Chvilka nad šachovnicí
řídí mistr FIDE
řídí mistr FIDE
KRASLICE - Propouštění je u konce
PRAHA - Na současném českém trhu se objevily další nebezpečné výrobky pro děti. Vysoký obsah škodlivých ftalátů v dětské pláštěnce, plážových botách a dokonce i v odsávačce hlenů pro kojence zjistili v těchto dnech vědci ze zlínského Institutu pro testování a certifikaci (ITC).
PRAHA - Pro děti jen to nejlepší. Zvláště ty nejmenší chrání rodiče, jak mohou. Přesto vedou nebezpečný život. Vhračkách, botičkách, oblečení, bryndáčcích, v nádobí a vřadě dalších produktů se vyskytují nebezpečné chemikálie, které se znich uvolňují a ohrožují zdraví nejmenších. Sdružení Arnika včera upozornilo na další dětské zboží obsahující rizikové ftaláty.
KRNOV - Festival Pro Tibet zahájil buddhistický obřad v muzeu. Dnes je beseda s tibetským exulantem, příští týden zase bude púdža.
ŠANGHAJ, PRAHA - Něžné pohlaví všech zemí teď u obrazovek vystřídalo muže. Třítýdenní svátek fotbalu, mistrovství světa žen, odpískalo v pondělí v Šanghaji první výkop. Kdo je favoritem?
PEKING - Čínské hračky, které letos děti dostanou k Vánocům, budou bezpečné. Přislíbil to dnes šéf čínského úřadu pro dohled nad kvalitou výrobků Li Čchang-ťiang s tím, že problémy s využíváním nebezpečných barev obsahujících olovo budou včas vyřešeny.
Kolekci deseti exkluzivních fotografií, na kterých zachytil zpěvák Dan Bárta své oblíbené vážky, si mohou zájemci prohlédnout v pražském baru Krásný ztráty.
PRAHA - Unikátní fotografie pořídil zpěvák Dan Bárta při svých cestách po celém světě.
TÁBOR/MĚŠICE - Desítky lidí přivedla v neděli odpoledne do měšického zámku přednáška z kuchyně Českého institutu mezinárodního setkání. Tentokrát do přednáškové místnosti zavítal Pavel Velev, ředitel zlínské Nadace Tomáše Bati. Hovořil o Baťově systému řízení.
OPOČNO - Po téměř roce kralování coby nejkrásnější žena světa se rodačka z Opočna, loňská Miss ČR a Miss World Taťána Kuchařová rozhodla pokračovat ve studiu. V Praze bude studovat obor mezinárodní vztahy a veřejnou správu. „Časem se možná porozhlédnu také po nějakém oboru v zahraničí,“ řekla kráska.
ŠANGHAJ/PRAHA - Něžné pohlaví všech zemí teď u obrazovek vystřídalo muže. Třítýdenní svátek fotbalu, mistrovství světa žen, odpískalo včera vŠanghaji první duel.
DOBRÉ - Extraligové a prvoligové družstvo SK Dobré sehrálo přátelská mezistátní utkání v polském městě Polkowice. Tamní A-tým působí v I. lize a rezerva ve druhé.
ZLÍN - Alternativní medicínou, prací s univerzální vesmírnou energií a vyhledáváním geopatogenních zón se už šestnáct let profesionálně zabývá psychotronik Alois Jurák ze Zlína Štípy. S nadáním pro přírodní léčitelství se prý už narodil.
ZLÍN - Studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dvacetiletá Petra Holáková z Nedachlebic, se před několika dny vrátila z Polska. Strávila tam měsíc prací pro mezinárodní neziskovou organizaci AISEEC. Ta rozvíjí potenciál mladých lidí a zabývá se také zprostředkováváním zahraniční praxe studentům po celém světě. Petra se stala před rokem její členkou.
OSTRAVA - Přibližně sto tisíc lidí vidělo v Ostravě a okolí během posledních dvou víkendů tři ohňostroje odpálené v rámci prvního ročníku mezinárodního festivalu Ohňostroje 2007. Vychází to z odhadů pořadatelů, policie a také pracovníků města Ostravy.
Studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, dvacetiletá Petra Holáková z Nedachlebic, se před několika dny vrátila z Polska. Strávila tam měsíc prací pro mezinárodní neziskovou organizaci AISEEC. Ta rozvíjí potenciál mladých lidí a zabývá se také zprostředkováváním zahraniční praxe studentům po celém světě. Petra se stala před rokem její členkou.
OSTRAVA - Největší turnaj za posledních třicet let své existence chystají na druhou polovinu září pořadatelé Velké ceny Ostravy v boxu. Šestatřicátý ročník má být pilotním projektem kandidatury na získání jednoho ze čtyř nominačních turnajů na olympijské hry v Pekingu.
BEROUNSKO, HOŘOVICKO - Anketa Deníku prozradila, čeho se děti obávají a co by odstranili. Co vy na to?
PŘEROV - Už 45. ročník Přerovské padesátky - Memoriál J. Přidala se uskutečnil pod záštitou primátora města Přerova. Pořadatelé ze Spartaku Přerov měli obavy o účast chodců, protože mistrovství České republiky v chůzi na 50 kilometrů se konalo již v březnu ve slovenských Dudincích.
PŘEROV - Už 45. ročník Přerovské padesátky - Memoriál J. Přidala se uskutečnil pod záštitou primátora města Přerova. Pořadatelé ze Spartaku Přerov měli obavy o účast chodců, protože mistrovství České republiky v chůzi na 50 kilometrů se konalo již v březnu ve slovenských Dudincích.
ZNOJMO - Vdevátém ročníku festivalu o jídle a pití ve Znojmě zvítězil televizní pořad BBC Velké Británie o tradicích gastronomie vAfghánistánu. Vpříštím roce oslavíZnojemský hrozenjubileum. Lidem zazpívá Čechomor.
ŠANGHAJ/PRAHA - Ráno obvykle absolvuje praktickou přípravu na hřišti. Odpoledne a večer si pak opakuje teoretické znalosti a sleduje spolu s kolegyněmi videa ze zápasů. To všechno v daleké Číně. Fotbalová rozhodčí Dagmar Damková se pilně chystá na svůj pátý vrchol v kariéře.
Ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů (SOS) přináší Deník pravidelně výtah z evropského varovného systému Rapex. Kompletní týdenní přehled najdete na adrese ww.spotrebitele.info. Výrobky zachycené v jiných evropských zemích se však mohou objevit i na tuzemském trhu.
JIŽNÍ ČECHY - Pokud se Teresy Präauer zeptáte na její životní motto, odpoví vám citátem básníka Petera Rühmkorfa: Buď oblomný a vzdoruj! Už jako dítě vnímala umění díky kreativnímu rodinnému duchu a záhy se začala zajímat o malbu a o literaturu.
BRUNTÁL - Mistr Jiří Straka předvádí v Galerii V Kapli část své třicetiobrazové sbírky ztvárněných srdcí.
NYMBURSKO - Za co by děti udělovaly trest smrti a co si o něm vůbec myslí? Opět přinášíme poznatky z našeho speciálního průzkumu mezi školáky. Zítra pokračujeme!
FORT WILLIAM - Česká cyklistka Jitka Škarnitzlová dnes získala stříbro v cross country juniorek na mistrovství světa horských kol. V kategorii do třiadvaceti let nebyla v britském Fort Williamu daleko od medaile ani Tereza Huříková, ale nakonec skončila čtvrtá stejně jako loni na Novém Zélandu.
PRAHA – Mezi výrobky, které se nejčastěji dostávají na černé listiny nebezpečných produktů, patří hračky. Většinou je jejich výrobce Čína. Dnes nová „Jobova zvěst“ přišla opět od americké firmy Mattel. Společnost stáhne ztrhu 800 000 hraček, které pro ni a pod její značkou vyrábějí vČíně.
LONDÝN - Podle britských vládních zdrojů vyplývá, že čínští počítačoví hackeři se zřejmou vazbou na čínské armádní složky napadli počítače a servery některých britských ministerstev. Konkrétně pak počítačové zařízení ministerstva zahraničí.
HRADEC KRÁLOVÉ - Nová Akropolis HK pořádá cyklus přednášek k náboženským a filosofickým tématům.
PRAHA - Českému vývozu tradičně dominují automobily, v závěsu za nimi pak z Česka na zahraniční trhy míří hlavně elektrická a telekomunikační zařízení. Nejinak tomu bylo i v červenci, jak potvrzují data, která zveřejnil Český statistický úřad.
ZNOJMO - Tradicí Znojemského hroznu se staly národní dny, na nichž se představuje kultura a v této souvislosti také kuchyně některých států světa. Letos do Znojma zavítají hosté ze zemí velmi vzdálených i z těch, které máme za humny. Národní dny připravuje Jiří Šnajdar.
KUNÍN - Více než pět set kusů různých předmětů z rodinné sbírky posledních majitelů zámku v Kuníně, rytířů Bauerů z rakouského Salcburku, dorazilo do Kunínského zámku včera k ránu.
KRNOV - Krnovští skauti v Anglii poznali kolegy z dvou set zemí světa Celosvětové setkání skautů Jamboree přivedlo čtyřicet tisíc účastníků První tábor skautů se v Anglii konal před sto lety.
ZNOJMO - Město Znojmo hostí devátý ročník festivalu o gastronomii. Porota shlédne téměř dvě stovky televizních pořadů. Poprvé se představí pobaltské kuchyně. Svátekjídla a pití opět nabídne národní dny.
ALBRECHTICE V JIZERSKÝCH HORÁCH - Krteček je oblíbenou pohádkovou postavou také v dalekém Japonsku. Jako dřevěnou hračku jej tam vyváží největší tuzemský výrobce hraček – firma Detoa Albrechtice. Až 80 procent všech dřevěných hraček, které vyrábí největší český výrobce hraček – firma Detoa Albrechtice, putuje na zahraniční trhy.
PRAHA/SHANGHAI - Ve světě obchodu se rozmáhá nový podvod, na který už nalítly zřejmě stovky a možná i tisíce lidí: Fiktivní obchody sČínou.
PÍSEK - V Prácheňském muzeu budou vystaveny nejlepší práce mezinárodního bienále.
OSTRAVA - Baseballista Arrows Ostrava se stal nejlepším pálkařem české reprezentace
ŽATECKO - Velmi zklamaní jsou z letošní úrody chmele pěstitelé na Žatecku.
TACHOVSKO - Poznámky, vysvětlivky, komentáře. Redaktoři Tachovského deníku o dění kolem nás v září 2007
ALBRECHTICE V JIZERSKÝCH HORÁCH - Krteček je oblíbenou pohádkovou postavou také v dalekém Japonsku. Jako dřevěnou hračku jej tam vyváží největší tuzemský výrobce hraček – firma Detoa Albrechtice. Až 80 procent všech dřevěných hraček, které vyrábí největší český výrobce hraček – firma Detoa Albrechtice, putuje na zahraniční trhy.
ČESKOKRUMLOVSKO - Zajatí běženci momentálně čekají na rozhodnutí o správním vyhoštění.
ÓSAKA - Snapětím sledovala poslední pokus Christiny Obergföllové. Ta jediná ji ještě mohla přehodit. Jásající Němka ji na chviličku vzala vítr z plachet. Ztribuny však českou oštěpařku gestem uklidnila diskařka Cechlová. Vzápětí si byla jistá. Barbora Špotáková je světovou šampionkou!
BENÁTKY - Na letošním benátském festivalu má v soutěži největší zastoupení anglosaská kinematografie, ale největší úspěchy zatím sklízí asijské filmy.
Řetězec Toys ´R´ Us stahuje pastelky
TOKIO - Kolébka kung - fu, šaolinský klášter na severozápadě čínské provincie Che - nan žádá omluvu od anonymního internetového uživatele, který v jednom diskusním fóru tvrdí, že v boji s japonskými nindžami šaolini neuspěli.
BRNO/STUTTGART - Na mistrovství světa ve Stuttgartu budou české sportovní gymnastky bojovat o účast na olympiádě v Pekingu. Celý tým tvoří výhradně závodnice Sokola Brno I.
ÓSAKA - Tyson Gay je absolutním vládcem současného světového sprintu. K nedělnímu titulu na nejkratší trati přidal pětadvacetiletý Američan na mistrovství světa v Ósace triumf i na dvoustovce.