
Nekompromisní volej vyhrála Smečka v kleci
Hlinsko – Místní neregistrovaní tenisté se sešli v tělocvičně Gymnázia na zimním halovém turnaji pod názvem Nekompromisní volej. Šest dvojic hrálo každá s každou tzv. obří lesní tiebreak do patnácti bodů.
Hlinsko – Místní neregistrovaní tenisté se sešli v tělocvičně Gymnázia na zimním halovém turnaji pod názvem Nekompromisní volej. Šest dvojic hrálo každá s každou tzv. obří lesní tiebreak do patnácti bodů.
Třebíčsko – Březen už není měsícem knihy, jak tomu bylo v druhé polovině 20. století, ani internetu, jako v posledních letech, ale měsícem čtenářů. V centru zájmu nultého ročníku, který startuje právě letos, i těch dalších nemá již být podle organizátora akce Svazu knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) kniha ani knihovna, ale především čtenář a čtení.
Velký Osek /FOTOGALERIE/ - Čí je Martina? Naše. Jaká je Martina? Zlatá. A co ji máme? Rádi.Těmito pokřiky přivítalo několik stovek fanoušků svou „zlatou holku“ Martinu Sáblíkovou po příjezdu do Velkého Oseka vMotelu U jezera.
Velký Osek - Velkolepé přivítání připravili doma ve Velkém Oseku trojnásobné olympijské medailistce Martině Sáblíkové. Když těsně před sedmou hodinou dorazila rychlobruslařka s trenérem Petrem Novákem do motorestu U Jezera, kde jí během olympiády fandil její velkoosecký fanklub, čekala tady na ni snad celá vesnice. Oslavy odstartoval ohňostroj, fanoušci se dočkali i chvíle, kdy na vlastní oči spatřili všechny tři olympijské medaile.
Boží Dar - Lukáš Bauer se dočkal v Božím Daru bouřlivého přivítání
Ryžoviště /FOTOGALERIE/ - Že si lidé i v dnešní uspěchané době ještě dokáží najít čas na společné setkání a zábavu, která spojí všechny věkové generace, dokázali obyvatelé Ryžoviště a Břidličné.
Třeboň – Umělecký kovář František Sokolík dával otázky učitelce prvního stupně základní školy Daně Motyčkové, která má zajímavé koníčky.
Ostrava/FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Mezi butiky v obrovském nákupním centru je nepřehlédnutelný. Na první pohled upoutají velké skleněné dveře, za kterými čekají čokoládky všech chutí a tvarů. Ač mají Češi nelichotivou pověst šetřílků, zdá se, že utěchto laskominto neplatí. Ostravští prodejci belgických pralinek se těší rostoucímu zájmu o své lahůdky.
Třinec /FOTOGALERIE/ – Akce nazvaná Třinečtí hokejisté čtou dětem proběhla na Střední škole, Základní škole a Mateřské škole v Třinci na Jablunkovské ulici. Dětem přišli číst Jan Peterek, Daniel Seman a Martin Lojek.
Klatovy – Na klatovské radnici se setkal starosta Klatov Rudolf Salvetr s úspěšnými sportovci a jejich trenéry z města pod Černou věží.
Klatovsko – Oslavy Mezinárodního dne žen nejsou přežitkem. Stále se slaví, a to poměrně ve velkém na různých místech Klatovska.
Hradec Králové – /ROZHOVOR/ Plný elánu a energie. Takovým dojmem na lavičce stále působí kouč PETR ULIČNÝ (nar. 11. února 1950), jehož svěřenci z HFK Olomouc byli v sobotní generálce na jarní start druhé ligy soupeřem hradeckých fotbalistů.
Rožďalovice /FOTOGALERIE/ - Pořádný důvod k oslavě měli včera na rožďalovickém zámku, kde už desítky let sídlí domov důchodců. Jedna ¨z jeho obyvatelek žije na stejném místě už rovných 50 let.
Jablonec n. N. - Úterý 2. března: Městské divadlo Jablonec: 19.00 Fialové květy štěstí.
Klatovy – Turnaj plný dárků pro všechny zúčastněné hráče, Avon Cup, se konal v Klatovech v Indoor Golfu od 17. do 20. února.
Hradec Králové - Plný elánu a energie. Takovým dojmem na lavičce stále působí kouč PETR ULIČNÝ (nar. 11. února 1950), jehož svěřenci z HFK Olomouc byli v sobotní generálce na jarní start druhé ligy soupeřem hradeckých fotbalistů.
Uherské Hradiště /FOTO/ – Nečekaný dárek „obdržel“ Albert Gottwald z Uherského Hradiště. Na jeho zahradu totiž v těchto dnech „přistál“ modrý balónek, naplněný heliem, se vzkazem.
Děčínsko - Čtenáři webových stránek děčínského Deníku rozhodli O nejroztomilejším miminku.
Domažlice - Cestovatel Leoš Šimánek zavítá ve středu 10. března do Domažlic s velkoplošnou panoramatickou diashow. Šesti projektory zprostředkuje od 19.00 hodin návštěvníkům sálu MKS Domažlice zážitky z expedice do Ruska, které projel od Karpat až po Bajkal ve speciálně upravené tatrovce, ale také na koni, raftu, lyžích a plachetnici.
Zábřeh – O desítky let zpět se přenesou návštěvníci posledního bálu sezony, který na sobotu 27. února připravila Zábřežská kulturní.
Dobšice /VINAŘI POD LUPOU, FOTOGALERIE/ - Mladé vinařství z Dobšic převzalo jméno rodáka a uměleckého řezbáře, který vytvořil slavnou strahovskou knihovnu.
Ostrava: Ač mají Češi nelichotivou pověst šetřílků, zdá se, že u čokolády to neplatí. Ostravští prodejci belgických pralinek se těší rostoucímu zájmu o své lahůdky.
Starý Klíčov – Přímo mistrovská díla vychází z rukou cukrářky Ivety Johánkové ze Starého Klíčova.
Zlín – Přestože se jí olympijské závody nepovedly podle vlastních představ, domů se dvacetiletá zlínská lyžařka Klára Křížová vrátila nadšená.
Hlinsko – Vúterý se rozhodlo o dvou finalistech hokejového play off krajské ligy mužů. Zatímco domácí utkání vyhrála Chrudim B i Světlá až na samostatné nájezdy, v odvetách na ledě soupeřů oba postupující kralovali.
Stříbro – /FOTOGALERIE/ Celkem osmnáct zájemců se sešlo v úterní podvečer v Domě dětí a mládeže ve Stříbře, aby si v kurzu pro veřejnost vyzkoušeli kreslení na hedvábí. Své výtvory si pak odnášeli domů.
Plzeň - K nejzajímavějším, nejoriginálnějším a nejpůvodnějším počinům 30. ročníku Smetanovských dnů v Plzni patří Červená Karkulka.
Třeboň/FOTO/ - S šikovností nejdál dojdeš byl název soutěže, ve které si vyzkoušelo své dovednosti na padesát žáků osmých a devátých tříd z pěti základních škol.
Indie – Adžit Singh zná všechny lži, které lidé říkají. Sledoval je v ulicích posetých odpadky na předměstích Dillí. Fotografoval je, jak opouštějí byty svých milenců a milenek. Slyšel je bájit o svých výdělcích a tutlat nemoci.
Most – Katastrofické předpovědi, že po otevření Centralu v Mostě zkrachují okolní obchůdky, se nenaplnily. Čím to je, že prodej pokračuje?
Hronov /FOTOGALERIE/ – Na nedělní odpoledne uspořádalo KIS Hronov v Čapkově sále tradiční velký Maškarní bál pro děti, na který bylo pro letošní rok bylo vyhlášeno téma „Letíme na planetu Zemi“.
Lanškroun - V pátek v Základní škole speciální Lanškroun slavnostně otevřen bezbariérový vstup do budovy školy.
Vancouver -Dnešní den byl významný zněkolika hledisek. Poprvé vživotě jsme se vydali na biatlon. Na dnešní den připadly hromadné starty mužů a žen, kam se kvalifikuje pouze 30 nejlepších závodníku.
Vancouver - V neděli jsme se poprvé vživotě jsme se vydali na biatlon. Připadly na ni hromadné starty mužů a žen. Rozhodně jsme návštěvy závodů nelitovali. Měly skvělou atmosféru, o kterou se starali zejména norští a němečtí fanoušci. Každou střelbu a průjezd stadionem doprovázel ohlušující řev.
Hradec Králové – I. hokejová liga: Čtvrtfinále play off mezi Hradcem a Třebíčí začne v neděli a v pondělí na východočeském ČEZ Stadionu.
Ostrava /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jak připravit steaky, aby byly nejen chutné, ale i šťavnaté a měkké? Jak na zeleninové přílohy či moučníky? Zájemcům poradí šéfkuchař hotelu Park Inn v Ostravě.
Ústí nad Labem – Jako nečekaný, ale tím milejší dárek na odchodnou bere Nevena Černohorská, dlouholetá členka Českého červeného kříže (ČČK), udělení dobrovolnické ceny za minulý rok.
Slavkov u Brna – Básničky a písničky přednesli předškoláci u zápisů do prvních tříd ve vyzdobených místnostech základních škol ve Slavkově u Brna. Za svůj výkon budoucí žáčci dostali drobné dárky. Dětí se letos k zápisu dostavilo hodně.
Kolín - Kmochův Kolín. Tento světoznámý festival dechových orchestrů se bude letos konat 11. až 13. června.
Nové Strašecí - Sobota bude patřit souborům, které se ucházejí o Šrámkův Písek, tedy spíše alternativnímu divadlu.
Kunčina - První cesta hejtmana Radko Martínka po jeho dlouhodobé nemoci vedla do Nové Vsi u Moravské Třebové.
Havlíčkův Brod - Již devátý ročník Velikonoční sbírky připravuje humanitární organizace ADRA. Letos se uskuteční 23. a 24. března i v ulicích Havlíčkova Brodu.
Puerto Maldonado – Proč se některé dívky nechtějí vdávat v džungli a jiné kulturní zvyklosti v peruánské Amazonii.
Děčínsko - Čtenáři webových stránek děčínského Deníku rozhodli O nejroztomilejším miminku.
Studénka – Malé odlehčení si dovolil při slavnostním vyhlašování a oceňování nejlepších policistů za rok 2009 starosta Studénky Ladislav Honusek.
Rokycany – Únorové vítání nedávno narozených obyvatel Rokycan se odehrálo ve středu večer v obřadní síni radnice.
Český Těšín - Tradiční rituál pasování na čtenáře a Rytíře knihy absolvovali ve středu českotěšínští školáci.
Vejprnice - Tři týdny už v Domově poklidného stáří Vejprnice bydlí 83letá Valentina Baborová. Do zařízení, které bylo včera slavnostně otevřeno, si podala přihlášku jako první ze všech klientů. A podle jejích slov domov svému jménu rozhodně ostudu nedělá.
Zlín – Už jedenáctý Lešetínský fašank se bude v sobotu 20. února konat na ulici Lešetín I. a v Hospůdce U Kovárny ve Zlíně. Připraven je nejen průvod masek, ale také bohatý kulturní program.
Olomouc – Nejlepší čeští sjezdaři pokoří v sobotu odpoledne svah v Hlubočkách na Olomoucku. V areálu však nebudou řádit na lyžích, ale na kole. Součástí programu s nejlepšími tuzemskými bikery bude i koncert dvou kapel a ledový bar.