Ostrov - Před nedávnem byla zahájena další etapa přestavby Domova pokojného stáří. V objektu C vyroste nové patro a díky změně dispozic se kapacita domova zvýší o 18 lůžek. Stavba za téměř 19,3 milionu korun je financována z rozpočtu města a měla by být dokončena do 31. července 2017.
Praha - Letos již dvakrát pátrali pražští i středočeské kriminalisté po 13leté školačce z hlavního města a jejím o rok starším příteli bydlícím na Praze-východ – a s žádostí o pomoc při pátrání po tomto páru se policisté v pondělí vpodvečer obrátili na veřejnost opět.
Břeclav - Po letošním úspěšném ročníku Slavností břeclavského piva je už nyní možné zakoupit vstupenky na ročník 2017. I když se akce plná kvalitní hudby a čepovaného piva uskuteční v areálu břeclavského zámku až 10. června příštího roku, předprodej už běží na plné obrátky. „Rozhodli jsme se naše fanoušky odměnit za brzký nákup lístků. Kdo si do konce roku pospíší, může mít vstup za opravdu prémiovou cenu a ještě zakoupený z pohodlí domova na našich webových stránkách," říká Jan Svoboda, člen správní rady Zámeckého pivovaru Břeclav.
Olomouc – Horké polévky mohly během pondělí zahřát návštěvníky centra Olomouce. U radnice na Horním náměstí se totiž prodávala čočková a gulášová polévka, v nabídce byla i kulajda.
Naše ruce jsou jednou z nejvíce namáhaných a také nejméně chráněných částí lidského těla. Není-li o ně dostatečně pečováno, dochází k jejich vysoušení, podráždění a popraskání. Kvalitu kůže na rukách ovlivňuje celá řada vnějších vlivů jako jsou chemikálie obsažené v čistících prostředcích a nešetrných mýdlech, běžná práce doma, na zahradě či v zaměstnání nebo také počasí.
Příbramsko - Volebních místností bylo v Sedlčanech na Příbramsku osm a další pak v osadách Solopysky, Třebnice, Sestrouň a Oříkov. Všechny se nacházely na obvyklých místech, změnu pocítili pouze voliči, kteří patří do okrsku číslo 1.
Sedlčany – Volebních místností bylo v Sedlčanech osm a další pak v osadách Solopysky, Třebnice, Sestrouň a Oříkov. Všechny se nacházely na obvyklých místech, změnu pocítili pouze voliči, kteří patří do okrsku číslo 1 – prostory regionálního informačního střediska nahradila hned vedlejší budova, takže si cestu podle označení a vyvěšené státní vlajky bez problémů našli. Až před zmíněnou volební místnost v pátek v podvečer doprovodilo Milana Šeráka a jeho manželku nebojácné asi tříměsíční štěně. Účast byla podle předběžného propočtu volební komise „na jedničce" kolem 19. hodiny první volební den asi patnáctiprocentní.
Berlín - Německá policie našla v sobotu odpoledne při pátrání po podezřelém Syřanovi v bytě ve východoněmeckém Chemnitzu několik stovek gramů vysoce výbušné látky, kterou se jí večer podařilo zneškodnit. Musela kvůli tomu evakuovat desítky obyvatel. Na několik hodin uzavřela také zdejší hlavní nádraží, kde prohledávala podezřelé zavazadlo. Nakonec se ukázalo, že nepředstavovalo nebezpečí.
Kutná Hora - Beseda o dravcích se uskutečnila ve čtvrtek v rámci Dne otevřených dveří v Domově Barbora Kutná Hora. V publiku přivítali obyvatelé Domova Barbora také děti z Mateřské školy Pohádka, se kterými se pravidelně setkávají při různých společných akcích.
Náchodsko - V napětí jsou nyní všichni kandidáti, kteří by se rádi usadili do lavic krajského zastupitelstva a netrpělivě očekávají, jak vše dopadne. Úderem čtrnácté hodiny se včera otevřely volební místnosti a urny se začaly plnit prvními volebními lístky. Vše je teď v rukách voličů, ti rozhodnou.
Jižní Morava – Nepříjemné překvapení čekalo letos na jaře na Brňanku Annu Grüberovou, která má chatu poblíž Mikulova na Břeclavsku. Místo úklidu po zimě a plánovaného odpočinku totiž musela zametat střepy a zjišťovat škody. Její chalupu si za svůj cíl vybral zloděj, který využil toho, že v zimě jsou většinou letní chaty opuštěné. „Měl to jednoduché, mám chatku na okraji lesa, který ji zakrývá, a poblíž není žádný jiný dům. To byl i důvod, proč jsem si ji koupila, chtěla jsem ničím nerušené místo, kde si budu moct odpočinout," zdůvodnila žena.
Ukončit válku je daleko těžší, než ji začít. Když jde o válku občanskou, co trvá půl století, protože ji žádná strana nemůže vyhrát, zemře v ní 260 tisíc lidí a sedm miliónů jich přijde o domovy, dojednání míru je událost mimořádná. Norský Nobelův výbor dal letos před množstvím kandidátu na mírovou cenu přednost kolumbijskému prezidentovi i navzdory tomu, že Kolumbijci v referendu smlouvu vlády s povstalci překvapivě odmítli.
První den krajských voleb asi nelze lépe charakterizovat než konstatováním slabá účast. Největší frmol byl ve volebních místnostech krátce po 14. hodině, kdy se volit začalo. To chodí převážně starší, uvědomělí voliči. Malý zájem voličů ale v pátek hlásily volební komise napříč celým krajem.
Chomutov – Sice je ve svém požehnaném věku 105 let upoutaná na lůžko, volby si ale nejstarší obyvatelka Chomutovska paní Bohuslava Nobilisová ujít nenechala.
Chrudim – Jeden vchod do chrudimské hasičské stanice v Topolské ulici je na pátek a sobotu vyhrazený voličům. Jak ručičky hodinek ukáží celou, do volební místnosti přichází manželský pár a do urny vhazuje první obálky. Tak začínají v Chrudimi Krajské volby 2016.
Hradec Králové - I v nadcházejících krajských volbách bude možné volit na voličský průkaz, ale pouze v rámci Královéhradeckého kraje. O voličský průkaz bylo možné žádat osobně do 5. října.
Rakovnicko - První den voleb do zastupitelstva Středočeského kraje je minulostí. Jak již bylo avizováno před volbami, zájem voličů není nikterak valný. V Rakovníku po posledním sčítání je volební účast 17,43 procent. Podle předsedů volebních komisí se vše může změnit v sobotu dopoledne. Rozhodně se ale neočekává vyšší volební účast jako u komunálních voleb, i když i ta byla v Rakovníku slabší.
Sušice - Australský deník aneb mé soukromé pohromy. Tak se jmenuje kniha, která spatřila světlo světa letos v červnu. Její autorkou je Kateřina Pojarová ze Sušice, která společně se svým manželem strávila v Austrálii celých dvacet tři let.
Sušice - Australský deník aneb mé soukromé pohromy. Tak se jmenuje kniha, která spatřila světlo světa letos v červnu. Její autorkou je Kateřina Pojarová ze Sušice, která společně se svým manželem strávila v Austrálii celých dvacet tři let.
Město Albrechtice třináct let zajišťovalo péči o toulavé psy ve spolupráci s kynology. Nyní se ukázalo, že albrechtický útulek vlastně žádný útulek není, ale jen záchyt. A neví se, co s tím dál.
Praha - Herec Robert Jašków, známá tvář mnoha televizních seriálů a také kmenový herec Švandova divadla v Praze, se narodil a dětství strávil v Krkonoších, takže dodnes rád a dobře lyžuje. Jeho domovem je už ale mnoho let pražský Smíchov. Právě tady sídlí jeho domovská scéna, kde je už od jejího znovuotevření v roce 2002 stálým a váženým členem hereckého souboru, a on sám tu s rodinou i bydlí. Charismatický sympaťák se zářivě modrýma očima se do povědomí zapsal mnoha výtečně zahranými rolemi: do té nejnovější, postavy režiséra Jana ve hře Závislosti navzdory, se právě teď převtěluje na prknech domovského Švandova divadla.
Staříč, Paskov - Stavebníky staříčského domu pro seniory čekalo nemilé překvapení. Při pracích na odvodnění budoucí stavby se ve výkopu usadila dešťová voda, která nápadně probublávala. Měření odhalilo, že podložím uniká metan, práce jsou proto přibližně na měsíc přerušené.
Litoměřice – Postřelený kocour, o kterém jsme informovali v úterním vydání, se zotavuje v Kočičím domově Sluníčko a zdá se, že se jeho stav zlepšuje. Co s ním bude, až se uzdraví, ale není ještě jasné, kočičí útulky totiž praskají ve švech. Zjišťovali jsme, jak časté jsou případy postřelených koček v okolí.
Praha /FOTOGALERIE/ - Pražský hrad by měl bez Václava Havla jinou tvář. Nejen na společnou práci kolem Hradu zavzpomínal architekt Zdeněk Lukeš. Po revoluci byli blízkými spolupracovníky. Dohromady je svedla architektura. Procházkami po rozsáhlém hradním areálu trávili dlouhé hodiny a vymýšleli, co zlepšit.
Prostějov – Den otevřených dveří uspořádalo ve středu Centrum sociálních služeb v Prostějově. V areálu bývalé nemocnice v Lidické ulici se nachází Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem, Odlehčovací služba, Denní stacionář pro seniory a Chráněné bydlení.
New York - Když Normě Bauerschmidtové lékaři loni diagnostikovali rakovinu v posledním stádiu, rozhodla se nepodstoupit léčbu chemoterapií a zbytek života raději strávit pozitivněji. Vydala se na cesty, během kterých se k vlastnímu údivu stala hitem internetu - na facebooku ji sledovalo přes 440.000 lidí. Minulý týden zemřela, bylo jí 91 let.
Kadaň - Fantastického úspěchu dosáhl pan Brabenec a jeho „Dáma s kloboukem" v celokrajské soutěži Senior Art 2016. Na fotografii zvěčnil svoji přítelkyni Libušku.
Litoměřice - Dnes denně najezdí na kole přes sto kilometrů a doma navzpírá tuny zátěže, před devíti lety ladil formu na rotopedu a sem tam se projel na skifu, na náčiní, které měl uskladněno na říční nákladní lodi, jež mu byla v Německu dočasným domovem.
Tábor - Pro děti z prvního stupně vytvořilo muzeum nový naučný program, který se bude odehrávat přímo na zřícenině Kozí hrádek a na nové naučné stezce.
Karvinsko - Pokud jste nemocní, nemůžete chodit či vás sužuje jiný zdravotní handicap, kvůli kterému máte problém s pohybem mimo domov, a přesto chcete volit, i na toto myslí volební zákon. Volební komisař vás s volební urnou navštíví doma. Co pro to je třeba udělat?
Neratovice /ROZHOVOR/ - Poskytovatel sociálních služeb Rybka, který provozuje domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení, uživatelům zkvalitňuje život.