Po dlouhém lockdownu Sokol opět ožívá Tělocvičná jednota Sokol Plzeň V (Sokol Pětka) se sídlem v Klášterní ulici se zapojila do vybraných celoevropských projektů, které jsou otevřené pro veřejnost a zastřešuje je Česká obec sokolská prostřednictvím Odboru všestrannosti.
Také fotbalový Libušín se už zapojil do pokovidové zápasové přípravy a začal vážně zajímavě. Proti Jíkvi dal tři góly z penalt! Původem novostrašecký snajpr Martin Kaválek si při nich vedl stejně dokonale jako aktéři středečního finále Evropské ligy, také ani jednou nezaváhal. Strany pěkně střídal a Baník vyhrál 4:3 – zbylý gól obstaral Josef Fujdiar.
Dohrávka čtvrtého kola Sokol versus Blesk Jablonec nad Nisou byla opět odložena, v sobotu přijedou na Hlubokou Nuclears Třebíč. A jde o hodně. O TOP 6.
Byla to poněkud překvapivá zpráva. Ve svých dvaadvaceti letech se rozhodla současná brankářská jednička extraligových házenkářů Nového Veselí Michal Studený dát házené vale. Tedy na té nejvyšší úrovni. „Čekám s přítelkyní rodinu a s tou bych extraligovou házenou těžko skloubil,“ sdělil Studený.
NEJOBLÍBENĚJŠÍ FOTBALISTA: Více než sedm tisíc hlasů dostal v anketě Svitavského deníku Martin Kučera. Sportovní veřejnost jej zná jak z Březové nad Svitavou, kde si prodlužuje svoji kariéru, tak rovněž z předešlého působení ve Svitavách, kde prožil slavné časy v moravské divizi.
/FOTO/ Sobotní dopoledne bylo na umělém trávníku FC Rokycany ve znamení fotbalové bitvy těch nejmenších. Benjamínci FK Kohouti (ve žlutomodrém) si to rozdali s vrstevníky Jiskry Domažlice. Zápasy dvou věkových kategorií sledovala početná divácká kulisa a výsledky přátelských měření sil nebyly tentokrát až tak důležité. Významnější je, že se kluci vrátili na hřiště.
Okresní fotbalisté měli po dvou nedohraných sezonách naději, že si přeci jenom na jaře mistrovské zápasy kopnou. Nové vedení okresního fotbalového svazu totiž mělo v plánu v květnu a červnu odehrát jakousi formu jarního poháru. Tedy sérii přípravných utkání, která by zaštiťoval samotný svaz a klubům by tak odpadly starosti s domlouváním soupeřů a rozhodčích.
/ROZHOVOR/ Martu Skalickou znají osobně stovky a tisíce Jablonečanů. Stále aktivní dáma je dlouholetou starostkou TJ Sokol Jablonec nad Nisou, kde vede děti ke cvičení. Jak říká, do Sokola chodila skoro celý život.
Roky patří jméno Františka Motlíka k Hostouni, stojí za drtivou většinou jejích úspěchů, však s ní došel z okresního přeboru až do divize, a vždycky patřil k tahounům týmu. Právě Hostouň odhalila jeho obrovský potenciál a dodnes z něj těží.
Naposledy hráli fotbalisté divizních Tasovic letos v zimě, když v přátelském utkání nastoupili proti U19 1. SC Znojmo. I když sezona pro ně skončila, hráči Sokola se již nyní chystají na příští ročník. Během přípravy je čeká i střetnutí s třetiligovými Rosicemi.
/LIDÉ ODVEDLE/ Kuchařka Pavla Vadlejchová si všímala ve školce malých dětí a po dohodě s rodiči je ve svém volnu učila cvičit. Během 45 let motivovala k pohybu stovky rodin.
Ve třetím kole play out české části MOL interligy si písecké házenkářky bez potíží poradily s posledním Hodonínem, který na domácí palubovce porazily rozdílem deseti gólů 35:25 a definitivně tak svého protivníka odsoudily k sestupu.
Prapor Sokola Kovosvit Sezimovo Ústí se v těchto dnech podařilo zakoupit v internetové aukci městu Sezimovo Ústí. Vyšel na 30 tisíc korun, po vyčištění a restauraci bude rozhodnuto o jeho vystavení.
Na renovaci mělnické vily Karola město vynaloží finanční prostředky ve výši 9,4 miliony korun. Odsouhlasilo to zastupitelstvo. Je také již známý zhotovitel oprav. Stala se jím stavební firma Guttenberg.
Fotbalisté Bedřichova si oddechli. Po opětovném anulování amatérských soutěží je mine těžký záchranářský boj v krajském přeboru. Kouč Peštál je rád, ale také ví, že je potřeba se na nový ročník pořádně připravit. V suterénu by hrál nerad, i proto bere přípravu vážně.
V Košťanech hrají občané české národnosti fotbal už 100 let! Podívejte se na několik fotografií z historie klubu, který v roce 1921 vznikl jako S.K. Košťany. Na začátku ho trápila celá řada problémů, postupem času ale rozkvetl. A i když měl období, kdy uvadal, vždy se dokázal oklepat a znovu hrdě vstát.
/FOTO/ Respektovaná cvičitelka a držitelka zlaté medaile Miroslava Tyrše Pavla Vadlejchová z Louky u Litvínova doufá, že už brzy uvítá v tělocvičně své svěřence. Její specialitou je cvičení rodičů s malými dětmi, které v obci trénuje od roku 1976.
/FOTO/ Respektovaná cvičitelka a držitelka zlaté medaile Miroslava Tyrše Pavla Vadlejchová z Louky u Litvínova doufá, že už brzy uvítá v tělocvičně své svěřence. Její specialitou je cvičení rodičů s malými dětmi, které v obci trénuje od roku 1976.
Na počest vítězství spojeneckých armád a osvobození Plzně přeletělo v neděli nad západočeskou metropolí několik letounů. Nad centrum města vyrazil jako první americký vojenský čtyřmotorový turbovrtulový transportní C 130 Hercules, po něm záchranářský vrtulník W 3A-Sokol a leteckou podívanou završil švýcarský cvičný letoun Pilatus se dvěma válečnými Harvardy.
/FOTOGALERIE/ Tradiční Pešíkův pochod, který každoročně pořádá Tělocvičná jednota Sokol Komárov, se kvůli současné pandemické situaci neuskuteční. Místo něj organizátoři připravili náhradní verzi akce s názvem Ve stopách Pešíkova pochodu, které se mohou lidé zúčastnit individuálně po dobu více než dvou týdnů.
Další nadějné mladé tváře, ale také brankáře slavného Šachťaru Doněck angažuje vedení fotbalového Sokola Hostouň. Týmu, který po postupu do ČFL ještě ani jednou nemohl soutěž dohrát, a tak se na podzim bude chystat na svou už třetí sezonu.
S počtem 3642 hlasů se stal David Helísek suverénním vítězem ankety Deníku o nejpopulárnějšího fotbalistu v okrese Hodonín. Celkově druhý Dušan Sviták z Dubňan nasbíral téměř o dva tisíce hlasů méně.
Česká baseballová extraliga pokračuje o druhém májovém víkendu už pátým kolem. Po Eagles Praha, Tempu Praha, brněnských Dracích a Blesku Jablonec se hlubočtí utkají s Olympií Blansko.
Štěpán Zimek nepatří podle statistiky k nejlepším střelcům okresního přeboru na Znojemsku. V uplynulé sezoně neodběhal ani nejvíce minut na hřišti. Přese všechno získal hráč FK Práče v anketě Znojemského deníku titul nejoblíbenějšího výkonnostního fotbalisty regionu.
Téměř půlroční pauzu zažila kolová v České republice. Poslední zápasy Škoda extraligy se odehrály 12. září loňského roku. Čekání na další soutěžní zápas ukončilo první kolo seriálu světového poháru, které hostil rakouský Dornbirn.
Rekonstrukce sokolovny a zásadní proměna vzhledu základní školy. Takové jsou zásadní investice, které se podařilo prosadit v minulých letech v Oseku nad Bečvou. Finance na nákladné opravy historické budovy sokolovny se podařilo zajistit díky dotaci ministerstva školství ve výši 21 milionů korun, částku přes 9 milionů poskytla obec a 2,5 milionu Olomoucký kraj.
Letos na jaře sedmdesát devět let stará historie odvážného vojáka a parašutisty, která se odehrála posledního dubna válečného roku 1942 na Křivoklátsku, začala pro Arnošta Mikše v roce 1913 v Janově na Rakovnicku, kde se narodil mamince Aghátě a tátovi Antonínovi do rodiny kováře a rolníka.
18letý Ivan Brejška (Sokol ČB) obsadil 5. místo v mistrovství ČR juniorů na 10 km ve Skalici časem 33:36,76. Byl to jeho první start ve vytrvalostní disciplíně, loni běhal nanejvýš 3000 m s maximem 9:20,65.
Česká baseballová extraliga pokračuje o prvním májovém víkendu čtvrtým kolem. Po Eagles Praha, Tempu Praha a brněnských Dracích přijede k extraligovému nováčkovi na Hlubokou druhý letošní novic – tým Blesk Jablonec nad Nisou.
V sobotu zemřela Věra Pazderková, bývalá ředitelka českokrumlovské knihovny a dlouholetá členka a cvičitelka Klubu českých turistů START Český Krumlov.
Přinášíme vám další várku tipů na víkend. Nazujte si pohodlnou obuv a vydejte se zaběhnout si fotoorienťák a nalezněte všech 10 míst v Příbrami a okolí. Dále vám přinášíme tipy na oslavu narozenin Jaroslava Duška, koncerty nebo přednášky.
Sokol v taháku kola dvakrát porazil úřadujícího mistra a je po třech odehraných sériích v tabulce třetí. O víkendu čeká Hlubokou Blesk Jablonec, série nováčků extraligy se hraje v sobotu ve 13.00 a v 16.00 na Hluboké a v neděli od 13.00 v Jablonci, všechna utkání jsou streamována.