Svitavy – Nová, rozsahem nevelká publikace svitavského rodáka, lékaře a spisovatele Josefa Čápa, provádí čtenáře minulostí města. Cesta je to dlouhá, začíná u samotných počátků města, pokračuje jeho obléháním za třicetileté války, končí světoznámým příběhem svitavského rodáka Oskara Schindlera.
Plzeň – Co závod, to druhé místo. Údělu letošní sezony neunikli Václav Pech junior s Petrem Uhlem ani při závěrečném podniku domácího mistrovství Rallye Příbram.
Plzeň – Posádka EuroOil – invelt teamu Václav Pech jun., Petr Uhel vyhlíží sobotní start Rallye Příbram, posledního podniku letošního domácího mistrovství v automobilových soutěžích.
Havlíčkův Brod/Tokio - V měsíci srpnu vycestovali reprezentanti České federace Okinawa Karate a Kobudo do Tokia, hlavního města Japonska, kde reprezentovali Českou republiku na Světovém šampionátu WOF v Okinawském karate a kobudo.
Plzeň – Smůla je provázela při premiéře na Barum Czech Rally před lety a pech si Václav Pech junior se spolujezdcem Petrem Uhlem vybrali i letos při svém 17. startu v nejtěžší soutěži u nás. Potkalo je víc defektů, než kolik měli ve voze Ford Fiesta R5 náhradních kol a závod v okolí Zlína nedokončili.
Po roce si v neděli odpoledne odvezl Jan Kopecký coby obhájce prvenství na Barum Czech Rally Zlín nový putovní pohár. Ale zase tak nový, jak se na první pohled zdá, není.
ROZHOVOR/ - Již je nesmrtelný. Na vítězný hattrick a šesté vítězství dosáhl včera ve 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín Jan Kopecký. Největším soupeřem továrního pilota Škody Motorsport sice byl stejně jako loni Alexej Lukjaňuk, ale tentokrát ruský bohatýr vzdoroval jen v úvodní etapě.
Zatímco loni souboj Jana Kopeckého s Alexejem Lukjaňukem na Barum Rally zvedal ze židle všechny přítomné, nyní byl od nedělního rána vítěz téměř jasný. I tak „Ti dva jsou z jiné planety, na ně nikdo neměl,“ glosoval v cíli bronzový Roman Kresta.
Dobojováno. Na třetí prvenství v řadě a šesté celkově dosáhl o víkendovém 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín Jan Kopecký. Tovární pilot Škody Motorsport ve voze Škoda Fabia R5 zvítězil na 15 měřených úsecích o délce přes 200 kilometrů s náskokem 55 sekund před druhým Rusem Alexejem Lukjaňukem z Ruska (Ford Fiesta R5).
Zlín – Zatímco dopolední kvalifikační zkoušku 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín ovládl Rus Lukjaňuk, úvodní rychlostní zkouška patřila Janu Kopeckému ve voze Škoda Fabia R5. Tovární pilot Škody Motorsport v nočním měřeném testu porazil o více jak čtyři vteřiny druhého Václava Pecha a Alexeje Lukjaňuka (oba Ford Fiesta R5).
Roli černého koně potvrdil hned na úvod. Ruská střela Alexej Lukjaňuk ve voze Ford Fiesta R5 ovládl páteční dopolední kvalifikační zkoušku 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín.
Den D je tady. Příznivci autosportu si o tomto prodlouženém víkendu dali dostaveníčko na Zlínsku, kde se již po 47. sjede absolutní rallyová špička nejen z Česka, ale i z celé Evropy. Letošní ročník Barum Czech Rally Zlín bude výjimečný nejen brilantním a velkým startovním polem, ale zejména návratem luhačovické legendy Romana Kresty. Ten si na domácích tratích zazávodí opět po třech letech.
Na letošní ročník Barum Czech Rally Zlín se jako každý rok těší tisíce fanoušků z různých částí republiky. Mezi nedočkavými milovníky rally sportu je také pětadvacetiletý Jaroslav Maniš z Chvalčova u Bystřice pod Hostýnem.
Adrenalin motoristických fanoušků stoupá z hodiny na hodinu. Dnes v 16 hodin bude slavnostním startem ve Zlíně na náměstí Míru zahájen již 47. ročník populární a hvězdné Barum Czech Rally Zlín (25. - 27. 8. 2017).
Stejně jako loni i v úterý se jako první v sekretariátě Barum Czech Rally Zlín prezentovala organizátorům 47. ročníku turecká posádka Murat Bostanci – Onur Vatansever.
Hned tři testovací úseky v okolí Vizovic připravili pořadatelé pro přihlášené posádky na nadcházející víkendovou Barum Czech Rally Zlín. Oficiálního testu se zúčastnila přibližně čtyřicítka pilotů včetně nejužší špičky.
První přímé setkání s největšími hvězdami letošního 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín nabízí úterní autogramiáda, která od 18.30 hodin proběhne ve zlínském obchodním centru Zlaté jablko.
ROZHOVOR/ - Je hvězdou rallyového sportu a o velké zpestření se postaral také na včerejší tiskové konferenci před 47. ročníkem zlínské Barumky. Luhačovický Roman Kresta ji pojede po třech letech, když se na začátku července rozhodl k návratu na tratě. „Chtěl jsem si na chvíli udělat čas sám pro sebe a také jsem cítil motivaci svézt se,“ vysvětlil 41letý řidič Škody Fabia R5.
Exkluzivitu dává letošnímu ročníku Barum Czech Rally Zlín startovní listina, kterou pořadatelé odhalili v pondělí večer. Na soutěž, která je součástí evropského šampionátu je přihlášených 152 soudobých posádek z 23 zemí světa, což sebou nese vzpomínku na slavnou éru na přelomu tisíciletí, kdy se na soutěži proháněly vozy kategorie WRC.
Žebrák /FOTOGALERIE/ - Rallyový navigátor Filip Schovánek spojil své síly se slovenským pilotem Martinem Kočim a pěkně jim to upaluje. Poté, co si odpočinuli do Rally Pačejov, poskytl rozhovor Deníku.
O téměř deset kilometrů kratší bude kvůli omezení v souvislosti s africkým morem prasat na Zlínsku 47. ročník populární Barum Czech Rally Zlín, která se v našem regionu pojede poslední srpnový víkend.
Buštěhrad /FOTOGALERIE/ – Do Německa, Rakouska a dalších zemí, kde potkaly různé kamarády, se děti vypravily s kašpárkem v loutkové hře Cesta kolem světa Loutkového Divadla marionet Matěje Kopeckého. Představení zahrál v Buštěhradu s kolegy loutkoherec Jan Kopecký, potomek slavné a rozvětvené divadelní rodiny.
Buštěhrad /FOTOGALERIE/ – Do Německa, Rakouska a dalších zemí, kde potkaly různé kamarády, se děti vypravily s kašpárkem v loutkové hře Cesta kolem světa Loutkového Divadla marionet Matěje Kopeckého. Představení zahrál v Buštěhradu s kolegy loutkoherec Jan Kopecký, potomek slavné a rozvětvené divadelní rodiny.
Mladá Boleslav /ANKETA/ – Velkým lákadlem a úplnou novinkou letošního 44. ročníku Rally Bohemia byla městská rychlostní zkouška. Závodní automobily řezaly zatáčky přímo v historickém centru, jejich motory burácely uličkami a davy diváků jen potvrzovaly atraktivitu trati. Zaznívaly však i slova kritiky.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Vítězem čtyřiačtyřicátého ročníku Rally Bohemia se stala posádka ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler, kteří na start vyrazili s číslem jedna. Reprezentovali továrního tým ŠKODA Motorsport s vozidlem Škoda Fabia R5.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Čtyřiačtyřicátý ročník Raly Bohemia přilákal do Mladé Boleslavi ticíce návštěvníků. Vítězství obhájil Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem s vozidlem Škoda Fabia R5. "Vyhrát v Boleslavi a navíc s vozem Škoda znamená vždy něco navíc. Jsme maximálně spokojeni," prozradil v cíli Kopecký a dodal, že závod byl letos velmi těžký. "Podmínky na trati byly hodně těžké. Byl hodně bláta a mokro," sdělil jezdec.
/FOTOGALERIE/ Čtyřiačtyřicátý ročník Raly Bohemia přilákal do Mladé Boleslavi ticíce návštěvníků. Vítězství obhájil Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem s vozidlem Škoda Fabia R5. "Vyhrát v Boleslavi a navíc s vozem Škoda znamená vždy něco navíc. Jsme maximálně spokojeni," prozradil v cíli Kopecký a dodal, že závod byl letos velmi těžký. "Podmínky na trati byly hodně těžké. Byl hodně bláta a mokro," sdělil jezdec.
Boleslav - Šestá rychlostní zkouška Rally Bohemia musela být z důvodu havárie posádky Daniel Landa a Pavel Zalabák pozastavena. Podle dostupných informací Landa utrpě lehčí zranění, jeho navigátor naštěstí vyvázl bez zraněné. Závod už nyní pokračuje s několikaminutovým zpožděním.
Plzeň – Ačkoliv na nedávné Rallye Hustopeče skončili Václav Pech junior s Petrem Uhlem druzí, a v národním mistrovství tak prodloužili sérii druhých míst za Janem Kopeckým s tovární škodovkou, měli radost.
Mladá Boleslav – Na startovní čáře 44. ročníku Rally Bohemia stane už zítra 134 posádek. O přední příčky svede souboj favorit posledních ročníků s matadorem závodu.
Mladá Boleslav - A nutno s trochou nadsázky poznamenat, že v případě tohoto mladého soutěžáka bude za úspěch považováno zřejmě jen vítězství. Talentovaný jezdec, žijící v Semčicích u Mladé Boleslavi, totiž zvítězil v předchozích dvou soutěžích kalendáře českého mistrovství a v kategorii „dvoukolek" se tak propracoval do čela.
Mladá Boleslav – Rally Bohemia obsadí Boleslav. A tentokrát to bude doslova. Hned tři z jedenácti naplánovaných rychlostních zkoušek letošního 44. ročníku slavného závodu se totiž pojedou přímo ulicemi Mladé Boleslavi. Zde také bude servisní zóna a tradičně i nedělní slavnostní vyhlášení na rampě.
Mladá Boleslav – O prvním červencovém víkendu budou na Mladoboleslavsku a Železnobrodsku burácet motory silných závodních aut, za jejichž volanty předvedou své triky hvězdy motorsportu – třeba hned dva šestinásobní vítězové Bohemky, Jan Kopecký a Roman Kresta. Rally však přinese celou řadu komplikací, a to nejen uzavírek.
Plzeň – Po první etapě byli sice čtvrtí, ale nezpanikařili a díky skvělému výkonu v té druhé si Václav Pech junior s Petrem Uhlem vybojovali na Rallye Hustopeče konečné druhé místo.
Hustopeče, Brno – Kdyby zvítězil někdo jiný, půjde o velké překvapení, možná až zázrak. Jenže ten mezi vinicemi při Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče nepřišel a z triumfu se potřetí v řadě a posedmé v kariéře raduje pilot továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký. „Pohrálo si s námi počasí, problémy měli všichni. Nás třeba potkal defekt, ale naštěstí jsme to zvládli," oddechl si pětatřicetiletý suverén, který opanoval se Škodu Fabií R5 už patnáctý start na domácích tratích v řadě.
Plzeň – Český šampionát v rallye pokračuje v okolí Hustopečí na jihu Moravy a do boje se pustí i posádka EuroOil-invelt teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel s vozem Ford Fiesta R5.
Hustopeče, Brno – Ve znamení třináctky. Už v pátek v Hustopečích startuje třináctý ročník Agrotec Petronas Syntium rally a třináctka je také charakteristická pro největšího favorita dvoudenního klání – posádku továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler. Úspěšný tandem v České republice ovládl posledních třináct podniků mistrovství republiky v řadě. „Ze startovní listiny máme upřímnou radost. Nabízí jak kvalitu, taki kvantitu," pochvaluje si ředitel soutěže Rudolf Kouřil 116 přihlášených posádek.
Své čtvrté pokračování si v pátek a sobotu odbude TrueCam mistrovství české republiky v rally. Soutěžní posádky si to na čas rozdají na specifických tratích třináctého ročníku Agrotec Petronas Syntium rally v okolí Hustopečí u Brna.
Hustopeče – Poslední hodiny zbývají do startu motoristické akce sezony regionu. V pátek a v sobotu se na trať kolem jihomoravských vinic vydají závodnici rallye v různých kategoriích. Uskuteční se třináctý ročník Agrotec Petronas Syntium rally v Hustopečích.
Plzeň – Tři druhá místa ze tří odjetých soutěží, to je bilance posádky Václav Pech junior, Petr Uhel z EuroOil-invelt teamu v domácím rallyovém šampionátu.
Český Krumlov – Až do noci v sobotu v Jelení zahradě v Českém Krumlově hřměly motory a rezonovalo slavnostní vyhlašování vítězů 45. Rallye Český Krumlov. Jejím absolutním vítězem se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler na Škodě Fabii R5.
Třinácté vítězství v řadě v domácím rallyeovém šampionátu si na své konto připsala posádka Továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký - Pavel Dresler.
Český Krumlov - Až do noci v sobotu v Jelení zahradě v Českém Krumlově hřměly motory a rezonovalo slavnostní vyhlašování vítězů 45. Rallye Český Krumlov. Absolutním vítězem 45. Rallye Český Krumlov 2017 se stala posádka továrního týmu Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký a Pavel Dresler na Škodě Fabii R5.