Muži divizního KST Klatovy mají za sebou poslední dvojkolo podzimní poloviny sezony. Parta okolo kapitána Lukáše Zahradníka se představila na půdě favorizovaného Sokola Lhůty a Horní Bělé. Zatímco v prvním duelu Klatovští neměli moc šancí a padli 2:10, ve druhém mači proti Horní Bělé utekli hrobníkovi z lopaty a přestože prohrávali už 2:6, osmi vyhranými duely v řadě brali důležité body za vítězství 10:6.
V chomutovské lokalitě Sady Březenecká vznikly tři úplně nové ulice. Už v druhé polovině listopadu pro ně zastupitelé schválili názvy. Podívejte se, jak to v místech aktuálně vypadá.
Třinácté a čtrtnácté kolo bylo o prvním prosincovém víkendu na programu jak ve II. lize mužů, tak ve stejné soutěži žen. V porovnání dvou východočeských regionů se výrazně lépe dařilo reprezentantům Pardubického kraje.
Čtvrté dvojkolo druhé regionální ligy žen nezastihlo florbalistky sušického oddílu FbC Otavské Vydry v dobrém rozmaru. Šumavský nováček soutěže se sice ve dvou zápasech v hale HK Rokycany snažil, ale oba duely prohrál. A také díky výsledkům ostatních zápasů se v aktuální tabulce propadl na poslední místo. Na třetí Rokycany ale ztrácí pouhé tři body.
Již 13. kolem pokračovala florbalová Divize D. Na palubovku Dobrušky přijel favorizovaný Letohrad a svoji roli potvrdil především v první dvacetiminutovce. Domácí se sice nevzdali, ale v utkání neustále dotahovali a nakonec prohráli 4:7. Do konce roku odehraje celek z Rychnovska ještě dva zápasy.
Volejbalisté hradecké Slavie za sebou mají úvodní fázi prvoligové sezony. Jak si v ní vedli, z jaké pozice půjdou do nadstavbové části a jaké jsou termíny jejich šesti nejbližších zápasů? To vše nabízíme v podrobném přehledu.
Okresní sdružení ČUS Rychnov nad Kněžnou,z.s. ve spolupráci s agenturou SPORT AKTION s.r.o. Chomutov, MÚ Rychnov nad Kněžnou a pod záštitou předsedy ČUS Praha a starosty města Rychnova nad Kněžnou, připravuje slavnostní vyhlášení ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2023. Galavečer proběhne v pátek 2. února 2024 od 18 hodin v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou.
Podzimní část sezony zakončili ve stejném rytmu jako všechny předchozí zápasy. Stolní tenisté divizních Horažďovic se o víkendu v rámci 10. a 11. kola nejvyšší krajské soutěže představili na půdě céčka plzeňské SKUŘE a nepříjemného Sokola Břasy. Oba duely zvládli vítězně, udrželi si stoprocentní letošní bilanci i první místo v tabulce.
TJ Sokol Vračovice-Orlov a Obecní úřad pořádali v sobotu 2.12.2023 za krásného zimního počasí rozsvícení vánočního stromku před obecním úřadem ve Vračovicích.
/VOLEJBAL/ Další úspěšný víkend prožily volejbalistky SK Volejbal Klatovy, které v rámci 11. a 12. kola probíhajícího ročníku krajského přeboru žen skolily na domácí půdě béčko Domažlic. V prvním zápase uspěly poměrem 3:1, ve druhém utkání neztratily ani set a vyhrály 3:0. Díky zisku šesti bodů se navíc vyhouply na první místo skupiny A.
Série dětských halových turnajů Redoby Tour pořádaných na Rakovnicku klubem TJTZ Rakovník a Bedřichem Kochem zná vítěze prvního prosincového klání. To ovládli favorizovaní starší žáci SK Rakovník, jejich oba celky stanuly ve finálovém boji. V něm se radovali modří nad žlutými. V turnaji mladších žáků panovali hosté z SK Kladno, oba jeho celky byly ve finále. Modří tam porazili šedivé 13:0.
Soupeře přestříleli, po dvou třetinách vedli, ale nemají nic. Florbalisté prvoligového FbC Plzeň nestačili v neděli večer na moravský tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, jemuž doma podlehli těsně 6:7. Hosté o třech bodech rozhodli v rozmezí 34. a 54. minuty, kterou vyhráli jednoznačně 4:0. Plzeňští florbalisté jsou v aktuální tabulce se ziskem patnácti bodů na dvanácté příčce, ale mají odložený zápas na půdě Chomutova k dobru.
Soupeře přestříleli, po dvou třetinách vedli, ale nemají nic. Florbalisté prvoligového FbC Plzeň nestačili v neděli večer na moravský tým Sokol Brno I EMKOCase Gullivers, jemuž doma podlehli těsně 6:7. Hosté o třech bodech rozhodli v rozmezí 34. a 54. minuty, kterou vyhráli jednoznačně 4:0. Plzeňští florbalisté jsou v aktuální tabulce se ziskem patnácti bodů na dvanácté příčce, ale mají odložený zápas na půdě Chomutova k dobru.
Dohrávku osmého kola má ve středu večer na programu Chance Ženská basketbalová liga. Hradecký Sokol přivítá od 18.30 hodin v domácí hale na Eliščině nábřeží celek SBŠ Ostrava.
V pátek 1. 12. 2023 proběhla na naší škole pro zájemce o historii z řad žáků 2. stupně beseda s panem Emilem Šnebergem, plukovníkem ve výslužbě, československým stíhacím letcem, přímým účastníkem bojů Pražského povstání na konci 2. světové války. Pan Šneberg se narodil v Praze v rodině vojáka. Jeho otec, bývalý aktivní pilot z 1. světové války, byl u zrodu československého vojenského letectva. Dětství měl tak spojené s vůní letadel, vyhlídkovými lety, hangáry a letadly, o nichž umí dodnes poutavě vyprávět.
Na začátku prosince čekal na florbalisty Hradce Králové náročný víkend v první lize. Východočeši ho však zvládli na jedničku. Nejprve v pátek přivezli dva velice cenné body z Otrokovic po výhře 5:4 po nájezdech. Následovalo nedělní domácí vítězství 8:5 nad kunratickým celkem FAT PIPE Start98.
Po dlouhé herní přestávce se na badmintonových kurtech opět představila Markéta Kohoutová, barvy Super Stars Most hájila při Hradeckém Lvu, Grand Prix B dospělých.
Čtyřmi zápasy 11. kola pokračovala hokejová krajská liga. Utkání Jindřichova Hradce s milevským lídrem bylo kvůli sněhové kalamitě na žádost hostujícího celku odloženo.
/FOTOGALERIE/ Jindřichohradečtí basketbalisté uspěli i ve 12. kole I. ligy, když doma porazili béčko pražského USK 88:62 a nadále vedou tabulku skupiny Západ o skóre před Sokolem Pražským.
Fotbalová Konice po konci minulého ročníku řešila problémy. Ve hře bylo také odhlášení z krajského přeboru, nakonec ale klub tyto trable zvládl a obstál také v podzimní části sezony.
/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky včetně těch z Berounska do nedaleké Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.
/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky do Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.
/FOTO, VIDEO/ Předposlední podnik letošního Poháru běžců Kladenska a Rakovníka zavedl závodníky do Unhoště, kde pro ně místní Sokol připravil 16. ročník Čertovské 5. A povedl se náramně. Po dlouhé době měli běžci pravé zimní podmínky, které ale na druhou stranu dělaly závod náročnější, což se promítlo do konečných časů.
/FOTOGALERIE/ Krajská liga ledních hokejistů měla na programu 11. kolo a na Strakonicku vládne stoprocentní radost. Strakoničtí zvítězili v Českém Krumlově, Radomyšl veze všechny tři body ze Soběslavi. Nic lepšího si již fanoušci nemohli přát.
První prosincový víkend se na Malé Skále odehrálo velmi důležité derby II. ligy mužů. V něm se domácí střetli s týmem z Mnichova Hradiště. Oba týmy v tabulce figurují na vysokých příčkách, a tak se dalo očekávat, že se schyluje k atraktivní podívané. A bylo tomu opravdu tak.
Ve druhé nejvyšší soutěži startují házenkáři Sokola Šťáhlavy. Po tragickém vstupu do I. ligy zvedli hlavy, jenže závěr podzimu jim zase nevyšel. Včetně nejtěsnější porážky s Východočechy ve studeném nedělním podvečeru.
Na konci listopadu se v české metropoli uskutečnil nejkvalitnější tuzemský turnaj roku Prague Wrestling Open v zápase řecko-římském v kategoriích U11, 13, 15 a 17.
Nejlepší hráč podzimní části krajského přeboru je již znám. Stal se jim v hlasování čtenářů Deníku mladíček mariánskolázeňské rezervy Adam Bártl. Toho doplnil v krajské skládance nejlepší hráč krajské I. A třídy Martin Hladký, který hájí barvy žlutického Sokola. Teď mohou zvolit fanoušci nejlepšího hráče podzimní části krajské I. B třídy. Sportovní redakce vybrala ze čtrnácti týmů soutěže jedenáct fotbalistů, kteří ji na podzim nejvíc zaujali. Toho nejlepšího ale zvolíte vy v anketě. Ta odstartuje v pondělí 4. prosince ve 12.00 hodin a ukončena bude v neděli 10. prosince ve 12.00 hodin. Vítěz se opět může těšit na vítěznou trofej a také tradiční rozhovor. Tradičně můžete pro svého favorita hlasovat každých pět minut.
Každý dobrý rodič chce pro své dítě to nejlepší. A totéž platí i v případě kroužků a zájmových aktivit. Ať už máte doma malého budoucího Ronalda, nebo talentovanou houslovou virtuózku, je podle odborníků hlavní neprojektovat do potomků vlastní nenaplněné sny a cíle, ať sportovní, hudební i jakékoliv jiné.
Ve středu 22. listopadu 2023 se v dopoledních hodinách uskutečnil pilotní projekt Domažlické sportovní ligy seniorů pořádaný Sportovní unií okresu Domažlice ve spolupráci s TJ Sokol Domažlice.
Jedenatřicátý ročník závodu Mikulášské dvacítky, který je součástí seriálu Běžec Tachovska, vyhráli Jan Sedláček z plzeňského Petřína a Pavla Stachová z SV Stříbro. Necelé tři desítky běžců zdolávaly 20kilometrovou trať od stadionu Baníku Stříbro k železničnímu mostu u Pňovan a zpět.
/FOTOGALERIE/ Začátek prosince každoročně znamená start Vimperské ligy sálového fotbalu. Nejinak tomu bylo i letos. Soutěž absolvuje sedm týmů systémem každý s každým.
Házenkářská hala v Rokycanech byla dějištěm přeboru České obce sokolské ve futsalu. Pořadatelem se stal Sokol Letkov a pozval žáky (ročník 2013) i žákyně (2012 a mladší).
/FOTOGALERIE/ Metropole zapadala sněhem, ale přesto si můžete víkendové dny zpestřit návštěvou nějaké zajímavé sportovní události. Podívejte se níže na pár našich sportovních tipů.
/POD VYSOKOU SÍTÍ/ Volejbalisté Slavie Hradec Králové si upevnili vedoucí umístění v krajském přeboru I. třídy. Po deseti kolech se nadále pyšní stoprocentní bilancí, když rovněž v souboji s Českou Třebovou dvakrát vyhráli za plný počet bodů. A navíc se mírně vzdálili pronásledovatelům z Chvaletic, neboť Energetici si na domácím kurtu rozdělili po jedním vítězství s obhájci krajského titulu z Rybníku.
Disciplinární komise OFS Svitavy uzavřela případ mistrovského zápasu, který jí za celý podzim přidělal nejvíce práce. V utkání závěrečného kola SELECT okresního přeboru mužů mezi Němčicemi a Boršovem viděli červenou kartu hned tři fotbalisté hostujícího mužstva. A ten nejvážnější přestupek v podobě nastřelení rozhodčího míčem se dočkal přísného trestu, který pro provinilce Petra Zombera znamená stopku pro celé jaro.
Podívejte se v naší pravidelné internetové rubrice na to, kam o víkendu na Klatovsku (a nejen tam) vyrazit za sportem. Fotbalový podzim už sice skončil, ale v nabídce je pořádná nálož florbalu, ledního hokeje, ale také basketbalu, stolního tenisu a volejbalu. Vyberete si z nabídky Deníku?
Podívejte se v našem přehledu na to, kam o víkendu na Tachovsku (a nejen tam) vyrazit za sportem. Fotbalový podzim už sice skončil, ale v nabídce je například pořádná nálož florbalu. Na své si ovšem přijdou i zarytí příznivci basketbalu, stolního tenisu či hokeje. Vyberete si?
Poslední kolo základní části má na programu I. liga volejbalistů. V B skupině se bude hrát pro Vyškovsko atraktivní derby Sokol Bučovice – TJ Holubice. Tradiční soupeři se v bučovické hale utkají v pátek večer.
Za mužskými ligovými soutěžemi jsme se v regionálním Deníku již ohlédli, zbývá si tak zrekapitulovat dění v soutěžích žen. První liga o víkendu nabídla kompletní 15. a 16. kolo, zato o patro níž volejbalistky odpočívaly.
O posledním listopadovém víkendu pokračovaly florbalové soutěže. Jak si vedly celky z regionu? Deník vám přináší kompletní výsledkový přehled mužských týmů od Národní ligy po Divize.
Víkendové dvojutkání na palubovce Mirošova vyšlo klatovským volejbalistům na jedničku. Tým z města pod Černou věží vyhrál na Rokycansku oba zápasy letošního ročníku krajského přeboru a domů si odvezl plný počet šesti bodů. Klatovy jsou v aktuální tabulce třetí o pouhý bod za druhým Sokolovem, který má však odehrané o dva zápasy méně.
/POZVÁNKY/ Netradičně již ve čtvrtek, tedy poslední den v listopadu, startuje sportovní víkend v královéhradeckém okrese. Na malšovické umělé trávě by se snad konečně měl dohrát už třikrát (!) odložený duel fotbalové I. A třídy mezi Vysokou nad Labem a Třebechovicemi pod Orebem. Páteční, sobotní a nedělní zápolení bude patřit převážně halovým sportům a lednímu hokeji.
Kam o víkendu za zábavou v Pardubickém kraji? Podívejte se na víkendovou nabídku akcí od naší redakce. První prosincový víkend patří zejména rozsvěceni vánočních stromů. Prodívejte se, jaký program si přichystala jednotlivá města.
Volejbalisté Hronova potvrdili v druholigovém derby na palubovce Dvora Králové nad Labem roli papírového favorita a rivala porazili jak v dopoledním (3:0), tak odpoledním duelu (3:2). I po derby patří oba konkurenti do horní poloviny vyrovnané tabulky.
Zimní přestávka už je v plném proudu, proto je čas na bilancování výživné první části sezony, tentokrát se zaměříme na VOTROK Krajský přebor. V něm byla na podzim nejsilnější Solnice, hned v závěsu jsou další silné celky Police nad Metují a Náchod. Střed tabulky je pak nesmírně vyrovnaný. Jaro tak slibuje parádní podívanou. Vy nyní můžete hlasovat, kdo byl nejlepším fotbalistou za celou podzimní část.