Kradl jak straka, skončil ve vazbě
Rožnov pod Radhoštěm – Ve vazbě skončil v pondělí jedenadvacetiletý zloděj ze Zubří na Vsetínsku. Na svědomí má vloupačky do trafiky, domova mládeže, sportovního klubu. Ukradl také obytný karavan.
Rožnov pod Radhoštěm – Ve vazbě skončil v pondělí jedenadvacetiletý zloděj ze Zubří na Vsetínsku. Na svědomí má vloupačky do trafiky, domova mládeže, sportovního klubu. Ukradl také obytný karavan.
Hradec Králové /OHLÉDNUTÍ/ – Vychovatelky Jitka Kateřina Přibylová a Jessy Charvátová uspořádaly „Mikulášskou party s diskotékou" pro čtyři Domovy mládeže v krajské metropoli, cílem mladých byl hotel Černigov.
Kladno - Tradiční pohádkovou vánoční truhlu splněných přání otevřely v závěru minulého týdne pracovnice kladenského magistrátu. Obyvatelé i návštěvníci největšího středočeského města do ní přispívali ve prospěch dětských domovů.
Jindřichův Hradec - V rámci sbírky mohou lidé nosit časopisy nebo obrazy.
Žďársko - Muži ze Žďárska bude prominut dvanáctiměsíční trest domácího vězení, který dostal za to, že nejevil zájem, aby jeho syn plnil povinnou školní docházku.
Žďársko - Muži ze Žďárska bude prominut dvanáctiměsíční trest domácího vězení, který dostal za to, že nejevil zájem, aby jeho syn plnil povinnou školní docházku.
Canberra – Asi stovka lesních požárů plála dnes v nejlidnatějším australském státu Novém Jižním Walesu, přičemž asi dvacet z nich podle agentury AFP nadále vymyká kontrole. V Austrálii pokračuje vlna veder, k nimž se navíc někde přidává silný vítr. Na některých místech se dnes očekávaly teploty až kolem 45 stupňů Celsia a úřady varovaly, že pokud jde o riziko požárů, panují zde nejhorší možné podmínky.
Děčínsko – Do měst na Děčínsku začali přicházet první vězni, které propustil na svobodu prezident Václav Klaus. Někteří z propuštěných lidí hned míří pro pomoc do místních charit, které jim mohou nabídnout například zimní ošacení.
Děčínsko – Amnestovaní chtějí zdarma oblečení, někde je ho ale již nyní nedostatek.
Raduň - Takových lokalit na Opavsku mnoho není. Má totiž to, čemu se říká genius loci, tedy duch místa. Ovčín u raduňského zámku.
Nejen každému živému tvorovi, ale i plyšovému medvědovi, se občas zasteskne po domově. Zvláště pak v předvánočním čase. Proto jsem se na sklonku listopadu vydal do moravské metropole.
Mladá Boleslav - Opět se konal svátek Tří králů (Zjevení Páně) a s ním snad nejznámější celostátní sbírka
Liberec - Libercem budou v nejbližších dnech chodit tři biblické postavy. Včerejším tříkrálovým koncertem začala tradiční sbírka pro charitu. „Návštěvnost byla nižší než jsme očekávali. Asi to bude způsobené nepřízní počasí. Věříme, že ti, co nepřispěli na koncertu, obdarují koledníky v ulicích města," řekl arciděkan Radek Jurnečka.
Liberec - Charitativní sbírka pomůže domovům pro matky, děti i seniory a dalším znevýhodněným
Nýrsko – Z nového roku uteklo jen pár dnů a v policejních statistikách se objevil první člověk, který byl vykázán z domova kvůli nebezpečnému vyhrožování svým blízkým.
Raduň - Takových lokalit na Opavsku mnoho není. Má totiž to, čemu se říká genius loci, tedy duch místa. Ovčín u raduňského zámku.
Jihlava - V jihlavské zoo začali se stěhováním zvířat do pavilonu Austrálie.
Vendolí – V této rubrice Svitavského deníku nabízíme opuštěné psy z útulku v záchranné stanici Zelené Vendolí.
Jihlava - V jihlavské zoo začali se stěhováním zvířat do pavilonu Austrálie.
Kutná Hora – Ochotu pomoci v těžké životní situaci naleznou propuštění vězni u organizací a služeb v Kutné Hoře.
Domažlice – V arciděkanském kostele byla v sobotu slavnostně zahájena letošní charitativní Tříkrálová sbírka v domažlické farnosti.
Benešovsko - Policisté v civilu označení reflexními vestami se mísí do davů sportovních fanoušků nebo demonstrantů už pět let. Mají jasný úkol. Odvrátit komunikací s aktéry a iniciátory hrozící konflikt, který může vyvrcholit zraněním osob nebo hmotnými škodami.
Nymbursko - Dnes se náš objektiv zaměřila na jedno z nejznámějších náměstí na Nymbursku
Ostrava /FOTOGALERIE, ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH TYGRŮ/ - Symbolické rozloučení s mladými tygřími samci Edou a Eltonem, kteří se v lednu vydají za svými novými domovy, se konalo v neděli v ostravské zoo.
Nymburk - Jediné místečko není volné v kotcích nymburského útulku
Žatec - Pojišťovny se konečně dohodly s žateckou nemocnicí, rozsah péče bude stejný jako dosud. Poběží všechna oddělení. Chirurgie a interna mají smlouvy na pět let, dětské a gynekologie s porodnicí zatím na dva roky.
Heřmanův Městec - "Dobročinná akce Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás v Heřmanově Městci," říká Marek Výborný.
Washington – Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová se dnes vrací do svého úřadu po měsíční nepřítomnosti, kterou způsobily její zdravotní potíže. Oznámilo to podle agentury AFP americké ministerstvo zahraničí.
Jihlava - V jihlavské zoo začali se stěhováním zvířat do pavilonu Austrálie.
Jihlava - V jihlavské zoo začali se stěhováním zvířat do pavilonu Austrálie.
Karviná – Středopolař druholigového MFK OKD Karviná Michal Gonda se zkušenostmi z ligového Slovácka či druholigové Opavy se vrací domů na Slovensko.
Johannesburg - Bývalý jihoafrický prezident Nelson Mandela se vyléčil z plicní infekce a odstranění žlučníkových kamenů. Jeho zdravotní stav se podle současného prezidenta Jacoba Zumy stále zlepšuje.
Ostrava /FOTOGALERIE, ŽIVOTNÍ PŘÍBĚH EDY A ELTONA/ - Symbolické rozloučení s mladými tygřími samci Edou a Eltonem, kteří se v lednu vydají za svými novými domovy, se konalo v neděli v ostravské zoo.
Zlín - Plyšového medvěda dostal ve čtvrtek od primátora města první letošní občánek Zlína. Kristián Ševčík se v Krajské nemocnici Tomáše Bati narodil 2. ledna dopoledne, váží 2590 gramů, měří 47 centimetrů a domov má na Jižních Svazích.
Veselíčko - Domov sv. Alžběty pro matku a dítě použije peníze ze sbírky na svůj provoz. Dostane šedesát pět procent z výtěžku.
Sydney - Několik lidí je pohřešovaných a panují obavy, že zahynuli při lesních požárech, které zasáhly australský stát Tasmánie. Tisíce lidí musely před ohněm uprchnout a zničeno bylo více než sto domů, informovaly dnes místní úřady, které citovala agentura AFP.
Novojičínsko - Přehled nejdůležitějších událostí roku 2012.
Kroměříž - Kroměřížské římskokatolické farnosti Panny Marie a sv. Mořice uspořádali v sobotu v Domě kultury další ročník Děkanátního bálu. O hudební doprovod se po celý večer starala kapela Hanačka z Břestu.
Třinec, Nýdek - Od zájemců se očekává zralý přístup k životu, ochota pomoci a hodina volného času týdně.
Pecerady - Dva rozchody Čechů se Slováky ze společného soužití v jednom státě už slovenský Maďar Ladislav Czafík z Pecerad na Benešovsku, prožil. Poprvé to bylo v roce 1939, podruhé před dvaceti lety. „Na první rozchod si nepamatuji," usmál se vitální senior narozený v květnu 1938.
Jirkov - „Už jsem nezvládala starat se o svoji maminku. Jsem jedináček, tak mi dělalo problém, srovnat se s tím, že ji někam dám. Jsem moc ráda, že v Jirkově otevřeli Domov se zvláštním režimem," vypráví Eva, která se o čtyřiaosmdesátiletou maminku starala zhruba rok a půl čtyřiadvacet hodin denně.
Ostrava - Tygří bratři Eda a Elton opustí v lednu ostravskou zoologickou zahradu. Jejich novými domovy se stanou litevská Zoo Kaunas a Woburn Safari Park v Anglii.
Uherské Hradiště - Trojice fríských koní s třemi jezdkyněmi a třemi králi se dvě hodiny po poledni zjevila na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Zástupci tamní Oblastní charity totiž přišli starostovi města Květoslavu Tichavskému a jeho celému vedení popřát za doprovodu muziky do nového roku a také oficiálně zahájit Tříkrálovou sbírku.
Byšice - Slovenský rodák Juraj Brnula vzpomíná na dobu, kdy bylo Česko a Slovensko jeden stát. Od chvíle, kdy mladého brance ze slovenské Galanty odvezl vlak do Slaného na Kladensku, odkud se pak dostal k vojenskému útvaru v Byšicích na Mělnicku, uplynulo čtyřiadvacet let.
Hradčany – Do statku u mostu v Hradčanech se o prázdninách přistěhovala poněkud neobvyklá rodina. Petra Chárová sem kromě partnera a malého syna totiž přivedla také dva koně jednoho poníka, pět psů, osm prasat, holuby a slepice.
Jirkov - Právě tam totiž začátkem roku otevřeli nový Domov se zvláštním režimem
Sydney - Požáry na australském ostrově Tasmánie už vyhnaly z domovů tisíce lidí a na 80 lidských obydlí padlo popelem. V ostrovní metropoli Hobartu naměřili podle agentury AP rekordních 42 stupňů Celsia. Tasmánští obyvatelé hledají útočiště na plážích, odkud je záchranáři na člunech evakuují.
Prostějovsko – Prezidentská amnestie znamená nejen opuštění věznice pro řadu potrestaných, ale i osvobození lidí odsouzených k domácímu vězení. Navíc náhlá svoboda má pro už bývalé vězně své dopady. Kam se podějí, pokud nemají svůj domov? Má pro ně v tom případě třeba Azylové centrum v Prostějově volná místa? Šli se už přihlásit na pracovní úřad?
Tygří bratři Eda a Elton opustí v lednu ostravskou zoologickou zahradu. Jejich novými domovy se stanou litevská Zoo Kaunas a Woburn Safari Park v Anglii.
Brasília - Extrémní počasí zasahuje v těchto dnech do života v největší jihoamerické zemi. Zatímco na jihu Brazílie zemřeli při záplavách nejméně dva lidé a tisíce jich musely opustit své domovy, na severovýchodě trápí obyvatelstvo vytrvalé sucho.