Olešničtí nabízejí domov postiženým lidem
Olešnice - Až šestnáct lidí. Taková bude kapacita domu chráněného bydlení, který staví Olešničtí. Práce začaly na jaře a skončí v říjnu. V lednu se do domu nastěhují jeho noví obyvatelé.
Olešnice - Až šestnáct lidí. Taková bude kapacita domu chráněného bydlení, který staví Olešničtí. Práce začaly na jaře a skončí v říjnu. V lednu se do domu nastěhují jeho noví obyvatelé.
Olomouc – Hlavně nejmenší návštěvníci zoologických zahrad hrochy milují. Pohled na jejich menší příbuzné v olomoucké zoo je však spíše smutný.
Věž - Hned u hlavní silnice vedoucí z Havlíčkova Brodu do Humpolce, na půvabně upravené návsi, stojí ve Věži pomník padlých.
Sázava – O víkendové Prokopské pouti, ale nejen při ní, měli návštěvníci kláštera možnost poznat historii a související legendy z pozice experimentálního archeologa. Badatelé se při ní dostanou do míst, kam se běžný návštěvník nemá šanci při prohlídce dostat.
Královédvorsko - Sedmiletého kluka, který letos vyšel první třídu, nakonec do tábora přivedli borůvkáři.
Královédvorsko - Sedmiletého kluka, který letos vyšel první třídu, nakonec do tábora přivedli borůvkáři.
Praha - Domovy pro seniory a postižené by mohly dostat od Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) další peníze za ošetřování klientů za loňský a letošní rok, pokud s ní ukončí soudní spory. Dohodly se na tom Asociace poskytovatelů sociálních služeb a krajů s vedením VZP.
Vojkov – O pár ovcí a dva pávy se díky projektu Plníme přání seniorům, budou moc v dohledné době starat babičky a dědečkové z Domova seniorů ve Vojkově.
Atény - Nečekaného výletníka potkala v sobotu hlídka krétských hasičů. Při vodách přehrady Potami jihovýchodně od města Rethymna na severu ostrova se potuloval dvoumetrový krokodýl.
Prostějov – Muže bez domova, kterého láká více než větší množství alkoholu, zaznamenala minulý týden prostějovská policie.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Jablonec n. N. - Kandidátku politického uskupení Domov nad Nisou v Jablonci povede znovu Petr Tulpa (Starostové pro Liberecký kraj), který je dnes krajským radním pro sociální věci. Pokud by byl zvolen primátorem, je připraven se postu v kraji vzdát.
Bučovice – Devadesát lůžek je skoro trojnásobek toho, kolik míst má mít podle původního plánu domov důchodců v Bučovicích, který má ve městě postavit kraj. Ten však údajně uvažuje o tom, že stavbu nabídne soukromému investorovi, který by ji v případě souhlasu města pojal v o dost větším stylu.
Filadelfie – Čtveřice malých dětí zemřela při požáru řady obytných domů, který se dnes ráno rozšířil v americké Filadelfii. O své domovy kvůli ohni přišlo několik desítek lidí. Příčina požáru, který se již hasičům podařilo dostat pod kontrolu, zatím není podle stanice CNN známa.
Mirotice – Vybudování seniorského domu, které plánoval soukromý investor v Miroticích, se zatím nekoná.
Třebíčsko - Senioři přes prázdniny navštíví letní školu. Neznamená to ale, že by zasedli do lavic a zpaměti se učili báseň o hrdobcích. Čeká je soubor přednášek zaměřených na aktivní životní styl v seniorském věku.
Kladno - Dlouhé minuty strachu, sebeobviňování a stresu zažila paní Renata z Kladna. Její čtyřletá dcera Karolínka odešla nepozorovaně z domova. Ačkoliv její máma běhala po celém Rozdělově, dceru nenašla. Obrátila se proto na policii. Jedna z hlídek Karolínku našla. Byla v obchodním domě a tlačila před sebou vozík plný plyšáků.
Havířov - Strach z údajné uložené bomby zažívali včera obyvatelé havířovského domova důchodců Helios. Policii totiž zavolal anonym a vyhrožoval tím, že do domova nastražil výbušninu.
Zlín – V Domově seniorů v Lukově oslavila ve čtvrtek 3. července paní Alžběta Dujková 102. narozeniny. Oslavenkyně je i v tomto věku veselá, usměvavá, společenská a především velmi pozitivní.
Kladno - Dlouhé minuty strachu, sebeobviňování a stresu zažila paní Renata z Kladna. Její čtyřletá dcera Karolínka odešla nepozorovaně z domova. Ačkoliv její máma běhala po celém Rozdělově, dceru nenašla. Obrátila se proto na policii.
Modřany - Radnice Prahy 12 spolu se spolkem Naděje realizují nový projekt Pomáháme lidem bez domova na území městské části.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Deník vyhlašuje prázdninovou soutěž pro všechny Jihočechy, kteří se s fotoaparátem či mobilem vypraví na zaslouženou dovolenou do tuzemských koutů i zahraničních destinací.
Brno – Ideální moravská žena je stará devětadvacet tisíc let. Měří jedenáct a půl centimetru a typické jsou pro ni široké boky a nesouměrná ňadra. Pokud ji chce mít někdo doma, podle amerických starožitníků musí z kapsy vytáhnout minimálně miliardu korun.
Hrachov – Ještě před víc jak týdnem zelo údolí u Hrachova prázdnotou, zato dnes je to tu samý smích, klábosení, svolávání do skupin, cinkání nádobí z kuchyně. Ruch prvního turnusu dětského tábora v Rekreačním středisku Hrachov v režii sdružení Děti bez hranic.
Nové Město nad Metují /FOTO/ - V napínavou přestřelku se změnila dražba jednoho piknikového koše při čtvrtém ročníku minifestivalu U Nás na zámku. „Každý rok jsme mívali tak pět až šest košů. Letos je koš pouze jeden, takže předpokládáme, že o něj bude obrovský zájem," řekl organizátor akce a licitátor v jedné osobě Daniel Šafr.
Zavidov – Z Domova Domino Zavidov přišla skvělá zpráva.
Jičín – Policie pátrá po 54letém Vladimíru Mádlem z Jičína, který minulý odešel z domova, a od té doby se nevrátil. Pohřešovaný muž je asi 175 centimetrů vysoký, silné až obézní postavy, má hnědé oči, středně dlouhé prošedivělé vlasy a prošedivělý knír.
Hořovice - Palackého náměstí, náměstí Boženy Němcové nebo Husovo náměstí. To jsou příklady lokalit v Hořovicích na Berounsku, ve kterých bude zakázané popíjení alkoholu na veřejnosti. Umožní to nová vyhláška města.
Nezdenice - „Hory sa čerňajú, lúky zeleňajú, nezdenští pacholci koně vyváďajú.." zpívaly děti z folklorního souboru Nezdeňánek. Tohle je prý nová nezdenická folklorní hymna. Proč ji zpívaly? V Nezdenicích jsou hody. Výjimečné hody – letos se totiž slaví také 640. výročí obce.
Hronov /FOTO/ - Po roce opět ožil Domov odpočinku ve stáří Justynka v duchu sportovních her. Letos si přijeli zasoutěžit senioři i z Milíčevsi, Lampertic, Pilníkova a Police nad Metují. Tématem byla pyžamová párty, a tak všechny účastníky vítal a obsluhoval personál oblečený do nočních úborů. Po přivítání sportovců ředitelkou Jitkou Ansorgovou celý personál seniorům zazpíval.
Plzeň - Centrální plzeňský obvod nabídne bezdomovcům práci. Odmění je poukázkami či bydlením.
Plzeň - Ve středu v pravé poledne vyrazili fotbalisté Viktorie Plzeň na několikahodinovou cestu autobusem. Cílem výpravy je rakouský Westendorf, který se vždy na začátku léta už několik let stává na deset dnů domovem viktoriánů.
Nové Město nad Metují /FOTO/ - V napínavou přestřelku se změnila sobotní dražba jednoho piknikového koše při čtvrtém ročníku minifestivalu U Nás na zámku. „Každý rok jsme mívali tak pět až šest košů. Letos je koš pouze jeden, takže předpokládáme, že o něj bude obrovský zájem," řekl organizátor akce a licitátor v jedné osobě Daniel Šafr.
Roztoky – Klienti Domova seniorů Nové Strašecí a Domova Domino Zavidov se spolu opět vypravili na relaxační pobyt na Křivoklátsko k řece Berounce.
Česká Lípa - Azylový dům pro ženy bez domova se přesune do vilky v Dubické ulice, kterou město opraví za více než pět milionů korun. Současná budova je ve špatném stavu.
Loket – Chcete si pohodlně z domova přes internet zakoupit vstupenky na ojedinělé opery v Lokti? Zatímco jiná infocentra v kraji tuto moderní vymoženost umožňují, paradoxně právě do Lokte si pro ně budete muset zajet osobně.
Pavlovice u Přerova – Jako přehazování horkého bramboru. Tak může na první pohled vypadat jednání o tom, kdo bude zřizovatelem Domova Alfreda Skeneho v Pavlovicích.
Krnov – V krnovské knihovně právě začala výstava Japonské nálepky z krabiček od zápalek, kterou bude možné si prohlédnout až do konce srpna. Sbírku těchto maličkých skvostů v Glalerii na schodech vystavil krnovský výtvarník Ladislav Steininger.
Praha - Tři klisny koně Převalského dnes zamířily z kbelského letiště do Mongolska. V armádním letounu CASA měly být původně čtyři, ale kvůli komplikacím nakonec jedna ubyla. Jde o čtvrtý transport těchto zvířat do země jejich původu. Ve spolupráci s českou armádou jej organizuje pražská zoologická zahrada.
Brněnsko – Čtyři desítky policistů, skupina potápěčů i policejní vrtulník v pondělí zaplavili okolí Šlapanic na Brněnsku. Pátrali po jedenašedesátiletém muži, jehož ztracení ohlásila jeho manželka.
Kunovice - Opět se ukázalo, jak dokážou být někteří lidé bezohlední vůči zvířatům. Svědčí o tom příběh kočky Leonky, kterou našli nedávno v lokalitě u areálu bývalého Letu Kunovice. Nálezkyně, které nebyl osud zvířete lhostejný, ji zachránila u otevřeného kanálu, při kterém ležela. Díky tomu se zvíře dostalo k pracovnicím útulku a také na veterinární kliniku.
Poděbrady, Velim - Osmatřicetiletou ženu zabil pětačtyřicetiletý Slovák, dříve za násilné činy trestaný. Udeřil ji tupým předmětem do hlavy.
Hořovice – Palackého náměstí, náměstí Boženy Němcové nebo Husovo náměstí. To jsou příklady hořovických lokalit, ve kterých bude zakázané popíjení alkoholu na veřejnosti.
Milevsko - Díky úvěru může Milevsko uskutečnit další akce. Třeba zateplit dvě mateřské školy a domov pro seniory.
Havířov - Obyvatelé několika domovů seniorů soutěžili ve Sportovně-společenských hrách. Her se zúčastnily týmy domácího domova, sesterského havířovského domova Helios a domovů z Orlové a Ostravy.