Kopřivnice - Kopřivnické muzeum Tatra pořádalo v sobotu 22. září Dětský den. Pro nejmenší návštěvníky byly na několika stanovištích přichystány praktické hry a soutěže, při kterých si osvojovali pravidla silničního provozu.
Ledeč nad Sázavou – Tradiční posázavské derby bylo na programu v rámci sedmého kola fotbalové I. A třídy. Favorizovaná Světlá odjížděla k protivníkovi do Ledče s pokorou, ale touhou po vítězství.
Zlín – Dostanete od nás dva kilogramy česneku zdarma, pokud přijdete na náš seminář o zdravém stravování. Nějak takto zněla nabídka z letáku, který ve schránkách objevila řada obyvatel Zlínska. A jak už to tak bývá, tak řada lidí se nechala zlákat.
Praha /ROZHOVOR/ - Příjemně zabarvený, sytý a intonačně jistý tenor, jižní vzhled a příjemné vystupování. To je pražský rodák Karel Bláha, který tento čtvrtek oslavil své pětašedesáté narozeniny. Jeho jméno je spjato s karlínským Hudebním divadlem stejně jako s koncerty doma i v zahraničí. Karel Bláha, který ochotně poskytl Deníku rozhovor, zazářil ale i v pop music.
Ratenice/Washington – Zcela unikátní dárek pro režiséra Miloše Formana k jeho 80. narozeninám připravili mladí historici ze sdružení Ratenická včela. Přestaven byl v pátek v prostorách Motion Pictures Association ve Washingtonu při slavnostním večeru v rámci festivalu Mutual Inspirations 2012 – Miloš Forman. Přímo Miloši Formanovi, který se ze zdravotních důvodů slavnostního večera nezúčastnil, dárek z Ratenic v nejbližších dnech předá velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič.
Koněprusy – Nové prostory, nové možnosti a nová setkání. To vše i mnohem víc si slibují Koněpruští a Bítovští od nového komunitního centra, které se o víkendu dočkalo slavnostního otevření.
Rakovník - Na první pohled skromný, nenápadný, tichý, nepříliš výřečný. Uvnitř však odhodlaný veliký bojovník s citlivou duší a hlavně kamarád s velikým „K". Když potřeboval jeho přítel Dominik životní pomoc, neváhal a pomohl mu.
Ústí nad Labem - Pět skvělých zumbotanečnic, skákací hrad pro neposedné děti, stánek s čajem, rozesmátá Městská policie, zástupci VZP a dav přihlížejících Ústečanů. To byl scénář akce v atriu Magistrátu města ve čtvrtek odpoledne v rámci Evropského týdne mobility.
Olomouc – Anonymní e-mail zpestřil zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje. Dopis nařkl hejtmana Martina Tesaříka, že se svým končícím volebním obdobím posílá šest milionů korun na soukromou vysokou školu svého bratra Josefa.
Uherské Hradiště – Kouč Slovácka Svatopluk Habanec slavil v den utkání s Jabloncem narozeniny, vytouženého dárku se však nedočkal. Hosté z Jablonce totiž na rozdíl od jeho svěřenců dokázali vstřelit gól a vůbec poprvé v historii si z Uherského Hradiště odvezli všechny tři body.
Olomouc – Anonymní e-mail zpestřil páteční zasedání zastupitelstva Olomouckého kraje. Dopis nařkl hejtmana Martina Tesaříka, že se svým končícím volebním obdobím posílá šest milionů korun na soukromou vysokou školu svého bratra Josefa.
Sněžné v Orlických horách - Jubilejní dvacáté setkání rodin s handicapovanými dětmi proběhlo o uplynulém víkendu v krásném prostředí chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách.
Benešov – Fotbalisté Benešova rozjeli divizní soutěž na jedničku, když se po třech kolech usadili v čele tabulky, a to ještě trenér Martin Bárta postrádal střelce Němce s Turkem. Jenže, když se oba vrátili do sestavy, jakoby někdo mávnul kouzelným proutkem a Benešovu se paradoxně přestalo dařit.
Letos se vydalo v Královéhradeckém kraji poprvé do školních tříd bezmála šest tisíc malých žáčků. V doprovodu rodičů se seznámili se svými třídními učitelkami nebo učiteli a začnou tak další etapu svého života.
Praha - Ženy a muži. Ty první jsou z Venuše, druzí z Marsu. Co svět světem stojí, zkoušejí spolu žít. Ne vždy to ale jde tak, jak by si jeden nebo druhý představovali. Vždy někdo ustupuje víc, jiný méně. Bez kompromisů to ale nejde… Režisér Jiří Chlumský začal natáčet romantickou komedii Martin a Venuše.
Uherské Hradiště – Policisté i hygienici dál prověřují možný výskyt pančovaného alkoholu v regionu. Prozatím však, až na nedávný případ z Uherského Brodu, kde tamní podnikavec prodával nebezpečný alkohol, žádného výrobce či distributora neodhalili.
Svojanov – V sobotu se uskutečnily na hradě Svojanově oživené noční prohlídky. Stalo se tak téměř po dvouleté pauze, kdy je nebylo možné pořádat vzhledem k probíhající rekonstrukci.
Rychnovsko - Z REDAKČNÍ POŠTY: V katastru obce Bystré, na hranici s katastrem Janovským a Ohnišovským se nalézá malebný stojatý rybník Panský o rozsahu necelého hektaru.
Tábor – Jedenáctiletá dvojčata Honzík a Adélka Hatákovi z Tábora dostala k narozeninám velmi potřebný dárek – nové vozíky. Asi rok po narození onemocněla dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž nemohou chodit.
Svojanov – V sobotu se uskutečnily na hradě Svojanově oživené noční prohlídky. Stalo se tak téměř po dvouleté pauze, kdy je nebylo možné pořádat vzhledem k probíhající rekonstrukci.
Jičín – Kdo se zastavil v dílně Apropa na festivalu Jičín – město pohádky, mohl si nejenom odnést pěkný zážitek, keramickou loutku, ale mohl i podpořit postižené děti z Apropa.
Leskovec – Valašské písničky a povídání o Texasu. Takový byl úterní program dopoledního vyučování na Základní škole v Leskovci. Na návštěvu tam přijela trojice krajanů – Dave Schoenemann, Dalibor Jerabek a Edwin Hlavaty z městečka Caldwell v americkém Texasu.
Tábor – Jedenáctiletá dvojčata Honzík a Adélka Hatákovi z Tábora dostala k narozeninám velmi potřebný dárek – nové vozíky. Asi rok po narození onemocněla dětskou mozkovou obrnou, kvůli níž nemohou chodit.
Jihlava – Do Jihlavy v pátek přijede Michal z Kouzelné školky. Se svým pořadem Michal je pajdulák vystoupí v Domě kultury a odborů. Začátek je v pět hodin odpoledne.
Praha - Přivézt rodině z losinských lázní jako dárek pálenku z Mrštíkova mlýna je tradice, se kterou teď mají návštěvníci utrum. Mimořádný pech měla pacientka, která si pálenku vyhlédla už na začátku pobytu, koupi ale nechala na poslední chvíli. Prohibice jí nakonec plán překazila.
Kopřivnice - V Kopřivnici se během uplynulého týdne slavila dvě velká jubilea. Kulatiny zažil tradiční běžecký závod věnovaný nejslavnějšímu kopřivnickému rodákovi, Emilu Zátopkovi. Jen o pár dní později oslavila neuvěřitelných devadesát let manželka běžecké legendy Dana Zátopková. Oběma těmto událostem věnovali Kopřivničané patřičnou a zaslouženou pozornost.
Velké Losiny - Přivézt rodině nějaký místní suvenýr z lázní je vžitá tradice. V Jeseníku je to mimo jiné Priessnitzův likér, vyráběný v nedalekém Domašově; ve Velkých Losinách je zase oblíbeným prezentem pálenka z Pálenice Maršíkovský mlýn. Pacienti, kteří odjížděli z lázní o víkendu, nebo se na odjezd teprve chystají, a nákup nestihli v předstihu, mají ovšem smůlu.
Ústí nad Labem - Policistka přistupuje k seniorce. „Dobrý den, můžete nám věnovat chvilinku?," žádá žena zákona. Seniorka přikyvuje. V Ústí nad Labem začala evropská kampaň Týden mobility. V pondělí ráno ji odstartovali republikoví policisté preventivně-bezpečnostní akcí u marketů zaměřenou na seniory.
Český Těšín, Cieszyn - Zaměstnanci ostravské záchytné protialkoholní stanice, která je součástí Městské nemocnice Ostrava, po vyhlášení prohibice nepocítili žádnou změnu.
Ostrava, Český Těšín - Zaměstnanci ostravské záchytné protialkoholní stanice, která je součástí Městské nemocnice Ostrava, po vyhlášení prohibice nepocítili žádnou změnu.
Český Těšín, Cieszyn - Alkohol už přes česko-polskou hranici neputuje z české strany na polskou, ale naopak. Situace, kterou kdybyste před pár týdny prorokovali, byli byste za blázna. Přesto je to realita. Češi alkohol nakupují za hranicí.
Vyškovsko – Někteří provozovatelé restaurací, barů nebo diskoték na Vyškovsku se o víkendu raději dvakrát podívali, zda procenta alkoholu, který nabízí hostům, skutečně nepřekračují zakázané hodnoty. Také z regionu tak musely zmizet akce k propagaci konkrétních druhů alkoholických nápojů, které jsou spojené s odměnami v podobě stíracích losů, dárků nebo výherních panáků.
České Budějovice – Na Sardinii, ale i v Kamerunu, Kolumbii či Zimbabwe mají lidé povědomí o existenci Českých Budějovic. Třebaže mnozí na jihu Čech nikdy nebyli, Budějovice spojují s příjemným zážitkem.