Vysoké Mýto - V tomto týdnu došlo v Mýtě již ke druhému střetu vozidla s chodcem. V pondělí srazil náklaďák 74letého muže, ve čtvrtek po 20. hodině auto 63letého chodce. Ten v ulici Českých Bratří u výjezdu od obchodního domu Tesco, v místě mimo přechod pro chodce, vstoupil před projíždějící vozidlo.
Tábor – Festival Mighty Sounds, na který letos přijelo 15 000 lidí, bojuje o svou existenci v Táboře. Za loňský ročník dostali pořadatelé pokutu 420 000 korun kvůli příliš velkému hluku a čeká je další postih. Podle zákona by penále mohlo být až desetinásobně vyšší, což by bylo pro akci likvidační. S hygieniky bude proto jednat vedení města.
Litvínov – Nejdříve to vypadalo, že jdou to bytu, ve kterém je mrtvý člověk. Pak se ukázalo, že musejí pomoci těžce nemocnému. A nakonec čelili útoku agresivního jedince, co se vyhýbá vězení. To všechno zažili litvínovští strážníci a státní policisté s jedním mužem.
Východní Čechy - Téměř pět vykradených chat týdně - taková je podle policejních statistik průměrná bilance Královéhradeckého kraje za minulý rok. Pardubický kraj je na tom o něco lépe, ovšem ne o moc - loni byli smutní v průměru tři majitelé chat týdně.
Berounsko - Jedna desetitisícová kauce, devětadvacet blokových pokut za přestupky v dopravě a jeden zjištěný řidič pod vlivem alkoholu. To je výsledek sobotní akce dálničních policistů z Rudné. K jejich pěti hlídkám se přidali i kolegové z cizinecké policie.
Berounsko – Jedna desetitisícová kauce, devětadvacet blokových pokut za přestupky v dopravě a jeden zjištěný řidič pod vlivem alkoholu. To je výsledek sobotní akce dálničních policistů z Rudné.
Hradec Králové, Praha - Jedenáct policistů z Královéhradeckého kraje, kteří loni dopadli partu polských zlodějů – navrtávačů, bylo ve čtvrtek v Praze vyhlášeno policejním týmem roku.
Příbramsko – Jak Václav Hlaváček, myslivec z Benešovska, tak Luděk Králíček z Českomoravské myslivecké jednoty, kde má na starosti myslivost, ekologii, střelectví a sokolnictví potvrzují, že pokud, ať už poškození zemědělci či soukromé osoby postupují podle zákona a splňují všechny zákonné podmínky, kompenzaci získají.
Svitavy - Strážníci už ve čtvrtek řešili dva případy. Nejprve je jeden z občanů je totiž upozornil na to, že se v Lánech už dlouhodobě v jedné nezabezpečené garáži s otevřenými vraty scházejí „různí lidé".
Vysoké Mýto - V tomto týdnu došlo v Mýtě již ke druhému střetu vozidla s chodcem. V pondělí srazil náklaďák 74letého muže, ve čtvrtek po 20. hodině auto 63letého chodce. Ten v ulici Českých Bratří u výjezdu od obchodního domu Tesco, v místě mimo přechod pro chodce, vstoupil před projíždějící vozidlo.
Hradec Králové - Jedenáct policistů z Královéhradeckého kraje, kteří loni dopadli partu polských zlodějů – navrtávačů, bylo ve čtvrtek v Praze vyhlášeno policejním týmem roku.
Region - V reakci na vražedný útok ve škole ve Žďáru nad Sázavou zjišťoval Deník, jak školy pečují o bezpečnost svých žáků a studentů. Kontrolované místní školy si vedou skvěle.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Autobus jim odjíždí za pár minut, nestíhají a nemají proto čas dojít si k přechodu pro chodce. Jen takhle si lze vysvětlit přebíhání chodců přes frekventovanou Velehradskou třídu, kde každý den v zatáčce u autobusového nádraží hazardují se svými životy.
Most - Závažný trestný čin se stal v Mostě v pátek odpoledne. Po vyloupení sázkové kanceláře policisté rychle chytili ozbrojeného muže na okraji Mostu.
Most - Závažný trestný čin se stal v Mostě v pátek odpoledne. Po vyloupení sázkové kanceláře policisté rychle chytili ozbrojeného muže na okraji Mostu.
Soutěž psů Policie ČR, Armády ČR a ozbrojených složek s názvem Obranářský speciál se uskuteční 17. a 18. října 2014 v areálu Radar v Polské ulici ve Studénce.
Domažlice /EXKLUZIVNÍ VIDEO, FOTO/– Hlasité pokřikování, močení na fasády domů a zaparkovaná vozidla, rozbíjení skleněných lahví, odhazování odpadků, ničení vývěsních štítů a výkladů, poškozování laku na autech, zvratky na chodnících. Tak popisují standardní víkendové noci v Branské, Hradské a Chodské ulici v centru Domažlic její obyvatelé.
Jednotky profesionálů i dobrovolníků z širokého okolí zasahovaly ve čtvrtek 16. října ve Vrběticích, části Vlachovic na Slavičínsku, kde kolem desáté hodiny dopoledne vybuchl muniční sklad. Ve skladu byla pěchotní i dělostřelecká munice. Kompletně shořel. Těsně před výbuchem bylo na místě pět lidí, tři stihli utéct, dva zkušení pracovníci ve věku 56 a 59 let jsou stále pohřešovaní.
Vlachovice – Jednotky profesionálů i dobrovolníků z širokého okolí zasahovaly ve čtvrtek 16. října ve Vrběticích, části Vlachovic na Slavičínsku, kde kolem desáté hodiny dopoledne vybuchl muniční sklad. Ve skladu byla pěchotní i dělostřelecká munice. Kompletně shořel. Těsně před výbuchem bylo na místě pět lidí, tři stihli utéct, dva zkušení pracovníci ve věku 56 a 59 let jsou stále pohřešovaní.
Vlachovice – Jednotky profesionálů i dobrovolníků z širokého okolí zasahují ve Vrběticích, části Vlachovic na Slavičínsku, kde dopoledne vybuchl muniční sklad. Ve skladu byla pěchotní i dělostřelecká munice. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu.
Most - Policie ve čtvrtek ráno reagovala na reportáž Mosteckého deníku, který jako první ve středu večer informoval o petici mosteckých matek. Ženy žádají o pomoc před 28letým F.Ž., který je v centru města vulgárně uráží, vrhá se jim do cesty, plive na kočárky a podle svědků některé matky i udeřil. Policie zvýšila hlídkovou činnost.
Čáslav - Řádní občané města Čáslavi mohou v noci klidně spát, ale výtržníci by se měli začít bát. Čáslav totiž hlídá nejsilnější strážník v republice. Jiří Žaloudek, člen Městské policie Čáslav, totiž v sobotu 11. října zvítězil v soutěži Strongman Městská policie ČR 2014.
Krnov – Učitelé, rodiče i žáci Základní školy na Janáčkově náměstí v Krnově bijí na poplach. Bezpečnost před hlavním vchodem, kudy každodenně projde na sedm set dětí, ohrožují stále často projíždějící auta. Vedení školy spolu s rodiči se rozhodli sepsat petici, ve které žádají zákaz vjíždění aut na ulici před školou.
Hradec Králové - Nabourané osobní vozidlo pohybující se krátce před půlnocí po jedné z ulic na Moravském Předměstí upoutalo pozornost projíždějí hlídky městské policie. Za volantem vozidla strážníci rozpoznali opakovaně řešeného drogově závislého muže.
Kroměříž – Nasprejované nápisy, ale také nepříjemný malér si o víkendu na konto připsala skupinka mladých lidí v Kroměříži. Na své protiprávní jednání přitom paradoxně upozornila hlídku strážníků sama: když si totiž vandalové všimli hlídkujícího auta projíždějícího kolem nich, začali utíkat.
Liberec - Zvýšený dozor u vstupů do školy zavedly po včerejším tragickém incidentu ve Žďáru nad Sázavou, kde psychicky nemocná žena zabila studenta, na většině středních škol v Liberci. Víc udělat nemohou.
Praha – Představenstvo České advokátní komory (ČAK) prozatím odložilo rozhodnutí, zda pozastaví výkon advokacie dvojici právníků obviněných v kauzách kolem lobbisty Iva Rittiga – Davidovi Michalovi a Markovi Stubleymu z kanceláře MSB Legal. Oznámila to dnes mluvčí komory Iva Chaloupková s tím, že předsednictvo si k rozhodnutí potřebuje vyžádat několik dokumentů od policie.
Jižní Čechy – Řadu pistolí a pušek i větší množství nábojů odevzdali Jihočeši během prvních tří měsíců takzvané zbraňové amnestie, kterou začátkem července vyhlásila Policie ČR. Mezi kuriozity patří ojedinělá a na jihu Čech dosud nikdy neregistrovaná pistole Menta ráže 7,65 milimetru.
Jižní Čechy, Jindřichohradecko – Už 131 pistolí a pušek i větší množství nábojů odevzdali Jihočeši během prvních tří měsíců takzvané zbraňové amnestie, kterou začátkem července vyhlásila Policie ČR.
Jižní Čechy – Řadu pistolí a pušek i větší množství nábojů odevzdali Jihočeši během prvních tří měsíců takzvané zbraňové amnestie, kterou začátkem července vyhlásila Policie ČR. Mezi kuriozity patří ojedinělá a na jihu Čech dosud nikdy neregistrovaná pistole Menta ráže 7,65 milimetru.
Jilemnice - Krkonošské město otevřelo v pondělí v Libereckém kraji ojediněle obsazený polyfunkčním dům. Sídlo v bývalé poliklinice má městská i státní policie, záchranná služba, krizové řízení města, intervenční centrum pomáhající obětem domácího násilí, poradna pro rodinu, charita i některé ambulance nemocnice.
Hradec Králové - Krajská metropole se nedělním půlmaratonem pevně zapsala mezi největší běžecké akce v republice. Za téměř letního počasí se na start 2. ročníku postavilo přes dva tisíce běžců z patnácti zemí. Předvoj hlavní kategorii dělali handbikeři a ve 12 hodin se obrovská masa běžců vydala na krásnou trať, které nemá u nás obdoby.
Jižní Čechy, Vysočina – Trojici zástupců měl Kraj Vysočina na Policejním mistrovství České republiky ve střelbě z krátkých služebních zbraní, které se konalo na střelnici SK Opařany na Táborsku.
Kolín - Seděl na zábradlí na Starém mostě v Kolíně a hlavou se mu jistě honilo spoustu myšlenek. Počínání muže si všimli kolemjdoucí a zavolali městskou policii. Hlídka se tedy okamžitě vydala na místo a zjistila, že na zábradlí opravdu sedí mladý muž a zřejmě chce skočit do vody.