Příbram /ROZHOVORY/ – Ukrajinské děti, které si užívají na Příbramsku ozdravné pobyty, ve středu oficiálně přivítalo Gymnázium Příbram. Jedná se o tři dvoutýdenní turnusy dětí z míst, kde se jim v současné době nežije zrovna dobře s ohledem na politickou situaci. Příbramský deník o tom informoval.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Dětský hlas, ze kterého až zamrazí. Takový zážitek si ve středu mohlo vychutnat publikum, které dorazilo do Základní umělecké školy ve Vyškově. Hostila totiž okresní kolo národní soutěže základních uměleckých škol v komorním a sólovém zpěvu.
Kroměříž – Nezodpovědní nebo třeba jen méně šikovní majitelé, kteří opouštějí své psy? Podle vedoucího kroměřížského útulku Čápka Jaroslava Kolaříka je jich v poslední době naštěstí o něco méně.
Blanensko - Provozovatelé diskoték a klubů na Blanensku musejí bojovat o návštěvníky. Pokud jim nenabídnou atraktivní koncerty či dárky, mohou se se svým podnikáním rozloučit.
Blanensko - Provozovatelé diskoték a klubů na Blanensku musejí bojovat o návštěvníky. Pokud jim nenabídnou atraktivní koncerty či dárky, mohou se se svým podnikáním rozloučit.
Chomutov - Na večerní vyhlášení ale dorazit nemohla. „Vyřiďte bráchovi, ať se těší na dárky," vzkázala královna chomutovského sportu v živém telefonickém vstupu ze soustředění na Floridě.
Praha – Češi budou moct po několika letech opět pozorovat částečné zatmění Slunce. Nastane 20. března v 09:37 a své maximální fáze by mělo dosáhnout v 10:46. Měsíc při něm zakryje shora přes 74 procent slunečního disku. Zatmění má skončit v 11:57. Pokud bude jasno, měl by být jev pozorovatelný v celém průběhu. Půjde o největší zatmění Slunce nad územím Česka, viditelné mezi lety 2011 až 2026. Informoval o tom dnes Astronomický ústav Akademie věd ČR na svém facebookovém profilu.
Východní Čechy - Vážení předplatitelé Deníku, každý týden vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.
Královéhradecko - Přípravy na nadcházející třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana vrcholí. Policie a lidé z prezidentovy ochranky v úterý prošli prostory hejtmanství, které hlava státu navštíví hned na začátku, a vedení kraje ve spolupráci s prezidentskou kanceláří upřesňuje detaily návštěvy.
Svitavy - Pátek třináctého rozhodně nebyl smolný pro transfúzní oddělení Svitavské nemocnice. Valentýnská akce „Kdo miluje, daruje krev" přilákala spoustu dárců nejcennější životní tekutiny.
Královéhradecko - Přípravy na nadcházející třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana vrcholí. Policie a lidé z prezidentovy ochranky v úterý prošli prostory hejtmanství, které hlava státu navštíví hned na začátku, a vedení kraje ve spolupráci s prezidentskou kanceláří upřesňuje detaily návštěvy.
Královéhradecko - Přípravy na nadcházející třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana vrcholí. Policie a lidé z prezidentovy ochranky v úterý prošli prostory hejtmanství, které hlava státu navštíví hned na začátku, a vedení kraje ve spolupráci s prezidentskou kanceláří upřesňuje detaily návštěvy.
Královéhradecko - Přípravy na nadcházející třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana vrcholí. Policie a lidé z prezidentovy ochranky v úterý prošli prostory hejtmanství, které hlava státu navštíví hned na začátku, a vedení kraje ve spolupráci s prezidentskou kanceláří upřesňuje detaily návštěvy.
Olomoucký kraj – Seznámili se před dvěma lety v lazaretu na periferii Přerova. A od té doby jsou pořád spolu. Bydlí na společném pokoji, starají se jeden o druhého. Teď se ale bojí toho, aby jejich vzájemné pouto nezpřetrhalo stěhování. Lazaret se totiž ke konci února uzavře.
Vlašim – Celkem devatenáct ztracených, zatoulaných nebo odložených psů zajistili v loňském roce vlašimští strážníci. Za první měsíc letošního roku to však byli už čtyři psi, z toho dvě štěňata, která mohla být nevhodným dárkem pod vánoční stromeček.
Hradec Králové - Co potěší ženu ze všeho nejvíc? Pozvání na večeři? Drahý šperk? Samá voda… Odpověď je po staletí stejná – je to květina. A co může potěšit víc než sama královna všech květin, tedy růže.
Karlovarský kraj - Inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI) se v minulém roce při kontrolách předváděcích akcí šmejdů činili. Navštívili 78 těchto akcí, při každé druhé kontrole byla odhalena některá z forem nekalých obchodních praktik. Inspektoři rozdali 18 pokut ve výši 3 955 000 korun.
Přerov – Seznámili se před dvěma lety v lazaretu na periferii Přerova. A od té doby jsou pořád spolu. Bydlí na společném pokoji, starají se jeden o druhého. Teď se ale bojí toho, aby jejich vzájemné pouto nezpřetrhalo stěhování. Lazaret se totiž ke konci února uzavře. „Kdyby nás chtěli rozdělit, a on měl jít jinam než já, tak se vezmeme. Jsme prostě nerozlučná dvojice," říká paní Jaroslava N.
České Budějovice - Než aby posílaly přání s vyznáním lásky, oslavily studentky Střední školy obchodní v Českých Budějovicích Valentýna darováním krve. Ve čtvrtek se Michaela Hebíková (zleva), Lenka Petrášková, Ilona Srncová, Markéta Vargová, Andrea Motzčáková a Alena Němečková vydaly na transfúzní oddělení českobudějovické nemocnice, aby darovaly krev, jež může v budoucnu někomu zachránit život.
Svitavy – Pátek třináctého rozhodně nebyl smolný pro transfúzní oddělení Svitavské nemocnice. Valentýnská akce „Kdo miluje, daruje krev" přilákala spoustu dárců nejcennější životní tekutiny.
Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin. Výsledky se dozvíte v sobotu, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.
Příbram – Snídaně do postele, růže pro radost, cokoli ve tvaru srdce, veliký polibek nebo pozvánka na večeři.Jestli jste alespoň jedno z výše jmenovaného v sobotu 14. února dostali, zřejmě vám došlo, že je svátek všech zamilovaných, svatý Valentýn.
Praha - Dárek partnerce na svátek svatého Valentýna kupuje čtvrtina mužů a 60 procent žen. Téměř čtyři pětiny mužů by přitom oslavy 14. února zcela zrušily, naopak 70 procent žen jej chce slavit pravidelně. Vyplývá to z průzkumu společnosti Shoptet.
Kolín /ROZHOVOR, VIDEO, ANKETA, SLOUPEK/ - Svátek svatého Valentýna připadá na sobotu 14. února. Hned po pátku třináctého. Čím udělat radost ženě vašeho života? Chybu neuděláte s rudými růžemi, v současné době ale také „frčí" tulipány a další podobné jarní květiny. Řekla nám to kolínská květinářka Šárka Zelená.
Hradec Králové - Také během dnešního dne redaktoři a fotografové našich novin získávali další aktuální materiály, informace, snímky a témata, aby vše zařadili na stránky nadcházejícího vydání tohoto periodika. Pokud o to nechce být ochuzeni, pořiďte si další vydání Hradeckého deníku. Co vás uvnitř listu čeká?
Hradec Králové - Trať dlouhá symbolických 14,2 kilometru ve tvaru srdce se poběží již v sobotu. Na start se mohou postavit zamilované páry i single lidi. Přihlášeno jich už je kolem 150.
Plzeň - Večeře v restauraci, návštěva kina nebo vyrazit do kina. I tak lze oslavit svátek svatého Valentýna. Svátek všech zamilovaných připadá na sobotu, a nabízí se tak možnost užít si romantický víkend.
Pelhřimovsko – Na zítřejší den připadá svátek svatého Valentýna, který se s postupem času stal i v našich končinách symbolem oslavy lásky a svátkem zamilovaných.
Chomutov - Svátek svatého Valentýna letos připadl na sobotu. Na den zamilovaných se na Chomutovsku připravovali i obchodníci. Především květinářství a zlatnictví. Z dárků totiž převládají květiny a šperky.
Kolín - Svátek svatého Valentýna připadá na zítřek. Hned po pátku třináctého. Čím udělat radost ženě vašeho života? Chybu neuděláte s rudými růžemi, v současné době ale také „frčí" tulipány a další podobné jarní květiny. Řekla nám to květinářka Šárka Zelená.
Hořovice - Miluješ? Daruj krev! Tak s tímto mottem přijdou dárci do transfuzní stanice Hořovice na Berounsku v pátek 13. února. Den před svátkem sv. Valentýna tak pomohou všem, kteří nejcennější tekutinu na světě potřebují k uzdravení či dokonce k záchraně životů.
Praha – Češi v průměru utratí za valentýnský dárek 500 Kč. Nejoblíbenější jsou sladkosti, kterými se obdarovávají zhruba dva z pěti lidí. Tento svátek slaví 40 procent Čechů, vyplývá z průzkumu společnosti GfK. Prodeje valentinského sortimentu nyní dosahují svého vrcholu.
Jelenice – Amálce Štylerové nejsou ještě ani tři měsíce, přesto mezi svými příbuznými už platí za VIP a velkou hvězdu. Svědčí o tom mimo jiné i skutečnost, že v anketě o nejoblíbenější miminko posledního čtvrtletí loňského roku skončila na třetím místě.
Karlovarský kraj - Inspektoři z České obchodní inspekce (ČOI) se v minulém roce při kontrolách předváděcích akcí šmejdů činili. Navštívili 78 těchto akcí, při každé druhé kontrole byla odhalena některá z forem nekalých obchodních praktik. Inspektoři rozdali 18 pokut ve výši 3 955 000 korun.
Rokycansko - Svátek zamilovaných je za dveřmi. Už pozítří mnoho mužů a žen obdaruje své drahé polovičky nějakým zamilovaným dárkem. Nejvíce napilno mají v květinářstvích. Obchody se předzásobují zejména rudými růžemi.
Zlín - Valentýn. Šance pro obchodníky, jak utržit v tomto období více než obvykle. Zamilovaní si totiž kupují dárky. Deník však zjistil, že o zásadní nárůsty častokrát nejde.