Po dvou odehraných kolech nejnižší fotbalové soutěže Klatovska zůstávají stoprocentní už jen tři týmy – Dlažov, Dešenice a Ježovy. Špatně na tom nejsou ani fotbalisté Hory Matky Boží, kteří na úvod soutěže sice jen remizovali se Žichovicemi 3:3, ale o víkendu už bodovali naplno.
Dohady dvou atletických oddílů v Havlíčkově Brodě musí řešit radnice. Nespokojení rodiče napsali petici. Domluvte se jako dospělí, tratí tím děti, vzkázalo sportovcům vedení města
Začátek měsíce je v Hrádku už potřetí ve znamení festivalu Rock star(t). Organizátoři přivítají v sobotu 3. září v nádherném areálu letního kina místní i vzdálené formace.
/FOTOGALERIE/ Po úvodní remíze se silným Hrádkem již dokázali fotbalisté SK Bolešiny naplno bodovat. Ve víkendovém souboji 2. kola I. B třídy (skupiny B) zdolali svěřenci trenéra Jiřího Šmolce domácí Štěnovice 2:0. Obě branky padly už v úvodní půlhodince a obě měl na svědomí šestatřicetiletý Petr Hodl, který přišel, viděl, pálil a do druhé půle přenechal místo dvacetiletému Kuchárikovi.
Po čtvrtém kole letošního ročníku I. A třídy se v čele tabulky s úsměvem vyhřívají fotbalisté TJ Sušice. A to díky víkendové výhře v derby nad TJ Sokol Mochtín, kterou někdejší účastník divize smetl na domácím hřišti 5:0. Výsledek sice hovoří jasnou řečí, ale tak snadné to svěřenci zkušeného trenéra Pavla Hrubce neměli.
Kanonýr Petr Šrubař prožil během posledního srpnového víkendu fotbalovou pohádku. Útočník TJ Sokol Přímětice vsítil svým soupeřům pět branek v jeden den. Nejdříve pomohl tamějšímu "áčku" jednou brankou, vzápětí dal čtyři "fíky" za B-tým.
Ve fotbalovém krajském přeboru nemají oba zástupci okresu na růžích ustláno. Mýto smolně podlehlo Slavii Vejprnice a před svými fanoušky neuspěly ani Radnice. Podlehly Chotíkovu 1:3.
Tři kluby z Benešovska se přihlásily do krajského fotbalového poháru. Po předkole pro jeden z nich pohárová cesta končí, po dalším kole bude pokračovat už jen jeden.
Klatovští florbalisté si letní přípravu před nadcházející sezonou zpestřili několika zajímavými zápasy. Nejprve vyrazili na prestižní turnaj v Praze Czech Open 2022, kde bojovali v otevřené kategorii Open.
Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Benešov se bude na svém zasedání zabývat momenty, které se udály ve víkendových zápasech okresních soutěží.
/FOTOGALERIE/ Atraktivní střet s nádechem derby nabídl fanouškům na Domažlicku souboj 2. kola áčkové skupiny I. B třídy. Domácí Mrákov v neděli večer vyzval před vlastními příznivci fotbalisty SK Krchleby 1921. Oba týmy měly po úvodním kole rozdílnou náladu.
Sobotní konfrontace dvou nováčků áčkové skupiny krajské I. B třídy vyzněla naprosto jednoznačně pro fotbalisty Kolovče. Svěřenci zkušeného trenéra Martina Steinbrückera zvítězili na půdě Boru vysoko 8:0, a to i přesto, že před zápasem řešili v táboře Slavoje problémy se sestavou.
Vybíráme nejméně bolestnou variantu, není to o tom, co chceme, řekla v pondělí večer primátorka Karolína Koubová k tématu Horácké multifukční arény. Vedení města dalo veřejnosti možnost ptát se.
Také v novém ročníku nižších fotbalových soutěží se můžete aktivně zapojit do ankety Deníku. Po každém víkendu máte jedinečnou příležitost podílet se na zvolení Hráče kola v přeboru Plzeňského kraje. Pokračujeme čtvrtým kolem, které bylo na programu o uplynulém víkendu.
Na fotbal v Benešově nad Černou zašla Helena Vojtíšková. "TJ Sokol Benešov nad Černou hrál v neděli dopoledne s Vltavanem Loučovice - žáci. V dešti, ale s vervou. Pěkný sportovní zážitek!" zhodnotila utkání. Za příspěvek děkujeme.
V Křinicích letos slavili dožínky v sobotu 27. srpna, tentokráte na hřišti TJ Sokol. Již po 13. hodině vyrazil dožínkový průvod od dolní křižovatky společně s historickou i současnou zemědělskou technikou na místní hřiště. Událost navštívili nejen občané z Křinic, ale také z nedalekého Broumova a Martínkovic.
Žádné drama jako na jaře, ale jednostranná záležitost ze strany hostů. Fotbalisté Starého Města i na hřišti hlavního konkurenta v boji o vítězství v krajské I. B třídě skupiny C potvrdili výborný vstup do sezony, domácí Ořechov v souboji dvou neporažených týmů přehráli jasně 4:0 a osamostatnili se v čele tabulky.
Třetím rokem se bude hrát ve Vodňanech druhá liga ve stolním tenisu. Kvalitnější sportovní soutěž momentálně ve městě vyhlášeném chovem ryb k vidění není.
Přinášíme vám tradiční přehled sportovních událostí na víkend. V Olomouci půjde do finále prestižní turnaj světového okruhu WTT Feeder Olomouc 2022. Prostějovský velodrom se zase chystá na hlavní událost týdne - Memoriál Otmara Malečka vyvrcholí v sobotu. V Přerově si 60 000 amerických dolarů rozdělí nejlepší tenistky antukového turnaje ITF. Ani to ale není vše.
Přinášíme vám tradiční přehled sportovních událostí na víkend. V Olomouci půjde do finále prestižní turnaj světového okruhu WTT Feeder Olomouc 2022. Prostějovský velodrom se zase chystá na hlavní událost týdne - Memoriál Otmara Malečka vyvrcholí v sobotu. V Přerově si 60 000 amerických dolarů rozdělí nejlepší tenistky antukového turnaje ITF. Ani to ale není vše.
Mužstvo Štípy zvítězilo v 1. ročníku fotbalového turnaje mladších přípravek O pohár vládce prázdnin, který se hrál ve Fryštáku. Stříbrnou příčku vybojovala Racková, třetí místo obsadila Hvozdná, čtvrtý skončil domácí fryštácký tým.
V letošním ročníku III. třídy zůstávají po třetím hracím kole (oficiálně po prvním, neboť na úvod se předehrávalo 12. a 13. kolo) stoprocentní pouze dvě fotbalová družstva. Tím prvním je Kolinec, který si po výhrách nad soupeřem z Běšin a Velkými Hydčicemi poradil o víkendu také s rezervou janovické Dukly, kterou na domácím hřišti deklasoval vysoko 6:0.
Pacovské atletky obsadily v I. lize družstev sedmé místo a čeká je baráž o udržení prvoligové příslušnosti. Baráž by se měla konat v sobotu 3. září v Liberci.
/FOTOGALERIE/ Bude to jeho poslední skákání, a kde jinde, než tam, kde s atletikou začínal. V Opavě. Tyčkař Jan Kudlička, bronzový medailista z halového mistrovství světa 2014, vicemistr Evropy 2016, mnohonásobný mistr republiky a český rekordman, se chce rozloučit s úspěšnou kariérou se vzpomínkou na svého bývalého trenéra Jiřího Lesáka. Tradiční exhibiční závod ve skoku o tyči Atletický cirkus - Lesákův memoriál se koná ve čtvrtek 25. srpna na Dolním náměstí v Opavě.
/KANONÝR DENÍKU/ Lepší start do nového ročníku čtvrté okresní třídy si nemohli snad ani přát. Fotbalisté Dlažova deklasovali na hřišti v Pocinovicích v úvodním kole áčkové skupiny domácí TJ Spůle 1994 vysoko 7:2 a už nyní získali polovinu bodů, co za celé loňské jaro dohromady. Ústřední postavou víkendového střetnutí se stal brzy již pětatřicetiletý kapitán Dlažova Štěpán Javůrek, jenž demolici protivníka režíroval čtyřmi přesnými zásahy.
Hned tři mužstva drží i po 3. kole ve fotbalové I. A třídě v libereckém regionu stoprocentní bilanci. Na čele je devítibodové trio Vesec, Košťálov/Libštát a Chrastava. Tři mužstva na první bod naopak čekají.
Úterní dohrávka zápasu 3. kola krajského přeboru mezi plzeňským Rapidem a Lhotou vyzněla jednoznačně pro fotbalisty domácího celku z Lopatárny. Ti totiž svého soupeře smetli vysoko 4:0. Dvakrát pálil přesně kapitán Čupalka, o zbývající trefy se pak postarali střídající hráči Matějka s Peškem, kteří přišli na trávník shodně v 57. minutě.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Bylo to utkání, na které nejspíš nikdy v životě nezapomenou. A kdyby náhodou ano, tak to bude ještě chvíli trvat. Fotbalisté domažlické rezervy porazili v nedělním utkání 3. kola FORTUNA divize A na domácí Střelnici silný TJ Sokol Lom 5:3, přestože ještě půl hodiny před koncem ztráceli na jihočeského favorita dvě branky. Navíc díky gólmanovi Červenému přežili za stavu 4:3 penaltu a následně zisk nesmírně cenných tří bodů potvrdili pátou - pojišťovací trefou.
Vstřelili první gól sezony, ale body pořád nemají. Trápení kunovických fotbalistů neskončilo ani v neděli dopoledne proti Újezdci. Svěřenci trenérů Chramcova a Chaloupky nezvládli ani druhý domácí zápas, okresnímu rivalovi podlehli 1:3 a v tabulce I. A třídy skupiny B zůstávají poslední.
Podívejte se, kam na Klatovsku (a nejen tam) o víkendu vyrazit za kvalitní fotbalovou zábavou. Kromě již dříve rozběhnutých soutěží startuje I. B třída, ve které má klatovský okres ve skupině B hned devět zástupců, ale zajít si můžete premiérově také na zajímavé souboje ve všech třech skupinách okresní čtyřky. Mimo dospělé soutěže budou v akci také starší i mladší žáci a v neposlední řadě i ženy, které v rámci přípravy čeká souboj s rezervním týmem plzeňské Viktorky.
/KANONÝR DENÍKU, ROZHOVOR/ Suverénně nejgólovějším zápasem předehrávaného 13. kola třetí okresní třídy fotbalistů byl (jednoznačně) nedělní souboj mezi domácí rezervou TJ Sokol Mochtín a Železnou Rudou.
Třiadvacetiletý fotbalista TJ Sokol Mochtín Matěj Kapusta vstřelil o víkendu čtyři góly v zápase předehrávaného 13. kola třetí okresní třídy proti pohraničnímu soupeři ze Železné Rudy. Především díky němu jeho tým zvítězil 7:4 a po pádu z přeboru Klatovska zůstává v nové sezoně stoprocentní. A právě Matěj Kapusta nás nyní trošku provedl mochtínskou kabinou. Alespoň virtuálně a způsobem sobě vlastním.
O prázdninách se konala v Letkově tradiční akce, kdy se do obce v blízkosti Plzně sjeli futsalistéz Čech, Moravy i Slovenska na přebor České obce sokolské v malé kopané. 32. ročník turnaje se hrál v kategorii do 40 let, do niž se přihlásilo šest týmů, a nad 40 let, kde soupeřilo pět družstev.
/KANONÝR DENÍKU/ Suverénně nejgólovějším zápasem předehrávaného 13. kola třetí okresní třídy fotbalistů byl (jednoznačně) nedělní souboj mezi domácí rezervou TJ Sokol Mochtín a Železnou Rudou.
Úterní dohrávka úvodního kola krajského přeboru mezi plzeňským Rapidem a Černicemi vítěze nepřinesla. Do vedení se dostali domácí fotbalisté z Lopatárny, za které se pět minut po změně stran trefil Ježek, ale o čtyři minuty později vyrovnal černický Jan Peterka.
Zmar. Tímto jedním prostým slovem by se dal charakterizovat zápas druhého kola I. A třídy v podání fotbalistů TJ Sokol Mochtín. Svěřenci hrajícího trenéra Jiřího Dolejše prohráli na horké půdě ambiciózního nováčka z Dlouhého Újezdu vysoko 1:4 a domů se vrátili bez bodu.
V rámci letní akce Sokol v létě na výletě si můžete tento týden s dětmi zahrát na rytíře a bílé paní. Zabalte si batůžky a vyrazte se sokolíkem Pepíkem na hrady a zámky.
Dvanáct minut. Tolik stačilo B týmu Kostice, aby v prvním kole III. třídy skupiny A rozhodl o vítězství nad rezervou fotbalové Břeclavi. V rozmezí sedmadvacáté a devětatřicáté minuty se totiž domácí hráči prosadili hned čtyřikrát, v druhé půli už pak jen oba celky upravily skóre na konečných 5:1.
/FOTOGALERIE/ Zisk Zlaté stuhy a titulu Vesnice roku 2022 Moravskoslezského kraje je rozhodně dobrým důvodem k oslavě. Ta se v obci uskuteční v pátek 18. srpna na hřišti TJ Sokol Závada s přítomností hejtmanova náměstka Jana Krkošky, který ocenění předá.
/FOTBALOVÝ OHLAS/ Na úvod letošní sezony schytali neskutečnou šišku v podobě osmi kousků od nováčka soutěže z Tachova, na jehož půdě prohráli naprosto jednoznačně 1:8. Jenomže fotbalisté TJ Sokol Radnice krutý direkt nijak zvlášť nepoznamenal. Svěřenci zkušeného trenéra Pavla Aubrechta totiž v nedělním utkání 2. kola krajského přeboru porazili doma Holýšov 3:1 a připsali si první body do tabulky.
/FOTBALOVÝ OHLAS/ V první půli byl lepší soupeř, ve druhém poločase zase my, ale neproměnili jsme šance. Tak hodnotili v Černicích sobotní utkání 2. kola krajského přeboru proti fotbalistům FK Okuly Nýrsko.
Český amatérský fotbal v sobotu otevřel svou Kopakabránu. Přípravné středočeské derby mezi domácím týmem TJ Byšice a sousedy zpoza kopce TJ Sokol Čečelice zahájilo dvanáctý ročník projektu Gambrinus Kopeme za fotbal, který podporuje kluby z nižších soutěží.