Doprava někde stála, okresem jela obří souprava
Okres Louny - Vozidlo s nadměrným nákladem mířilo do přístavu v Lovosicích. Kolos vezl generátor.
Okres Louny - Vozidlo s nadměrným nákladem mířilo do přístavu v Lovosicích. Kolos vezl generátor.
Litoměřice - Pozdvižení způsobil v úterý ne zcela běžný návštěvník areálu litoměřického biskupství. V trávě tu totiž ležel nahý opalující se muž.
Hranice – Městští policisté v Hranicích řeší stejné dilema jako jejich přerovští kolegové. Jak zastavovat a případně pokutovat řidiče, kteří nedbají vyhlášky o povinném „zaplachtování" sypkých materiálů. Přestože i v Hranicích a místních částech už vyhláška trvá přesně jeden rok, strážníci jsou na kontrolu krátcí.
Most – Obyvatelé Vtelna si stěžují na místní ubytovnu, kde bydlí nezaměstnaní a chudé rodiny na dávkách. Jsou obviňování z krádeží. Policie spojitost zatím vylučuje. Úřady posílají do Vtelna kontroly. Nevinní hosté trpí tím, jak je místní nenávidí. Majitelka Špejcharu je hájí.
Miletín – Každé město musí bojovat proti neúctě k cizímu majetku. Miletínští proti vandalům nasadí takzvané fotopasti, které sice vypadají jako neškodné krabičky, ovšem městu mohou opravdu pomoci.
Klatovsko - Jedna z dívek odjela 11. ledna k lékaři a dodnes se pohřešuje. O druhé nemá nikdo zprávy od 9. února.
Plzeň - Silně opilou ženu nemohla ve středu odpoledne přehlédnout hlídka městské policie na Skvrňanech.
Lázně Bohdaneč – Trojice pachatelů se z lupu nabitého při loupežném přepadení radovala jen pár minut.
Lázně Bohdaneč – Trojice pachatelů se z lupu nabitého při loupežném přepadení radovala jen pár minut.
Ivanovice na Hané – Víc stromů a květin, nová dlažba a zřejmě i fontána. To všechno se stane součástí Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané. Radnice ho totiž chce nechat zrekonstruovat. Svou podobu náměstí změní už v příštím roce.
Zlín - Snad není ve Zlíně nikdo, kdo by neměl v paměti požár 103. budovy v areálu Svitu ze začátku letošního roku. Rozsahem a nasazením složek Integrovaného záchranného systému a krizového štábu města byl tento požár jedním z největších v novodobé historii Zlína.
V. Mýto – V sobotu hodinu po půlnoci se nechtělo platit hostovi v jedné místní restauraci, choval se agresivně a vulgárně urážel obsluhu.
Kroměříž – Dvacetiletého muže z Kroměříže, který poškodil plastový elektrorozvaděč pro železniční signalizační zařízení přes most, zadrželi v noci na včerejšek tamní strážníci.
Novopacko - K vážné dopravní nehodě vyjeli v úterý odpoledne hasiči k obci Vidochov na Jičínsku. Na silnici č. I/16 se srazila řidička osobního vozidla Škoda Felície s nákladním autem Man.
Hranice – Městští policisté v Hranicích řeší stejné dilema jako jejich přerovští kolegové. Jak zastavovat a případně pokutovat řidiče, kteří nedbají vyhlášky o povinném „zaplachtování" sypkých materiálů. Přestože i v Hranicích a místních částech už vyhláška trvá přesně jeden rok, strážníci jsou na kontrolu krátcí.
Chrast – Obyvatelé Chrasti jsou podle starostky města Martiny Lacmanové rádi, že na dění na náměstí od loňska dohlíží kamerový systém.
Most - Celkem 118 domácností v okrese Most navštíví tazatelé. Pro statistiky budou zjišťovat životní podmínky obyvatel. V dotazníku jsou otázky týkající se bydlení, práce, zdraví a vzdělání.
Region - Krajská správa Českého statistického úřadu vyšle v následujících týdnech do bruntálského okresu své pracovníky. Ti budou ve vybraných obcích a městech provádět každoroční pravidelné statistické šetřeníŽivotní podmínky 2013.
Havlíčkobrodsko: Řev motorů, rozrytá zem, zvěř v panice prchá do všech směrů.
Ivanovice na Hané – Víc stromů a květin, nová dlažba a zřejmě i fontána. To všechno se stane součástí Palackého náměstí v Ivanovicích na Hané. Radnice ho totiž chce nechat zrekonstruovat. Svou podobu náměstí změní už v příštím roce.
Třebenicko - Neuvěřitelné kousky předvádí v posledních týdnech jedenadvacetiletá žena z Třebenicka.
Prachaticko - Policie i správa údržby silnic se shodují, že poutače sahají do ochranného pásma silnice.
Vlašimsko – S nečekanými problémy při likvidaci velkého množství eternitové střešní krytiny se setkali členové Evropského institutu ekobiologie a výzkumu (EIRE), mezinárodní organizace, která v Blažejovicích renovuje statek, aby tu založila ekobiologické centrum.
Ústecký kraj - Na železnici v posledních dnech zasahovali několikrát policisté, ale i strážníci. Například v Děčíně 28. února v 8.25 hod. si hlídka děčínské městské policie všimla, jak v oploceném objektu Českých drah nese muž nějaký větší sloupek z plotu na připravenou kárku. Jeden sloupek měl již naložený.
Louny, Nečemice - Policie po sedmi měsících ukončila vyšetřování tragické dopravní nehody, po níž loni v srpnu zahynula třicetiletá žena, upoutaná na invalidní vozík.
Jičín – Majitelů psů, takzvaní pejskaři, pozor. Město na vás chce znovu apelovat, abyste po svých čtyřnohých kamarádech uklízeli, pakliže tak ještě nečiníte. Pohled na ulici plnou psích výkalů totiž není hezkou vizitkou města.
Louny, Nečemice - Mladá žena byla na procházce s přítelem a z vozíku ji srazil přívěs připojený za traktorem
Kroměříž – Donedávna vyhlášená kroměřížská diskotéka Music Club Slady ukončila svůj provoz. Na webových a facebookových stránkách podniku se minulý týden objevilo jen strohé sdělení.
Židovice – Policie žádá o pomoc při pátrání. Pohřešovaná Hana Marková odešla ve čtvrtek 28. 2. 2013 v ranních hodinách z místa přechodného bydliště v obci Židovice.
Frýdek-Místek - Jedna starší žena zemřela, osm lidí bylo zraněno. Takovou bilanci měl požár, který v noci na úterý 5. března zachvátil byt v panelovém domě v ulici Čs. armády ve Frýdku-Místku.
Praha – Specialisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) hledají obchodní partnery společnosti All Property Ltd. se sídlem v Dubaji.
Jedno auto uprostřed silnice, druhé na chodníku nedaleko parku. Tak vypadala odpolední nehoda v Husově ulici nedaleko autobusového nádraží, která se stala kolem třetí hodiny.
Mladá Boleslav - Podle informací z krajského ředitelství se pro mladoboleslavskou dopravku hledají tři policisté. Další volná místa jsou na útvarech v celém kraji.
Frýdek-Místek - Frýdecko-místečtí kriminalisté vyšetřují neobvyklou krádež. Dosud neznámý pachatel odcizil v noci na pondělí 4. března autobus, který parkoval v sídle poškozené společnosti ve Frýdku-Místku.
Prachatice - Hlídky mohou zahájit oživování přímo na ulici. Ve výbavě mají také defibrilátor. „Zatím ho použít nemusely," říká ředitel MP Ivo Novotný.
Frýdek-Místek - Frýdek-Místek – Dosud neznámý pachatel odcizil v noci na pondělí 4. března autobus, který parkoval v sídle poškozené společnosti ve Frýdku-Místku. Dlouho se ale z lupu neradoval. Policisté odstavený autobus nakonec v pondělí kolem poledne našli.
Slaný - Čtyři lidé zahynuli po tragické čelní srážce aut v sobotu odpoledne na okraji Slaného v těsné blízkosti nájezdu na obchvat města a hlavní silnici Louny Praha.
Svitavy – V minulých dnech zasahovala městská policie v prodejně v Lačnově.
Nový Jičín - Hořící kabina náklaďáku zaměstnala novojičínské hasiče i záchranáře. Zraněného řidiče vytáhli z vozu svědkové události. Muž byl s popáleninami převezen do novojičínské nemocnice.
Brno – Mladík bezvládně ležel v tramvajové zastávce Kořískova v brněnských Řečkovicích. Mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková o případu informovala v neděli.
Praha – Specialisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) hledají obchodní partnery společnosti All Property Ltd. se sídlem v Dubaji.
Mladá Boleslav - Opilec skončil na záchytce a jeho chováním se bude zabývat policie
Severní Terasa – Při pravidelné kontrole obvodu si v křižovatce ulic Mezní – J.Zajíce všimli strážníci stojícího osobního vozidla, tovární značky Volkswagen. Hlídka chtěla s řidičem na místě projednat dopravní přestupek. Když promluvil strážníci poznali, že ji má, „jak zákon káže".
Louny, Podbořany - O peníze a doklady přišly nyní dvě ženy v Podbořanech a Lounech
Praha – Lepší péči pro oběti znásilnění by měla zajistit dohoda mezi pražskou porodnicí v Podolí a Policií ČR. Zlepšit by se měla především lékařská vyšetření, aby se zabránilo další traumatizaci znásilněných. Smlouvu začátkem týdne podepsal pražský policejní ředitel Martin Vondrášek a ředitel Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze – Podolí Jaroslav Feyereisl.
Chebsko - Otázka Pavla Valentu, tiskového mluvčího Policie České republiky.
Krnov - Městská policie Krnov provozuje kamerový systém, který prošel celkovou modernizací.
Mladá Boleslav - Spor řešil násilím proti partnerce. Při útoku prý neváhal udeřit ženu notebookem do hlavy.
Prachatice - Ráno přijdete k autu a při pohledu na kapotu by vás, jak se lidově říká, trefil šlak. Škrábance, kam jen oko dohlédne. Podobně se v loňském roce cítili majitelé jedenadvaceti vozidel v různých místech regionu Prachaticka. A od začátku letošního roku už podobný případ řešili policisté v Prachaticích hned dvakrát.
Karlovarský kraj - Nejhorší období pro silnice ještě neskončilo a Údržba silnic Karlovarského kraje dokončila předběžný plán oprav. Jedná se především o opravy silnic v oblasti Krušných hor. Dříve než na jaře ale na rozsáhlejší opravy nedojde.