezla pěkný výprask.
Nymbursko – Dva ze tří okresních celků hrajících nejvyšší krajskou soutěž naplno bodovaly. Čechie Vykáň zvítězila 2:1 ve Velvarech, Ostrá doma zdolala stejným výsledkem Lhotu. Jen Semice prohrály. Ty padly na půdě Dobříše 0:2.
Velvary, Praha – Slavná legenda o občanech Velvar, kteří věnovali na stavbu Karlova mostu v Praze vařená vejce místo syrových, po šesti stech letech opět ožila. Starosta města Radim Wolák v pondělí osobně předal vejce natvrdo do rukou současné panovnice hlavního města – primátorce Adrianě Krnáčové.
Praha - Slavná legenda o občanech Velvar, kteří věnovali na stavbu Karlova mostu v Praze vařená vejce místo syrových, po šesti stech letech opět ožila. Starosta tohoto středočeského městečka Radim Wolák v pondělí osobně předal vejce natvrdo do rukou současné panovnice hlavního města - primátorce Adrianě Krnáčové.
Kladensko – Zvolte Fotbalistu okresu Kladno! S touhle anketou seznamujeme čtenáře už počtvrté v řadě. O výsledku rozhodnete pouze vy, čtenáři. Do konce hlasování schází už jen několik dnůů. Končíme těsně po velikonočních svátcích, v úterý 29. března. Pomůžete svému oblíbenému hráči? Do redakce dorazilo do úterý 22. března už 900 kuponů!
Velvary – Na porážku z prvního jarního kola nechali rychle zapomenout a parádně si napravili reputaci. Fotbalisté Čechie Vykáň totiž dokázali vydolovat v sedmnáctém kole krajského přeboru všechny body na půdě ambiciózních Velvar.
Praha - Legenda o tom, jak obyvatelé středočeských Velvar měli před šesti sty lety na příkaz krále přispět slepičími vejci na stavbu Karlova mostu, znovu ožije. Velvarští, kteří králův příkaz údajně nesprávně pochopili a místo syrových vajec na zpevnění malty poslali do hlavního města vejce vařená, aby se cestou nerozbila, si tím vysloužili výsměch okolí a pořádnou ostudu.
Nymbursko – Fotbalové týmy hrající divizi, krajský přebor a I.A třídu mají za sebou první jarní kolo. A nyní je čeká další. Zajímavý bude souboj v krajské I.A třídě, kdy mužstvo Poříčan hostí v okresním derby Libici nad Cidlinou.
Nymbursko – Fotbalové týmy hrající divizi, krajský přebor a I.A třídu mají za sebou první jarní kolo. A nyní je čeká další. Zajímavý bude souboj v krajské I.A třídě, kdy mužstvo Poříčan hostí v okresním derby Libici nad Cidlinou.
Lhota – Fotbalisté Lhoty vstoupí do jarních odvet krajského přeboru dvěma zápasy venku. Ten úvodní se jim povedl, poněvadž dokázali vybojovat dva body v Jílovišti.
Benešov – Na umělé trávě v Benešově rozjelo Poříčí nad Sázavou (třetí v tabulce) jarní část Krajského fotbalového přeboru, ve kterém přivítalo pod umělými světly čtvrté Velvary. Zápas v řádné hrací době nepřinesl gólovou radost žádnému celku, když k ní měli blíže hosté. V penaltovém rozstřelu Poříčí již popáté v sezoně selhalo a tak se z druhého bodu radovaly Velvary.
Kladensko – Jeden z nejlákavějších duelů prvního jarního kola fotbalových soutěží byl už předem odložen, přesto se diváci dočkají. Do hry by se měly zapojit kromě odpočívajících Hostouně a Tuchlovic tři zbylí účastníci krajského přeboru z našeho okresu – tedy Lhota, Velvary a Vraný. V I. A třídě, která startuje rovněž, jdou do boje Slaný, Jedomělice a Doksy.
Kladensko – Účastníky krajského přeboru z Kladenska čekal o víkendu generálka na ostrý start jarních odvet. Lhotu čeká ještě jeden duel, v úterý v 18.30 hodin se v Kladně střetne s divizním SK. Ve stejném čase nastoupí Tuchlovice v Srbech proti účastníkovi Pražského přeboru Střešovicím 1911. Samozřejmě pokud dovolí počasí.
Kolín – Generálku na jarní mistrovská utkání v Krajském přeboru sehráli fotbalisté Poříčí nad Sázavou na umělé trávě třetiligového Kolína, který úvodní mistrovské utkání ČFL nesehrál s Loko Vltavín z důvodu nezpůsobilého terénu. Domácí nakonec potvrdili roli favorita třemi góly.
Kladensko - Policisté z Kladenska se v minulých dnech zapojili do celorepublikové akce zaměřené na kontroly na silnicích. Konala se ve dnech 15. až 21. února. Police nyní zveřejnila její výsledky. Policisté kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu a především se zaměřili na nákladní a autobusovou dopravu.
Kladensko – Kladenští policisté se v minulých dnech zapojili do celorepublikové akce zaměřené na kontroly na silnicích. Konala se ve dnech 15. až 21. února. Police nyní zveřejnila její výsledky.
Velvary – Do pěkného areálu v Hrobcích na Litoměřicku vážili cestu fotbalisté Velvar. V přípravném utkání s místním celkem remizovali 2:2, když jeden gól jim vstřelil jejich bývalý hráč Brandejs.
Kladno - Výroba v kladenské huti Poldi stojí už čtvrt roku, podnik dluží výplaty zaměstnancům za několik měsíců i dodavatelům za energie. Většina zaměstnanců odešla, ti zbývající nemají žádné informace o vývoji situace a případném obnovení výroby, řekla hospodářka odborářů Poldi Marie Rezková. Za poslední rok odešlo přes 200 lidí, zůstává jich zhruba stovka.