Jindřichohradecko – V 10. kole okresního přeboru v kopané jevíce zaujala přestřelka na číměřském hřišti, kde domácí brzy vedli 4:0, ale nakonec nováčkovi z Břilic podlehli. Vedoucí trio nezaváhalo, ale shodně si připsalo jen těsné výhry.
Karviná – Další dvojzápas ve druhé lize mužů absolvovali basketbalisté karvinského Sokola. Odveta za vyřazení v poháru se jim proti Valašskému Meziříčí povedla, zato v Kroměříži je o vítězství doslova obrali oba arbitři.
Opava – Mladí a talentovaní opavští šermíři se v poslední době dočkali několika cenných vítězství v rámci republiky a neztratili se ani mezi velkou evropskou konkurencí.
Kobeřice – O následující neděli se v Kobeřicích uskuteční jubilejní patnáctý ročník veřejného závodu, tzv. Kobeřický půlmaraton. Otevřeného závodu s dlouholetou tradicí se každoročně účastní desítky běžců.
Praha – Dvě střetnutí ve dvou dnech sehrály v Uniqa extralize volejbalistky Slavie. Ty v pátek na domácí palubovce předčily Sokol Frýdek – Místek, aby den na to nestačily na Královo Pole, jemuž v Brně podlehly 1:3. Frýdečanky se v Praze uložily ke spánku, který jim vydržel i celý duel na Olympu, kde podlehly domácím favoritkám hladce 0:3. Vraťme se ale do Edenu.
Napajedla – /FOTOGALERIE/ Pestrobarevní motýli nejrůznějších tvarů, brouci rozličných velikostí a tvarů či strach nahánějící exotičtí pavouci přilákali v sobotu řadu lidí do místní sokolovny v Napajedlích.
Šternberk /FOTOGALERIE– První domácí zápas v nové extraligové sezoně proměnily volejbalistky Sokola Šternberk v tříbodové vítězství. Po dvou venkovních prohrách zvítězily ve své hale nad Ostravou 3:1, přestože ve druhém setu téměř nepochopitelné výsledkově zkolabovaly.
Praha – O pražské Spartě se často mluví, jako o neporazitelné, případně železné. Existují ale odnože tohoto slavného klubu, které živoří na pokraji diváckého zájmu, na pokraji zániku.
Karviná – Basketbalovým mladíkům z Karviné začala nová sezona juniorů věkové kategorie U19. Tým trenérů Petra Sodomky a Romana Hamruse na úvod dvakrát prohrál na palubovkách silných soupeřů.
Zlín – Již podruhé bude Zlín hostit nejlepší tuzemské sálové cyklisty. Po čtyřech letech dostal místní Sokol opět na starost organizaci finálového kola mistrovství ČR, které rozhodne o majitelích českých titulů.
Brno – Také ve druhém kole extraligy uhrály šternberské volejbalistky jen set. I když s KP Brno prohrály 1:3, favorizovaného soupeře dokázaly potrápit.
Vyškov – Cokoli jiného než hladké výhry hostů budou velkým překvapením. Naznačují to výsledky posledních sezon, letní změny v kádru i úvod nového soutěžního ročníku. Ale derby je derby.
Kladno – Přelomovou sezonu, v níž se dost možná budou rvát jen o záchranu, začaly basketbalistky Sokola Kladno nejlépe jak mohly. S Lovosicemi v prvním kole II. ligy prakticky celé utkání prohrávaly, aby koncertní šňůrou v poslední čtvrtině urvaly cenné body pro sebe. Vyhrály 63:60.
Podkrkonoší – O víkendu se rozeběhla ostře sledovaná Východočeská liga pod vysokou sítí. Čtyři kolektivy z regionu nejvyšších českých hor vstoupily do nové sezony a hned na úvod bylo k vidění okresní derby.
Přerov – Až ve třetím kole druhé ligy házené mužů se rezerva Přerova poprvé představila v domácí hale. Jejím soupeřem bylo béčko rovněž extraligového Zubří, které Sokoli v páteční podvečer dokázali porazit.
Rokycany - Zatím v polovině cesty je rokycanská devítiletka v Čechově ulici. Zapojila se do projektu o nejlepší školu v České republice a hlasy odborníků i příznivců ji vynesly na první místo v Plzeňském kraji.
Zlín – Cenný skalp získali v pátém kole první ligy basketbalisté Protonu Zlín. Jako první tým dokázali porazit pražskou Spartu a v tabulce se dostali před ni na třetí místo.
Stará Boleslav, Opava – Zástupci opavské atletiky se opět blýskli úspěchem na celorepublikové úrovni. Republikový šampionát družstev žactva totiž žáci pod vedením Jaromíra Korbela suverénně vyhráli a žákyně s trenérkou Vladěnou Hrbáčovou skončily šesté.
Brozany /FOTOGALERIE/ – Tři potřebné body získali na domácím hřišti fotbalisté divizního Sokola Brozany, když porazili pražský Motorlet těsně 3:2. V tabulce skupiny B se tak posunuli na 11. příčku.
Zlín – Historicky první české šampiony v kolové mají po víkendu sáloví cyklisté Sokola Zlín-Prštné. Stala se jimi žákovská dvojice Adamová Blanka a Miroslav Gottfried, která stejně jako v sezoně i na finálovém turnaji ve Svitávce nenašla přemožitele.
Kutná Hora – V tělocvičně Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře se uskutečnil první z řady aerobikových závodů připravovaných Fit Studiem Jitky Brachovcové – Kutnohorský triatlon aerobik. „Z našeho oddílu si přijelo zacvičit čtyřiadvacet závodnic,“ řekla trenérka poděbradského oddílu TJ Sokol Monika Sobotková.
České Budějovice – V minulých dnech se na místním atletickém stadionu TJ Sokol uskutečnil krajský přebor jednotlivců ve víceboji mladšího žactva a přípravek pro rok 2011, který uspořádal atletický oddíl SK Čéčova České Budějovice.
Bor – Nový atletický ovál s umělým povrchem, který splňuje regule pro pořádání atletických závodů, mají od čtvrtka v Boru. Prvními oficiálními běžci na něm byli starosta města Petr Myslivec, člen Sokola Jaromír Popelka a zástupce dodavatelské firmy Zdeněk Musil.
Bučovice – Docela složitý úvod. Nejprve s celkem, co zmizel z první ligy jen díky ekonomickým problémům a nedostatečné mládežnické základně, pak proti loňskému druholigovému sestupujícímu. Tedy proti kvalitě. S navrátilcem Houštěm to ovšem chtějí zvládnout.
Tokio, Brno – Sportovní gymnastka Jana Šikulová si na mistrovství světa v Tokiu v kvalifikaci přeskoku natrhla vazy v kotníku a šampionát pro ni předčasně skončil.
Kladno – /FOTOGALERIE/ Basketbalisté BK Kladno se po čtyřech odehraných kolech 1. ligy stále nemohou dostat do potřebné pohody. Na tolik očekávané první vítězství v soutěži si příznivci musí ještě počkat. Poslední odehrané utkání na palubovce pražského Sokola mělo jednoznačný průběh, z výhry 63:33 se radoval soupeř.