/ROZHOVOR/ Necítil šanci, že by se v příští sezoně ve Zlíně stříkalo šampaňským a vůně doutníků by provoněla zlínskou kabinu. Přestože údajně měl nabídku i z Třince, novým domovem hokejového útočníka Roberta Říčky má být nakonec sparťanská O2 aréna. „Jsem hladový po úspěchu," přiznal v rozhovoru pro Deník Robert Říčka, který byl pozván i na kemp národního týmu před světovým šampionátem v Paříži.
Vyškovsko, Blanensko - Křenovice chtějí stavět vlastní domov důchodců. Jinde v regionu čekají spíše na pomoc kraje. Zatím marně. Nahrává to soukromým zařízením bez kontroly.
Karlovarský kraj - Tablet je neocenitelnou pomůckou moderní doby. Možnost vzdělávat se s jeho pomocí mají nově i žáci Střední školy Euroinstitut v Karlovarském kraji, jediné střední školy v kraji, která zajištuje vzdělávání lidí s mentálním postižením.
Japonská společnost Nintendo se v reakci na silnou poptávku rozhodla zdvojnásobit výrobu své nové herní konzole Switch. Informoval o tom na svých internetových stránkách list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku.
S ostudou se musela s firmou z města odstěhovat Vladimíra Martinková, která provozovala služby pro seniory v rozporu se zákonem. Klienti už sice našli nové domovy, ale zaměstnanci dodnes nedostali výplaty.
Tachov – Domů do České republiky, se dostane maximálně na čtyři měsíce v roce. Většinu roku brázdí na nákladní lodi moře. Jeho zatím nejvzdálenější cesta byla do Indonéské Jakarty.
Žampach - V areálu Domova pod hradem Žampach zavládl stavební ruch. Rekonstrukcí tentokrát prochází bývalý obslužný objekt, kterému se říká Na Výsluní. Už letos na podzim by měl být připraven pro potřeby nové specializované sociální služby pro děti a mladé dospělé se zdravotním postižením, kteří potřebují individuální péči.
Praha - Veganské obědy začne od příští středy každý všední den nabízet bistro, v němž našly práci ženy bez přístřeší. Novou Jídelnu Kuchařek bez domova otevírá v Praze na Smíchově organizace Jako doma. Zaměstnaneckou smlouvu dostaly čtyři ženy, další pak pracují jako brigádnice. Ve čtvrtek to řekla Lenka Vrbová z organizace Jako doma.
Kolín – Strašné dlouhé hodiny obrovského strachu a bezmoci prožívala rodina mladého hocha z Kolína. Sedmnáctiletý chlapec se v úterý večer nevrátil domů a nedával o sobě vůbec žádné zprávy. Na Kolínsku a sousedním Nymbursku se rozjela rozsáhlá pátrací akce.
Jihlava - Čtyřiatřicetiletý Angličan Lee Anthony Walsh navštívil za svůj život několik zemí v celé Evropě, vždy se však vrátil zpět do své rodné Anglie. Do té doby, než objevil Českou republiku. Při svých cestách se totiž dostal také do Jihlavy a rozhodl se, že tu zůstane. Na otázku, jak dlouho by chtěl žít v krajském městě Vysočiny, odpověděl zcela rozhodně a nekompromisně. „It is my home forever now," což v překladu znamená navždy, je to můj nový domov.
Pedagogický zločin, sabotáž, nebezpečný experiment, nemůže fungovat. Tak se ke společnému vzdělávání neboli inkluzi vyjádřily některé osobnosti našeho regionu.
Tradiční problém: byť i velký byt 3 + 1, ale přesto příliš málo místa na to vytvořit alespoň základní komfort pro dvě děti. Do společného pokoje se musí vejít dvě postele, skříně na oblečení, nábytek pro hračky, a ještě musí zbýt prostor na hraní…
Litoměřice - Věřte nevěřte, ale je to pravda. Hermína Jeřábková, s níž má spojeny kurty TJ Slavoj Litoměřice na Střeleckém ostrově několik generací tenistů, slaví plná síly a optimizmu devadesátiny. Na antuce s raketou v ruce jsme ji přitom vídali ještě před deseti lety. A snad by to tak šlo dodneška, kdyby Hermínu nezabrzdily operované kyčle.
Kolín – Strašné dlouhé hodiny obrovského strachu a bezmoci prožívala rodina mladého hocha z Kolína. Sedmnáctiletý chlapec se v úterý večer nevrátil domů a nedával o sobě vůbec žádné zprávy. Na Kolínsku a sousedním Nymbursku se rozjela rozsáhlá pátrací akce.
Liberec - /ROZHOVOR/ Seriál Deníku představuje každý týden cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Jedním z nich je knihovník liberecké univerzity Adama Zizien z Burkina Faso.Je přátelský a otevřený. A i přes obrovský smysl pro humor je na něm znát určitá skepse a rozčarování ze společnosti a z hodnot, které vyznává.
Obavy ze skluzu při akci Modernizace a přístavba Domova pro seniory v Bílovci po odvolání dodavatelské firmy se nenaplnily. Stavební práce by měly skončit v určeném termínu.
Jedna z nejstarších obyvatelek České republiky ve středu oslavila krásných 105 let. Milada Hillová se stále těší poměrně dobré fyzické i duševní kondici.
Do babyboxu v Táboře dnes večer někdo odložil chlapečka. Jde již o 150. dítě nalezené v některé z těchto speciálních schránek. Informoval o tom zakladatel české sítě babyboxů Ludvík Hess. Od začátku letošního roku byly do babyboxů odloženy čtyři děti.
Strakonice - Senioři i pečovatelky budou mít větší pohodlí. Městský ústav sociálních služeb Strakonice (MěÚSS) pořídil hydraulickou plošinu do svého vozidla Renault Trafic.
Tachovsko – Mílovými kroky se blíží doba, kdy musí být zaplacen poplatek za čtyřnohé mazlíčky. Poplatková povinnost vzniká v kalendářním měsíci, ve kterém pes dovrší stáří tří měsíců nebo kdy se držitel psa přistěhoval, přičemž ohlásit je nutné do třiceti dnů od vzniku poplatkové povinnosti.
Benešovsko – Dva pejsky přijala během uplynulých čtyř dnů majitelka útulku v Maršovicích. Třetího pejska nalezla na začátku týdne svědomitá občanka u Krňan a aktuálně ho opečovává u sebe doma, než se ozve právoplatný majitel.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Ozvalo se zarachocení. A pak ještě jednou. V pondělí kolem Vranova mlýna v centru Břeclavi pátrala dvojice sběračů kovů se psem. Zpustošený areál jim už ale žádnou kořist nenabídl. „Odtud už je železo pryč," sdělil jeden z nich redaktorovi Deníku Rovnost.
Břeclavsko – Téměř dva týdny trvalo pátrání po pětasedmdesátileté ženě z Mikulova. Policisté v úterý oznámili, že se ji podařilo najít. Mrtvou. Případ vyšetřují jako možnou sebevraždu. S variantou cizího zavinění nepočítají.
Liběšice – Barokní zámek v Liběšicích, kde až do konce roku 2015 sídlil ústav sociální péče pro mentálně postižené, jde do dražby. Navrhl to Ústecký kraj, který je zároveň majitelem a dražebníkem stavby.
Benešov - Třídenní workshop v Benešově mají za sebou studenti architektury ČVUT Praha. Ti prošli městem s cílem získat informace o prostoru vhodném pro budoucí možnou změnu.
Ústí n. O. – Třetí ročník festivalu Orlická maska ovládl druhý březnový víkend kulturní stánky v Ústí. Návštěvníci krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla si mohli užít až devět představení, například Baladu z hadrů nebo Svatební košili.
Břeclav – Ozvalo se zarachocení. A pak ještě jednou. V pondělí kolem Vranova mlýna v centru Břeclavi pátrala dvojice sběračů kovů se psem. Zpustošený areál jim už ale žádnou kořist nenabídl. „Odtud už je železo pryč," řekl jeden z nich redaktorovi Deníku Rovnost.
Plzeň – Smutná zpráva postihla v neděli českou házenou. Do házenkářského nebe odešla rodačka z Třemošné, kapitánka mistryň světa z roku 1957 a bronzová medailistka z šampionátu 1962 Stanislava Kučerová. Bylo jí 88 let.
Španělská policie rozprášila gang pasáků prostitutek, který na internetu za úplatu nabízel panenství nezletilé dívky. Vyšetřování vyústilo v zatčení sedmi osob, obviněných z prostituce, sexuálního zneužívání a zneužívání dětí a mladistvých. Policie přitom "osvobodila šestnáctiletou dívku, jejíž panenství se prodávalo za 5000 eur (asi 135 tisíc korun)".
Nebyl to jen obyčejný karneval, na kterém dovádějí rodiče se svými ratolestmi. V převlecích a maskách řádily na parketu s tetami a strýci děti z patnácti domovů, SOS vesniček a stacionářů z různých koutů Moravy.
Zabezpečit domácnost nemusíte jen proto, abyste uchránili vaši novou televizi, ale i sebe. Vždyť drzost zlodějů už nezná mezí a vloupají se dovnitř klidně, i když jste doma. Bezpečnostní dveře jsou základ.
Most - Také v uplynulém týdnu šlapali mostečtí senioři v rámci akce Jedeme v tom společně a pomyslně se tak přiblížili Paříži, která je cílem jejich snažení.
Svitavy – Nedílnou součástí sportovního života na Svitavsku jsou běžecké závody. Některé z nich mají dlouhou tradicí, jiné svoje stálé místo na slunci teprve hledají, další se do kalendáře vracejí po delší přestávce.