Den Labe odplul, závěr obstaraly dračí lodě
Hradec Králové - /VIDEO, FOTO/Atraktivní podívanou nabídl poslední den třídenního svátku vody a řeky Labe, který v Hradci Králové skončil v sobotu.
Hradec Králové - /VIDEO, FOTO/Atraktivní podívanou nabídl poslední den třídenního svátku vody a řeky Labe, který v Hradci Králové skončil v sobotu.
Aktivní dovolená je v módě. Zájem je především o pěší turistiku, cykloturistiku a sjíždění řek. Podle prodejců lidé nyní často sahají po levnějších zájezdech. Někteří však hlavu neskloní ani před výstupem na Kilimandžáro.
Hradec nad Moravicí - Letošní Beethovenka bude pravděpodobně patřit k těm nejvydařenějším v historii. Nejen krásným počasím, ale i počtem účastníků a zemí jejich původu (zaregistrovalo se 79 kandidátů ze 17 států světa včetně Číny a USA).
Šanghaj, Ústí nad Labem - Na světové výstavě EXPO 2010, která probíhá v čínské Šanghaji, se v červenci budou prezentovat i kraje České republiky. Ten Ústecký se představí ochutnávkou likéru Stará myslivecká.
Trutnov - Kouč Trutnov Martin Petrovický pro Krkonošský deník a Trutnovinky.czblogujez přípravy české basketbalové reprezentace žen na mistrovství světa, kde u národního družstva působí jako jeden z asistentů.
Čína - Už nejméně 132 obětí si vyžádaly záplavy, které v posledních dnech zasáhly jižní Čínu. Dalších 86 osob je pohřešováno, přes 860.000 muselo před živlem opustit své domovy. Oznámila to agentura AP s odvoláním na pekingské ministerstvo vodních zdrojů.
Trutnov – Že české basketbalistky při soustředění v Trutnově dvakrát porazí Čínu? Této zprávě by na začátku týdne věřil málokdo. Zvlášť poté, co si přečetl soupisku asijského výběru, který dorazil v kompletní sestavě.
Praha - Český reprezentant Michal Jáně startoval v elitním seriálu poprvé v kariéře. Stanislav Ježek byl pátý.
Čína - Největší světová automobilka Toyota Motor zastavila výrobu ve své hlavní čínské továrně.
Peking - Už nejméně 90 obětí si vyžádaly záplavy, které v posledních dnech zasáhly jižní Čínu.
Peking - Nejméně 69 lidí zahynulo a dalších 44 je pohřešováno v souvislosti se záplavami, které v posledních dnech zasáhly jižní Čínu. Živel postihl kolem 2,6 milionu lidí a způsobil škody v hodnotě 6,5 miliardy jüanů (skoro 20 miliard korun). Podle agentury AFP o tom informovala čínská vláda.
Český Krumlov - Na Festivalu komorní hudby zazní i nové dílo ministra kultury Václava Riedelbaucha.
Valašské Meziříčí - Ve Valašském Meziříčí včera zastupitelé bojovali o život příští generace místních koček. Rozhodovali totiž, zda se mají čtyřnohé tulačky, jichž je v místním agropodniku na tři desítky, nechat vykastrovat, či nikoliv.
Trutnov – Třízápasový blok přípravných utkání proti Číně zakončily dnes české basketbalistky druhým vítězstvím. Také potřetí dokázaly nastřílet sedmdesát bodů.
Hodonínsko - V okolí Hodonína a Kyjova se vyskytl nový druh pavouka. Jedná se o slíďáka kouřového, jehož původ sahá až do oblastí Nepálu a Číny. V rozpětí končetin může dosáhnout velikosti až čtyři centimetry.
Hodonínsko – V okolí Hodonína a Kyjova se vyskytl nový druh pavouka. Jedná se o slíďáka kouřového, jehož původ sahá až do oblastí Nepálu a Číny. V rozpětí končetin může dosáhnout velikosti až čtyři centimetry. Důležitou informací je, že není jedovatý a pro člověka tedy neškodný.
Mladá Boleslav – Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v květnu prodala 65.349 aut, což je nový prodejní rekord měsíce.
Mladá Boleslav – Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v květnu prodala 65.349 aut, což je nový prodejní rekord měsíce.
Trutnov – Česko! Česko! Dvanáct set padesát diváků svými hlasivkami žene domácí reprezentaci do útoku. Na časomíře v hale ZŠ Komenského už ubíhá poslední minuta druhého přípravného utkání mezi Českou republikou a Čínou. Stav 66:67…
Ústí nad Labem – Kriminalisté z ústecké expozitury celostátního Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování zahájili trestní stíhání tří Číňanů, z toho jsou dva muži.
Trutnov – Úterní zápas se hrál po dohodě trenérů bez diváků a české basketbalistky podlehly čínské reprezentaci 71:75. Při dnešní odvetě se však už v hale ZŠ Komenského tísnilo 1250 dychtivých fanoušků as tímto„dopingem“se domácí reprezentace vybičovala k výbornému výkonu.Nad čtvrtým týmem z poslední olympiády zvítězila70:67.
Trutnov – Momentálně hájí barvy francouzského Bourges, předtím pět let strávila studiem na Univertity of South Carolina. Její kariéra však začala tady pod Krkonošemi.
Prostějov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – V úterý dopoledne odstartoval ve Smetanových sadech třiapadesátý ročník Wolkrova Prostějova. Ačkoli Wolker patřil a po několika desetiletích zase začíná patřit především mladým lidem, středoškoláky přitahují spíše happeningy a koncerty, které soutěž doprovázejí. Samotná recitace už je tolik neoslovuje. „Jsem ráda, že se tady konečně něco děje. Určitě se půjdu podívat odpoledne na Point. Taky určitě zajdeme na zámek na nějakou kapelu,“ těšila se sympatická brunetka Jitka z oděvní školy.
Trutnov - Vizitky českých basketbalových reprezentantek, které dnes a zítra v trutnovské hale nastoupí od 18 hodin k přípravným duelům proti Číně.
Trutnov - V hale ZŠ Komenského se dnes a zítra předvedou v akci dva účastníci letošního mistrovství světa: od 18 hodin Česko – Čína.
Prostějov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – V úterý dopoledne odstartoval ve Smetanových sadech třiapadesátý ročník Wolkrova Prostějova. Ačkoli Wolker patřil a po několika desetiletích zase začíná patřit především mladým lidem, středoškoláky přitahují spíše happeningy a koncerty, které soutěž doprovázejí. Samotná recitace už je tolik neoslovuje. „Jsem ráda, že se tady konečně něco děje. Určitě se půjdu podívat odpoledne na Point. Taky určitě zajdeme na zámek na nějakou kapelu,“ těšila se sympatická brunetka Jitka z oděvní školy.
Brno /ROZHOVOR/ – Hudebník David Synák z brněnské skupiny Čankišou, který se vrátil ze světové výstavy Expo 2010 v Shanghai, vzpomíná na svůj měsíční pobyt v Číně.
Hradec Králové - /FOTOGALERIE/ Kapela Čechomor vystupuje 16. června večer na Střelnici. Ještě před tím však houslista KAREL HOLAS odpovídal fanouškům v on-line rozhovoru v redakci Hradeckého deníku.
Trutnov - Český tým s hráčkami, které bojují o nominaci na MS, nestačil v zápase bez diváků na Číňanky 71:75.
Hertogenbosch - Česká tenistka si poradila s Magdalenou Rybárikovou. O semifinále si zahraje podruhé v sezoně.
Trutnov– Ze Špindlerova Mlýna do Trutnova se přesunuly české basketbalové reprezentantky. Po relaxační a rehabilitační fázi již tentokrát vpřípravě národního družstva půjde opravdu „do tuhého“. Český tým se totiž vrámci své trutnovské mise poprvé představí vostrém zápasovém testu před domácím publikem.
České Budějovice /ROZHOVOR/ - V hale se bude veslovat na netradičním trenažéru
Brno /TÉMA, UVNITŘ ROZHOVOR/ - Na přelomu září a října se v České republice uskuteční mistrovství světa žen. Brno při něm bude hrát hlavní roli.
Ústí nad Labem, Budapešť - K titulu pomohla například rána do ostří nože na padesát metrů.
Praha - Na Domažlicku dobře známá spisovatelka Marie Rivai dovolila exkluzivně Domažlickému deníku nahlédnout do průběhu uzavřené česko–čínské oslavy dne dětí v Kounicově paláci.
Linec - V Rakousku bylo loni 39 077 milionářů. Jejich počet se meziročně zvýšil o 9,8 procenta.
Biškek - Vjižním Kyrgyzstánu od pátku zuří etnické násilnosti, které si již vyžádaly přes 100mrtvých a nejméně 1000zraněných.
Praha - Slovníček pro fotbalové fanoušky: Dejte si Zamalek, opatrně i gaggu. A hlavně dejte pozor na tsotsi. Yebo, ať se z vás pak nestane fundi.
Trutnov - Kouč Trutnov Martin Petrovický pro Krkonošský deník a Trutnovinky.czblogujez přípravy české basketbalové reprezentace žen na mistrovství světa, kde u národního družstva působí jako jeden z asistentů.
Nový Jičín – Třetí kolo světové ploutvařské soutěže World CUP 2010 hostila německá Postupim. Na Světovém poháru CMAS v plavání s ploutvemi nemohli chybět ani zástupci nejúspěšnějšího klubu na Novojičínsku, KVS Laguna Nový Jičín. Do klubové sbírky tak přibylo dalších šest medailí z letošního SP.
Londýn - Většina analytiků očekává, že tempo oživení poptávky po palivech se nyní v zemích eurozóny zpomalí.
Ústí nad Labem, Budapešť - K titulu pomohla například rána do ostří nože na padesát metrů.
Biškek - Kyrgyzské armádní a policejní oddíly obsadily centrum města Oše na jihu země, kde se v noci na pátek střetly ozbrojené skupiny mladých Kyrgyzů a Uzbeků.
Plzeň - Téměř operní hymna zazní v sobotu ze scény Velkého divadla v Plzni. Po sedmatřiceti letech se tady publikum opět setká s operou Turandot od Giacoma Pucciniho. A princ Kalaf zazpívá jednu z nejpopulárnějších světových árií, kterou snad nejvíce proslavil Luciano Pavarotti – Nessun dorma…
Ústí, Budapešť /FOTOGALERIE/ - K titulu pomohla například rána do ostří nože na padesát metrů.
Špindlerův Mlýn – Luxusní hotel Wellness Harmony obývají v těchto dnech basketbalové reprezentantky České republiky. Od neděle tu absolvují kondiční soustředění v přípravě na mistrovství světa.
Indonésie - V jedné vesnici na indonéském ostrově Sumatra objevili při sčítání obyvatel komisaři údajně 157letou ženu. Takový věk si alespoň přičítá čilá stařenka, která ovšem nemá žádné doklady, které by její tvrzení podpořily.
Zlín/Xi-An – Nevídaného úspěchu dosáhl tým zlínských vědců v čele s děkanem Fakulty technologické UTB Petrem Hlaváčkem. Účastní se zasedání ISO komise, která určí novou světovou normu pro číslování obuvi.
Klenová – Zajímavou výstavu, která ponese název Vzpomínky na Tibet, připravují na zámku Klenová.
Staňkov – Na náměstí ve Staňkově proběhla kampaň za lepší pracovní podmínky při výrobě hraček.